XLR מאוזן או RCA נפוץ?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
http://www.dtown.co.il/forum/threads/xlr-מאוזן-או-rca-נפוץ.4177/

(נמר...עברו 10 שנים. כתבת שתוסיף את דעתך בהמשך....אז מה דעתך?)

פעם ראשונה בחיי האודיופילים, חיברתי אתמול את הסידי למגבר בחיבור באלנס.
למען האמת אכזבה. לאוזניי זה נשמע פחות מוצלח.

השאלה היא האם זה בגלל הכבלים השונים, שיתכן וכבל הxlr פחות מוצלח (!Robert- don’t) מכבל הrca או מסיבה אחרת. האם באלנס ״אמור״ להשמע טוב יותר?
ובאופן כללי, מה העקרון הטכני של חיבור מאוזן ומה הוא נותן.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83

השאלה היא האם זה בגלל הכבלים השונים, שיתכן וכבל הxlr פחות מוצלח (!Robert- don’t) מכבל הrca או מסיבה אחרת. האם באלנס ״אמור״ להשמע טוב יותר?

david,
הסיבה לדעתי,רוב המגברים עם יציאות
xlr הם לא באמת fully balanced ,
בבלאנס אמיתי יש מעגל נוסף שמייקר
את המגבר ,הכניסות בלאנס אצלך
כניראה הן פסאודו בלאנס כלומר יש
גישור בין rca ל xlr שמאפשר להשתמש
גם בכבל xlr וגם מרשים.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
david,
הסיבה לדעתי,רוב המגברים עם יציאות
xlr הם לא באמת fully balanced ,
בבלאנס אמיתי יש מעגל נוסף שמייקר
את המגבר ,הכניסות בלאנס אצלך
כניראה הן פסאודו בלאנס כלומר יש
גישור בין rca ל xlr שמאפשר להשתמש
גם בכבל xlr וגם מרשים.
סבבה יוסי אבל מה באלנס אמיתי אמור לעשות והאם הוא אמור להשמע טוב יותר?
(לגבי הפסאודו במגבר, אני תקווה שאנשי MBL לא קוראים בפורום...)

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
fully balanced - אות המורכב מ 2 סיגנלים כאשר סיגנל אחד הפוך בפאזה לסיגנל השני (180 מעלות), מכיוון שהחוטים הולכים במקביל , רעש שמתווסף על הכבל נותר באותה הפאזה על שני החוטים, המקלט שקולט את האות , הופך את הסיגנל השלילי לחיובי ומסכם את האות ב 2 החוטים, מכיוון שהאות בכניסה היה הפוך אחד לשני, תוצאת הסיכום היא סיגנל כפול בעוצמה של הסיגנל האורגינלי ובעוד שהרעש בעצם מתחסר (מכיוון שהוא לא נוצר בפאזות הפוכות על החוטים).
על מנת שהכל יהיה fully ballanced כל רכיבי האודיו ביציאה ובכניסה חייבים לתמוך ב fully ballanced , אחרת זה סתם תאום שלא נותן כלום

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
fully balanced - אות המורכב מ 2 סיגנלים כאשר סיגנל אחד הפוך בפאזה לסיגנל השני (180 מעלות), מכיוון שהחוטים הולכים במקביל , רעש שמתווסף על הכבל נותר באותה הפאזה על שני החוטים, המקלט שקולט את האות , הופך את הסיגנל השלילי לחיובי ומסכם את האות ב 2 החוטים, מכיוון שהאות בכניסה היה הפוך אחד לשני, תוצאת הסיכום היא סיגנל כפול בעוצמה של הסיגנל האורגינלי ובעוד שהרעש בעצם מתחסר (מכיוון שהוא לא נוצר בפאזות הפוכות על החוטים).
:בעד:
תודה arix, האם אפשר להבין שגם הגיין בחיבור מאוזן יהיה בעוצמה רבה יותר מבחיבור רגיל?

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
זה תלוי בהתנגדות הכניסה של המגבר במצב מאוזן ובמצב רגיל

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
:בעד:
תודה arix, האם אפשר להבין שגם הגיין בחיבור מאוזן יהיה בעוצמה רבה יותר מבחיבור רגיל?

אם אני זוכר נכון מדובר ב 1.5DB+ אבל אל תסמוך רק על הזכרון שלי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
h-מאו

שיתכן וכבל הxlr פחות מוצלח (!Robert- don’t) מכבל הrca או מסיבה אחרת. האם באלנס ״אמור״ להשמע טוב יותר?

אתה ליצן אתה....שופט כבל בלי לעשות Brake-in לקונקטורים.....על פחות מזה צריכים היו צריכים לשלול ממך את תעודת האודיופיל ;)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113

השאלה היא האם זה בגלל הכבלים השונים, שיתכן וכבל הxlr פחות מוצלח (!Rob ert- don’t) מכבל הrca או מסיבה אחרת. האם באלנס ״אמור״ להשמע טוב יותר?
מה זה פחות מוצלח?
בד"כ XLR יישמע יותר לכיוון ה "אנאליטי" מ RCA.
אם זה טוב או לא במערכת מסויימת - תלוי בהמון משתנים.

אוהד11

צוות האתר
מעורבות
250
נקודות
63
על מנת שהכל יהיה fully ballanced כל רכיבי האודיו ביציאה ובכניסה חייבים לתמוך ב fully ballanced , אחרת זה סתם תאום שלא נותן כלום

ראשית אין שום סיכוי שבמגבר של דויד זה לא חיבורים מאוזנים אמיתיים. לגבי המקור, לא יודע מהו
שווה להוסיף שבאורכי הכבלים הקצרים שאנחנו עובדים איתם, סינון הרעשים הוא זניח מכיוון שהרעשים עדיין לא מספיקים להיווצר בכבלים באורך של מטר. בכבלים ארוכים זה מאוד משמעותי ולכן באולפנים, בהופעות וכולי עובדים תמיד עם כבלים מאוזנים.
זה אכן מכפיל את האות. כלומר + 3db

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
אם הכל פולי באלאנסד והיה ברייק אין מה שנשאר זה תכנון כבל הxlr של החברה, בהנחה והוא נקרא אותו הדבר כמו הrca, שזה לא דבר טרוויאלי כמו שזה נראה, וגם S\N משופר עלול לחשוף דברים שאתה לא כל כך אוהב שנמצאים במערכת.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113

אהלן דוד,
נגעת בנקודה שכל אודיופיל מגיע אליה בשלב כזה או אחר בציוד שלו.
חיבורי balanced בציוד הם לא תמיד fully balanced. במקרה שלך עם המגבר שלך זה לא המצב. שם אני דיי בטוח שזה fully balanced אמיתי.
חיבורי ה-XLR מקורם בתחום המקצועי שנולד כפתרון להתגבר על בעיה בכבלים ארוכים במיוחד ונפילת האות במרחקים גדולים.
בציוד אודיופילי ביתי מנסיוני זה תלוי מקרה. יש שנשמעים טוב יותר ב-RCA ויש שישמעו טוב יותר ב-XLR (בין אם מלא או לא). אם עשית השוואה ולא באמצעות כבלים זהים אז הקביעה שלך חלקית.
אממה,
"למזלך" עבדך הנאמן בדיוק החליט לבדוק את הנושא אצלו והזמין כבל XLR זהה לחלוטין לכבל RCA שברשותי כבר כמה שנים. אני הולך לעשות את הבדיקה הזאת אצלי וגם יעלה פוסט בנושא.
עכשיו, היות ואתה באמת בחור חביב ונעים ומסתבר בכלל שאנחנו שכנים, אני אקפוץ אליך עם שתי הכבלים ונבדוק. משם תדע בדיוק מה נשמע אצלך טוב יותר לטעמך.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

דויד.

יש לבדוק הצלבות בין מחברי הXLR בין הנגן, לבין המגבר. לא בכל הנגנים מחברי הפינים זהים במיקומם.

קבל דוגמה בתמונה המצורפת.

pioneer pd70ae.jpg

תמונות מצורפות

• pioneer pd70ae.jpg
    pioneer pd70ae.jpg
    KB 66.2 · צפיות: 216

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
, אני אקפוץ אליך עם שתי הכבלים ונבדוק. משם תדע בדיוק מה נשמע אצלך טוב יותר לטעמך.
דברו איתי לפני שאתם עושים את הבדיקה ...ולא בנושא BT אלא איך לעשות נכון את הבדיקה ולקבל תוצאות עם משמעות.

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אהלן דוד,
נגעת בנקודה שכל אודיופיל מגיע אליה בשלב כזה או אחר בציוד שלו.
חיבורי balanced בציוד הם לא תמיד fully balanced. במקרה שלך עם המגבר שלך זה לא המצב. שם אני דיי בטוח שזה fully balanced אמיתי.
חיבורי ה-XLR מקורם בתחום המקצועי שנולד כפתרון להתגבר על בעיה בכבלים ארוכים במיוחד ונפילת האות במרחקים גדולים.
בציוד אודיופילי ביתי מנסיוני זה תלוי מקרה. יש שנשמעים טוב יותר ב-RCA ויש שישמעו טוב יותר ב-XLR (בין אם מלא או לא). אם עשית השוואה ולא באמצעות כבלים זהים אז הקביעה שלך חלקית.
אממה,
"למזלך" עבדך הנאמן בדיוק החליט לבדוק את הנושא אצלו והזמין כבל XLR זהה לחלוטין לכבל RCA שברשותי כבר כמה שנים. אני הולך לעשות את הבדיקה הזאת אצלי וגם יעלה פוסט בנושא.
עכשיו, היות ואתה באמת בחור חביב ונעים ומסתבר בכלל שאנחנו שכנים, אני אקפוץ אליך עם שתי הכבלים ונבדוק. משם תדע בדיוק מה נשמע אצלך טוב יותר לטעמך.
תותח גיא. אתה מוזמן בשמחה!

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
דויד.

יש לבדוק הצלבות בין מחברי הXLR בין הנגן, לבין המגבר. לא בכל הנגנים מחברי הפינים זהים במיקומם.

קבל דוגמה בתמונה המצורפת.

צפה בקובץ המצורף 37291
אני לא מבין איציק, אתה אומר שסדר הפינים (חם, קר, אדמה) יכול להיות שונה ממכשיר למכשיר?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
אם הכל פולי באלאנסד והיה ברייק אין מה שנשאר זה תכנון כבל הxlr של החברה, בהנחה והוא נקרא אותו הדבר כמו הrca, שזה לא דבר טרוויאלי כמו שזה נראה, וגם S\N משופר עלול לחשוף דברים שאתה לא כל כך אוהב שנמצאים במערכת.
או באמריקאית:
if it ain't broke, don't fix it

byrdparis

עוסק בתחום
מעורבות
59
נקודות
28
אני לא מבין איציק, אתה אומר שסדר הפינים (חם, קר, אדמה) יכול להיות שונה ממכשיר למכשיר?

אכן, למרות הסטנדרט הנפוץ, ישנם מדינות (כמו יפן למשל) שהופכת את הסדר (סטנדרט קצת שונה) - זה נמצא בלקסמן למשל, אקופייז ואחרות.

בעיקרון נאמרו כאן הרבה דברים נכונים שאם נאסוף אותם יחד יהיה אפשר לנתח קצת חיבור נכון\מעשי
שהמכשירים פולי בלאנס ולא סתם קונקטורים במסווה של באלאנס
שאכן סטנדרט הפינים נכון בחיבור בין המכשירים (למכשירים עם סטנדט שונה מהנפוץ, יש גם לפעמים כפתור להחלפת פאסה)
כבלים טובים ולטעמך...

וכל זה כמובן לא יכול לבטל את טעמך שבחיבור סינגל נשמע לאוזניך טוב יותר מאשר חיבור באלאנס.
יש לי חבר טוב שהכל פולי באלאנס אצלו ויש לו גישה לכבילה יקרה מאד והוא עדיין מעדיף לחבר הכל בסינגל, כי הסאונד המתקבל בבאלאנס, מפורט ופתוח יותר, והוא פחות אוהב את התחושה הזו.

אצלי בחיבור באלאנס (ד"א כל המערכת שלי כולה מחוברת באלאנס היום) דווקא קיבלתי רוגע, שקט ותוספת לא מבוטלת של דינמיקה.

בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
סבבה יוסי אבל מה באלנס אמיתי אמור לעשות והאם הוא אמור להשמע טוב יותר?
(לגבי הפסאודו במגבר, אני תקווה שאנשי MBL לא קוראים בפורום...)

אולי פיספסתי.
אתה כתבת MBL , ואני מניח שמדובר במגבר, אך מה לגבי ה-CD שהוא המקור... באיזה מכשיר מדובר...
האוטנטיות של היציאה במקור הרבה יותר חשובה במשוואה הזו..
מכיוון שזה קל מאד יחסית לאפשר כמעט לכל מגבר, מהעשרים שנה האחרונות, ושהוא לא FULLY BALACED לקבל כניסה BALANCED אמיתית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור