רכישת מצלמה

• פותח הנושא ad112
  • פורסם בתאריך

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לכולם
אני לקראת רכישת מצלמה.
canon 100d נראת לי אחלה מצלמת פתיחה. בגדול לטיולים.
הייתה התלבטות בין קומפקטית אליה, בסוף החלטתי שיש עדיפות על איכות תמונה.
אבל לאחר השוואות ראש בראש עם RX100 או GM1 או G15, נראה כאילו הם עדיפות עליו.
1. האם יש באותו מחיר של ה100D משהו שעדיך עליו?
2. דעתכם לגבי ההשואות של הקומפקטיות מולו.
3. קצת מבאס אותי שאין אפשרות להזיז את המסך שלו, ואין לו WIFI (מתקשר איכשהו לסעיף 1.)

תודה! מתכנן לרכוש מארה'ב

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ה RX100 קומפקטית מוצלחת מאוד שמאוד אהבתי
http://www.dtown.co.il/articles/2576.html

ה G15 בעלת חיישן יותר קטן, אבל במחיר שלה ניתן למצוא רכוש את ניקון סדרה 1 JV עם עדשת קיט שמביאה חיישן בגודל של 1'' זהה לזה שיש ב RX100

ובסבביות ה 2000 ש"ח יש את הפנסוניק GX1 או אלימפוס מסדרות ה PEN
לא יצא לי לבדוק, אבל סמסונג NX300 מקבלת ביקרות טובות

אם עולים במחיר יש דגמים יותר מוצלחים, של פנסוניק, אולימפוס וסוני

השאלה היא מה הצרכים מה חשוב ביותר ומה התקציב?

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תקציב עד 750 דולר.
צרכים - טיולים , תמונה איכותית, צבעים חמים, לא מאסיבית יותר מידי.
קצת התאכזבתי של100D אין מסך תצוגה שניתן להזזה, ואין לו WIFI, אמנם שולי, אבל היה מוסיף במידה והיה.
לא התייחסת ל100D ביחס אליהם.

אני מבין שאתה נוטה יותר לקומפקטית?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני ממליץ על הללא מראה בגלל גדול קטן, איכות תמונה ומהירות פוקוס
שאתה מדבר על מחיר בדולרים זה אומר שאתה רוכש בחו"ל?

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
חיובי - אלא אם כן המחיר בארץ יהיה די שווה לחו''ל.בנתיים ההפרשים יחסית משתלמים לקנייה בארה''ב.

מירורלס - למה עדיף?
יש מירורלס גם לDSLR?
Sony Cyber-shot DSC-RX100 II - נראת מעולה - מחיר גבוה ושווה למצלמות DSLR איכותיות שקראתי ביקורות שלהם, למה עדיף בעצם קומפקטית שעולה כמו DSLR איכותי. הרי בDSLR באותו מחיר יניב תמונה יותר טובה ואיכותית (זה שאלת תם);)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההפרש הגדול בין מחיר חו"ל ובארץ הוא ברוב המקרים המע"מ - כך שאם רוכשים בחו"ל עם משלוח לארץ ומשלמים משלוח ומע"מ אז יותר יותר יקר לרכוש בחו"ל.
מעבר לכך ברכישה בחו"ל אין אחריות וצריך לרכוש ביטוח של מק
http://www.dtown.co.il/forum/13863-המדריך-להרחבת-אחריות-מק-mack.html

מיררולס או בעברית מצלמות ללא מראה הן מצלמות, מצלמות ללא עינית אופטית ולכן גם ללא מנגנון המראה הן יוצאות קטנות וקלות יותר ממצלמות DSLR. בדגמים המודרניים שלהן מערכת הפוקוס שלהן מהירה ובחלקן ברמה של מצלמות ה DSLR (שיש להן פוקוס מאוד מהיר)

מצלמות ללא מראה הן בעלות חיישן גדול יותר מזה שיש במצלמות קומפקטיות ומספקות איכות תמומנה מעולה וכן יכולות טובה לצילום גם ב ISO יחסית גבוהה ומספקות איכות תמונה מאוד קרובה עד זהה לאלו של מצלמות DSLR. יש מצלמות ללא מראה בעלות חיישן קטן קצת יותר כמו מצלמות של ניקון מסדרה אחת עם מחיישן זהה לזה שיש בסוני RX100 (אם איכות תמונה דומה בהתאם) ויש מצלמות ללא מראה כמו של סוני עם חיישנים זהים לאלו שיש במצלמות ניקון (אם איכות תמונה דומה בהתאם).

הבחירה בין מצלמה קומפקטית מתקדמת כמו RX100 לבין מצלמות ללא מראה כזו או אחרת לבין מצלמות DSLR צריכה להיות קודם כל בגלל נוחות השימוש - כלומר איזה סוג מצלמה תספק לך היכולת הטובה ביותר לצרכים שלך מבחינת משקל גדול צורת הצילום?

אם הגדול הפיזי והמשקל לא מפריע לך (לרוב זה כן מפריע) ולא יפריע לצורת הצילום שלך (לפעמים זה מפריע לאנשים מצלמה גדולה מול הפנים :) ) אז בהחלט השימוש במצלמות DSLR הוא הנוח ביותר ואני ממליץ בחום על מצלמות ניקון ברמת המחירים שאתה מחפש כמו D3200, D3300 או D5200

אחרת אפשר לבדוק אופציה אחרת כמו ללא מראה או RX100

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה ! טוב לדעת לגבי הביטוח.

לגבי נוחות, אין ספק שמצלמה גדולה ומאסיבית היא לא הדבר הכי נוח שיש.
כשהחלטתי ללכת על איכות, נוכחתי לדעת שיצא לשוק מצלמת DSLR עם גוף קטן, וגם קלה (ללא עדשה) - מה שמשך אותי.
הבנתי שהעדשת קיט שלו על הפנים. ככה שיוצא ללא עדשה 500 דולר . מה שמשאיר לי 200 דולר לעדשה חדשה.
הניקון שהצעת, מעולות, אבל הגוף גדול מידי.

ואז תהיתי, אם לא עדיף וכדאי לקנות מצלמה קופמקטית מירורלס. כל מה שראיתי שכדאי : G15, GM1, RX100 וכל מה שביקורות משבחות.

כבר יצאתי מבולבל לצערי. מצלמה - כלכך הרבה מבחר.

אני חושש שאם אקנה DSLR - אחרי כמה פעמים ארגיש שאני נסחב איתה. השאלה אם איכות התמונה תכפר על זה.
מה ההבדל כבר באיכות תמונה בין מירורלס קומפקטי לDSLR \DSLR מירורלס? משהו שממש מבחינים בו?

המחירים של שני הקבוצות די זהים - סביבות 600-700 דולר.

שאתה רושם קומפםקטית מתקדמת, מה כוונתך? קראתי את הביקורת.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם איכות התמונה חשובה לך אז לגודל החיישן חשוב לך - כך שאנחנו יורדים מקנון G15 עם חיישן הקטן בחבורה
לאחר מכן החיישן של הניקון סדרה 1 J2 והסוני RX100 גדול יותר מאיכות תמונה מוצלחת יותר בהתאם

מעבר לכך לפנסוניק ואולימפוס יש חיישן עוד יותר גדול בגדול 4/3 עם איכות תמונה מעולה, אבל אם יכולות ISO גבוהה קצת (דגש על קצת) פחות טובות מאלו שיש במצלמות הכניסה של ה DSLR, רבים מעדיפים מצלמות עם חיישן בגדול הזה בגלל שילוב של חיישן מספיק גדול לקבל איכות תומנה נהדרת עם גוף מצלמה קטן ועדשות לא גדולות וכבדות ובאמת רוב מצלמות הללא מראה בשוק הן מהסוג הזה.

מעבר לכך יש מצלמות ללא מראה עם חישן בגדול זהה לזה ש DSLR (ובמקרים של מצלמות סוני ממש חיישן זהה שבמצלמות ניקון שחלקן משתמשות בחיישני סוני) לדוגמא מצלמות סוני NEX מסדרת 3, 5 ואלי גם 6 יכנסו לך בתקציב כולל עדשת קיט. עם איכות תמונה זהה לזה שיש ב מצלמות DSLR, אך גם עם עדשות יותר גדולות מאלו שיש במצלמות 4/3 , אך עדיין מדובר על חבילה יותר קטנה וקלה ממצלמות DSLR.

כעת לאחר שאמרתי זאת אני חושב שאתה צריך להחליט בין מצלמות NEX של סוני הקצת יותר גדולות עם עדשות קצת יותר גדולות לבין מצלמו ללא מראה של פנסוניק או אולימפוס (שגדולן מאוד, מאוד קרוב למצלות קומפטיות)

נערך לאחרונה ב:

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אני איתך, שכנעת אותי לרדת מDSLR.
אם ההבדל הוא ממש ממש מינורי באיכות תמונה, עדיף מצלמה קטנה יותר.

אם אתה מדרג את זה מבחינת איכות תמונה
מהגבוה לנמוך זה : מצלמת כניסה DSLR ואז מצלמות מירורלס כדוגמאת סדרת NEX ואז סוני RX100 או ניקון J1\J2?
איפה GM1 מתמקמת? מה מקביל לNEXים של סוני?

ד''א, כמה משמעותי ההבדל בין המצלמות NEX ודומיהן למצלמות ללא מראה הקטנות יותר? ויש מבחר גדול של עדשות למירורלס הקטנים החדשים?

אני חושב שאצמצם את הבחירה אם כך למירולס עם חיישן גדול. טווח המחירים ראיתי נע בין 500-800 דולר פחות או יותר.
מה בולט מבינהם?
איך הGM1

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בדרך כלל ככול שהחיישן גדול יותר כך המצלמה מסוגלת לספק תמונה נקייה יותר ב ISO יותר גבוהה, מצד שני העדשות יהיו גדולות יותר

בתאורה טובה ב ISO עד 32000 מצלמות עם חיישן 3/4 יספקו איכות תמונה לא פחות טובה ממצלמות עם חיישן יותר גדול השאלה האם אתה צריך מצלמה עם יכולת לצילום בתאורה חלשה ואז יכולת ISO גבוהה יהיה חושב לך - אם גוף קצת יותר גדול ועדשות קצת יותר גדולות הן מחיר שצריך לשלם כדי לחיות עם מצלמות NEX של סוני הסדרה הזולה היא סדרה 3 ה 5 ובהתאם ה 6 סדרות יקרות יותר עם יכולות שליטה וטובות יותר - צריך לבחור מה שבתקציב שלך ומה שיספק אותך.

עבור רוב האנשים היכולות של מצלמה 3/4 תספק את העבודה מעל הראש ובתמורה מקבלים מצלמות עם מבחר העדשות הגדול ביותר במצלמות ללא מראה. עם גדול יחסית קטן של המצלמות והעדשות.
הפנסוניק GM1 משתמשת בחיישן החדש המוצלח של פמסוניק - אישית לא צילמתי איתה אבל עם ה GX7 כן והיא חולקת את אותו חיישן
http://www.dtown.co.il/articles/3017.html

ה GM1 מגיעה עם גוף קטן יותר וזול יותר ובהתאם ללא עינית ועם פחות יכולות שליטה
http://www.dtown.co.il/articles/2977.html

הניקון סדרה 1 J2 יותר זולה ובעלת חיישן יותר קטן, מהירות פוקוס מאוד מהירה ובאתם יכולת ISO עוד פחות טובה מזו שיש ב 3/4. הסוני RX100 מספקת אותו חיישן במצלמה קומפקטית קצת יותר יקרה ועם מהירות פוקוס פחות מהירה מה J2 - למי שמחפש מצלמה קומפקטית היא פתרון מאוד מוצלח - אבל נראה שלי שזה לא אתה והאמת שנראה שלי סדרה 1 של ניקון גם לא הכיוון

אם הגדול לא מפריע לך נסה למצוא את הדיל הטוב יותר שאתה יכול למצוא סוני NEX ככל שהתקציב שלך מאפשר כמו NEX3, NEX 5R עם עדשות קיט.

כאמור אני לא הייתי פוסל גם אולימפוס כמו EPL3, EPM2
או פנסוניק GX1 מהדור הקודם, או את ה GM1 הקטנה מהדור החדש

אם אני מספק לך יותר מדי אפשריות בגלל שאני לא יכול לבחור מה שמתאים לך - גדול יותר, או קטן יותר
עד כמה יכולת ה ISO גבוהה חשובה לך - אתה צריך להחליט :)

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
שלילי שלילי אני מעשיר אותי במידע נחוץ! מודה לך !! :בעד::בעד: ומעריך את הסובלנות...
בגדול, לא מפריע לי הגודל, שDSLR ירד מהפרק , גם הגודל של הNEX אחלה וגם גודל של קומפקטי זה אחלה.
מחיר- עד 3500 ש''ח בשאיפה דרומה. חשוב לי האיכות תמונה מאוד, בחשיכה אפשר להתפשר,
אני לא מבין למה הcanon 100d עם עדשת קיט עולה פחות מGM1 של פנסוניק.

רוב התמונות יצולמו בתאורה טובה.
איזה לדוגמא זה מצלמה 3\4 עם מבחר עדשות גדול?
מה כוונתך ליכולות שליטה יותר טובות?
GX7 באמת יקר, ללא עדשה -3600, עם עדשה +- עוד 1000.

RX100 אני קורא רק דברים טובים עליה, אבל היא מוגדרת להבנתי כמצלמה קומפקטית מעולה, ולא מירורלס (יש כבר דור 2 למצלמה )

הGM1 יותר טוב מGX1?
הNEX מוצלחים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם אני שיחקתי עם ה RX100 מאוד אהבתי אותה היות והיא קומפקטית שמוציאה תמונות מוצלחות (עבור מצלמה קומפקטית ובגדול שלה אין הרבה מתחרות לכך), מצד שני המצלמות ללא מראה יספקו תמונה טובה יותר ולמי שמוכן לחיות עם מצלמה שהיא לא קומקפטית אני ממליץ בחום.

לאחרונה קנון הורידה מאוד את המחיר של 100D בגלל חוסר מכירות של המוצר ולא בטוח שיהיה המשך למוצר בעתיד - כך שכעת קשה לי להמליץ על מצלמה זו.

במצלמות ללא מראה העיניית מאוד יקרה ודגמים עם עניית כמו GX7 מאוד יקרים, מצד שני דגמים ללא עינית כמו GM1 הרבה יותר זולים למרות שמספקים אותה איכות תמונה, אך גם בפחות נוחים לשימוש. ה GX1 היא דגם קודם עם חיישן קצת יותר ישן, אך תפעול ייותר נוח - מה עדיף (אני לא בטוח :) )

שאני מדבר על שימוש נוח אני מדבר על יכולות שליטה מהירות וטובות יותר.
למצלמות ללא מראה 3/4 של פנסוניק ואלימפוס יש סטנדרט שמאפשר להשתמש בעדשות של כל אחת מהחברות מה שמספק מבחר עדשות גדול מאוד.

מצד שני אם הגדול לא ממש מפריע לך מצלמות NEX של סוני מספקות איכות תמונה טובה יותר וברמה של מצלמות ה DSLR (כאמור אותו חיישן) וכן מספקות יכולות טובה יותר ב ISO גבוהה, כך שאין כאן פשרה (פרט לכך שאתה רוצה מצלמה יותר קטנה)

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה כוונתך ללא עינית?
ובמה מתבטא עינית טובה (חוץ ממחיר)
נוחות זה משהו שמתרגלים אליו עם הזמן :בעד:

אוקיי צמצמנו את האפשרויות לפנסוניק אולימפוס וסוני.
מפנסוניק הדגמים המובילים זה GM1
ומאולמפוס זה 2 הדגמים שציינת?
זה המובחרים שלהם?
סוני יש את nex-6 שקראתי עליו כמה ביקורות מצוינים, ומה עוד בטווח מחיר שציינתי מומלץ?
כל הסדרה NEX מספקות איכות שווה לDSLR? (כמובן במדרגתיות )

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
במצלמות DSLR יש עיניית אופטית, כלומר בעזרת מנגנון של מראה ניתן לראות בעינית את מה שהעדשה רואה -המנגנון הזה הוא גם מה שגורם לגדול הפיזי הגדול של המצלמה.

במצלמות ללא מראה, אין עיניית אופטית (ואין מראה) והצילום מתבצע דרך המסך דומה לרוב המצלמות הקומפקטיות לחלק מהמצלמות לללא מראה יש עינית אלקטרונית אכותית שמספקת רזולוציה צפייה מאוד גבוהה וקצב ריענון גבוהה לקבלת יכולת צילום נוחה - מנגנון זה כאמור יקר ולא קים בדגמים הזולים.

בהחלט ניתן לצלם ללא עיניית ואחרי הכל רוב האנשים מצלמים כך עם מצלמות פשוטות וגם עם הטלפונים :)

המצלמות שאתה יכול לרכוש הן ברמת בכניסה פלוס - לאולימפוס יש מצלמות טובות יותר מסדרת ה OMD לפנסוניק יש את GX7, G6 ו סדרת ה GH - אבל זה לא בתקציב שלך

בכל סדרת ה NEX של סוני יש חיישנים בגודל של מצלמות DSLR ולכן האיכות שווה ל DSLR באיכות התמונה.
אתה רוצה עוד דגמים? אתה לא רוצה להתכנס למספר דגמים קטן יותר? :)

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
הבנתי,תודה.:כל-הכבוד:
אוקיי בוא באמת נצמצם למספר דגמים קטן.
אני מבין שהחברות המובילות בתחום המירורלס זה אולימפוס סוני ופנסוניק (תקן אותי אם אני טועה)
איזה דגמים מתכנסים בתקציב הנ''ל פחות או יותר, שהם בחירה טובה? ומה ההבדלים המהותיים בינהם?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בגדול אתה צודק יש הוד חברה אחת מוצלחת בתחום הללא מראה פוג'י עם חיישן גדול (זהה לגדול של סוני)
והדגם שלהם X-E1 מאוד מוצלח ועם עדשה היא קצת מעל הקצה העליון של התקציב שלך
איכות תמונה מאוד מוצלחת ויש קהל מעריצים גדול למצלמות הללא מראה של FUJI - ראה דוגמה
http://www.dtown.co.il/articles/2980.html

סוני מסדרות מ 5 NEX או NEX 6, או A5000 הדגם היקר ביותר שאתה יכול לרכוש - מאוד פשוט ככול שזה יהיה יקר יותר זה יהיה חדש ומוצלח יותר

כמו שכבר אמרתי (SONY ו FUJI) גדולות יותר ויכולת טובה יותר ב ISO גבוהה

וכמובן כמו שכבר אמרתי מצלמות פנסוניק או אולימפוס
יש את ה G6 המאוד מוצלחת (דרך אגב היא לא ממש קטנה)
http://www.dtown.co.il/articles/3066.html

ששוב עם עדשת קצת יקרה לתקציב שלך וניתן להתפשר על דגם הקודם ה G5 שגם מאוד מוצלח וזול יותר כעת - אם עוד תצליח למצוא
http://www.dtown.co.il/articles/2559.html

או ללכת על דגמים יותר קטנים וזולים יותר וחדשים של אולימפוס ופנסוניק שציינתי קודם.

אם אתה לא בטוח מה יהיה לך נוח ביד אפשר לקפוץ לחנות כמו סטודיו לנד או יוגנד, להחזיק כמה מצלמות ביד לראות מה נוח לך

לי אישית נראה שאתה תרגיש שפספסת באיכות התמונה אם לא תרכוש את הסוני :)
תקן אותי אם אני טועה? או שיש לך בחירה

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ברור לפני שארכוש אני אקפוץ להחזיק ביד לפני ההחלטה .
G5 מצאתי עם עדשה 14-42 מ"מ ב3400 ש''ח ( איך ההעדשה ד''א ואיך יודעים איזה עדשה לבחור?)
אבל מעדיף דגמים חדשים...

Sony Alpha NEX-6 Kit 16-50mm ב2700 ש''ח (שדי משבחים אותה בביקורות) איך העדשה?
הNEX 6 יותר טוב מ5?
A6000 לא נכנס בתקציב.
אולימפוס ופנסוניק?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
עדשות 16-50 בסוני מחושבת בגלל גודל החיישן כפול 1 וחצי שזה שווה ערך ל 24-57.5
ועדשת 14-42 בפנסוניק מחושבת בגלל גודל החיישן כפול 2 שזה שווה ערך ל 28-82

אלו עדשות קיט והן יחסית עדשות זולות ומספקות תמורה לא רעה לכסף, ברור שיש עדשות טובות יותר ויקרות יותר, אבל הן לא בתקציב שלך כעת :)

אז אתה הולך על הסוני או הפנסוניק?

ad112

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
אל על שניהם.
אבחר 2 דגמים מכל אחד ואבדוק בחנות
יש את סוני NEX 6 .דעתך עליו?
, מה המתחרה המקביל שלו בפנסוניק?
ואיזה עוד דגם של סוני ופנסוניק מקביל אליו יש ?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור