ביי ביי תחום, איבדת אותי ולא רק בגלל האינפלציה

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
481
נקודות
83
חזירות זה מי שמייצר מוצר ועלות ייצור שלו עולה נניח 300 דולר והוא מתמכר את זה ב 20 אלף דולאר + תיאורים ופיאורים, ומתברג איתו תחת ערך היי-אנד כי זה עולה 20 אלף דולר עכשיו. חזירות זה לתמכר שקע חשמל שעלות ייצור שלו 10 דולר ב 500 דולאר כי הוסיפו לו ערך "אודיופיל" לשם כמובן שמתלווה לכל זה תיאורים ופיאורים.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
רגע אז אני מבין ממך שלפני עשור לא היו מוצרים שתומחרו יקר מידי?
בכלל, ההתייחסות צריכה להיות לכל מקרה לגופו,

אם ככה, למה לא להסתפק בדאק סיני באלף דולר? הרי הכול כבר נעשה לפני עשור.
האדם הגיע לירח ב 1969, זה לא ואמר שהחלליות מהדור הנוכחי לא יעשו זאת טוב יותר ב 2025.

לא אמרתי שלא...

השאלה, האם שמעת את אותם סטאפים בתנאים אופטימליים?

ניקח לדוגמה את האנלוג אצלי ואצל הבעלים של האתר, אחד עולה כפול מהשני - חושב שבתנאים אופטימלים, אותה המערכת/חלל עבור שני הסטאפים יש מצב שהברינקמן יהיה טוב יותר מהשוויצרי העולה כפול ממנו - אולי בחלומות שלי, אבל לא במציאות.
לא הבנתי מה הקשר לדאק של טופינג שלא שווה אגורה ומה זה קשור לחללית. הדאקים הסינים גם משנת 2022, נשמעים בדיוק כמו שהם עולים.

השינוי שנעשה בדאקים בשנים האחרונות הוא זניח, חד משמעית. מרבית המאזינים הכבדים לא שומעים יותר מ-15KHZ והחלק האנלוגי כבר לפני עשור היה משובח.

אני אומר בסה"כ, שחלק מהאלק' הגיעה כבר לקצה. השיפורים הם מינוריים ולא מהותיים - עוד רזרבה של כוח או עוד כניסה לא משנים מהותית. ברמקולים הפיתוחים הם גדולים אבל לטעמי כמובן, לא שמעתי הבדלים דרמטיים בין רמקולים מהיום לשנים עברו.

חזירות זה מי שמייצר מוצר ועלות ייצור שלו עולה נניח 300 דולר והוא מתמכר את זה ב 20 אלף דולאר + תיאורים ופיאורים, ומתברג איתו תחת ערך היי-אנד כי זה עולה 20 אלף דולר עכשיו. חזירות זה לתמכר שקע חשמל שעלות ייצור שלו 10 דולר ב 500 דולאר כי הוסיפו לו ערך "אודיופיל" לשם כמובן שמתלווה לכל זה תיאורים ופיאורים.
זה לא מדויק, התמחור נובע ממחקר ופיתוח והוצאות נלוות, בדיוק כמו שכוס מיץ תפוזים לא עולה שקל.

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
296
נקודות
63
זו דרך שמרנית להתסכל על דברים ודיי סוציאליסטית.

נכון, זה לא הוגן אבל אם הכל היה מתומחר פחות או יותר אותו דבר אף אחד לא היה משקיע במחקר ופיתוח.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
481
נקודות
83
תירוץ יפה, ובשנות ה 80 לא היה מחקר ופיתוח? להיפך היום זה זול הכל מיוצר בסין ובמדינות שהייצור זול.
איזה מחקר ופיתוח יש בכבל חשמל שהוא עולה 20 אלף דולר ? למה ממיר DAC עולה 100 אלף שקל אתה באמת מאמין לכל זה ?!

נערך לאחרונה ב:

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
296
נקודות
63
ברור שהם עושים אליך כסף אבל ככה עובד העולם.
בעולם המערבי, מאז שנות השישים ועד היום יש מגמת עלייה בהכנסה.

למה אתה חושב שסין כל כך עשירה?

אם לא היה רווח אף אחד לא ישקיע במחקר ופיתוח והאנושות לא תיתקדם לשום מקום.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,058
נקודות
113
לא הבנתי מה הקשר לדאק של טופינג שלא שווה אגורה ומה זה קשור לחללית. הדאקים הסינים גם משנת 2022, נשמעים בדיוק כמו שהם עולים.
למה, מה הסינים לא יודעים שהיצרנים שלך כן, הרי הכול כבר ידוע והתאוריות לא השתנו עשרות שנים.
השינוי שנעשה בדאקים בשנים האחרונות הוא זניח, חד משמעית. מרבית המאזינים הכבדים לא שומעים יותר מ-15KHZ והחלק האנלוגי כבר לפני עשור היה משובח.
אף אחד לא טוען שהצליל לא היה משובח אז, זה לא סותר ולא מתנגש עם העובדה שיש מכשירים טובים יותר.
אני אומר בסה"כ, שחלק מהאלק' הגיעה כבר לקצה. השיפורים הם מינוריים ולא מהותיים - עוד רזרבה של כוח או עוד כניסה לא משנים מהותית. ברמקולים הפיתוחים הם גדולים אבל לטעמי כמובן, לא שמעתי הבדלים דרמטיים בין רמקולים מהיום לשנים עברו.
אז אתה אומר..... לא זכור לי שנכחת כשהשוויתי אצלי בין הדאקים ולמדת על ההבדלים הסוניים ביניהם.
זה שלמאן דהוא לא שווה לשלם סכום X בשביל ההבדל אינו סותר את העובדה שעבור Y הדבר כן שווה.

חברים, צאו מהכיס של אחרים.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
481
נקודות
83
שורה תחתונה שכל אחד יעשה מה שטוב ומתאים לו, ומי שמאמין לכל התמחורים האלה, אשריך או אשרו, אני דווקא היום מחפש את הרמקולים של אז אז אם למישהו יש איזה רצפתי עם טעם של פעם, AR/TDL של פעם במצב מינט או אחרי שיפוץ, ניו אולד סטוק כזה סגנון מה ששניצל בנה DIY משהו שאני יוכל להנות ממנו ולא ליפול באמינות אפשר לשלוח לי בפרטי אני אשמח לקנות. יום טוב. תהנו.

al2813

אוהב את התחום
מעורבות
163
נקודות
43
.

+1

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,824
נקודות
113
אף אחד לא אמר שצריך להיות קשר בין עלות ייצור למחיר לצרכן.

הכלל היחיד שיש הוא שהמחיר לצרכן יהיה גבוה יותר מכלל ההוצאות של היצרן והמפיצים, ויכלול רווח כלשהו עבור היצרן והמפיצים, ומכאן והלאה אין גבול.

כדי שיכנס לו סכום נתון לכיס, היצרן יכול לתמחר כך שיהיה צורך למכור 100 יחידות, או 2 יחידות.

אם המחיר גבוה עבורך, ו/או אתה חושב שאתה יכול לקנות בסכום נמוך יותר סחורה טובה יותר, אל תקנה ממנו. תשאיר את המוצרים שלו למי שלדעתך הם פראיירים. למה אתה צריך להתעסק בלהשמיץ אותו?

מי אתה שתחליט כמה הוא צריך לעבוד כדי להרוויח את כספו, ועוד תקרא לו "חזיר" אם הוא לא מוכר בסכום שנראה לך מוצדק?

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
למה, מה הסינים לא יודעים שהיצרנים שלך כן, הרי הכול כבר ידוע והתאוריות לא השתנו עשרות שנים.

אף אחד לא טוען שהצליל לא היה משובח אז, זה לא סותר ולא מתנגש עם העובדה שיש מכשירים טובים יותר.

אז אתה אומר..... לא זכור לי שנכחת כשהשוויתי אצלי בין הדאקים ולמדת על ההבדלים הסוניים ביניהם.
זה שלמאן דהוא לא שווה לשלם סכום X בשביל ההבדל אינו סותר את העובדה שעבור Y הדבר כן שווה.

חברים, צאו מהכיס של אחרים.
משעשע. לא דיברתי על היצרנים הכבדים הסיניים, אלא על הטופינג ודומיו שעולים 500 ש"ח, ונשמעים בדיוק כמו שהם עולים. אתה זה שהעלה אותם.

דבר נוסף, מי נכנס לך לכיס? תענה לעניין.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
481
נקודות
83
אף אחד לא אמר שצריך להיות קשר בין עלות ייצור למחיר לצרכן.

הכלל היחיד שיש הוא שהמחיר לצרכן יהיה גבוה יותר מכלל ההוצאות של היצרן והמפיצים, ויכלול רווח כלשהו עבור היצרן והמפיצים, ומכאן והלאה אין גבול.

כדי שיכנס לו סכום נתון לכיס, היצרן יכול לתמחר כך שיהיה צורך למכור 100 יחידות, או 2 יחידות.

אם המחיר גבוה עבורך, ו/או אתה חושב שאתה יכול לקנות בסכום נמוך יותר סחורה טובה יותר, אל תקנה ממנו. תשאיר את המוצרים שלו למי שלדעתך הם פראיירים. למה אתה צריך להתעסק בלהשמיץ אותו?

מי אתה שתחליט כמה הוא צריך לעבוד כדי להרוויח את כספו, ועוד תקרא לו "חזיר" אם הוא לא מוכר בסכום שנראה לך מוצדק?
למי אתה מתכוון כשאתה אומר "הוא" ואיפה הזכרתי את השם של "הוא" , למי בדיוק אתה מתכוון כשאתה אומר "אותו" ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,824
נקודות
113
למי אתה מתכוון כשאתה אומר "הוא" ואיפה הזכרתי את השם של "הוא" , למי בדיוק אתה מתכוון כשאתה אומר "אותו" ?

"הוא" מס' 1
מי שמייצר מוצר ועלות ייצור שלו עולה נניח 300 דולר והוא מתמכר את זה ב 20 אלף דולאר + תיאורים ופיאורים, ומתברג איתו תחת ערך היי-אנד כי זה עולה 20 אלף דולר עכשיו.

"הוא" מס' 2
לתמכר שקע חשמל שעלות ייצור שלו 10 דולר ב 500 דולאר כי הוסיפו לו ערך "אודיופיל" לשם כמובן שמתלווה לכל זה תיאורים ופיאורים.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,058
נקודות
113
משעשע. לא דיברתי על היצרנים הכבדים הסיניים, אלא על הטופינג ודומיו שעולים 500 ש"ח, ונשמעים בדיוק כמו שהם עולים. אתה זה שהעלה אותם.

דבר נוסף, מי נכנס לך לכיס? תענה לעניין.
לדעתי קיבלת תשובות ענייניות ברמת השיח שלך, לא מתכוון להמשיך מכאן.

shushu

חבר משקיען
מעורבות
820
נקודות
113
לגבי מחירים

הנה שתי אופציות במאה אלף שח

1. לרכוש פטיפון מיד-היי לבל ו 500 תקליטים.
2 לרכוש דיגיטל בסכום דומה, וכל המוזיקה פרקטית בחינם (מנוי טידל הוא ״כמעט חינם״ ביחס ״למחירים בתחום״)

האופציה הראשונה כנראה לא תעורר הרמת גבה, והאופציה השניה מסתבר שכן.

אבל אין בהרמת גבה שום הגיון. האופציה השניה זולה יותר (כי על האלבום ה 501 אני כבר לא משלם) ומשום מה נתפסת כלא הגיונית, בקיצור אנחנו יצורים מוטים.

התיחסתי רק לאספקט המחיר שאנחנו משלמים על מוזיקה ומקור יחד, כי לא ניתן לנגן מוזיקה ללא מקור, ומקור ללא מוזיקה לא שווה כלום.

זה נכון שבטווח של 10 שנים מחיר הדאק יצנח וכנראה מחיר התקליטים יעלה או ישמור על ערכו, מצד שני אנחנו לא בתחום ההשקעות אלא בתחום האודיו והמוזיקה.

אני אישית הלכתי על האופציה הראשונה, אבל יכול להבין למה מישהו יבחר בשניה.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
93
זה נכון שבטווח של 10 שנים מחיר הדאק יצנח
אבל אתה יודע שלא :p.
איך אתה מדמיין שזה יקרה? מישהו יגרד בראשו ויגיד - בואו נעשה את זה על סיליקון! לא חייבים מימוש דיסקרטי כל כך יקר! נוכל אפילו לדחוף את זה בטלפון (היית מאמין?). פאסט פורוורד כמה שנים ו"צריך לדעת לתכנן את הפריפריה האנלוגית של הדאק" ולא כל אחד יודע לעשות את זה כמו שאנחנו אוהבים...
לא ידידי, מחיר הדאק לא ירד. אני לא אומר את זה חלילה בשביל לנגח אף אחד. צריך פשוט להבין מה קורה מסביבנו.
רועי

RB68

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
93
יצא דגם חדש, מחיר הישן ירד
זה טבעו של עולם
אמת, השאלה מה יקרה למחיר הדאק שאודיופיל פלוני (נניח, פותח השרשור) חושק בו... המחיר הזה לא ירד

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,824
נקודות
113
אבל אתה יודע שלא :p.
איך אתה מדמיין שזה יקרה? מישהו יגרד בראשו ויגיד - בואו נעשה את זה על סיליקון! לא חייבים מימוש דיסקרטי כל כך יקר! נוכל אפילו לדחוף את זה בטלפון (היית מאמין?). פאסט פורוורד כמה שנים ו"צריך לדעת לתכנן את הפריפריה האנלוגית של הדאק" ולא כל אחד יודע לעשות את זה כמו שאנחנו אוהבים...
לא ידידי, מחיר הדאק לא ירד. אני לא אומר את זה חלילה בשביל לנגח אף אחד. צריך פשוט להבין מה קורה מסביבנו.
רועי
נראה לי שאתה יותר מדי בטוח לגבי מה שיהיה או לא יהיה עוד 10 שנים, ולא ברור לי על סמך מה.

אולי בכלל יפתחו שיטה להזרמת מוזיקה ישירות למוח?

או שיהיו אוזניות סופר נוחות שיכולות לתת באסים כמו סאבוופר שיופעלו ע"י מכשיר קטנטן (לא סמארטפון של ימינו), ואף אחד לא יצטרך דאקים במערכות סטטיות שיושבים מולן. במקרה כזה, המחירים יצנחו לרצפה.

וכו' וכו' -- אם תיתן לדמיון שלך לפרוח, כנראה שביטחון-היתר הזה יעלם.

RB68

חבר משקיען
מעורבות
509
נקודות
93
נראה לי שאתה יותר מדי בטוח לגבי מה שיהיה או לא יהיה עוד 10 שנים, ולא ברור לי על סמך מה.

אולי בכלל יפתחו שיטה להזרמת מוזיקה ישירות למוח?

או שיהיו אוזניות סופר נוחות שיכולות לתת באסים כמו סאבוופר שיופעלו ע"י מכשיר קטנטן (לא סמארטפון של ימינו), ואף אחד לא יצטרך דאקים במערכות סטטיות שיושבים מולן. במקרה כזה, המחירים יצנחו לרצפה.

וכו' וכו' -- אם תיתן לדמיון שלך לפרוח, כנראה שביטחון-היתר הזה יעלם.
נראה לי עמיר, שלא מדובר בבטחון יתר שלי, אלא באלרגיה שלך לכל מה שנשמע נחרץ או גורף מדי :p
אני בכיף מתנצל על הטריגר - כלל לא כיוונתי להתנבא באופן נחרץ אלא להסב את תשומת הלב לכך שלעקרנות תמחור יש מעט מאוד זיקה לציר הטכנולוגי כאשר מדובר במוצרי "קצה"
לגבי לתת לדמיון לפרוח - תמיד כדאי. אחרי 3 תפקידי CTO אני יכול להגיד לך שבד"כ האשימו אותי שנתתי לו לפרוח מדי...
רועי

• Haha
Reactions: AK1

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור