ביי ביי תחום, איבדת אותי ולא רק בגלל האינפלציה

• פותח הנושא gds
  • פורסם בתאריך

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,617
נקודות
113
יש לי משני הסוגים , אחת מפונפנת והשניה וינטג בעשרות אלפי דולרים פחות , ונחש עם מה אני שומע ? נכון ! עם הוינטג הזול , יש לו קסם שאיננו אודיופילי , אבל יורה לך ישירות ללב , וזה מה שחשוב !

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
אל תתרגש מהמחירים המופקעים. נדמה שכולם עולים על הגל ומפציצים מחירים.

קח ממיר משובח בן עשור, מבטיח לך שהוא מפרק גם את החדשים ביותר. יכולות ההמרה והמקטע האנלוגי כבר מזמן לא רלוונטיים ברמות האלו.
כנ"ל לגבי רמקולים והגברה שמי שרכש אותם, שומר אותם כמו על ילדיו. תהיה בטוח. מניסיון.

אגב, כמו שכתבו למעלה, אפשר להגיע לתוצאות מעולות גם ב15k עם השקעה באקוסטיקה.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
יש הרבה בלוף בתחום, ומי שיודע יודע. ומי שלא לא, אנחנו תמיד רוצים את ההכי טוב=יקר=נוצצ=שופוני. וזה כלכך NO שעד שמבנים את זה שופכים כמה עשרות ואולי מאות. גם בתחומים אחרים יש המון בלוף בתחום היין שכל הזמן מעלים פה, היה עשו מבחן עיוור ליין הכי ירר בייחד עם פשוטים מהסופר, אמרו שזה ואמרו שהפשוטים טובים הענין שברגע שיש תג מחיר אז פסיכולוגית כאילו וואו, ממש נוצר למוצר תמונת אופי משלו אנחנו הופכים אותו בראש ממש לדמות מוחשית, לדוגמא שקע חשמל אלף שקל פתאום הוא לא מתערב בסאונד,ריצפת רעש נמוכה נו בחייאת.נראה מדהים באמת זה פשוט מודלם ויזואלית ובפנים עושה לנו טוב ש"סירדנו גם את זה" מעיין יישור קו פסיכולוגי עם כל שאר הציוד, ברור שאנחנו שואפים לשלמות פרפקציוניסטים מדרגה עליונה חייב הכל מושלם כל החוליות בשרשרת להביא את המקסימום אבל רבאק, זה 90 אחוז חירטוט ואנחנו גם יודעים את זה אבל מתעלמים כי בשביל להפוך את זה למושלם חייבים את זה אחרת זה מציק, אבל מלהשיג את זה ולחבר ועד כל התאורים המפארים יש באמצע תיהום עמוקה. שכל אחד יעשה כאהבת נפשו בשביל להגיע לשלמות שהוא מחפש.
אגב גם אין מושלם. גם המושלם הזה זו המצאה.למה זה חייב להיות מושלם בכלל ?!

אני אחזור שוב על מה ששאלתי אותך מספר תגובות מעלה.
האם בדקת את כל ציוד האודיו בעולם לפני שהגעת למסקנה אשר שרשמת?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
אל תתרגש מהמחירים המופקעים. נדמה שכולם עולים על הגל ומפציצים מחירים.

קח ממיר משובח בן עשור, מבטיח לך שהוא מפרק גם את החדשים ביותר. יכולות ההמרה והמקטע האנלוגי כבר מזמן לא רלוונטיים ברמות האלו.
כנ"ל לגבי רמקולים והגברה שמי שרכש אותם, שומר אותם כמו על ילדיו. תהיה בטוח. מניסיון.

אגב, כמו שכתבו למעלה, אפשר להגיע לתוצאות מעולות גם ב15k עם השקעה באקוסטיקה.

אפשר להנות גם מפלאפל וגם מאוכל גורמה, אין סתירה, אלו טעמים שונים.
אבל עם כל הכבוד ויש כבוד לפלאפל, הוא אינו בר השוואה לאיכות של אוכל גורמה.

רוצה לומר, ההנאה אינה תלויה בעלות המערכת, אבל כן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר במערכות יקרות.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
יש לי משני הסוגים , אחת מפונפנת והשניה וינטג בעשרות אלפי דולרים פחות , ונחש עם מה אני שומע ? נכון ! עם הוינטג הזול , יש לו קסם שאיננו אודיופילי , אבל יורה לך ישירות ללב , וזה מה שחשוב !
א. מאושר בשבילך.
ב. תן גילוי נאות שמדובר בפרוייקט עצמי מתמשך שההנאה מעצם הפרוייקט מעצימה את הדברים.
ג. מעניין מה תהיה דעתך אחרי שהמפלצות שלך יחזרו לתפקד, מה לדעתך תהיה חלוקת זמן האזנה בין הרמקולים ?

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63

רוצה לומר, ההנאה אינה תלויה בעלות המערכת, אבל כן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר במערכות יקרות.
נדמה לי שלא קראת או שלא הבנת כלל את ההודעה שלי.

ממיר שעלה עשרות אלפי ש"ח לפני כעשור, עם קצה הטכנולוגיה של ההמרה והמקטע האנלוגי = פלאפל?

הגברה של 30 אל"ש ומעלה לפני כעשור = פלאפל?

נראה לי שהתבלבלת. הדאקים כבר מיצו את עצמם לפני כעשור עם הטכנולוגיה האסינכרונית והחלקים האנלוגיים.
אין שום היגיון לרכוש ממיר מפונפן רק עבור יכולת המרה כלל לא אנושית של 32/768. אם אתה רוצה לשלם על התערבות בגיין או בסיגנל סכום אסטרונומי, לבריאות.

וכן, לדעתי אפשר להגיע לתוצאות מעולות עם ציוד משומש ושמור שעולה 15K, וכחדש היה שווה לא פחות מ-50K.

בנוסף, הציטוט של "אבל כן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר במערכות יקרות" - כלל לא נכון לדעתי. כבר שמעתי ציוד סופר יקר אצל כמה מהיבואנים המוכרים, שלא היה שווה עשירית ממחירו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
יש הרבה בלוף בתחום, ומי שיודע יודע. ומי שלא לא, אנחנו תמיד רוצים את ההכי טוב=יקר=נוצצ=שופוני. וזה כלכך NO שעד שמבנים את זה שופכים כמה עשרות ואולי מאות. גם בתחומים אחרים יש המון בלוף בתחום היין שכל הזמן מעלים פה, היה עשו מבחן עיוור ליין הכי ירר בייחד עם פשוטים מהסופר, אמרו שזה ואמרו שהפשוטים טובים הענין שברגע שיש תג מחיר אז פסיכולוגית כאילו וואו, ממש נוצר למוצר תמונת אופי משלו אנחנו הופכים אותו בראש ממש לדמות מוחשית, לדוגמא שקע חשמל אלף שקל פתאום הוא לא מתערב בסאונד,ריצפת רעש נמוכה נו בחייאת.נראה מדהים באמת זה פשוט מודלם ויזואלית ובפנים עושה לנו טוב ש"סירדנו גם את זה" מעיין יישור קו פסיכולוגי עם כל שאר הציוד, ברור שאנחנו שואפים לשלמות פרפקציוניסטים מדרגה עליונה חייב הכל מושלם כל החוליות בשרשרת להביא את המקסימום אבל רבאק, זה 90 אחוז חירטוט ואנחנו גם יודעים את זה אבל מתעלמים כי בשביל להפוך את זה למושלם חייבים את זה אחרת זה מציק, אבל מלהשיג את זה ולחבר ועד כל התאורים המפארים יש באמצע תיהום עמוקה. שכל אחד יעשה כאהבת נפשו בשביל להגיע לשלמות שהוא מחפש.
אגב גם אין מושלם. גם המושלם הזה זו המצאה.למה זה חייב להיות מושלם בכלל ?!
נראה שיש לך אג'נדה, שפשוט עדיף על יקר, הדברים היקרים הם חירטוטים, ואי אפשר להשיג שלמות אז אין טעם לחתור אליה וכיו"ב.
זה נראה כמו המצב של משל הענבים החמוצים.

זה אכן אפשרי שמישהו טיפש, סתום אוזניים ו/או חסר ניסיון ישפוך ים כסף על מערכת שנשמעת עלוב, ומישהו מבריק, בעל אוזני זהב ועתיר ניסיון, שיש לו מזל כי בדיוק מכרו דברים טובים ביד שניה בזול, יבנה מערכת לתפארת בתקציב נמוך בצורה חסרת תקדים. אבל כשמבודדים משתנים -- כשמדובר על אותו אדם לא טיפש ולא חירש, גם אם לא מבריק, כשיש לו תקציב נמוך לעומת גבוה, רוב הסיכויים שבתקציב גבוה הוא יוכל להגיע לצליל עדיף בהרבה מאשר בתקציב מוגבל.

אני לא יודע האם וכמה אודיופילים שמים להם כמטרה צליל "מושלם". חלקם אמנם עוסקים בביצועים ורוצים להגיע לביצועים המירביים, שגם זה לא אומר "מושלם", אבל כנראה שהרוב רוצים צליל שירגש אותם, ללא קשר ל"שלמות" דווקא, ואתה זה שמיחס להם רדיפה אחרי ה"שלמות".

RB68

חבר משקיען
מעורבות
525
נקודות
93

גיא, הכל טוב ויפה (בענייני אוכל) - השאלה אם באנלוגיה שלך מערכות בעשרות (על הצד הגבוה) של אלפי שקלים הם "פלאפל"...

קבל סיפור אוכל קטן: לפני כמעט 2 עשורים, נסעתי עם אשתי לפריז. באותה תקופה טסתי הרבה יותר מדי בעניני עבודה וכמעט אף פעם לחופש כך שהמטרה הייתה להתפנק פרופר ולאכול טוב היה חלק חשוב בעניין. אחרי הכנה מודיעינית שלא הייתה מביישת מבצע רטוב של המוסד, שמנו פעמנו (בין היתר) לשתי מסעדות:
Le Pré Catelan - מסעדה מדהימה ביער בולון, אז 2 כוכבים במישלן (היום 3). אכלנו, שילמנו המון (לא זוכר בדיוק כמה) ויצאנו בהרגשה ש: א- זו הייתה הארוחה הכי טובה שאכלנו בחיים. ב- היה שווה כל יורו.
C'Amelot (ב-Rue Amelot) - למרבה הצער נסגרה מאז. שף יצירתי, פרוע, נטול גינונים שלדבריו "לא היה מוכן להשתתף במשחק של מישלן". שילמנו כ100 יורו כולל הכל לאדם עבור הארוחה השנייה הכי טובה שאכלנו בחיים...

מה שאני רוצה לומר (לקח לי טיפה להגיע לזה ;)) - זה דבר אחד להבין באינטלקט את העבודה האכזרית של עקרון התפוקה השולית הפוחתת (שכולנו פטפטנו עליו כבר למוות), דבר אחרי לגמרי להכיל את זה רגשית ולחיות עם זה בשלום.

לגדי,
מבין אותך אחוייה, השוק גרידי, חסר שקיפות ועתיר גחמות ועיוותים וכן, זה מתסכל. אבל (גדול) - חלק מזה עליך!. כשאתה מתייג (אפילו בינך לבין עצמך) את הציוד שאתה כן יכול להרשות לעצמך כ"לא היי אנד" או משהו בדומה - אתה זה שנותן כח למגזימני המחיר ומנציח את המצב.
זה די ברור מהכתיבה שלך שאתה זקוק לשינוי כיוון שאינו "more of the same". קח איזה MiniDSP או NAD c658 ומיקרופון מכוייל, חזור קצת לספסל הלימודים וצלול לעולם חדש ומרתק של אודיו שמעבר לעוד ציפוי מיקרוני על השוקו. ההרפתקה לפחות, מובטחת.
רועי

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
כנראה שבכל השנים שלך בתחום הזה עצמת עיניים לחלוטין. הסיפור של ציוד יקר מאוד מסתובב פה שנים. אבל זה לא אומר שזה הדבר היחיד שיש בתחום הזה. טריאנגל, אופרה, פוקל, טנוי, צ׳ריו, סקנסוניק, דאלי, סיסטם אודיו, אפוס ברמקולים. ארקם, קמבריג׳, רוטל, אודיו אנלוג, מון באלקטרוניקה. טונה וחצי של ציוד מעולה מחכה רק שישמעו אותו. אז ספר לי, איפה בדיוק ראית את סוף העולם?
בהחלט חברות נהדרות שחלקן נתנו לי חווית שמיעה שחסרה לי היום עם ציוד יותר חדש ויקר.
אינני יוצא רק נגד ה"אולטרה" אבל ביקשת ממני לפתוח דיון עם קצת פלפל כי האתר נרדם ;) סתאאאם, אני רואה את הבעיה דווקא בציוד המיין-סטרימי שלאט לאט כמו המחירים בסופרמרקט הם זוחלים מעל ומעבר לעלית המדד, דבר שהתחיל לפני יותר מעשור כשכל מגבר בסיסי הוצמדה לו תווית אליטיסטית ומחיר בהתאם כמו עשר אלף חמישה עשר וכו' ונוצרה נורמה של לשלם סכומים כאלה שאפשר איתם לשפץ מטבח, אמבטיה וטיול משפחתי לשבועיים, שם החזירות, ה"אולטרה" שיהיו במרחב ההזוי שלהם כמו תיקי היד שהוזכרו כאן.

נערך לאחרונה ב:

Dan-Cinemart

עוסק בתחום
מעורבות
1,094
נקודות
113
גיא, הכל טוב ויפה (בענייני אוכל) - השאלה אם באנלוגיה שלך מערכות בעשרות (על הצד הגבוה) של אלפי שקלים הם "פלאפל"...

קבל סיפור אוכל קטן: לפני כמעט 2 עשורים, נסעתי עם אשתי לפריז. באותה תקופה טסתי הרבה יותר מדי בעניני עבודה וכמעט אף פעם לחופש כך שהמטרה הייתה להתפנק פרופר ולאכול טוב היה חלק חשוב בעניין. אחרי הכנה מודיעינית שלא הייתה מביישת מבצע רטוב של המוסד, שמנו פעמנו (בין היתר) לשתי מסעדות:
Le Pré Catelan - מסעדה מדהימה ביער בולון, אז 2 כוכבים במישלן (היום 3). אכלנו, שילמנו המון (לא זוכר בדיוק כמה) ויצאנו בהרגשה ש: א- זו הייתה הארוחה הכי טובה שאכלנו בחיים. ב- היה שווה כל יורו.
C'Amelot (ב-Rue Amelot) - למרבה הצער נסגרה מאז. שף יצירתי, פרוע, נטול גינונים שלדבריו "לא היה מוכן להשתתף במשחק של מישלן". שילמנו כ100 יורו כולל הכל לאדם עבור הארוחה השנייה הכי טובה שאכלנו בחיים...

מה שאני רוצה לומר (לקח לי טיפה להגיע לזה ;)) - זה דבר אחד להבין באינטלקט את העבודה האכזרית של עקרון התפוקה השולית הפוחתת (שכולנו פטפטנו עליו כבר למוות), דבר אחרי לגמרי להכיל את זה רגשית ולחיות עם זה בשלום.

לגדי,
מבין אותך אחוייה, השוק גרידי, חסר שקיפות ועתיר גחמות ועיוותים וכן, זה מתסכל. אבל (גדול) - חלק מזה עליך!. כשאתה מתייג (אפילו בינך לבין עצמך) את הציוד שאתה כן יכול להרשות לעצמך כ"לא היי אנד" או משהו בדומה - אתה זה שנותן כח למגזימני המחיר ומנציח את המצב.
זה די ברור מהכתיבה שלך שאתה זקוק לשינוי כיוון שאינו "more of the same". קח איזה MiniDSP או NAD c658 ומיקרופון מכוייל, חזור קצת לספסל הלימודים וצלול לעולם חדש ומרתק של אודיו שמעבר לעוד ציפוי מיקרוני על השוקו. ההרפתקה לפחות, מובטחת.
רועי
הקדמת אותי וגם לא רציתי לרשום את זה בתור עוסק בתחום (איזה שם נוראי - לפעמים אני מצר שאני אוחז בו וחייב להתנסח בצורה שהיא פוליטקלי קורקט אבל אלו החוקים.)

אני בהחלט חושב שיש לכם כצרכנים - חלק נכבד בזה .שלא באשמתכם אתם מניחים שהיקר יותר הוא תמיד טוב יותר.
אני כן מסכים עם גיא שבסבירות גבוהה מערכת של 50K תהיה טובה יותר מכזו של 20K.
אבל האם זה תקף למערכת של 100 ו 200 או 200 ו 400 או 400 ו 800?

ככל שאתה עולה - כך הקשר בין המחיר לאיכות הוא מקרי בהחלט ולא ממש קיים מבחינה סונית.
זה לא שיש תיאום בין יצרנים על מחיר כזה מגיע לאיכות כזו וכו.
מה גם שנראה שאין פה בכלל הסכמה גורפת על מה היא מערכת איכותית וסאונד "טוב".אז ?
מעבר לזה - האמת הלא סקסית היא שהמערכת תנגן אך ורק עד רמת החדר וההצבה .החדר הוא תמיד יהיה הגורם הכי מגביל .אלא אם כן מדובר ברמקולים ממש גרועים ומערכת לא טובה שהם גרועים מהחדר. אבל ברוב המוחלט של המקרים זה ממש לא כך.

מינכן הייתה דוגמא נהדרת לכך - ועדיין יש שמתעקשים להיות עיוורים לעובדות האלו. הסיבה- עדיין לא ברורה לי אבל יש לי את ההשערות שלי.
בקיצור כל עוד תהיו שבויים במחיר - לא תפעילו את האזניים. מבחנים עיוורים תמיד מראים את אותו דבר ומבחנים לא עיוורים למי שאמיתי עם עצמו -מראים גם את אותו דבר.

shokroun

חבר משקיען
מעורבות
685
נקודות
113
שכל אחד יקנה מה שכיסו והגיונו מאפשר לו ואוזנו תומכת בו. מערכת יקרה או מערכת וינטאג' זולה אינם ערובה להנאה. רובנו צריכים לחיות עפ פשרות ואו...לייצר משהו יותר טוב, וסוף מעשה במחשבה תחילה. לאלו המתחילים הקוראים בשקט את השרשור, לכו לשמוע כמה שיותר שיטות ובצורה מסודרת בטרם מתחיל המסע. תשמעו את הכי יקר / רצוי/ מפונטז שאפשר, ותעשו downscale, הפשטה של המערכת למצוי בכיס,או לתקופת החיים שלכם העכשווית והצפויה בטווח הנראה לעין.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
נדמה לי שלא קראת או שלא הבנת כלל את ההודעה שלי.

ממיר שעלה עשרות אלפי ש"ח לפני כעשור, עם קצה הטכנולוגיה של ההמרה והמקטע האנלוגי = פלאפל?

הגברה של 30 אל"ש ומעלה לפני כעשור = פלאפל?
רגע אז אני מבין ממך שלפני עשור לא היו מוצרים שתומחרו יקר מידי?
בכלל, ההתייחסות צריכה להיות לכל מקרה לגופו,
נראה לי שהתבלבלת. הדאקים כבר מיצו את עצמם לפני כעשור עם הטכנולוגיה האסינכרונית והחלקים האנלוגיים.
אין שום היגיון לרכוש ממיר מפונפן רק עבור יכולת המרה כלל לא אנושית של 32/768. אם אתה רוצה לשלם על התערבות בגיין או בסיגנל סכום אסטרונומי, לבריאות.
אם ככה, למה לא להסתפק בדאק סיני באלף דולר? הרי הכול כבר נעשה לפני עשור.
האדם הגיע לירח ב 1969, זה לא ואמר שהחלליות מהדור הנוכחי לא יעשו זאת טוב יותר ב 2025.
וכן, לדעתי אפשר להגיע לתוצאות מעולות עם ציוד משומש ושמור שעולה 15K, וכחדש היה שווה לא פחות מ-50K.
לא אמרתי שלא...
בנוסף, הציטוט של "אבל כן ניתן להגיע לתוצאות טובות יותר במערכות יקרות" - כלל לא נכון לדעתי. כבר שמעתי ציוד סופר יקר אצל כמה מהיבואנים המוכרים, שלא היה שווה עשירית ממחירו.
השאלה, האם שמעת את אותם סטאפים בתנאים אופטימליים?

ניקח לדוגמה את האנלוג אצלי ואצל הבעלים של האתר, אחד עולה כפול מהשני - חושב שבתנאים אופטימלים, אותה המערכת/חלל עבור שני הסטאפים יש מצב שהברינקמן יהיה טוב יותר מהשוויצרי העולה כפול ממנו - אולי בחלומות שלי, אבל לא במציאות.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
83
כל התחום הזה הפך לתחום של חזירות, וזה כבר מתחיל משלב היצרן החזירות הזאת ומתגבר עוד ועוד עד שזה מגיע אלינו. בשנות ה 80 איפה היה רמקול ב 20 אלף שקל בכלל (בהשוואה לסכום בן ימינו), לא היה. היום רמקול ב 50 אלף הפך לסטנדרט כמו שרכב פה ב 250 אלף הפך לסטנדרט. אז זה קשור לרמת חיים שעולה ועולה ? בולשיט. השיטה פה בתחום ידועה והיא עובדת מצויין, כי אנחנו רוצים יקר ורוצים לשלם, השיטה היא לתת מחיר ריטייל מומצא אסטרונומי ומשם להתקדם.

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113

חי עם חוק התפוקה השולית בסדר גמור ובשלווה - גם שם קיים טוב יותר.

אגב, מחיר הבירה בארץ מטריד אותי הרבה יותר מעלות מסעדה כמו תמנע (לפחות באחרונה אני לא מרגיש שדפקו אותי וגם פתחו את המטרייה).
בכללי, מי שאוהב מסעדות מישלין/גורמה, ממליץ על מזרח אירופה, המחירים גם במסעדות מישלין הם פחות מארוחה זוגית במקומות כמו אגדיר, זוזברה וכו...

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
כל התחום הזה הפך לתחום של חזירות, וזה כבר מתחיל משלב היצרן החזירות הזאת ומתגבר עוד ועוד עד שזה מגיע אלינו. בשנות ה 80 איפה היה רמקול ב 20 אלף שקל בכלל (בהשוואה לסכום בן ימינו), לא היה. היום רמקול ב 50 אלף הפך לסטנדרט כמו שרכב פה ב 250 אלף הפך לסטנדרט. אז זה קשור לרמת חיים שעולה ועולה ? בולשיט. השיטה פה בתחום ידועה והיא עובדת מצויין, כי אנחנו רוצים יקר ורוצים לשלם, השיטה היא לתת מחיר ריטייל מומצא אסטרונומי ומשם להתקדם.
תגיד משה,
למה בכל פעם שאיתי 123 התחדש בציוד לעילה, לא הגבת במרירות כמו בשרשור הנוכחי?

...ואני עדיין ממתין לתשובה לשאלה ששאלתי אותך מוקדם יותר.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
83
מה קשור איתי לענין? אני חבר, מכבד אותו ושמח בשימחתו ויודע מה הוא עבר בשביל להגיע לאן שהוא הגיע ועם נסיון שיש לו בתחום עם ציודים לאף אחד אין פה. איתי הולך עם האמת שלו עד הסוף ואני לא חייב להסכים עם האמת הזאת אבל אני מכבד ומעריך נחישות ודבקות במטרה פרפקציוניזם ושלמות אבסולוטית לתחום.
אם טוב לך לשלם עבור המוצרים שלך כמה שעלו לך ואתה חי עם זה בשלום, אז אשריך. תכתוב: שאני חושב דווקא הפוך ויש הצדקה או חבל שזה לא מתומחר ביותר או כל דבר בסגנון הזה אתה לא חייב להסכים, מדינה חופשית אתה יודע ....

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,062
נקודות
113
מה קשור איתי לענין? אני חבר, מכבד אותו ושמח בשימחתו ויודע מה הוא עבר בשביל להגיע לאן שהוא הגיע ועם נסיון שיש לו בתחום עם ציודים לאף אחד אין פה. איתי הולך עם האמת שלו עד הסוף ואני לא חייב להסכים עם האמת הזאת אבל אני מכבד ומעריך נחישות ודבקות במטרה פרפקציוניזם ושלמות אבסולוטית לתחום.
אם טוב לך לשלם עבור המוצרים שלך כמה שעלו לך ואתה חי עם זה בשלום, אז אשריך. תכתוב: שאני חושב דווקא הפוך ויש הצדקה או חבל שזה לא מתומחר ביותר או כל דבר בסגנון הזה אתה לא חייב להסכים, מדינה חופשית אתה יודע ....

תן לי להבין, כשזה חבר שלך אז זה בסדר לפרגן אבל כשמדובר באדם שאינו מהמיליה שלך, אזי אין בעיה לתקוף - כי במילים אחרות, זה מה שרשמת.

ידידי, היות ומעולם לא שמעת את שני הדאקים על הסטאפ בו הם נבחנו, והיות ואין לך או למישהו אחר (מלבד מספר חברים מצומצם שביקרו אצלי) צל של מושג מה הסאונד שכל אחד מהמכשירים מפיק ומה ההבדלים ביניהם, מה עניינך מה שווא בזוזים ההפרש הסוני עבור מאן דהוא?

Juiced

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
63
@exupgh12
אני חושב שאתה לוקח את האשכול הזה כמתקפה אישית.
סה"כ קפיטליזם, הכל בסדר זה לגטימי לגמרי וקיים בכל תחום.

סה"כ מה שאנשים רושמים שהם לא רואים היגיון בקפיצות של מאות אחוזים במחיר בשביל ניואנסים.

אין שום דבר פסול בניואנסים, זה חלק מהתחביב.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,814
נקודות
113
אני מבין שאצלך "חזיר" == מי שדורש עבור מוצר שאתה היית מת שיהיה לך הרבה יותר ממה שאתה רוצה לשלם... :)

זה מזכיר לי קטע משנות ה-80, אני חושב, עם סקירה ב-Stereophile על נגן בשני חלקים של Mark Levinson, שעלה בזמנו $14,000 -- סכום מפוצץ וחריג לגמרי בזמנו, כשהטופ של ה-hi-end היה אלפים בודדים.

אז מישהו כתב מכתב תלונה לעיתון -- למה הם סוקרים מכשירים בסכומים כאלה?! מי בכלל קונה אותם?! זה הרי רק מוציא לקוראים את העיניים, ללא שום תועלת מעשית לאף אחד.

אני לא זוכר את התגובה המלאה של העיתון ושל החברה, מעבר לזה שהם אמרו שרק בפורטוגל הם מכרו איזה 500 יחידות בתוך איזושהי תקופה, לא זוכר אם חודש או שנה, לא שזה משנה. זה די שקול לתלונות על "חזירות", רק מנוסח יותר בעדינות.

ומאז ומעלם היו מחירים גבוהים, רק שמיעוטם הגיעו לארץ, והייתה מודעות קטנה בהרבה לגבי מה שקיים ומה האלטרנטיבות -- רק מעטים קראו מגזינים יקרים באנגלית, ולא היה אינטרנט ופורומים להתעדכן באמצעותם.

אז העבר לא היה כזה זהוב, ואין מה להתלונן על ההווה -- אני מניח שנגן מודרני של $200 נשמע טוב יותר מזה של $14,000 של פעם -- הטכנולוגיה השתפרה לאין הכר, בעיקר בתחום הדיגיטלי, והיום אפשר לקנות באותו שווי כסף מכשירים טובים יותר מאלה של פעם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור