EAR MC4 VS. MUSIC FIRST AUDIO MC STEP UP

מצב
הנושא נעול.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
EAR MC4 VS. MUSIC FIRST AUDIO MC STEP UP

כתב: שמעון בוזגלו.

לפנינו שני מכשירים שמקבלים סקירה מעטה בעיתונות האודיו העולמית, וסקירה מעטה ביותר, אם בכלל, בעיתונות האודיו המקומית.

המכשירים העומדים למבחן הם שנאי הגבר פסיביים לראשי MC.

כידוע, ראשי MC ממירים אנרגיה ביעילות רבה הרבה יותר מראשי MM, דבר שמתבטא בכל הפרמטרים של הצליל ותמונת הצליל. התחום היחיד שבו ראשי MM טובים (!) עשויים להיות טובים יותר הוא בעושר צלילי הביניים, אף שגם בתחום הזה יש מספיק ראשי MC טובים יותר.

אבל, אליה וקוץ בה. האות שמפיק ראש כזה הוא חלש ביותר – בדרך כלל 20-10 פעמים חלש יותר מן האות שמפיק ראש MM – ולכן קשה לטפל בו בצורה יעילה ומוצלחת. ברוב קדם המגברים הייעודיים לפטפון (Phonostage) ההגברה של האות מן ה-MC היא לרמת הגבר של אות MM, והיא נעשית בצורה אקטיבית או פסיבית (על-ידי שנאים).

אתמקד כאן בהגברה הפסיבית. כרגיל, היצרנים אינם נוטים לספק את המכשירים שלהם עם רכיבים איכותיים במיוחד, וכשזה מגיע לשנאי הגבר פסיביים ל-MC, הנטייה – אפילו בכמה פונוסטייג'ים יקרים – היא לצאת ידי חובה עם זוג שנאים קטנטנים בסיסיים, במקרים הטובים שנאים של JENSEN או LUNDAHL, וכיו"ב.

כאן נכנסים לתמונה שנאי הגבר ייעודיים חיצוניים ומשובחים כמו השניים העומדים היום לביקורת.

EAR MC4: מאחור יש חמישה זוגות RCA – אחד למוצא, וארבע כניסות לעכבות שונות: 40Ω, 12Ω, 6Ω, 3Ω, כל זוג כזה מכפיל את האות, בהתאם, x30, x24, x18, x10. כמו כן יש שני חיבורי הארקה. מחיר חו"ל: 1083 ליש"ט. יבואן: אודיו פידליטי.

MUSIC FIRST AUDIO MC Step Up (ידוע גם בשם Stevens&Billington): מאחור יש זוג RCA לכניסה וזוג ליציאה, וכן מתג הבורר בין שני מצבי הארקה. מלפנים שני כפתורים גדולים: הימני כפתור RATIO לבחירת היחסים: 1:5, 1:10, 1:20, שהם תוספת של 14db, 20, 26, בהתאם. הכפתור השמאלי מאפשר חמישה מצבי התנגדות: Ω K10,K Ω 20KΩ , 30, KΩ 40, KΩ 80 וכן מצב Open Circuit, כך שהתנגדות הכניסה הכללית נגזרת ממכפלה של שני המצבים. מחיר חו"ל: 1695 ליש"ט. יבואן: אודיופריק (מדובר בדגם עם הליפוף מנחושת, לא מכסף, שמחירו 1000 ליש"ט נוספות).

יש לציין ששני היבואנים מוכרים את השנאים במחיר חו"ל. הוגן בהחלט, וכך ראוי!

השנאים שודכו לציוד הבא:
פטפון: Michell Orbe, זרוע TecnoArm, ראש Shelter 901.
פונוסטייג': EAR 834P עם שפופרות משודרגות.
קדם מגבר: Mystere ca21.
מגבר: טדי פרדו.
רמקולים: Bosendorfer VC 7.

השנאי חובר לפונוסטייג' עם כבל כסף מסוכך ומשובח באורך מטר של טדי פרדו (אבל מוטב להשתמש בכבל קצר יותר).

הראש של שלטר מפיק (Output Voltage): 0.5mV, והעכבה המומלצת (Recommended Load Impedance) היא בטווח (Within) של 20 ohm.

התחלתי עם השנאי של EAR. בדקתי את הכניסות של 12Ω ו-40Ω, התוצאה היתה טובה יותר ב-40Ω, וכך בדקתי את השנאי. הנחתי את המחט על הצד השני, ברצועה הראשונה, You Look Good to Me, בתקליט We Get Requests של אוסקר פיטרסון והשלישייה שלו.

אין ספק, ביחס לכניסת ה-MC של הפונוסטייג', התוצאות טובות יותר: מפלס הרעש ירד, הכלים קיבלו נפח ברור וגוף מוצק יותר, כמו כן ניכר שיש קצת יותר אוויר, יותר פירוט, יותר דינאמיקה, יותר קצות תדרים, והבמה גדלה מעט. שומעים את זה בעיקר בנפח של הקונטרבס מימין, שיורד עכשיו נמוך יותר ומרגיש עצי יותר, וכן בהמהום הברור יותר של הבסיסט Ray Brown החובט לו בעונג על המיתרים. שומעים את זה גם בצליל המלא והמפורט יותר של הפסנתר, הממלא עכשיו עוד יותר את הסלון. גם נקישות המצלתיים של המתופף Ed Thigpen נשמעות צלולות, עשירות ונכונות יותר.

עברתי לשנאי של Music First. "ננעלתי" על RATIO 1:10 ועל 40k. הנחתי את המחט על אותו הקטע. איך לתאר לכם את ההבדל? אתה תקוע בסוברו אימפרזה שלך בעלייה לירושלים עם החותנת שלך לצדך, כשמשמאלך חולפת לה ביעף למבורגיני קונספט אס עם שתי עלמות חן קישחות ויפות להחריד. למה, אתה שואל את עצמך, למה זה מגיע לי? למה החותנת והסוברו הזאת נדבקו אלי? גוואלד! נעבור לפירוט קונקרטי יותר. אם המעבר מהגברת ה-MC המובנית בפונוסטייג' ל-MC4 היה ברור ומובחן בכל פרמטר, מעין בריזה נעימה בליל קיץ, הרי המעבר מן ה-MC בפונוסטייג' ל-MUSIC FIRST הוא בגדר טייפון ממש. ובהשוואה ל-MC4: הבמה הרבה יותר רחבה, עמוקה, תלת-ממדית ומסודרת, הרבה יותר אוויר, יותר פירוט (פירוט נפלא! פנומנאלי!), יותר מהירות, יותר דינאמיקה, יותר שקט וצלילות, יותר Palpability, מוחשות. וחשוב מאוד – הצליל יותר ניטראלי. גם קצות התדרים טובים יותר, בעיקר בגבוהים הנפלאים והמנצנצים.

בהשוואה הזאת נשמע ה-MC4 קצת מקומפרס, דחוס, צבוע, תקוע איכשהו באזור שבין המיד למיד בס.
סיכום
מי שיש לו ראש MC, ובוודאי ראש MC טוב, איננו קרוב אפילו להכיר את היכולות האמיתיות של הראש שלו, אם הוא מחבר אותו לכניסה קונבנציונלית פשוטה. הפער בין כניסה כזאת (למשל, הכניסה של EAR 834P) לכניסה של שנאי חיצוני טוב הוא לא פחות מדרמטי!

כולנו יודעים שלא תמיד המשוואה יקר יותר = טוב יותר היא נכונה, אבל במקרה הנוכחי היא מדויקת.

ביחס לשנאי ה-MC הבסיסיים בפונוסטייג' שלי, ה-MC4 הוא התקדמות ניכרת בכל הפרמטרים. אם אתה לחוץ במזומנים, ה-MC4 הוא דרך מצוינת לשדרג במידה רבה את המערכת האנלוגית שלך. מומלץ!

אבל אם אתה מוכן ויכול לשלם יותר – ולרובנו פער המחיר בין השנאים איננו זניח – ואם מתחשק לך להתנועע כמו לולב, ואם אתה מסתקרן לראות איזה כמויות אוויר אפשר להפיק מתקליטים של שקל, ובכלל, אם מתחשק לך לגלות מחדש את התקליטייה שלך – אל תחשוב פעמיים: ה-MUSIC FIRST הוא למבורגיני! עונג צרוף של תמונת במה עמוקה, תלת-ממדית, עם המון אוויר, טווח תדרים מן הגבוהים המנצנצים והעדינים ביותר ועד נחרות הבס מרקטום של טיטאן עצבני, פירוט מטיל מורא, מהירות ודינאמיות גועשות, והכול על רקע שחור, שקט וצלול צלול צלול.

לאנלוגופיל האדוק: מומלץ ביותר!

תמונות מצורפות

• earmc4.jpg
    earmc4.jpg
    KB 10.3 · צפיות: 479
  • mc_step_thumb.jpg
    mc_step_thumb.jpg
    KB 10.1 · צפיות: 476
  • we get requests.jpg
    we get requests.jpg
    KB 43 · צפיות: 442

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יפה כתבת. נהנתי לקרוא.

את ה-EAR אני מכיר כחברה. רובם דורשים השקעה מעטה {החלפת כבלים וכ"ו} והטענה הנטענת היא שהם הופכים מטובים לטובים יותר מהמתחרים. האם עלה בראשך לשפר את הפונוסטייג' 834 שברשותך באופן מעמיק יותר מאשר החלפת המנורות?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
תודה.

באותו מבחן שערכתי הביא חבר את ה-EAR 834P המשודרג שלו והשווינו אותו לשלי, שאיננו משודרג, חוץ משפופרות.
הוא קנה רכיבים בסך 1000 דולר (!), והחליף את הקיימים על-פי סקיצות שאפשר למצוא למכביר באינטרנט.

התוצאה? צליל קצת יותר מלא וכהה, וירידה ניכרת באוויר, בגודל הבמה, במהירות ובדינמיות.
שנינו החמצנו פנים ולא אהבנו את התוצאה. לא היה לי נעים בשבילו, אחרי הכול הוא הוציא אלף דולר על חלקים בלבד.

האמת, יצא לי לשמוע במשך השנים שני מכשירים אחרים כאלה שעברו שדרוג ברכיבים, וגם שם התוצאות לא היו מוצלחות. אז אולי זה סתם חוסר מזל, ולא יצא לי לשמוע מכשיר משודרג היטב.

בכל מקרה, השילוב בין ה-EAR 834P עם השפופרות המדויקות שמצאתי בשבילו (אחרי הרבה מאוד ניסוי וטעייה) לבין ה-MUSIC FIRST הוא פשוט מלהיב.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
אז מי כתב? משה? שמעון בוזגלו? זה אותו אחד? משה שמע ושמעון כתב?
בלי לשמוע את שני המכשירים, ומתוך הנחה ששמעון בוזגלו ו/או משה לא נהגו בלמבורגיני, נראה לי, עם כל הצניעות, כי הפער בין שני השנאים, איך נאמר, קצת פחות מזה שבין שתי המכוניות הנ"ל.
כי אם המכשיר של EAR הוא סובארו, מכשיר שיהיה כמו למבורגיני צריך להיות אחד משניים-שלושה הטובים בעולם.
היסחפות בקנה מידה כזה יחד עם דוגמה אחת בלבד (ועוד שלישיית ג'ז), איך נאמר, אפאס, ראויה לבחינה מחדש.
למשל: איך זה עם קול אדם? ותזמורת גדולה? ודינמיקה? ורוק? או מקהלה? על איזו דינמיקה מדובר כאשר שומעים שלישיית ג'ז?
דרך אגב: רכיבים ב-1000 דולר? ל-834? מאיפה לאיפה?
ועוד דרך אגב: דגמי קונספט לא עולים על הכביש.
ושאלה: מה זה שפופרות משודרגות?

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תודה.

באותו מבחן שערכתי הביא חבר את ה-EAR 834P המשודרג שלו והשווינו אותו לשלי, שאיננו משודרג, חוץ משפופרות.
הוא קנה רכיבים בסך 1000 דולר (!), והחליף את הקיימים על-פי סקיצות שאפשר למצוא למכביר באינטרנט.

התוצאה? צליל קצת יותר מלא וכהה, וירידה ניכרת באוויר, בגודל הבמה, במהירות ובדינמיות.
שנינו החמצנו פנים ולא אהבנו את התוצאה. לא היה לי נעים בשבילו, אחרי הכול הוא הוציא אלף דולר על חלקים בלבד.

האמת, יצא לי לשמוע במשך השנים שני מכשירים אחרים כאלה שעברו שדרוג ברכיבים, וגם שם התוצאות לא היו מוצלחות. אז אולי זה סתם חוסר מזל, ולא יצא לי לשמוע מכשיר משודרג היטב.

בכל מקרה, השילוב בין ה-EAR 834P עם השפופרות המדויקות שמצאתי בשבילו (אחרי הרבה מאוד ניסוי וטעייה) לבין ה-MUSIC FIRST הוא פשוט מלהיב.

הייתי בטוח שאתה שמעון בוזגלו. אפילו לא הסתכלתי על הניק ניים.

איזה רכיבים הוא רכש ב-1000 דולר עבור הפונו?
מזה ירידה ניכרת באוויר?

אני מכיר את ה-EAR המשודרג והוא נשמע לא פחות ממדהים בהשוואה לאותו מכשיר שאינו משודרג, האם אתה בטוח שהשידרוג היה נכון? מקצועי? הרי מאות משתמשי EAR נלהבים ממנו לאחר השידרוג. לדעתי משהו שם לא תקין {ברמה הטכנית}.

את ה-MUSIC FIRST אינני מכיר באופן אישי אך שמעתי עליו דברים טובים ויצא לי לקרוא רשמים של גולשים בחו"ל. אני בהחלט בטוח שהוא מתחרה ראוי ל-EAR משודרג או לפי רשמיך משתלב איתו מעולה.

והכי חשוב. איזה רכיבים ב-1000 דולר היו בתוכו. מסקרן אותי באמת {לא בציניות}.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אז מי כתב? משה? שמעון בוזגלו? זה אותו אחד? משה שמע ושמעון כתב?
בלי לשמוע את שני המכשירים, ומתוך הנחה ששמעון בוזגלו ו/או משה לא נהגו בלמבורגיני, נראה לי, עם כל הצניעות, כי הפער בין שני השנאים, איך נאמר, קצת פחות מזה שבין שתי המכוניות הנ"ל.
כי אם המכשיר של EAR הוא סובארו, מכשיר שיהיה כמו למבורגיני צריך להיות אחד משניים-שלושה הטובים בעולם.
היסחפות בקנה מידה כזה יחד עם דוגמה אחת בלבד (ועוד שלישיית ג'ז), איך נאמר, אפאס, ראויה לבחינה מחדש.
למשל: איך זה עם קול אדם? ותזמורת גדולה? ודינמיקה? ורוק? או מקהלה? על איזו דינמיקה מדובר כאשר שומעים שלישיית ג'ז?
דרך אגב: רכיבים ב-1000 דולר? ל-834? מאיפה לאיפה?
ועוד דרך אגב: דגמי קונספט לא עולים על הכביש.
ושאלה: מה זה שפופרות משודרגות?

שאלת ותיענה לפי הסדר.
1. אכן, ההבדל בין שני השנאים הוא דרמטי. נסה והיווכח.
2. ההבדלים זהים בכל תקליט ובכל סוג מוזיקה שבדקנו. בתזמורת גדולה נפתח אולם ענק ותלת ממדי עם ה-MUSIC FIRST. עם ה-MC4 האולם מתכווץ באחת. הקול האנושי נשמע פחות נפוח וצבוע ויותר נייטרלי ומדויק.
3. מניין לי לדעת למה זה עולה 1000 דולר? זה המחיר שנקב האדם שעשה את השדרוג ואני מאמין לו.
4. גם אני לא עולה עם החותנת שלי לירושלים.
5. שפופרות משודרגות זה שפופרות שמפיקות תוצאות טובות יותר מן השפופרות המקוריות.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
הייתי בטוח שאתה שמעון בוזגלו. אפילו לא הסתכלתי על הניק ניים.

איזה רכיבים הוא רכש ב-1000 דולר עבור הפונו?
מזה ירידה ניכרת באוויר?

אני מכיר את ה-EAR המשודרג והוא נשמע לא פחות ממדהים בהשוואה לאותו מכשיר שאינו משודרג, האם אתה בטוח שהשידרוג היה נכון? מקצועי? הרי מאות משתמשי EAR נלהבים ממנו לאחר השידרוג. לדעתי משהו שם לא תקין {ברמה הטכנית}.

את ה-MUSIC FIRST אינני מכיר באופן אישי אך שמעתי עליו דברים טובים ויצא לי לקרוא רשמים של גולשים בחו"ל. אני בהחלט בטוח שהוא מתחרה ראוי ל-EAR משודרג או לפי רשמיך משתלב איתו מעולה.

והכי חשוב. איזה רכיבים ב-1000 דולר היו בתוכו. מסקרן אותי באמת {לא בציניות}.

שאלת ותיענה לפי הסדר.
1. כפי שהשבתי למר פרלמן, מניין לי לדעת מה הוא קנה? זה מה שהוא אמר לי ואני מאמין לו.
הוא אמין בעיניי.
2. ירידה ניכרת באוויר פירושה שהחלל נשמע מכווץ ודחוס, כאילו הקליטו בחדרון. עם ה-MUSIC FIRST הרמקולים שלי פשוט נעלמים, וזה לא קורה עם ה-MC4.
3. כמו שכתבתי, כנראה נפלתי על שדרוגים גרועים - סתם מזל רע.
4. שום EAR משודרג לא יוכל להתחרות בדרגת ה-MC שלו עם ה-MUSIC FIRST, אלא אם כן, תתקין לו שנאים ברמה דומה, אבל הבעיה שהקופסה קצת קטנה לזה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
א. שאלת ותיענה לפי הסדר.
וגם עוד

1. אכן, ההבדל בין שני השנאים הוא דרמטי. נסה והיווכח.
1 אין לי מושג מה ההבדל בין השנאים, שהרי לא שמעתי. טענתי כי ההשוואה ביניהם לפי הפער בין המכוניות חסרת ערך. הפער בין סובארו ולמבורגיני אינו דרמטי. הוא מסדר גודל אחר.
2. ההבדלים זהים בכל תקליט ובכל סוג מוזיקה שבדקנו. בתזמורת גדולה נפתח אולם ענק ותלת ממדי עם ה-MUSIC FIRST. עם ה-MC4 האולם מתכווץ באחת. הקול האנושי נשמע פחות נפוח וצבוע ויותר נייטרלי ומדויק.
2. התייחסת רק לתקליט אחד, המוגבל במהותו בהקשר הפרמטרים לבדיקה.
3. מניין לי לדעת למה זה עולה 1000 דולר? זה המחיר שנקב האדם שעשה את השדרוג ואני מאמין לו.
3. זה לא עניין של אמונה, זה עניין של מידע
4. גם אני לא עולה עם החותנת שלי לירושלים.
4. מה עניין החותנת לכאן?
5. שפופרות משודרגות זה שפופרות שמפיקות תוצאות טובות יותר מן השפופרות המקוריות
5. אני יודע מה זה שדרוג. אני לא יודע, עדיין, במה מדובר.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יואל, אתה ואני משוחחים על אותם הדברים רק בשפה אחרת. אבל הדברים פשוטים. עניתי לך כמיטב יכולתי, ונדמה לי שהשאלה הפתוחה היחידה שנשארה היא השאלה האחרונה. אתה רוצה לדעת באיזה שפופרות אני משתמש? זו השאלה?

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
דווקא לי יש כמה שאלות

1) אם ההבדלים כל כך גדולים, לא סתם קצת יותר טוב מול קצת שונה (כמו סובארו מול למבורגיני דומני?) אז איך, אדם אחר, שהשווה את שני המוצרים דווקא העדיף את ה - EAR? והנה הציטוט של "איתמר":

"בתור אחד שהאזין לשני השנאים הנ"ל, עליי לציין שאני לא מצאתי הבדלים תהומיים בינהם והעדפתי את השילוב של ה-MC3 (זהה ל-MC4 מלבד תוספת של הכפל)"

2) חישוב קצר של לוחות הזמנים מראה משהוא מוזר: משה, הוא ישעיהו, הוא שמעון, פרסם מודעה בה הצהיר שמכר את הפטיפון שלו ב - 6 לחודש זה. מכיון שאותו פטיפון מככב בהשוואה, ואני יודע מתי קיבל הלקוח את ה - MC4 הנ"ל לידיו, הרי ה - MC4 הנ"ל לא הספיק לעשות הרצה כלל - במקרה הטוב ניגן שעתיים ישר מהקופסא.

משה / ישעיהו /שמעון, בתור מי שכתב את השורות הבאות, להסביר עד כמהחשובה הרצה לטרנספרמר MC, כדי להסבי ר ל"איתמר" בסעיף למעלה למה הוא טועה, ברור לך בוודאי שה - MC4 אחרי הרצה ישמע כמו עולם אחר, נכון? והנה הציטוט של "ישעיהו":

"(האם בדקת את השנאי של MUSIC FIRST אחרי הרצה, BURN IN? אם לא, נסה שוב. זה עולם אחר)".

אז מה ערכן של המסקנות שלך ולמה רשמת אותן?

3) בהשוואה נעשה שימוש בכבל פשוט כדי להעביר סיגנל זעיר. הכבל לא רק פשוט, אלא גם ארוך, ובנוסף אינו בנוי ייעודית להעברת סיגנל פונו. כך לא מבצעים השוואה. למה הדבר משול? לשים גלגלים של משאיות על פרארי ועל למבורגיני ולתת להן להתחרות.
אולי עם כבל מהסוג הנכון דווקא ה - MC4 היה נשמע נכון ומהיר, וה - MF היה נשמע צרחני ויבש? מי יודע.

לסיכום: ככה לא בונים חומה, וככה לא מבצעים השוואה. יש מקצועיות מסוימת שנדרשת בתחום של פטיפונים והעזרים שלהם, הבנה של המדיה והרגשה של המשתנים. ב"השוואה" הזו זה לא נעשה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
זווית הראיה (שמיעה) שלי להשוואה המדוברת

השנאי EAR MC-4 והפונו סטייג' EAR 834P המשודרג הם שלי ונכחתי בהשוואה המדוברת.

לעניין השוואת השנאים.
גם לאוזניי, ללא ספק, השנאי של Music First נשמע טוב יותר מאשר השנאי של EAR , אם כי, לאוזניי ההבדלים פחות דרמטיים מאשר התיאור של שמעון. הייתי מגדיר את השנאי של EAR כ-"טוב מאד" ואת השנאי של Music First כ- "מעולה". השנאי של EAR עבר הרצה, אבל לא הרבה יותר מזה.

להערכתי, ההבדלים בין התיאורים, של שמעון ושלי, נובעים משני דברים:
האחד הוא הבדלים ברגישויות שמיעה בין אנשים שונים. הבדלי רגישות אלה יכולים להיות גם תוצאה של וותק באודיופיליה – שמעון הוא אודיופיל הרבה יותר וותיק ממני.
השני הוא הדרך בה אנשים שונים מעבירים חוויות שמיעה לתיאורים מילוליים.

דבר נוסף הוא שלהערכתי יש השפעה מכרעת לשילוב של הראש עם השנאי. שנאי מסוים עשוי להישמע שונה עם ראשים שונים. בהחלט יתכן שלבד מהתאמה לראש, שנאי מסוים עם ראש מסוים יישמע שונה על מערכות שונות.

לעניין הפונו סטייג' המשודרג.
בפונו סטייג' של שמעון ובזה שלי מורכבות שפופרות שונות – וזה, להערכתי, הגורם העיקרי להבדל באופי הצליל בין שניהם. מסתבר שלשפופרות השפעה מכרעת על אופי הצליל – וכן, אופי הצליל של הפונו סטייג' מושפע באופן דרמטי משאר חלקי המערכת, בעיקר הגברה ורמקולים.
כאשר שמעתי את הפונו סטייג' שלי על המערכת שלי (שהיא שונה לחלוטין מהמערכת של שמעון) עם אותן שפופרות בהן משתמש שמעון, הוא נשמע בהיר מאד, יותר מדי בהיר והיו חסרים בסים (צלילים נמוכים). לכן בחרתי שפופרות שאיתן הפונו סטייג' נשמע לאוזניי טוב ומאוזן על המערכת שלי. על המערכת של שמעון, לעומת זאת, המצב שונה, כפי ששמעון תיאר.

השדרוג שביצעתי, לבד מהחלפת שפופרות, כלל החלפת דיודות וקבלי סינון למתח גבוה, החלפת כל הקבלים והנגדים במסלול אות השמע והחלפת שקעי כניסה ויציאה. כדי לדעת מה ההשפעה של השדרוג על הצליל יש להשוות את שני הפונו סטייג'ים על מערכת מסוימת, כאשר בשניהם מותקנות שפופרות זהות. השוואה כזאת עדיין לא נעשתה.

נערך לאחרונה ב:

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
פשוט: 1. אם עסקינן בהשוואה, יש לעשות הכל זהה - פרט למה שמושווה. ואת מה שמושווה, יש להביא למצב זהה.
2. תקליט אחד בכלל, ג'ז בפרט ממש לא מספק; "טוב" מול "מעולה" עובד יותר טוב מאשר השוואות מופרכות.
3. שפופרות: כל שפופרת משפיעה, חלקן משפיעת מאוד, חלקן לא מתאימות, חלקן כן. מה ששפופרות EAT עשו ל-EAR אצלי היה יותר ממרשים, והן טובות ממולארד שהיו טובות מ-EH שהיו טובות מהירודות שבאו עם המכשיר.
4. אם הייתה השוואה ונאמרו דברים על התוצאה, יש לדייק מאוד בנתונים ובתנאים.
5. מה שמחזיר אותי למה שביקשתי בהתחלה: איזה שפופרות היו בכל אחד מהשניים?
חקסמח

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בפונו סטייג' שלי שתי השפופרות הראשונות הן NOS Telefunken ECC83 והשלישית היא NOS RCA 5751 .

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
(lol):cool:

מניסיוני הצנוע הביקורת הנכונה והאמיתית ביותר היא הביקורת של הלוחות

שם באורך פלא מופיעים דוממים דוממים-שורות של מוצרים שבעליהם כתבו עליהם ביקורות מרגשות כמה חודשים קודם-מקסימום שנה וחצי.
הכוונה לא לאדם ספציפי ולא לניק ניים שונה של אותו אדם-אלא לשורה של אנשים שונים.

הלוחות לא משקרים.

"הביקורות" הם בולשיט אחד גדול. עדיין לא ראיתי אחד שאחרי שהילל מוצר שנה קודם ומוכר אותו עכשיו-יחזור לאותו "הילולת הבאבא בובה" ויוסיף תגובה לאותו שירשור בו יציין שהמוצר מוצע למכירה וסיבות השידרוג.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
1) אם ההבדלים כל כך גדולים, לא סתם קצת יותר טוב מול קצת שונה (כמו סובארו מול למבורגיני דומני?) אז איך, אדם אחר, שהשווה את שני המוצרים דווקא העדיף את ה - EAR? והנה הציטוט של "איתמר":

"בתור אחד שהאזין לשני השנאים הנ"ל, עליי לציין שאני לא מצאתי הבדלים תהומיים בינהם והעדפתי את השילוב של ה-MC3 (זהה ל-MC4 מלבד תוספת של הכפל)"

2) חישוב קצר של לוחות הזמנים מראה משהוא מוזר: משה, הוא ישעיהו, הוא שמעון, פרסם מודעה בה הצהיר שמכר את הפטיפון שלו ב - 6 לחודש זה. מכיון שאותו פטיפון מככב בהשוואה, ואני יודע מתי קיבל הלקוח את ה - MC4 הנ"ל לידיו, הרי ה - MC4 הנ"ל לא הספיק לעשות הרצה כלל - במקרה הטוב ניגן שעתיים ישר מהקופסא.

משה / ישעיהו /שמעון, בתור מי שכתב את השורות הבאות, להסביר עד כמהחשובה הרצה לטרנספרמר MC, כדי להסבי ר ל"איתמר" בסעיף למעלה למה הוא טועה, ברור לך בוודאי שה - MC4 אחרי הרצה ישמע כמו עולם אחר, נכון? והנה הציטוט של "ישעיהו":

"(האם בדקת את השנאי של MUSIC FIRST אחרי הרצה, BURN IN? אם לא, נסה שוב. זה עולם אחר)".

אז מה ערכן של המסקנות שלך ולמה רשמת אותן?

3) בהשוואה נעשה שימוש בכבל פשוט כדי להעביר סיגנל זעיר. הכבל לא רק פשוט, אלא גם ארוך, ובנוסף אינו בנוי ייעודית להעברת סיגנל פונו. כך לא מבצעים השוואה. למה הדבר משול? לשים גלגלים של משאיות על פרארי ועל למבורגיני ולתת להן להתחרות.
אולי עם כבל מהסוג הנכון דווקא ה - MC4 היה נשמע נכון ומהיר, וה - MF היה נשמע צרחני ויבש? מי יודע.

לסיכום: ככה לא בונים חומה, וככה לא מבצעים השוואה. יש מקצועיות מסוימת שנדרשת בתחום של פטיפונים והעזרים שלהם, הבנה של המדיה והרגשה של המשתנים. ב"השוואה" הזו זה לא נעשה.

והרי העובדות לאשורן:
1. ה-MC4 עבר הרצה של 200 שעות בערך, אם לא יותר. בדוק אצל הלקוח שלך, מר פור.

2. ואם מדברים על כבלים, ובאמת לא רציתי להגיע לזה, אז הכבל "הפשוט" שבדקתי עלה מבחינת ביצועיו על אחד הכבלים היקרים ביותר שמייבא מר פור, וזאת בהשוואה אחד על אחד, שנעשתה אצל אחד היבואנים שקיבל את הכבל הזה בתור זיכוי. עכשיו, אם אם אותו כבל מאוד יקר שמייבא מר פור הוא ממש פושטי, אני מוכן לקבל שאולי הכבל שבדקתי איתו הוא ממש פשוט. אבל אין לי שמץ ספק שמר אייל פור לא חושב ככה על הכבל אולי השני הכי יקר שלו. חוץ מזה, שני המכשירים נבדקו באותו כבל - אז איזו חשיבות יש לטענה הזאת? דרך אגב, האם ציינתי שמחירו של הכבל 400 ש"ח בלבד?

3. מה לעשות, אף אחד מן היבואנים אינו אוהב שהמכשיר שלו לא יוצא וידו על העליונה (גם אם הוא בהחלט טוב כשלעצמו), ואין לי שום בעיה לספוג את תגובותיהם המתלהמות.

נערך לאחרונה ב:

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
פשוט: 1. אם עסקינן בהשוואה, יש לעשות הכל זהה - פרט למה שמושווה. ואת מה שמושווה, יש להביא למצב זהה.
2. תקליט אחד בכלל, ג'ז בפרט ממש לא מספק; "טוב" מול "מעולה" עובד יותר טוב מאשר השוואות מופרכות.
3. שפופרות: כל שפופרת משפיעה, חלקן משפיעת מאוד, חלקן לא מתאימות, חלקן כן. מה ששפופרות EAT עשו ל-EAR אצלי היה יותר ממרשים, והן טובות ממולארד שהיו טובות מ-EH שהיו טובות מהירודות שבאו עם המכשיר.
4. אם הייתה השוואה ונאמרו דברים על התוצאה, יש לדייק מאוד בנתונים ובתנאים.
5. מה שמחזיר אותי למה שביקשתי בהתחלה: איזה שפופרות היו בכל אחד מהשניים?
חקסמח

מר פרלמן, אינך אוהב השוואות "דרמטיות", אז למה להשתמש במילים דרמטיות, כגון "מופרך"?
קצת עקיבות בתורת הנימוס לא תזיק לאף אחד מאיתנו. אני בטוח שאתה בטוח שאינני חייב לענות לך. אז אם אתה רוצה ממני תשובה, בקש אותה בנועם. ככה גם אתה היית רוצה שיבקשו ממך, הלא כן? לא כולם חייבים להיות בוטים ואלימים כמו דיז 1.

ובכן, הרי השפופרות אצלי בפונוסטייג':
V1, V2: סובטק LPS שעברו CRYO, ונקנו מ-TUBE DEPOT. הרכבתי עליהן את הדמפרים המצוינים של EAT.
V3: שפופרת של EAT.

הגעתי לשילוב הזה אחרי הרבה מאוד ניסוי וטעייה.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
"מופרך" היה בהקשר של סובארו מול למבורגיני. אם נפגעת - צר לי.
תודה על המידע ביחס לשפופרות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
סליחה שאני מתבלבל.

משה. אתה בעצם שימעון או ששימעון זה שמעון ואתה משה?

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
סליחה שאני מתבלבל.

משה. אתה בעצם שימעון או ששימעון זה שמעון ואתה משה?

מה אתם כל כך דשים בכינוי שאימצתי לי כאן באתר?
קצת פורים לא יזיק לאף אחד מאיתנו.
שמי שמעון.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא דש.

תהנה מהכינוי ידידי פשוט בשביל שאבין עם מי אני מדבר.

אם אתה שימעון אז אני אדע איך לקרוא לך.
בדיוק כמו שאני קורא ל"שניצל" אלדר, ל-"דיז" גידי, ל-ZS"" שלמה ול-KOOKE גם שלמה.

אין מה לדוש יותר. אתה "משה" ואני ברשותך אקרא לך בשמך האמיתי שמעון.

בכל מקרה.
פורים הוא חג שמח ומבדח ולכן קח הכל בחיוך.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור