מגבר,pure class a...

• פותח הנושא zs
  • פורסם בתאריך

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני קורא להם רתכות.....וגם אני אוהב אותם בלית ברירה......הרמקול שלי לא מסוגל לזוז בכלל בלי רתכת כזו, עם נצילות של כ 80 dBA והתנגדות של 2.8 אוהם.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני קורא להם רתכות.....וגם אני אוהב אותם בלית ברירה......הרמקול שלי לא מסוגל לזוז בכלל בלי רתכת כזו, עם נצילות של כ 80 dBA והתנגדות של 2.8 אוהם.
יאללה יאללה.
רתכת כבלים כבלים רתכת זרם אקולייזר רתכת כבלים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לי יש מונובלוקים XA100.5 של PASS LABS.

מניסיוני עד היום עם שני מגברים קלאס A שונים בתכלית (musical fidelity a1) והמונובלוקים של פאס, הצליל הוא כאילו מוסיקלי ו"חמאתי" אבל זה בא על חשבון ATTACK, על חשבון דינמיות קצת, על חשבון צליל מעט רופס, וכל זאת בחבילה לא ידידותית למשתמש: כל הזמן צריך לנהל את ההדלקה והכיבוי שלהם.
לא מת על זה, בלשון המעטה.

למזלי, השילוב שלהם עם הלקסמן הוא מספיק מוצלח ובוגר כדי להיות מספק ומהנה לאורך זמן. אבל הדבר השני שאני מחליף במערכת זה את המונובלוקים (אולי לפאס אבל לא קלאס A).
כקונספט של צליל, זה לדעתי קונספט מיושן ורפה.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
אבל הדבר השני שאני מחליף במערכת זה את המונובלוקים (אולי לפאס אבל לא קלאס A).

ומה הראשון ברשימה?

אד ליב

חבר משקיען
מעורבות
323
נקודות
63

מניסיוני עד היום עם שני מגברים קלאס A שונים בתכלית (musical fidelity a1) והמונובלוקים של פאס, הצליל הוא כאילו מוסיקלי ו"חמאתי" אבל זה בא על חשבון ATTACK, על חשבון דינמיות קצת, על חשבון צליל מעט רופס, וכל זאת בחבילה לא ידידותית למשתמש: כל הזמן צריך לנהל את ההדלקה והכיבוי שלהם.

למזלי, השילוב שלהם עם הלקסמן הוא מספיק מוצלח ובוגר כדי להיות מספק ומהנה לאורך זמן. אבל הדבר השני שאני מחליף במערכת זה את המונובלוקים (אולי לפאס אבל לא קלאס A).
דבר, כמה אתה רוצה עליהם ? :D

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113

הדבר האחרון שאתה יכול לומר על המערכת שלך זה מה שכתבתה....מאיפה הבאתה את זה?
יש לך מע בסביבות 400k שח .והפכתה אותה לשקם אלקטריק?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ומה הראשון ברשימה?
דאק היסטרי, כמובן ;)

shushu

חבר משקיען
מעורבות
787
נקודות
113
אין הגברה (או מכשיר אודיו) ללא חסרונות.
למרות שמכליל, לקלאס A יש טונליות יותר טבעית לטעמי, כמו שמתנוש אמר, אבל על חשבון דינמיקה מתפרצת וקצת מהירות. מצד שניב מגבר שיתן יותר דינמיקה ושקיפות, יפגע בטונליות, אין ארוחות חינם. אצל פאס זה מתבטא יפה בהבדלים בין סדרת ה x ל xa.

מי ששומע מוזיקה עם זמרים, הרכבי ג'אז קטנים וחשובה לו טונליות, כנראה יעדיף קלאס A. מי ששומע יותר פיוז'ן, ג'אז אוומגארד, ביג בנדז, מוזיקה אלקטרונית, כנראה יעדיף AB או D.

מי ששומע גם וגם, שיקנה שני מגברים ;)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
שני מגברים זו האופציה הנכונה.
עדיף שני בתים... ומערכת בכל בית.

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
אני לא בטוח שאפשר חד משמעית לענות על השאלה איזה מגבר טוב יותר, לכל סוג של הגברה יש את היתרונות החסרונות שלה.
יש מגברי class A וגם מגברי Class D מעולים.
הכל זה עניין של תכנון, התאמה בין המגבר לרמקול, טעם אישי ודרישות של המשתמש.

עם רמקולים מסויימים (לא תובעניים בזרם) ובתכנון הנכון, גם מגבר IC יכול להשמע לא פחות ממדהים.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
לא מבין למה כולם מתפלפלים פה על דברים פשוטים יחסית !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
בתנאים הנכונים כל מגבר בקבוצה מסוימת יכול להשמע הרבנה יותר טוב ממגבר שעולה פי שלוש מקבוצה אחרת , אני בינתיים מרוצה ממגבר קלאס a. 240 w מאשר אחרים , ניסיתי!!!
אבל תלוי כמובן ברמקול ובחדר, קלאס ab שומע את הסיליקון של הטרנזיסטורים , אבל הרמקול עצבני וקרמי , צריך להרגיע אותו .

genvirt

חבר משקיען
מעורבות
778
נקודות
113
אחלה שרשור דבר זה סיקרן אותי מזמן ומאניין אותי עוד דבר:
ראיתי מגברים של class A שמוצאים 30-100 וואט למשל, אך יש גם כאלה שמוצאים 300 ורשום pure class A, והם לא לגמרי מפלצות, איך זה? איפה פויינטה (אם בכלל)?
האם יש הבדל בין מגבר כזה של 80 וואט או 300?
מי שהוא פעם אמר (ובצדק) שחשובה לא כמות אלה איכות הוואטים, אך עדיין מדובר בחברות ידועות בתחום...

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מגבר class a שמוציא כדברך 300 ואט או כמעט כל מגבר class a אמיתי,חייב שנאי (או זוג במקרה שהוא מנורתי ) גדול.מהסיבה הפשוטה שצריך לעבור שם הרבה זרם.וכן נראה סוג של מפלצת.גם אני נתקלתי במגברים בגודל של סי די רגיל שרשום עליהם class a .אולי ב 2 ואט ראשונים.
מזכיר לי את הערכות של איווה 3500 ואט pmpo

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
יאללה יאללה.
רתכת כבלים כבלים רתכת זרם אקולייזר רתכת כבלים.
יאללה יאללה.
דיפיוזר ראוטר מטלית אבק קרמיקה גרניט פורצלן ספונג'ה 5.XA100 עוזרת בית פיוז

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ראיתי מגברים של class A שמוצאים 30-100 וואט למשל, אך יש גם כאלה שמוצאים 300 ורשום pure class A, והם לא לגמרי מפלצות, איך זה? איפה פויינטה (אם בכלל)?
מי שהוא פעם אמר (ובצדק) שחשובה לא כמות אלה איכות הוואטים, אך עדיין מדובר בחברות ידועות בתחום...
חשובה גם הכמות !

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש אגדה שמגבר 60 W מקלאס A מקביל למגבר הרבה יותר חזק מהאחרים , זה לא נכון בכלל , אני ניסיתי מגבר שפופרות 140W שפופרות , לא התחיל אפילו להזיז לי הרמקול , עדיין צריך ואטים וזרם קודם כל , הטונליות בהמשך !

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
יש אגדה שמגבר 60 W מקלאס A מקביל למגבר הרבה יותר חזק מהאחרים , זה לא נכון בכלל , אני ניסיתי מגבר שפופרות 140W שפופרות , לא התחיל אפילו להזיז לי הרמקול , עדיין צריך ואטים וזרם קודם כל , הטונליות בהמשך !
אולי בגלל שמגבר שפופרות מגביר מתח ולא זרם
גם אני שמתי לב אצלי שהיה לי רמקול פחות נציל נשמע אצלי טוב יותר עם מגבר solid state מאשר שפופרות
כמובן עם ציוד הרבה יותר זול ממה שמסתובב אצלך

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
אם אתה לא מפוצץ ווליום אתה לא עובר 10 וואט
לפני כמה חודשים החלפתי מגבר קלאס AB של 220 וואט עם מגבר pure class A של 30 וואט - לא עובר בחיים את שעה 9 בווליום

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור