XLR מאוזן או RCA נפוץ?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אצלי בחיבור באלאנס (ד"א כל המערכת שלי כולה מחוברת באלאנס היום) דווקא קיבלתי רוגע, שקט ותופסת לא מבוטלת של דינמיקה.

בהצלחה.

גם אצלי התחושה זהה, בחיבור פולי באלאנס התחושה היא של רוגע, להבדיל מחיבורי RCA שנותנים תחושה ראשונית, של סאונד דינאמי יותר.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הבנתי איפה טעיתי.
הניסוי נערך בדיגיטלי.
לא טוב.
חוזר לאנלוגי.
גם עם חוט תפירה בין שתי קופסאות לבן זה נשמע הרבה יותר טוב.
תודה לכולם על ההסברים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הדיגיטאלי הוא לא מספיק איכותי כדי לשקף הבדלים בין כבלים? ......הצהרה מאוד נועזת......אל תשכח שכנראה המוסיקה האנלוגית שאתה שומע , אם היא הוקלטה בשנים האחרונות היא כנראה הוקלטה ב-99.9% מהמקרים בדיגיטאל.

אז מוסיקה שמוקלטת מלכתחילה בדיגיטאל זה טוב.....אם אתה שומע אותה בCD (אחד לאחד כמו המאסטר הדיגיטאלי) זה רע ואם היא הועברה לתקליט (דרך מסלול ייסורים של Cutter וקומפרסור עבור המאסטר האנלוגי ואחר כך ראש עבור ההשמעה ) זה טוב ? .......זה עושה לך הגיון ?

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הדיגיטאלי הוא לא מספיק איכותי כדי לשקף הבדלים בין כבלים? ......הצהרה מאוד נועזת
בנועזות עסקינן רוברטיניו.
(פתח את הווצאפ שלך, אני מנסה לתקשר איתך. תודה).

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הדיגיטאלי הוא לא מספיק איכותי כדי לשקף הבדלים בין כבלים? ......הצהרה מאוד נועזת......אל תשכך שכנראה המוסיקה האנלוגית שאתה שומע , אם היא הוקלטה בשנים האחרונות היא כנראה הוקלטה ב-99.9% מהמקרים בדיגיטאל.

אז היא המוסיקה מספיק טובה להיות מוקלטת בדיגיטאל אבל אם אתה שומע אותה ב-CD (אחד לאחד כמו המאסטר הדיגיטאלי) ולא בתקליט אז היא לא מספיק טובה ? זה הגיוני לך ?
1964.
רקויאם של ורדי
פילהרמוניה
ג׳וליני
שוורצקוף
שום דיגיטלי בסביבה. אפילו לא קרוב.
תודה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
1964.
רקויאם של ורדי
פילהרמוניה
ג׳וליני
שוורצקוף
שום דיגיטלי בסביבה. אפילו לא קרוב.
תודה
אם זה דיסק אז זה דיגיטאלי :)

הקלטה בינונית, עם overload, שאינה ראוייה לשמש לבדיקות סאונד.

המפיק, Walter Legge, רצה לקבל טווח דינאמי גדול ככל האפשר, ולכן לא הזהיר את הטכנאי לגבי עוצמות ה-peaks שמגיעים אליהן, והמחוגים של עוצמת ההקלטה נכנסו עמוק לתוך האדום.

זה עשה בעיות בתקליטים, שהקטעים השקטים טבעו בתוך רעש הוויניל והחזקים הייו מעוותים משהו, ומשהו מזה נשאר גם בטראנספרים לדיגיטאל.

כשבודקים סאונד, נא לעשות זאת רק עם הקלטות טובות ממש, אחרת מחפשים צירופים שיפצו על חסרונות ההקלטה.

עמיר

נ.ב. 1, במסגרת האודיופיליה הקלאסית, בדיקת RCA מול XLR עושים רק בכבלים של אותה חברה מאותה סידרה אחרי ששניהם עברו break-in.

נ.ב. 2, האם הנגן הוא fully balanced או שרק יש לו יציאות XLR שאינן fully balanced?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אם זה דיסק אז זה דיגיטאלי :)

הקלטה בינונית, עם overload, שאינה ראוייה לשמש לבדיקות סאונד.

המפיק, Walter Legge, רצה לקבל טווח דינאמי גדול ככל האפשר, ולכן לא הזהיר את הטכנאי לגבי עוצמות ה-peaks שמגיעים אליהן, והמחוגים של עוצמת ההקלטה נכנסו עמוק לתוך האדום.

זה עשה בעיות בתקליטים, שהקטעים השקטים טבעו בתוך רעש הוויניל והחזקים הייו מעוותים משהו, ומשהו מזה נשאר גם בטראנספרים לדיגיטאל.

כשבודקים סאונד, נא לעשות זאת רק עם הקלטות טובות ממש, אחרת מחפשים צירופים שיפצו על חסרונות ההקלטה.

עמיר

נ.ב. 1, במסגרת האודיופיליה הקלאסית, בדיקת RCA מול XLR עושים רק בכבלים של אותה חברה מאותה סידרה אחרי ששניהם עברו break-in.

נ.ב. 2, האם הנגן הוא fully balanced או שרק יש לו יציאות XLR שאינן fully balanced?
עמיר,
זה לא דיסק, זה תקליט.
ולא רק זה, אלא שזה תקליט שלך לשעבר.
ולא מדדתי שום דבר בשלב הזה, רק שמעתי מוסיקה.
לעניין איכות ההקלטה של התקליט הזה אני בהחלט מסכים ולעניין הבדיקה שערכתי לפני זה בדיגיטלי עם כבל ההבאלנס אל מול הסינגל, הרי שגם הסידי הוא פול באלאנס (ככה כתוב במניואל).

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
עמיר,
זה לא דיסק, זה תקליט.
ולא רק זה, אלא שזה תקליט שלך לשעבר.
ולא מדדתי שום דבר בשלב הזה, רק שמעתי מוסיקה.
לעניין איכות ההקלטה של התקליט הזה אני בהחלט מסכים ולעניין הבדיקה שערכתי לפני זה בדיגיטלי עם כבל ההבאלנס אל מול הסינגל, הרי שגם הסידי הוא פול באלאנס (ככה כתוב במניואל).

אני עדיין מנסה להבין איך ועל מה התבצעה ההשוואה בין ה-XLR ל-RCA.... באיזה נגן סידי מדובר??
האם ביצעת את אותה ההשוואה בין שני הפורמטים גם עם הפטיפון???

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
...עם כבל ההבאלנס...פול באלאנס
פולי באלאנסד. fully balanced, לא full balance.

באמת לא ברור באיזה כבלים השתמשת לבדוק בדיגיטאל ואיזה באנאלוג ומה חיברת לאן.

עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
דברו איתי לפני שאתם עושים את הבדיקה ...ולא בנושא BT אלא איך לעשות נכון את הבדיקה ולקבל תוצאות עם משמעות.
מתנצל בפני דוד שאני סוטה מהנושא. אני מחזיק את זה כמה שבועות אז אפשר לא להגיב אלא במקום מתאים.
אותי באופן אישי מדידות לא מענינות וגם לא מעניין אותי אם אני שומע הבדלים בין קונקטורים כי אני חולם הבדל ש"לא קיים במציאות" כדברי חלק מהמהנדסים.
לפני שבועות אחדים יצא לי לדבר עם מהנדס ועלה איכשהו (בטח בגללי) נושא האינטרקונקט. אותו מהנדס אמר לי שכשהכבל מחובר לציוד, העכבה שלו קטנה ביותר ממיליונית (אחד חלקי מיליון) מהעכבות של הציוד אליו הוא מחובר, לכן כל הקטע של המדידות חסר תועלת אם הוא בכלל אפשרי בתנאי עבודה.

המעניין בעיני הוא שלא מעט מהנדסים או פיזיקאים שלי יוצא לדבר איתם, מחזיקים בדעות שונות מאלה הנשמעות בפורום. מעניין מי חולם בצד שלהם...

דוד, אני לא מצליח להבין מדוע אתה לא ממשיך עם מה שנשמע לך טוב יותר. זה כל כך פשוט וכל כך נכון.

אריה

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
דוד, גיא , אריה , לא הבהרתי מספיק את נושא המדידות ....כידוע מאוד חשוב לאזן ווליומים בהשוואה בן מוצרים...... יש הבדל בעוצמה בן כניסת XLR ל RCA לכן המדידה היחידה שתתבצע היא השוואת ווליומים....לא יתבצע "מחקר כבלים" מעבר למה שציינתי.

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
ממה שיצא לי לבדוק נגנים שמצויידים ביציאות באלאנסד הם אכן כאלה כי ממילא המעגל מושתת על סיגנל כזה והעלות להוספת יציאה כזו היא שולית.
מגבר פולי באלאנסד מצריך השקעה גדולה מאוד ולכן הוספת חיבורי פסאודו באלאנסד היא למטרת יתרון מוצא הסיגנל היותר איכותי של הנגן ואפשרות חיבור מכשירים עם יציאת xlr בלבד עם כבל xlr למגבר, בכל זאת היתרון יהיה תוספת gain ורצפת רעש נמוכה בשימוש בחיבור כזה, לא איכות פר סה.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אותו מהנדס אמר לי שכשהכבל מחובר לציוד, העכבה שלו קטנה ביותר ממיליונית (אחד חלקי מיליון) מהעכבות של הציוד אליו הוא מחובר, לכן כל הקטע של המדידות חסר תועלת אם הוא בכלל אפשרי בתנאי עבודה.

אריה

ה- R אכן קטן במליונית אבל ה-C יכול להשפיע עוד בתחום השמע אם הפרה שפופרתי והאינטרקונקט ארוך (התנגדות יציאה גבוהה של ה-PRE וקיבול גבוהה בגלל אורך הכבל).

תציע למהנדס המהולל לרענן קצת את הידע ההנדסי שלו או להבדיל הוא יכול להתקשר אלי כדי שאאפס אותו כמעא (יש לך את הטלפון שלי ואתה מוזמן למסור לו אותו) ;)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כשאנחנו מדברים על אינטרקונקט, בד"כ האורך הוא 1 מטר +-.

אריה

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ממה שיצא לי לבדוק נגנים שמצויידים ביציאות באלאנסד הם אכן כאלה כי ממילא המעגל מושתת על סיגנל כזה והעלות להוספת יציאה כזו היא שולית.

לא נכנס לגבי עלויות יצור, אך לא כל נגן בעל יציאות באלאנס הם פולי באלאנס.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אני עדיין מנסה להבין איך ועל מה התבצעה ההשוואה בין ה-XLR ל-RCA.... באיזה נגן סידי מדובר??
האם ביצעת את אותה ההשוואה בין שני הפורמטים גם עם הפטיפון???
ההשוואה נעשתה רק בדיגיטלי ולא באנלוגי.
הנגן הוא Marantz UD 7007 אשר לדברי היצרן הוא:
True balance
כבלי הrca הם סילטק קלאסיק 550i
כבלי הבאלנס הם של בורמייסטר. Silver אם אני לא טועה.
חיברתי את הנגן בשתי היציאות השונות למגבר והשוואתי בכמה דיסקים שאני מכיר.
הבאלנס נשמע לאוזניי (מעבר להיותו בווליום גבוה יותר) שטוח וצורם.

GROOPER

אוהב את התחום
מעורבות
175
נקודות
43
1.יש הבדלים משמעותיים בחומר ממנו עשויים הכבלים
2.וכששני המקורות הם ב fully balanced לא אמורה ליהיות תוספת בווליום

לא ניתן להגיע למסקנה גורפת על סמך המקורות וסוגי הכבלים
אבל כאמור, אצלך נכון להשאיר כפי שהיה

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
ההשוואה נעשתה רק בדיגיטלי ולא באנלוגי.
הנגן הוא Marantz UD 7007 אשר לדברי היצרן הוא:
True balance
כבלי הrca הם סילטק קלאסיק 550i
כבלי הבאלנס הם של בורמייסטר. Silver אם אני לא טועה.
חיברתי את הנגן בשתי היציאות השונות למגבר והשוואתי בכמה דיסקים שאני מכיר.
הבאלנס נשמע לאוזניי (מעבר להיותו בווליום גבוה יותר) שטוח וצורם.
א. אם לא בדקת עם אותו הכבל, לא בדקת באמת.
ב. אם אתה רוצה לבדוק XLR מול RCA
בין שני מכשירים, זה לא יכול להתבצע במקביל!
אתה חייב לנתק את הRCA שאתה מחבר את הXLR. נסה ותראה שהמצב ישתפר.
ג. המרנץ מכשיר יפני , סביר להניח שהפין מס 3 הוא החם לעומת הכניסה בMBL שבה פין 2 הוא חם- במקרה הזה, פאזת הסיגנל מתהפכת
ואתה צריך להפוך פאזה חזרה. באחד המכשירים אם יש את האופציה או ברמקולים.

נערך לאחרונה ב:

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
א. אם לא בדקת עם אותו הכבל, לא בדקת באמת.
ב. אם אתה רוצה לבדוק XLR מול RCA
בין שני מכשירים, זה לא יכול להתבצע במקביל!
ג. המרנץ מכשיר יפני , סביר להניח שהפין מס 2 הוא החם לעומת הכניסה בMBL שבה פין 3 הוא חם- במקרה הזה, פאזת הסיגנל מתהפכת
ואתה צריך להפוך פאזה חזרה. באחד המכשירים אם יש את האופציה או ברמקולים.
תודה ערן על ההסבר המפורט. אבדוק את עניין הפאזות.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
תודה ערן על ההסבר המפורט. אבדוק את עניין הפאזות.

לנתק את ה-RCA מהנגן, לא חייב מהמגבר...

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור