רמקולים ואולפנים.

• פותח הנושא AK1
  • פורסם בתאריך

מצב
הנושא נעול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר.

זה לא שאני יודע הכל, זה אתה שפשוט לא מבין ביותר מידי דברים. דיון מבלי להתווכח הוא אחד מהם.
בכל מקרה, את האולפן והעבודה שלי שים בצד.

מבחינתך הרמקולים של היצרנית הזו הם הטובים בעולם, הכי שקופים, הכי נטרלים, הכי מאוזנים והם בחירת האולפנים. אני מודיע לך שאתה טועה, מה לעשות שעם עובדות לא מתווכחים?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר, חבר, אתה חופר ברמה.

דיי עם זה. OK הבנו, יש לך BNW . סבבה, אתה נהנה? אנחנו כולנו נהנים בשבילך.

האם אתה מבין שאין כזה דבר רמקול מושלם?
שרמקול הוא דבר עם טעם אישי?

והאם אתה מבין שהרמקולים שלהם בישראל הם שחיטה?
כן, יש דברים שממש מקוממים אותי (sad)

ברור ומיותר לומר שאין מושלם -- אנחנו לא חיים בעולם תיאורטי כמו מתימטיקה, אלא בעולם פיסי, עם מגבלות ואילוצים, בין אם פיסיקאליים ובין אם כלכליים.

ברור ומיותר לומר שהעדפת/שנאת רמקולים הן עניין אישי, אם כי משירשורים קודמים אפשר לראות שאצל נמר הכל עובדות, אין טעם אישי, והוויכוח כרגע הוא על עובדות מצד אחד לעומת המצאות ופאנטסיות וידיעה-כביכול ומה "נחשב" ושאר ירקות מצד שני.

מחירי B&W בישראל הם אחד הדברים שמקוממים אותי :)(sad)

עמיר

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
עמיר.

זה לא שאני יודע הכל, זה אתה שפשוט לא מבין ביותר מידי דברים. דיון מבלי להתווכח הוא אחד מהם.
בכל מקרה, את האולפן והעבודה שלי שים בצד.

מבחינתך הרמקולים של היצרנית הזו הם הטובים בעולם, הכי שקופים, הכי נטרלים, הכי מאוזנים והם בחירת האולפנים. אני מודיע לך שאתה טועה, מה לעשות שעם עובדות לא מתווכחים?
שוב הגענו לזה שאני לא מבין.
מה בדיוק אני לא מבין הפעם, לטענתך?

ובוא תלמד אותי איך מנהלים "דיון בלי להתווכח" מול מישהו שקובע "עובדות" הפוכות למציאות שאני מכיר ושגובה בהתייחסויות ספציפיות לנושא?

אתה גם מודיע לי שמבחינתי "הרמקולים של היצרנית הזו הם הטובים בעולם, הכי שקופים, הכי נטרלים, הכי מאוזנים", מה שלא כתבתי בשום מקום -- צטט אם אתה מוצא התייחסות כזו -- אתה שוב מפנטז באוויר.

Bad habits die hard :)

אז "הודעת לי" שאני טועה. אמרת אמרת.
האם זה מפריך עובדתית משהו ממה שכתבתי?

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תשמע.

מכיוון שאני מתחיל לזהות אצלך בעיה בהבנת הנקרא בקנה מידה מביך אני אסביר לך לאט ואולי תבין מהר. {רק אולי}.

1- אולפנים רבים משתמשים ברמקולים כרפרנס, בהרבה מהמקרים הרפרנס לא קשור לאיכות הרמקול אלה לעצם העובדה שמדובר ברמקול נפוץ ולכן לעשות עליו מאסטר יהיה צעד שיקלע {ברוב הסיכויים} לרמקול שימצא בביתם של המון חובבים.

2- יש סיכוי יותר מסביר שהחברה שילמה כסף או נתנה רמקולים בחינם {אותו הדבר מבחינתי} על מנת שישתמשו בהם.

3- יש סיכוי יותר מסביר שאותו טכנאי התבקש להצהיר שהוא משתמש ברמקול הזה וגם על זה הוא קיבל כסף ויכול בהחלט להיות שהוא אכן השתמש בהם לכמה מאסטרים או הקלטות.

4- זה ממש לא משנה על איזה רמקול תבצע הקלטה, יותר מעניין על איזה רמקול תבצע את המיקס. זה חשוב יותר מהמסטרינג {חשוב בעשרות מונים} ואני ממש לא מאמין שטכנאים יסכימו לבצע מיקס על רמקול שהוא אינו שטוח ויבש ככל שניתן.

5- מכיוון שאולפנים זקוקים לרמקולים שקופים, ניטרלים וכ"ו ואתה זה שהצהיר להם בחרו בחברה הזו מסתבר שהצהרת על כך שהם עומדים בקריטריונים הנ"ל. לא אני ההוזה והמפנטז, זה אתה שפשוט לא שם לב מה הוא כותב ובאיזה הקשר.

אז איך מנהלים ויכוח.

- לא מתווכחים על אולפנים ואופן השימוש ברמקולים להקלטה, מאסטר, מיקס עם אדם שזה המקצוע שלו ואת רוב חייו מבלה סביב התחום הזה.

- לא מספרים לאודיופילים שמכירים את כל הפולישטיקים על הרמקולים ה"נבחרים" על ידי הטובים בתחום.

- לא כותבים הרבה מלל בויכוח. ככל שתכתוב יותר כך נבין שאתה נמצא יותר בפינה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
תשמע.

מכיוון שאני מתחיל לזהות אצלך בעיה בהבנת הנקרא בקנה מידה מביך אני אסביר לך לאט ואולי תבין מהר. {רק אולי}.
[עמיר] כשמסבירים לי לאט אני מבין לאט -- עקב הגבלת קצב ההסבר :)
ותראו מי מדבר על הבנת הניקרא :)

1- אולפנים רבים משתמשים ברמקולים כרפרנס, בהרבה מהמקרים הרפרנס לא קשור לאיכות הרמקול אלה לעצם העובדה שמדובר ברמקול נפוץ ולכן לעשות עליו מאסטר יהיה צעד שיקלע {ברוב הסיכויים} לרמקול שימצא בביתם של המון חובבים.
[עמיר] הבנתי, B&W 800D ודגמים אחרים מסידרה 800 הם רמקולים נפוצים, שיימצאו בביתם של הרבה חובבים. וחוצמזה, אתה כנראה מדבר בעיקר על מוסיקה פופולארית, שחורה או אחרת, לא על חברות אודיופיליות של מוסיקה קלאסית, כמו BIS, PentaTone, Channel Classics, Telarc ואחרות שהתייחסתי אליהן

2- יש סיכוי יותר מסביר שהחברה שילמה כסף או נתנה רמקולים בחינם {אותו הדבר מבחינתי} על מנת שישתמשו בהם.
[עמיר] כן, אתה יודע בדיוק מה הסיכוי :), ומעבר לזה, סיכוי לא אומר שזה המצב, אבל אתה מתייחס לסיכוי כאל עובדה

3- יש סיכוי יותר מסביר שאותו טכנאי התבקש להצהיר שהוא משתמש ברמקול הזה וגם על זה הוא קיבל כסף ויכול בהחלט להיות שהוא אכן השתמש בהם לכמה מאסטרים או הקלטות.
[עמיר] כנ"ל -- מעבר להבנת הנקרא יש לך כנראה בעייה קשה להבחין בין סיכוי לבין מציאות ובין המחשבות/פאנטאסיות/הערכות האישיות שלך לבין המציאות

4- זה ממש לא משנה על איזה רמקול תבצע הקלטה, יותר מעניין על איזה רמקול תבצע את המיקס. זה חשוב יותר מהמסטרינג {חשוב בעשרות מונים} ואני ממש לא מאמין שטכנאים יסכימו לבצע מיקס על רמקול שהוא אינו שטוח ויבש ככל שניתן.
[עמיר] אני לא בטוח שלא חשוב הרמקול של ההקלטה, ביחוד כשייש מעט מיקרופונים, אבל גם מיקסים עושים עם B&W, למרות שהם נראים לך אישית (ולא ברור על סמך מה בכלל) לא שטוחים. בעצם אתה רק מחזק את הטענה ש-B&W כן שטוחים לדעת הטכנאים והמפיקים

5- מכיוון שאולפנים זקוקים לרמקולים שקופים, ניטרלים וכ"ו ואתה זה שהצהיר להם בחרו בחברה הזו מסתבר שהצהרת על כך שהם עומדים בקריטריונים הנ"ל. לא אני ההוזה והמפנטז, זה אתה שפשוט לא שם לב מה הוא כותב ובאיזה הקשר.
[עמיר] לדעתי אין ספק שהרמקולים שטוחים/טבעיים/מדוייקים/מפורטים במידה שמצדיקה את הבחירה הדי-גורפת שלהם ע"י הרבה חברות, כולל אודיופיליות. אם אתה חושב שהם לא, אולי מישהו צריך "להודיע לך" שאתה טועה...:D

אז איך מנהלים ויכוח.

- לא מתווכחים על אולפנים ואופן השימוש ברמקולים להקלטה, מאסטר, מיקס עם אדם שזה המקצוע שלו ואת רוב חייו מבלה סביב התחום הזה.
[עמיר] הנה עוד דוגמה לזה שסיכוי לא מבטיח שזה עובדה. הסיכוי האפריורי שתדע מה אתה מדבר היה גבוה. העובדות שונות.

- לא מספרים לאודיופילים שמכירים את כל הפולישטיקים על הרמקולים ה"נבחרים" על ידי הטובים בתחום.
[עמיר] לא הייתי "מספר לך" אם היית מתעדכן בעצמך לפני שאתה כותב דברים שחלקם מוכחים כלא נכונים בעליל, וחלקם "רק" מאוד מפוקפקים, על סמך "סיכוי" שאתה מעריך בעזרת האצבע והרוח.

- לא כותבים הרבה מלל בויכוח. ככל שתכתוב יותר כך נבין שאתה נמצא יותר בפינה
[עמיר] ברור שעדיף מעט מלל, אם כי המסקנה הפינתית נובעת מהסקת מסקנות לא-לוגית. אני כותב מה שבא לי לראש ברגע שזה מופיע ולא טורח להשקיע עבודה בלקצר. אין שום קשר להימצאות בפינה חוץ מהאסוציאציות הפרטיות שלך.

הגיע הזמן להפסיק עם השטויות וללכת לישון...

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לגבי הבחירה הגורפת לרמקולים האילו אתה חי בבועה שלא שייכת למציאות. ולגבי כל השאר, הבועה חביבי, צא ממנה. יש עוד המון רמקולים הרבה יותר ניטרלים ממנו רק שליצרניות ההן את את התקציב או את הקשרים עם אותם אולפנים. לא משנה, שתגדל תבין.

מה שיותר מעניין אותי זה מה שכתבת כאן בתגובה למה אני טענתי.

להלן הציטוט.

[עמיר] כן, אתה יודע בדיוק מה הסיכוי :), ומעבר לזה, סיכוי לא אומר שזה המצב, אבל אתה מתייחס לסיכוי כאל עובדה\

אשמח לקבל הסבר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בזה אני עם נמר.
BNW ממש לא ניטרלים.

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
סאונד אנגלי הייתי אומר טיפוסי
לא ניטרארליים ולא נעליים
עמר אתה בטוח שאתה יודע מהזה רמקול נייטראלי
כי bnwי הם לא הכתובת

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
B&W הוא רמקול חם מאוד,
במעבר שלי ל-Verity, שהם גם טיפה חמים, זה היה מאוד מורגש
אני מעריך כי הדרייבר Kevlar תורם לזה

אגב, שרשור זה הוא על B&W ואולפנים או כל סוג רמקולים?

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
לגבי הבחירה הגורפת לרמקולים האילו אתה חי בבועה שלא שייכת למציאות. ולגבי כל השאר, הבועה חביבי, צא ממנה. יש עוד המון רמקולים הרבה יותר ניטרלים ממנו רק שליצרניות ההן את את התקציב או את הקשרים עם אותם אולפנים. לא משנה, שתגדל תבין.

להלן הציטוט.

[עמיר] כן, אתה יודע בדיוק מה הסיכוי :), ומעבר לזה, סיכוי לא אומר שזה המצב, אבל אתה מתייחס לסיכוי כאל עובדה\

אשמח לקבל הסבר.
אכתוב בקיצור, כי אני צריך לזוז.

אני לפחות נתתי כמה וכמה לינקים שמראים קישור די חזק למציאות, ואפשר בקלות למצוא עוד. עד עכשיו, לא הייתה לך שום אסמכתא שהיא לבועה שאתה חי בה.

הסבר:

א. נגיד שאפשר הייה להעריך בצורה מבוססת שהסיכוי למשהו הוא 90%. האם זה אומר שזה באמת קרה/יקרה? ממש לא.
ב. כשההערכה אינה מבוססת על שום דבר, לה עוד פחות משמעותי.
ג. כתבת "יש סיכוי יותר מסביר שהחברה שילמה כסף או נתנה רמקולים בחינם", אז כדבריך, לכל היותר זה רק סיכוי, ולא ביססת אותו על שום דבר
ד. אתה מצפה שאם אמרת את זה, נתייחס לזה כאל עובדה.
ה. אין סיכוי :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
B&W הוא רמקול חם מאוד,
במעבר שלי ל-Verity, שהם גם טיפה חמים, זה היה מאוד מורגש
אני מעריך כי הדרייבר Kevlar תורם לזה

אגב, שרשור זה הוא על B&W ואולפנים או כל סוג רמקולים?
בזה אני עם נמר.
BNW ממש לא ניטרלים.

סאונד אנגלי הייתי אומר טיפוסי
לא ניטרארליים ולא נעליים
עמר אתה בטוח שאתה יודע מהזה רמקול נייטראלי
כי bnwי הם לא הכתובת
רבותי המכובדים,

אני מכבד את דעתכם, כדיעה, אישית לכל אחד ואחד מכם, ומבוססת אצל כל אחד מכם על טעמו האישי ועל נסיונו (אם כי לא אמרתם אם בכלל שמעתם B&W 800/1/2 שמיעה רצינית בסטאפ טוב).

קצת פוגמת בזה היא העובדה שהדיעות מנוסחות כעובדות, אבל שייהייה.

לא טענתי בשום שלב ש-B&W הכי טובים/נייטראליים וכו' ושאין ניטראליים וטובים מהם. אם אתם חושבים אחרת, אנא צטטו מדברי.

מה שכן טענתי הוא "הרמקולים שטוחים/טבעיים/מדוייקים/מפורטים במידה שמצדיקה את הבחירה הדי-גורפת שלהם ע"י הרבה חברות, כולל אודיופיליות", ובניגוד אולי לכם ולנמר, הבחירה שם נעשתה על ידי כאלה שייש להם אפשרות להשוות תוצאה למקור החי והאמיתי, לא לרמקולים אחרים בסביבה אחרת לחלוטין. אם אתם חושבים אחרת, אנא הביאו סימוכין לפחות ברמה שאני הבאתי.

אפשר, כמו נמר, להגיד שהבחירה לא אמיתית, שאלה רמאויות וכו'. אפשר.
האם יש לזה סימוכין? כנראה שלא כל כך (או הביאו אותם אם יש).
האם להתייחס לזה ברצינות? אפשר.

ואפשר לא.

תהיו בריאים וחזקים,
עמיר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אני האזנתי ל-801D ול-803S - בין הדגמים האחרונים

מפורט/טבעי - הכל יחסי.

סה"כ B&W מפיקים צליל יפה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אני האזנתי ל-801D ול-803S - בין הדגמים האחרונים

מפורט/טבעי - הכל יחסי.

סה"כ B&W מפיקים צליל יפה
ברור וטריוויאלי שהכל יחסי.

רק שאני לוקח יותר ברצינות את ההתייחסות של אלה שייש להם הזדמנות אמיתית לבדוק מול הטבעי והאמיתי, לא כמו רוב האודיופילים שהטבעי / אמיתי שלהם מבוסס על התרשמותם מהשוואות בין רמקולים שונים, לא בין רמקול למקור, וכאלה שפרנסתם והמוניטין שלהם, לא רק הכיף שלהם, תלויים בהבחנה "נכונה".

עמיר

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אתה מתכוון למהנדסי אולפן הקלטה?
לא בטוח בכלל כי הם בודקים כל רמקול..

חוץ מזה, B&W מן הסתם לא חברה יחידה שחדרה לאולפנים.
רמקול שלי (דגם שלי ממש, לא חברה באופן כללי) נמצא אצל Chesky ו-Classic
והוא שונה מאוד מ-801D

מה זה אומר?
נכון, שעבורי, שמאזין להרבה high-rez, זה היה יתרון ששני אולפנים מובילים בתחום זה משתמשים ברמקול הנ"ל. אבל תכלס, מדובר על סוג של בחירה אישית..
לא יודע אם הם קיבלו הנחה, מבצע סוף עונה, או פשוט אהבו את הצליל....

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

להלן הציטוט.

אשמח לקבל הסבר.

עדיין לא קבלתי הסבר.

yo-ss

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
[עמיר] כן, אתה יודע בדיוק מה הסיכוי :), ומעבר לזה, סיכוי לא אומר שזה המצב, אבל אתה מתייחס לסיכוי כאל עובדה
עמיר

הערכת סיכויים
ישבתי וחישבתי מה הסיכוי ש- B&W נדחפו להרבה אולפנים, שלא מתוך שיקולים מקצועיים טהורים:
  1. קשה למצוא חברה יותר מושקעת ביחסי ציבור, בכל אפיק אפשרי: בדרך שהציוד מוצג, בשפה השיווקית ("השקעות על בפיתוחים טכנולוגים"), בפרסום, סקירות "מקצועיות" (טוב, את זה רובם עושים), כל הסטנדים עם הרכיבים של הרמקול שמוצגים לא רק בתערוכות, אלא גם בחנויות בחו"ל.
  2. דילרים מצטיינים מכל העולם נוסעים ל"השתלמות" מקצועית, כולל ביקור באותם אולפנים עם הרמקולים של החברה (למי שמתקשה, זה מה קוראים אותו - יחסי ציבור)
  3. הלקוח התמים נאלץ לשמוע דקלום של סעיף 2 מפי המוכר בחנות (באבן גבירול, לא באנגליה) "הייתי בהשתלמות באייבי רואד באנגליה, הם משתמשים ברמקולים של..."
נו באמת, אין מנגנון יותר משומן מזה בשיווק ויחסי ציבור.

נ.ב.
יש גם סעיף 4 - זה אחרי שאתה שומע בעצמך את הרמקולים. אבל זה כבר מסקנה סובייקטיבית.

נ.ב. (הבא בתור)
הסיכוי יוצא 99.742%

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
אתה מתכוון למהנדסי אולפן הקלטה?
לא בטוח בכלל כי הם בודקים כל רמקול..

חוץ מזה, B&W מן הסתם לא חברה יחידה שחדרה לאולפנים.
רמקול שלי (דגם שלי ממש, לא חברה באופן כללי) נמצא אצל Chesky ו-Classic
והוא שונה מאוד מ-801D

מה זה אומר?
נכון, שעבורי, שמאזין להרבה high-rez, זה היה יתרון ששני אולפנים מובילים בתחום זה משתמשים ברמקול הנ"ל. אבל תכלס, מדובר על סוג של בחירה אישית..
לא יודע אם הם קיבלו הנחה, מבצע סוף עונה, או פשוט אהבו את הצליל....
בשום שלב לא אמרתי ש-B&W יחידים, ולא בטוח שזה עניין של "לחדור" או של בחירה של בעל אוזניים, ולייחס את זה דווקא / רק להנחה או מבצע סוף עונה זה גם לא לעניין.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,748
נקודות
113
הערכת סיכויים
ישבתי וחישבתי מה הסיכוי ש- B&W נדחפו להרבה אולפנים, שלא מתוך שיקולים מקצועיים טהורים:
  1. קשה למצוא חברה יותר מושקעת ביחסי ציבור, בכל אפיק אפשרי: בדרך שהציוד מוצג, בשפה השיווקית ("השקעות על בפיתוחים טכנולוגים"), בפרסום, סקירות "מקצועיות" (טוב, את זה רובם עושים), כל הסטנדים עם הרכיבים של הרמקול שמוצגים לא רק בתערוכות, אלא גם בחנויות בחו"ל.
  2. דילרים מצטיינים מכל העולם נוסעים ל"השתלמות" מקצועית, כולל ביקור באותם אולפנים עם הרמקולים של החברה (למי שמתקשה, זה מה קוראים אותו - יחסי ציבור)
  3. הלקוח התמים נאלץ לשמוע דקלום של סעיף 2 מפי המוכר בחנות (באבן גבירול, לא באנגליה) "הייתי בהשתלמות באייבי רואד באנגליה, הם משתמשים ברמקולים של..."
נו באמת, אין מנגנון יותר משומן מזה בשיווק ויחסי ציבור.

נ.ב.
יש גם סעיף 4 - זה אחרי שאתה שומע בעצמך את הרמקולים. אבל זה כבר מסקנה סובייקטיבית.

נ.ב. (הבא בתור)
הסיכוי יוצא 99.742%
ראשית, יש כאן עניין של הסתברות מותנית, ושכחת לכלול בעניין את ההסתברות שמה שאתה אומר נכון. כשמשקללים את זה, יוצא 0.000099742%

וחוצמזה, לכל בעלי תיאוריות הקונספיראצייה למיניהן, הלוגיקה המופלאה שעומדת בבסיס טיעוניכם שקולה ללוגיקה הבאה:

אחוז גבוה מהנשים בוגדות בבעליהן. לפיכך, יש סיכוי יותר מסביר שאתם תוצאה של בגידת אמכם באביכם. גם אם תביאו בדיקת DNA המוכיחה-כבייכול שייש התאמה ביניכם לבין מי שאתם חושבים שהוא אביכם הביולוגי, זה רק בגלל שהמאהב שיחד את בעל המעבדה שביצעה-כביכול את הבדיקה.

די כבר עם הליכלוכים והקונספיראציות וה"יכול להיות" המדומיין. נמאס. ברור שהכל יכול להיות, כולל גם ההיפך ממה שאתם אומרים, ועוד ללא ביסוס כלשהו, מתוך המשוואה פירסום===שחיתות, ושמבחינתכם אין בכלל אפשרות אחרת.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר.

היכול להיות הזה הוא לא מדומיין. הוא הגיוני ואפילו מתבקש.

מדוע מתבקש?
מפני שאנשים מכירים את החברה, מכירים את המוצרים ונטרלים הם לא. קווינסידאנס הם נטרלים, אפוג'י הם נטרלים, V.R הם נטרלים ודבור פידליטי הם נטרלים. הם אלה שהיו צריכים לשבת באולפנים אבל מה לעשות? התקציב שלהם לא מאפשר להם לקנות את האולפנים,

עמיר.
אל תהיה תמים ואל תיתן לאנשים לקנות אותך עם טכנאי או אולפן ש"יעני" משתמש בהם והם מבחינתו הרפרנס. זה חרטא באותה מידה שה-602 S3 שלהם דכה בטונות של פרסים למרות שהוא רמקול גרוע.

החברה הזו היא חברה טובה מאוד, יש לה מתחרים רבים וחלקם טובים ממנה בעשרות מונים. וזו לא רק דעתי, זו דיעה של רבים שהאזינו למוצרים.

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור