נגן Naim audio cd

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איכות הבניה כבודה במקומה מונח.

מה עם איכות הסאונד, בסטריאו ובסראונד?

עמיר

כפי שציינתי. במידה והפיוניר היה בעל יכולות שליטה, דומות לאופו 105D. הייתי מעדיף אותו על פני האופו.
בשמע רב ערוצי ה 88 מניב תוצאות מעולות.

לעניין איכות הסאונד בשמע דו ערוצי? אני אהבתי. אבל כול אחד וטעמו האישי.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
איציק אתה צודק: הפיוניר lx88 הוא מכשיר נהדר לסרטים ומוזיקה רב ערוצית, גילויי נאות, גם אני שקלתי לקנות אותו, אתה גם מסכים איתי: האופו יותר טוב למוזיקה דו ערוצית, תחום שיותר מדבר אלי בשלב זה ולכן גם אתה מעדיף אותו על פני הפיוניר בדיוק כמו שאני העדפתי אפילו בדגם פחות בכיר ששמענו ביחד לפני 2-3 שנים אם אתה זוכר (משודרג נאופורס,נחשב מבחינתי גם היום למכשיר נהדר למוזיקה דו ערוצית) .

לפיוניר ממיר ESS Sabre 32 Reference DAC ES9018
יציאות הXLR שלו משובחות. רכיבי אלקטרוניקה, כולל ספק הכוח, איכותיים ביותר.
אני לא יודע איך הגעת למסקנה שהאופו 105 טוב יותר בשמע דו ערוצי?
שלא תבין אותי לא נכון. האופו מכשיר מדהים. הוא מציע הרבה יותר כחבילה.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
לפיוניר ממיר ESS Sabre 32 Reference DAC ES9018
יציאות הXLR שלו משובחות. רכיבי אלקטרוניקה, כולל ספק הכוח, איכותיים ביותר.
אני לא יודע איך הגעת למסקנה שהאופו 105 טוב יותר בשמע דו ערוצי?
עכשיו אתה נשמע כאילו זה לא טעם אישי אלא מקור לפליאה שאפשר בכלל לחשוב שהאופו עדיף בסאונד :)

אז, למרבה הפלא וההפתעה, גם לאופו יש ממיר ESS Sabre 32 Reference DAC ES9018. אפילו שניים, אחד לסטריאו ואחד לכל השאר. ראה כאן.

יש גבול לכמה שאיכות הספק והרכיבים משפיעה. התכנון והתוכנה/קושחה משפיעים יותר, וייתכן (וייתכן שלא) שהם עדיפים באופו, אבל אם אתה כל כך מתרשם מענייני איכות בנייה, וזה כל כך מעסיק אותך, יש מצב שזה גם משפיע על התרשמותך מהסאונד.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
עכשיו אתה נשמע כאילו זה לא טעם אישי אלא מקור לפליאה שאפשר בכלל לחשוב שהאופו עדיף בסאונד :)

אז, למרבה הפלא וההפתעה, גם לאופו יש ממיר ESS Sabre 32 Reference DAC ES9018. אפילו שניים, אחד לסטריאו ואחד לכל השאר. ראה כאן.

יש גבול לכמה שאיכות הספק והרכיבים משפיעה. התכנון והתוכנה/קושחה משפיעים יותר, וייתכן (וייתכן שלא) שהם עדיפים באופו, אבל אם אתה כל כך מתרשם מענייני איכות בנייה, וזה כל כך מעסיק אותך, יש מצב שזה גם משפיע על התרשמותך מהסאונד.

עמיר

1. אני חי ונושם את האופו 105D שברשותי כבר יותר משנתיים וחצי. ויודע בדיוק איזה ממירים טמונים בו.
2. תשובתי הייתה מופנית לחבר ZEEV78 שטען שהאופו 105 נשמע טוב יותר בשמע דו ערוצי.
3. לא טענתי שפיוניר נשמע טוב יותר בזכות איכות הבניה שלו.
4. אני רוכש מוצרים, רק לאחר שעברו אצלי בחינה מקיפה עם הסט אפ שברשותי. בסופו של דבר העדפתי את האופו 105D. מכשיר מנצח !!!

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אבל אתה בכל זאת משתמש באופו כנגן סידי ולכן הסקתי שהוא עדיף גם מבחינתך. בסופו של יום מדובר ב2 טנקים שבכיף הייתי לוקח אחד מהם לצורכי ק"ב, פחות לצרכי אודיו דו ערוצי למרות שהבנתי שמודרייט מציעה שדרוג למכשיר עם מנורות, מהכרותי הקצרה עם החברה הזו הרושם היה יותר ממעולה לא רק בכל הקשור לאיכות הסאונד אלא גם ממנהל החברה שענה לי מיידית לכל שאלה במייל.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
1. אני חי ונושם את האופו 105D שברשותי כבר יותר משנתיים וחצי. ויודע בדיוק איזה ממירים טמונים בו.
2. תשובתי הייתה מופנית לחבר ZEEV78 שטען שהאופו 105 נשמע טוב יותר בשמע דו ערוצי.
3. לא טענתי שפיוניר נשמע טוב יותר בזכות איכות הבניה שלו.
4. אני רוכש מוצרים, רק לאחר שעברו אצלי בחינה מקיפה עם הסט אפ שברשותי. בסופו של דבר העדפתי את האופו 105D. מכשיר מנצח !!!
בכל מקרה, למען הסר ספק, לי אין עמדה לכאן או לכאן מה עדיף בסאונד -- לא שמעתי את הפיוניר הזה, וגם לא את אחיו הזול יותר שהפניתי אליו בכמה מקומות -- וזו אפשרות קיימת שאחד מהם או שניהם נשמעים טוב יותר מהאופו הרגיל ואולי אפילו מהמשופר.

מבחינתי, עד שלא בודקים זה מול זה בצורה רצינית, לא יודעים, למרות ההבדלים במחירים וב-hype.
לכל היותר ייתכנו הבדלים בטעמים, וייתכן שמישהו יחשוב שנגן אחד עדיף, וחברו יעדיף נגן אחר.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
יותר ממירים לכל ערוץ לא מבטיחים המרה טובה יותר.
כנ"ל גם לא יותר ספקים ו/או יותר קבלים ו/או דברים כמותיים אחרים.
גם מכשיר "ייעודי" לא מבטיח סאונד עדיף על "אוניברסאלי".
גם מיתוג "גבוה" לא מבטיח סאונד עדיף על מיתוג "עממי"-כבייכול.

בתחום הדיגיטאלי החומרה לא יקרה, ולא היא שמשפיעה הכי הרבה, אלא התיכנון והתוכנה+קושחה, שגם הם לא חייבים לעלות הרבה, ואיזה מהנדס/תוכניתן הודי שעובד בפרוטות יכול להשיג תוצאות לאו דווקא פחות טובות ממהנדס/תוכניתן אמריקאי שמרוויח סכומים של חמש ספרות בדולארים לשנה.

ואשר להשוואות, תוצאותיהן תלויות במי עושה אותן, על איזה דיסקים, ובאיזה תנאים, כולל למשל האם משווים ווליום, עד כמה המערכת חושפנית, עד כמה האוזניים רגישות ומיומנות וכו', ולא כמה שיותר השוואות עדיף כי זה מבלבל ועם הזמן מטה את התוצאה.

בכל מקרה, הגורם שהכי משפיע על ההשוואות הוא טעמו של המשווה. למשל יהייו מי שיעדיפו צליל חם ונעים על פני בהיר ומפורט, וכאלה שלהיפך.

אז למעט מקרים של נוק-אאוט מוחלט, שזה לא המקרה הנפוץ במכשירים דיגיטאליים טובים ומעלה, אפשר להתווכח לאין סוף, כשכולם צודקים במידה דומה, ולמשמע/מקרא הוויכוח, אף צד ג' לא יוכל לדעת מי "צודק" מבחינתו, עד שיישמע בעצמו, ולפעמים בכלל אין הכרעה לכאן ולכאן.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
כל מילה " אייזן בטון"
חלק מפלסטיק :)

עמיר

Eliel Saad

אוהב את התחום
מעורבות
4
נקודות
18
הסופר אודיו סידי של פיוניר קטלני

Fire

אוהב את התחום
מעורבות
73
נקודות
28
יש לי dvd avi pioneer 868 וגם 757 שניהם משמשים (יכולים)כנגני dvd audio ו cd מתמחר את ה757 ממש זול ויש לי גם מגני הבלוריי לdvd audio של פיוניר אבל האמת כותרים של הפורמט כבר אין לי

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
@איציק ירקוני

למיקרא הביקורת ב-What Hi-Fi, עולים בי ספקות לגבי עליונות/תחרות ה-Pioneer BDP-LX88 מול ה-Oppo BDP-105D.

אם כי, למען האמת, אני לא יודע עד כמה ניתן לסמוך עליהם, ולא בדקתי מה הם כותבים על דברים אחרים שאני כן מכיר.

עמיר

נערך לאחרונה ב:

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
@איציק ירקוני

למיקרא הביקורת ב-What Hi-Fi, עולים בי ספקות לגבי עליונות/תחרות ה-Pioneer BDP-LX88 מול ה-Oppo BDP-105D.

אם כי, למען האמת, אני לא יודע עד כמה ניתן לסמוך עליהם, ולא בדקתי מה הם כותבים על דברים אחרים שאני כן מכיר.

עמיר

עמיר.

האופו 105D נגן מעולה. מבחינתי היי אנד לכול דבר.
לגבי הפיוניר BDP-LX88 קשה לי להאמין שמדובר במכשיר בעל ביצועים נחותים באודיו דו ערוצי. במידה וניתן היה להשוות ביניהם, זה היה מעולה.
מבחינתי, הפיוניר נראה קרוב יותר ל CD יעודי מאשר האופו 105D.
תצוגת החזית שלו ברורה יותר. כפתורי התפעול שלו, לחיצים, בדיוק כמו בנגן CD ייעודי.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,744
נקודות
113
האופו 105D נגן מעולה. מבחינתי היי אנד לכול דבר.
לגבי הפיוניר BDP-LX88 קשה לי להאמין שמדובר במכשיר בעל ביצועים נחותים באודיו דו ערוצי.
זה לא עניין לאמונה, אלא לבדיקה/השוואה, כולל התאמת ווליום, ולטעם.

לפחות האופו זוכה לביקורות מעולות בכל מקום, וכאן טוענים שהצליל של ה-88 הזה הוא רזה ואיכות הסטריאו יכולה הייתה להיות טובה יותר.

מבחינתי, הפיוניר נראה קרוב יותר ל CD יעודי מאשר האופו 105D.
תצוגת החזית שלו ברורה יותר. כפתורי התפעול שלו, לחיצים, בדיוק כמו בנגן CD ייעודי.
מה זה משנה איך הוא נראה? :(
אני גם לא יודע על סטנדארט לאיך CD ייעודי נראה או אמור להיראות, ולא למה צריך להידמות לזה.

למה רלוואנטיים כפתורי התיפעול שלא על השלט?
גם לאופו יש כפתורי תיפעול קדמיים.

עמיר

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
גם לאופו יש כפתורי תיפעול קדמיים.

עמיר

עמיר.

לגבי כפתורי התפעול של אופו 105D
הייתי מעדיף משהו בסגנון של אופו.103D

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור