איזה כייף להאזין לתקליט

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מזה כמה חודשים, מסיבות שונות, לא האזנתי לפטיפון.
אחת מהסיבות היא הנגישות למוסיקה שמאפשר הסטרימר. אני רוצה להאזין לשיר או ליוצר, או מבצעים, מפעיל את הסטרימר באמצעות השלט, מחפש את מה שאני רוצה לשמוע בטלפון - ובלי לזוז מהמקום ובלי להשקיע שמץ מאמץ, שומע את הקטע המבוקש.
היום התגלגלתי לארי בפתח תקווה וקניתי אצלו מברשת לניקוי תקליטים, נוזל לניקוי מחט ולבד להחליף את המקורי של לין ששוכב על הצלחת מזה כמה עשרות שנים שהותירו בו את חותמם עד כדי כך שהוא קיבל צורה סגלגלה ואיבד את ה״עיגוליות״.
טוב, אז צריך לשמוע תקליט.
שלב ראשון מנקה את המחט עם הנוזל החדש, בשביל מה קניתי? מפעיל את הפטיפון - מקווה שהוא לא שכח להסתובב אחרי שעמד מוזנח תקופה ארוכה, מסתובב.
לוקח את התקליט Benny Goodman Today- למה התקליט הזה? כי הוא היה בגובה העיניים קל לשליפה מהתקליטיה.
מניח את התקליט על הצלחת, מנקה אותו עם המברשת החדשה, לזה קניתי אותה... מניח את המחט, לא שומע כלום. מה קורה? מסתכל סביב ואז נזכר שכשהתעסקתי עם הספקים, כיביתי כמובן את המערכת. כשהפעלתי אותה שוב, מאחר ואני לא משתמש בפטיפון, לא הפעלתי את הספק של מגבר הראש. אז ברור שאין צליל.
בטפשות ובניגוד לכל היגיון, למרות האזהרות שלא להפעיל ספקים לפני שמכבים את מגבר ההספק, שלחתי את היד והפעלתי את הספק. מייד נשמע רעש חד וחזק בתדר מאוד נמוך והכיסוי של הוופר השמאלי התנתק כמו טיל וטס לתוך החדר. מפחיד, מזל שלא נגרם נזק. הלקח נלמד.
אחרי שהלאיתי אתכם עד כאן - ההאזנה.
כל כל נהניתי, למעשה הופתעתי עד כמה נהניתי. ניסיתי לחשוב מה גורם לי להנאה כל כך גדולה ולא הצלחתי להגיע למסקנה. התחושה הייתה שאני מתחבר בקלות ובכיף לצלילים שבוקעים מהפטיפון. אלה צלילים שיותר ״מדברים״ אלי. תחושה שהכל זורם טוב יותר. הפטיפון מייצר חיבור טוב יותר עם המוזיקה והתחושה הייתה בולטת.
וכל זה עוד לפני שטיפלתי בספק של מגבר הראש כפי שטיפלתי בספקים של קדם המגבר. אני הולך עכשיו להזמין מאבונדייל את הרכיבים לספק השלישי, ואחרי התקנתם, אני חושב שהפטיפון יהייה פיצוץ.

אריה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אחת מהסיבות היא הנגישות למוסיקה שמאפשר הסטרימר. אני רוצה להאזין לשיר או ליוצר, או מבצעים, מפעיל את הסטרימר באמצעות השלט, מחפש את מה שאני רוצה לשמוע בטלפון - ובלי לזוז מהמקום ובלי להשקיע שמץ מאמץ, שומע את הקטע המבוקש.
היום התגלגלתי לארי בפתח תקווה וקניתי אצלו מברשת לניקוי תקליטים, נוזל לניקוי מחט ולבד להחליף את המקורי של לין ששוכב על הצלחת מזה כמה עשרות שנים שהותירו בו את חותמם עד כדי כך שהוא קיבל צורה סגלגלה ואיבד את ה״עיגוליות״.
שלב ראשון מנקה את המחט עם הנוזל החדש, בשביל מה קניתי? מפעיל את הפטיפון - מקווה שהוא לא שכח להסתובב אחרי שעמד מוזנח תקופה ארוכה, מסתובב.
לוקח את התקליט Benny Goodman Today- למה התקליט הזה? כי הוא היה בגובה העיניים קל לשליפה מהתקליטיה.
מניח את התקליט על הצלחת, מנקה אותו עם המברשת החדשה, לזה קניתי אותה... מניח את המחט, לא שומע כלום. מה קורה? מסתכל סביב ואז נזכר שכשהתעסקתי עם הספקים, כיביתי כמובן את המערכת. כשהפעלתי אותה שוב, מאחר ואני לא משתמש בפטיפון, לא הפעלתי את הספק של מגבר הראש. אז ברור שאין צליל.
בטפשות ובניגוד לכל היגיון, למרות האזהרות שלא להפעיל ספקים לפני שמכבים את מגבר ההספק, שלחתי את היד והפעלתי את הספק. מייד נשמע רעש חד וחזק בתדר מאוד נמוך והכיסוי של הוופר השמאלי התנתק כמו טיל וטס לתוך החדר. מפחיד, מזל שלא נגרם נזק. הלקח נלמד.
כל כל נהניתי, למעשה הופתעתי עד כמה נהניתי. ניסיתי לחשוב מה גורם לי להנאה כל כך גדולה ולא הצלחתי להגיע למסקנה. התחושה הייתה שאני מתחבר בקלות ובכיף לצלילים שבוקעים מהפטיפון. אלה צלילים שיותר ״מדברים״ אלי. תחושה שהכל זורם טוב יותר. הפטיפון מייצר חיבור טוב יותר עם המוזיקה והתחושה הייתה בולטת.
וכל זה עוד לפני שטיפלתי בספק של מגבר הראש כפי שטיפלתי בספקים של קדם המגבר. אני הולך עכשיו להזמין מאבונדייל את הרכיבים לספק השלישי, ואחרי התקנתם, אני חושב שהפטיפון יהייה פיצוץ.

אריה
תיכף יגיע איזה טכנוקרט ויסביר שלא נהנית מהחוויה משום ש CD או קובץ דיגיטאלי לא סובלים מה"בעיות" של תקליט.

שמח שחזרת להנות גם מהפורמט האנלוגי, כן סטרימר ממכר אבל יש משהו מהנה בהאזנה לאלבום (תקליט או ססטרימר) שלי באופן אישי קשה לשחזר בסטרימר מכיוון שהפיתוי "לדבר הבא" נמצא בלחיצה על כפתור, או מסך הטאבלט במקרה שלי.

ayal30

חבר משקיען
מעורבות
909
נקודות
113
ארייה,
היה מאוד מעניין לקרוא את מה שרשמת
גם אני בעד פטיפון בעבר הייה לי ומכרתי
היום זה מדגדג לי לקנות שוב אבל כל דבר
בזמנו וגם יש לי אוסף נחמד של תקליטים :בעד:

עמית

חבר משקיען
מעורבות
211
נקודות
63
איך אפשר עדיין לשמוע תקליטים?
זה משהו שלא נתפס אצלי.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זה משהו שלא נתפס אצלי.
כתבתי: מפעילים את הפטיפון, מניחים תקליט על הצלחת, מניחים את המחט על התקליט ושומעים... :)

אריה

ARIMAR

עוסק בתחום
מעורבות
121
נקודות
43
מאחל לך הרבה הנאה אריה
היה כיף לארח ולהכיר

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
תיכף יגיע איזה טכנוקרט ויסביר שלא נהנית מהחוויה משום ש CD או קובץ דיגיטאלי לא סובלים מה"בעיות" של תקליט.

שמח שחזרת להנות גם מהפורמט האנלוגי, כן סטרימר ממכר אבל יש משהו מהנה בהאזנה לאלבום (תקליט או ססטרימר) שלי באופן אישי קשה לשחזר בסטרימר מכיוון שהפיתוי "לדבר הבא" נמצא בלחיצה על כפתור, או מסך הטאבלט במקרה שלי.
אני טכנוקרט ונהנה להאזין לתקליטים, ספרתי בשרשור אחר שלפני כמה ימים
ניסיתי להשוות בין תקליט איכותי לאותה הקלטה שעשו לה remaster ב HI-RES
96 קילו 24 ביט , האזנתי מספר פעמים לקטעים מסויימים בין התקליט והדיגטלי, ואין לי תשובה חד משמעית מה נשמע יותר טוב, יש הרגשה שהתקליט יותר חמים והבמה מורגשת יותר לעומת ה HI RES שנדמה לי שהצלילים הגבוהים נשמעים טוב יותר
אגב , התקליט של steve miller band - Fly like an ange
חשוב לי להדגיש שיש לי מאות תקליטים מלפני 40 שנה (שרובם שמורים הייטב) ואז ההקלטה הייתה אנאלוגית לאורך כל הדרך, התקליטים החדשים של היום אני מניח שעברו עריכה דיגיטאלית , ואם כבר אז עדיף לשמוע את המקור הדיגיטלי :)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אני טכנוקרט ונהנה להאזין לתקליטים, ספרתי בשרשור אחר שלפני כמה ימים
ניסיתי להשוות בין תקליט איכותי לאותה הקלטה שעשו לה remaster ב HI-RES
96 קילו 24 ביט , האזנתי מספר פעמים לקטעים מסויימים בין התקליט והדיגטלי, ואין לי תשובה חד משמעית מה נשמע יותר טוב, יש הרגשה שהתקליט יותר חמים והבמה מורגשת יותר לעומת ה HI RES שנדמה לי שהצלילים הגבוהים נשמעים טוב יותר
אגב , התקליט של steve miller band - Fly like an ange
חשוב לי להדגיש שיש לי מאות תקליטים מלפני 40 שנה (שרובם שמורים הייטב) ואז ההקלטה הייתה אנאלוגית לאורך כל הדרך, התקליטים החדשים של היום אני מניח שעברו עריכה דיגיטאלית , ואם כבר אז עדיף לשמוע את המקור הדיגיטלי :)

כל הקלטה לגופה, אי אפשר לקבוע באופן גורף זה טוב והשני לא טוב.

niv100

אוהב את התחום
מעורבות
146
נקודות
43
אני באופן אישי משתמש בסטרימינג אבל תמיד שיוצא לי להאזין לפטיפון זה מרגיש הרבה יותר מהנה ונכון .
אז למה אין לי ? כי צריך לפחות 30 אלף פנויים לפני
תקליטים לא זולים ,אז אולי כבר עדיף דאק ברמה מאוד גבוהה? לא יודע להחליט.

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
כל הקלטה לגופה, אי אפשר לקבוע באופן גורף זה טוב והשני לא טוב.
ברור , בכוונה הידגשתי שמדובר באותה הקלטה !!! ואז ניתן להשוות...

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
זה משהו שלא נתפס אצלי.
אם הסטאפ האנלוגי טוב יותר מהדיגיטלי התקליט ישמע טוב יותר מהקובץ
אני שדרגתי סטאפ אנלוגי ומכרתי את הדאק בגלל זה
פשוט הבנתי שכדי להגיע לאותה איכות אני צריך דאק שעולה הרבה יותר

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
אריה, איך היה ההבדל, לאחר ניקוי המחט?

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אריה, איך היה ההבדל, לאחר ניקוי המחט?
לא ערכתי השוואה, ניקיתי את המחט לאחר תקופה ארוכה שהפטיפון היה מושבת.
אני גם לא יכול לספר איך משפיע הלבד החדש אבל בעין נראה שהתקליט יושב הרבה יותר טוב על הצלחת.

אריה

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
כמו שאפשר עדיין לנסוע על רכב ידני :)
זה דווקא קשה, בקושי מייבאים כאלו. וכמו בעלות על מערכת סטריאו גם זה גורר תגובות קשות מהציבור הרחב

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
הילד התחיל ללמוד נהיגה על אוטומט, מה זה הלפלפיה הזו? נראה לי אחליף את הרכב לגיר ידני, שיבקש את האוטו של אמא בשישי הערב...

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הילד התחיל ללמוד נהיגה על אוטומט, מה זה הלפלפיה הזו? נראה לי אחליף את הרכב לגיר ידני, שיבקש את האוטו של אמא בשישי הערב...
במקרה שלי לאמא יש אוטו ידני והצעיר נוהג באוטו שלה...

ארינ

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83

אריה

מחכה לרגע הזה להשים תקליט איזה כייף
זוכר את הסאונד עדיין בראש

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור