נגן Naim audio cd

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הוא לא צריך ניים או כל נגן אחר, הוא צריך מרנץ
למה דווקא מרנץ ולא כל נגן אחר, כמו פיוניר, למשל?
  • עומקו של הפיוניר 25 ס"מ, כך שהוא עונה לדרישות
  • אני מאוד אופתע אם הוא נשמע פחות טוב מהמרנץ, ולא אופתע אם הוא נשמע טוב יותר
  • הפיוניר יותר זול בעשרות אחוזים גם אם מביאים את המרנץ מאמאזון
  • אם מביאים את המרנץ מחו"ל, זה בלי אחריות
  • לפיוניר יש יותר יכולות אודיו, כולל סופר-אודיו (SACD) ובלו-ריי ו-DVD אודיו.
  • אנשים מוכנים לשלם אחוזים ניכרים יותר עבור קבצים ברזולוצייה יותר גבוהה. כאן מקבלים יכולת לנגן דיסקים ברזולוצייה יותר גבוהה. למשל, חלק מהדיסקים הנמכרים מאז תחילת שנות ה-2000 ועד היום הם SACDs היברידיים, ואין שום סיבה לא ליהנות מהייתרונות הסוניים של שכבת ה-SACD.
  • לפיוניר יש יכולות וידיאו שבאות בחינם, יחד עם המחיר הזול יותר
מילא אם הייה למרנץ איזשהו ייתרון ניכר במשהו, אבל נראה לי שהמצב הפוך.

עמיר

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
הוא לא צריך ניים או כל נגן אחר, הוא צריך מרנץ 6006, כמו שכתבתי.

תומר
תומר,
אתה יכול להסביר למה הוא צריך דווקא את המרנץ ולא את הימאהה או את הפיוניר או כל משהו אחר מאותו לבל?

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
עמיר, התגובה שלך שנשלחה 2 שניות לפני התגובה שלי, היא מוזרה ואני חולק עליה מכל וכל.:)

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מה שבטוח הוא שבניגוד לחלקנו, מוכר הפלפל יכול לקנות מערכת בכל תקציב שמתחשק לו.

אריה

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
כלל אצבע של המרנצים: הם יותר עגולים ומפורטים מפיוניר וימאהה, הבאס יותר מוגדר, תמונת הסטריאו ושיחזור כלי נגינה מציאותית מאוד, הצלילים הגבוהים בנגנים שלהם מספקים ברק, שקיפות ואוירה למוזיקה.
ברגע שלנגן יש יותר יכולות אודיו, כולל סופר-אודיו (SACD) ובלו-ריי ו-DVD אודיו, יכולת הקומפקט דיסק נדפקת.
כל כך הרבה פורמטים ב-1000 + ש"ח...

תומר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כלל אצבע של המרנצים: הם יותר עגולים ומפורטים מפיוניר וימאהה, הבאס יותר מוגדר, תמונת הסטריאו ושיחזור כלי נגינה מציאותית מאוד, הצלילים הגבוהים בנגנים שלהם מספקים ברק, שקיפות ואוירה למוזיקה.
ברגע שלנגן יש יותר יכולות אודיו, כולל סופר-אודיו (SACD) ובלו-ריי ו-DVD אודיו, יכולת הקומפקט דיסק נדפקת.
נשמע שזה באמת כללי אצבע -- ללא השוואה אחד לאחד של המודלים הספציפיים, בטח לא עיוורת או לפחות מיידית עם אותה מוסיקה באותו ווליום באותם תנאים.
חוצמזה שהתיאור הזה מתאים יופי גם למודל הקודם של פיוניר.

יכולות האודיו המדוברות תומכות זו בזו: הרוב בזה בכלל תוכנה. הטראנספורט משותף, רק אורך גל שונה. צ'יפ ה-DAC משותף. כך שנדרשת ראייה יותר ממשית שייש פגיעה בסאונד, אם בכלל, מאשר תיאוריות לא מבוססות.

צריך בכלל לבדוק אם זה לא אותו צ'יפ או צ'יפים מקבילים בכל החברות.
פעם היו כמעט לכולם Burr Brown. היום הצטרפו עוד כמה חברות.

ונראה לי שאם בכלל יש הבדלים בסאונד בין כולם, צריך מערכת יותר רזולטיבית כדי להבחין ביניהם.

ובהנחה שהצליל דומה -- שזה כנראה המצב, בין אם אתה מעריך שהמרנץ עדיף ובין אם אני מעריך שהפיוניר עדיף -- כדאי לשלם פחות, ובטח עבור יותר יכולות, שחלקן גם יכול לבוא לידי ביטוי ולהיות מורגשות בשימוש יומיומי, כמו שמיעת שיכבת SACD במקום CD, וגם לקבל אחריות מלאה בארץ.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

גל85

אוהב את התחום
מעורבות
42
נקודות
28
tomertsin
דבר ראשון תודה,שמעתי בעבר את ה6005 ואהבתי אותו ולכן זה היה הכיוון,אבל.....העומק שלו 34 סמ וזה סמ אחד יותר מדי ולצערי הוא נפסל.

AK1/עמיר אני מודה לך על הייעוץ שבאמת מכוון על פי ההגבלות (גודל,תקציב וכו) ולא מעבר לכך,אני בתחילת דרכי בסטריאו ומתקדם לאט לאט,גם מבחינה כספית...נראה לי שהימהה או הפיוניר יהיו פתרון הולם בהתחשב בהגבלות ובתקציב.
ובנימה אישית וחלילה בלי טיפת התנשאות,אני לומד הרבה גם מן הכתוב ומהתגובות,אבל באמת חבל לי שלפעמים סוטים מהנושא לפן האישי...
כל עוד כל אחד מרוצה ממה ואיך שהוא שומע,הכל טוב...

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
AK1/עמיר אני מודה לך על הייעוץ שבאמת מכוון על פי ההגבלות (גודל,תקציב וכו) ולא מעבר לכך
דווקא בהחלט מעבר למגבלות -- גם בהתחשבות באיכות הסאונד, אפילו בנגינת CD בלבד, שלא לדבר על SACD וכו'.
לדעתי, כדי לשפר מעבר לפיוניר תצטרך להשקיע לא רק עשרות אחוזים כמו עבור המרנץ, אלא מאות אחוזים, לפחות $1,300 לפני הובלה ומיסוי, עבור Oppo BDP-105D לא משופר, וכדי לשפר מעבר לזה...

אני בתחילת דרכי בסטריאו ומתקדם לאט לאט,גם מבחינה כספית...נראה לי שהימהה או הפיוניר יהיו פתרון הולם בהתחשב בהגבלות ובתקציב.
מצויין, אין רע בזה שאתה בהתחלה -- הפיוניר יכול לשרת אותך בנאמנות גם אם/לאחר שתשדרג את שאר הרכיבים לדברים יקרים ממש. פשוט תקעו לנו חזק מדי בראש שאיכות חייבת לעלות הון תועפות, בטח באודיו, אבל לא בכל תחום באודיו זה כך. נגנים מצויינים מתחילים ממש נמוך, וכדי לשפר מהותית צריך לעלות אקספוננציאלית במחיר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
נ.ב. 1, כשאתה בודק את המידות, קח בחשבון לא רק את העומק נטו, אלא גם את זה שצריכים להיות שם אינטרקונקטים -- תקע RCA וחוט שצריך להתקפל בצורה לא חדה מדי.

אם אין ברירה, יש תקעי RCA "פושטיים" שמפנים את החוט שיצא מהם בזווית של 90 מעלות, ולא ראיתי "אודיופיליים" כאלה. בכל מקרה, גם כאלה תופסים חלק מהעומק

נ.ב., 2, כפי שכתבתי במפורש, לא שמעתי את המודל הספציפי של פיוניר אלא רק את קודמיו, DV600 ו-DV610, שהייו נטולי תמיכה בבלו-ריי, אבל ניחנו בסאונד שלאזני הייה עדיף על של בל-קאנטו ב-$10,500.

אני מניח שאין ירידה בסאונד, ואם כבר אז להיפך, מהסיבות שתוארו, אבל יש בזה אלמנט של "אצבע" :)

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
נ.ב., 2, כפי שכתבתי במפורש, לא שמעתי את המודל הספציפי של פיוניר אלא רק את קודמיו, DV600 ו-DV610, שהייו נטולי תמיכה בבלו-ריי, אבל ניחנו בסאונד שלאזני הייה עדיף על של בל-קאנטו ב-$10,500.

מה לעשות, הגיל עושה את שלו, באיזשהו שלב הכל נשמע אותו הדבר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה לעשות, הגיל עושה את שלו, באיזשהו שלב הכל נשמע אותו הדבר.
זה הייה בסביבות 2004/5, ומאז שמעתי הרבה הבדלים בין הרבה מכשירים אחרים.
הציניות הפאתטית שלך לא עובדת.

חוצמזה, גם @ברקצ בדק את הפיוניר ההוא מול מכשירים יקרים בהרבה ולא העדיף אותם.

עמיר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113

תומר

בחנתי נגנים אוניברסליים בטווח מחירים של 1300-1500$ הם הניבו תוצאות מרשימות יותר, מנגנים ייעודיים שמחירם זהה. ומעבר לזה. בנוסף ...הם בעלי יכולות אודיו נוספות מה שלא קיים בנגנים ייעודיים. את יכולות הווידיאו מקבלים כבונוס.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
זה הייה בסביבות 2004/5, ומאז שמעתי הרבה הבדלים בין הרבה מכשירים אחרים.
הציניות הפאתטית שלך לא עובדת.

חוצמזה, גם @ברקצ בדק את הפיוניר ההוא מול מכשירים יקרים בהרבה ולא העדיף אותם.

עמיר

יש ניסיון וייש את מה שלומדים ממנו.

מאז היית אמור ללמוד שזיכרון צלילי אינו אמין מעבר לטווח של דקות ספורות. מעבר לזה לא זוכרים את הצליל עצמו אלא את הסיפורים שסיפרנו עליו לעצמנו בעת ששמענו אותו.

אם אתה מתייחס ברצינות שכזו למשהו ששמעת לפני 14 שנה, אתה בבעייה.

לא רק שאתה משווה חוויות, לא צלילים, אלא שעקב הניסיון שאתה אומר שצברת, רוב הסיכויים שהחווייה שלך כיום מאותה מערכת עלולה להיות שונה לחלוטין, גם התפיסה שלך את כל הפרמטרים בוודאי השתנתה מאז, וייתכן שגם השמיעה הפיסית שלך, ואולי הטעם וההעדפות שלך, ובכלל.

לך לשמוע שוב, עם מוסיקה שאתה אוהב כיום, בהקלטות שטובות לאוזניך היום, ותתאפס מחדש מול המציאות (כפי שאתה תופס אותה, כמובן), לא מול הזיכרון של החוויה. זה אמנם אפשרי ששום דבר לא השתנה, אבל אם זה המצב, אז רוב הסיכויים שבאמת לא למדת כלום מאז.

עמיר

אופס, I REST MY CASE, AGAIN. ולפותח השרשור, היה לי נגן אוניברסלי של פיוניר, הוא לא עשה את העבודה אפילו בתור טרנספורט כאשר הוא חובר לdac שעלה פי כמה ממנו, כאשר חיברתי לDAC נגן סידי פשוט(מגש ל6 דיסקים) של אונקיו התוצאה השתפרה למשהו סביר שיכולתי לחיות איתו עד שהתקציב אפשר שדרוג נוסף.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אופס, I REST MY CASE, AGAIN. ולפותח השרשור, היה לי נגן אוניברסלי של פיוניר, הוא לא עשה את העבודה אפילו בתור טרנספורט כאשר הוא חובר לdac שעלה פי כמה ממנו, כאשר חיברתי לDAC נגן סידי פשוט(מגש ל6 דיסקים) של אונקיו התוצאה השתפרה למשהו סביר שיכולתי לחיות איתו עד שהתקציב אפשר שדרוג נוסף.
נו, ככה זה כשלא יודעים את ה-basics.

מ"אפילו בתור טראנספורט" לא נובע איך הוא בתור נגן standalone.

כפי שהזכרתי קודם, חיבור כטראנסורט דורש תיאום שעונים. אם במקרה הם לא תואמים, וזה קורה גם במכשירים יקרים, התוצאה יכולה להיות עלובה ביותר.

לחלק מהמכשירים הרציניים, שמתוכננים לעבוד כטראנספורט או עם טראנספורט, יש כניסות לשעון חיצוני, ו/או אפשרות לקנפג מי ה-master ומי ה-slave. כך הייה למשל ב-EMM Labs CDSD+DAC6e SE שהיו לי.

עמיר

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
בחנתי נגנים אוניברסליים בטווח מחירים של 1300-1500$ הם הניבו תוצאות מרשימות יותר, מנגנים ייעודיים שמחירם זהה. ומעבר לזה. בנוסף ...הם בעלי יכולות אודיו נוספות מה שלא קיים בנגנים ייעודיים. את יכולות הווידיאו מקבלים כבונוס.

1300-1500 דולר זה לא 300-500 דולר. מדובר פה בליגה אחרת במיוחד שמדובר בנגן איכותי כמו אלו של Oppo (שלדעתי האישית הם היחידים שיכולים להיקרא נגנים אוניברסליים אמיתיים במחיר שפויי).

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
נו, ככה זה כשלא יודעים את ה-basics.

מ"אפילו בתור טראנספורט" לא נובע איך הוא בתור נגן standalone.

עמיר

שטוח, יבש, משעמם, הdac ניסה דווקא לעזור אבל השיפור לא היה משמעותי. הייתי ממשיך אבל זה מיותר, אתה מבוצר בעמדות שלך גם אם אין להם בסיס או הגיון.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
שטוח, יבש, משעמם, הייתי ממשיך אבל זה מיותר, אתה מבוצר בעמדות שלך גם אם אין להם בסיס או הגיון.
מה הקשר?

ואתה ממשיך בקו של אם משהו לא מובן לך הוא ריק...
וכנראה שלא הרבה מובן לך...

עמיר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
1300-1500 דולר זה לא 300-500 דולר. מדובר פה בליגה אחרת במיוחד שמדובר בנגן איכותי כמו אלו של Oppo (שלדעתי האישית הם היחידים שיכולים להיקרא נגנים אוניברסליים אמיתיים במחיר שפויי).

הפיוניר BDP-LX88 נגן אוניברסלי מדהים. בנוי לעילא ולעילא. איכות הבניה שלו טובה יותר מהאופו 105D.
תשאל למה לא קניתי? אצלי. האופו מתפקד גם כנגן CD וכסטרימר אודיו ווידיאו.
כסטרימר. הפיוניר רחוק מהיכולות של האופו. מבחינת CD נטו. הפיוניר 88 CD SACD פגז.

The-many-layers-that-make-up-the-LX-88-and-its-heft.jpg

תמונות מצורפות

• The-many-layers-that-make-up-the-LX-88-and-its-heft.jpg
    The-many-layers-that-make-up-the-LX-88-and-its-heft.jpg
    KB 76 · צפיות: 219
נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
איציק אתה צודק: הפיוניר lx88 הוא מכשיר נהדר לסרטים ומוזיקה רב ערוצית, גילויי נאות, גם אני שקלתי לקנות אותו, אתה גם מסכים איתי: האופו יותר טוב למוזיקה דו ערוצית, תחום שיותר מדבר אלי בשלב זה ולכן גם אתה מעדיף אותו על פני הפיוניר בדיוק כמו שאני העדפתי אפילו בדגם פחות בכיר ששמענו ביחד לפני 2-3 שנים אם אתה זוכר (משודרג נאופורס,נחשב מבחינתי גם היום למכשיר נהדר למוזיקה דו ערוצית) .

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הפיוניר BDP-LX88 נגן אוניברסלי מדהים. בנוי לעילא ולעילא. איכות הבניה שלו טובה יותר מהאופו 105D.
איכות הבניה כבודה במקומה מונח.

מה עם איכות הסאונד, בסטריאו ובסראונד?

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור