ריבון טוויטר

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רוברט :נשיקה:.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני חייב לך תשובה ......תקבל אותה מפורטת בהמשך הערב.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
על מה אתה מחפש, טוויטר פלאזמה?
זה בדוק ונצור.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
תנסה להפריד בין "איך נשמע הרמקול בכללותו" לבין "איך נשמעו הגבוהים" בלבד !!!!

הרמקול אכן יכול להשמע טוב או רע אבל תנסה להפריד ולהיזכר (במידה וניתן) איך נשמעו הגבוהים בלבד !!!...... זה נושא הדיון ולא אינטגרציה של ריבון בתוך רמקול שלם.

ה- Tsss Tsss בלבד ! ;)
גם הגבוהים רוברט ! וקשאני אמרתי שהיו כאילו שעשו קסם לא נתעוונתי לתחום הבס.
לפני מס שנים היה מאוד נפוץ במחוזותינו ארום קנטוס זו דוגמה לריבון שנשמע משעמם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ג
לפני מס שנים היה מאוד נפוץ במחוזותינו ארום קנטוס זו דוגמה לריבון שנשמע משעמם.
יתכן שמה שאתה קורא לו משעמם אני קורא לו "מעודן ביותר" ולא שרקני כדוגמת טוויטרי הבד.

אגב , טוויטרי המתכת הקונבנציונליים, אלומניום, טיטניום ובריליום נשמעים מצויין לדעתי.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט,

אני מסכים איתך בגדול...שטוויטר ריבון הוא הטוב בעולם, חוץ מטוויטר פלאזמה שמשודך לאקפלה אודיו ארט ו-Lansche Audio, שיצורם בגרמניה. האזנתי לשניהם רבות.

https://www.lansche-audio.com/products/plasmatweeter/

תומר, טוויטרי הפזמה קיימים שנים רבות וכמו שספרתי קודם שמעתי אותו לפני כ 35 שנה.....אני חייב לציין שהם היו עוצרי נשימה יחסית לכל טוויטר אחר דינמי ששמעתי עד אז. אבל באותה תקופה גם שמעתי רמקולים אלקטרוסטטים - Sound Lab ו Beveridge והם יחסית עמדו בכבוד מול הפלזמה.

השוק הגיע כששמעתי את ה Magnapan 3.0 לפני כ 30 שנה - הוא היה רמקול ריבון וכולם טענו באותה תקופה שהטוויטר שלו הוא הטוב בעולם - הייתי חייב להסכים.

יש לי בעיה מסויימת עם רמקולים Horn הם מרגישים לי "בתוך הראש" קשה לי להסביר את התחושה....אני חושב מדגיש חושב שיתכן שאותה תחושה יש גם עם טוויטר זה.

עקום ההתפשטות של טוויטר Horn שונה בתכלית מעקום ההתפשטות של Ribbon ונתון זה מגדיר את פיזור האנרגיה האקוסטית בתוך החדר.

לא שמעתי את האקפלה אבל לפי המדידות של Sterephile יש לו הדגשה פראית בגבוהים שלחברה מבוגרים וחצי חרשים בגבוהים היא יכולה להיות "ידידותית מאוד". אציין שלעיתים גם טוויטרים Ribbon הם לא הכי Flat בעולם.....תלוי ספציפית בדגם

מדידות של טוויטר האקפלה

Acapella tweeter.JPG

Magnaplanar 3.0

magnapan 31.JPG

SoundLab

Sound Lab.JPG

Beveridge

beveridge.JPG

תמונות מצורפות

• magnapan 31.JPG
    magnapan 31.JPG
    KB 43.9 · צפיות: 250
  • Sound Lab.JPG
    Sound Lab.JPG
    KB 51 · צפיות: 242
  • beveridge.JPG
    beveridge.JPG
    KB 53.6 · צפיות: 241
  • Acapella tweeter.JPG
    Acapella tweeter.JPG
    KB 51.6 · צפיות: 244
נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רוברט,

אתה מתייחס למדידה שנעשתה לאקפלה אודיו ארט לפני 9 שנים, הטוויטר שונה מהדגם שנמכר עכשיו.
לפני 30 שנה האזנתי לדגם טימפני 4 (היה יקר יותר מה-3) והוא היה חלום.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רוברט,

אתה מתייחס למדידה שנעשתה לאקפלה אודיו ארט לפני 9 שנים, הטוויטר שונה מהדגם שנמכר עכשיו.
לפני 30 שנה האזנתי לדגם טימפני 4 (היה יקר יותר מה-3) והוא היה חלום.
האם הטוויטר הנוכחי שונה ? במידה וכן אני מבקש התנצלות מהחברה וגם מהעם הגרמני.;)

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אבל את מי מעניינות המדידות?
הוא נשמע כל כך אורגני ונכון באוזן.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יכול להיות, שהטוויטר-מיד השלישי הטוב בעולם הוא של "טידל אודיו" עם טוויטר יהלום "1.2 מ"מ ומידרינג' יהלום "5, שפותחו בשנת 2015 עבור דגם האקירה (160 אלף דולר לזוג), ביחד עם אקיוטון הגרמנית:

DIAMOND TWEETER
The TIDAL Akira is using the same diamond tweeter technology as the big La Assoluta, it is a 1 carat pure diamond diaphragm tweeter with 30mm diameter (1.2"). Not only it is the biggest diamond tweeter in the world, TIDAL also was the very first company to use a 30mm diamond tweeter. The driver already offers already terrific qualities and is installed in a massive housing of polished stainless steel for optimized resonance control - only in combination with our unique TIDAL crossovers this driver can perform in way what we have become famous for.
As a side note, it may be interesting to know that this very same diamond tweeter technology is being used in one of the worlds most exclusive car, the Bugatti Chiron.
אחחחח. איזה ריור רציני.
אם הם יהיו בתערוכה השנה, תאזין להם בשבילי ותספר לי איך היה? רבאק, זה אותו גודל של מה שיש לי ועולה רק פי .... 5 בערך? מת לדעת איך נשמע רמקול שכולו מנגן יהלומים...

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
שלום רב לחברי הפורום : ) ,

אתחיל מזה שלכל דבר שקיים יש יתרון וחיסרון. מושלם לא קיים. בני האדם לא מושלמים, אז למה שנצליח לייצר שלמות?

אציין שעם תכנון נכון וקפדני, כל טכנולוגיה יכולה להישמע טובה ואפילו טובה מאוד, ולכל טכנולוגיה יש את היתרון והחיסרון שלה ולא הייתי פוסל טכנולוגיה כזו או אחרת כאשר מדובר על רמקול שלם שמפיק צליל שלם.

במהלך השנים, יצא לי לבחון כמעט את כל סוגי הטוויטרים הקיימים בשוק ממגוון החברות המובילות ונתקלתי גם בטוויטרי ריבון באיכות ממוצעת ומטה. אבל עם תכנון טוב של המתמר, לטוויטר ריבון (ושוב במידה והוא מתוכנן היטב) יש יתרון ברור מאוד מבחינת פירוט, מיקרו ומאקרו דינמיקה על כל טוויטר כיפה אחר בין אם הוא מחומר רך כמו אריג/משי או קשה כמו אלומיניום, טיטניום, בריליום או אפילו יהלום.
בטוויטרים, למשקל המכלול הנע (mms) חשיבות גדולה מאוד.
בטוויטר ריבון המשקל של המכלול הנע הוא כעשירית ממשקל המכלול הנע בטוויטר dome. בנוסף אין פורמר, אין סליל נע ועוד…
וזה גם מסביר למה טוויטר פלזמה נחשב לדעת רבים לאולי הטוב ביותר בעולם וזה כי אין לו ממברנה / מאסה נעה כלל והתגובה היא מיידית, הן בהאצה והן בעצירה לאחר האות המשוחזר)…

ברמקולים מוגמרים זה כבר סיפור אחר כי בסופו של דבר החלק הכי משפיע (הכל משפיע) זה התכנון של הקרוסאובר (תורה אחרת בפני עצמה) . הקרוסאובר הוא זה שיחליט איך הרמקול ישמע. בהיר, חם או ניטרלי, נכון או לא נכון, עם "קסם" או בלי "קסם" (מה זה קסם בכלל? מקומפרס ונעים? גם זו דרך לשמוע מוזיקה ולהתמוגג ואין פסול בזה, כל אחד וטעמו האישי… לטעמי זה או live או bye) ... וגם המתמרים מהטכנולוגיה הכי "טובה", יכולים להשמע הכי גרועים עם תכנון לא טוב של הקרוסאובר.
הקרוסאובר משפיע ומשנה את כל הפרמטרים / התנהגות של הדרייברים ואיתו גם את הצליל / איזון / פירוט, תגובה חולפת ועוד…
בסופו של דבר, במוצר המוגמר שומעים את כל המכלול מתנגן יחד (חדר, דרייברים, תיבה וקרוסאובר), ואם התכנון הוא טוב, אז אין סיבה שישמע רע ולא משנה מה הטכנולוגיה.

בסופו של דבר המשתמש הסופי מאזין למוצר מוגמר, ולא רק טוויטר/וופר/מיד…

שיהיה לכולם סופ"ש שקט ונעים :)

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
למי שרוצה להתעמק בהבדלים בין רמקולי ריבון לרמקולים אלקטרוסטטיים.

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
וואלה אתם פשוט מצחיקים. כולכם.
איך אתם "נופלים" ברשת העכביש של רוברט כל פעם מחדש איך... הרי האיש מסוגל לקרוא תגר גם על צבע השמיים ביום בהיר רק למען יצירת עוד ויכוח של הבודד מול הרבים. זה האיש חברים. לטוב ולפחות טוב.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
איך אתם "נופלים" ברשת העכביש של רוברט כל פעם מחדש איך... הרי האיש מסוגל לקרוא תגר גם על צבע השמיים ביום בהיר רק למען יצירת עוד ויכוח של הבודד מול הרבים. זה האיש חברים. לטוב ולפחות טוב.
"רשת העכביש של רוברט" ...וואוו.......קונספירציה בין לאומית של נוכל העל רוברט

גיא

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,124
נקודות
113
"רשת העכביש של רוברט" ...וואוו.......קונספירציה בין לאומית של נוכל העל רוברט

לא אמרתי קונספירציה ולא אמרתי נוכל. אלו מילים שאתה בחרת לבדך.
כן אמרתי בדרך הומוריסטית שאתה מה לעשות, חובב ויכוחים ולא תמיד יש קשר בין הצדק ו/או דיעה ו/או מידע וניסיון מדויקים בדיון זה או אחר שאתה חלק מרכזי בו. אז יש כאלו שעדיין "נופלים אצלך ברשת" ויש כאלו שאתה מנסה ולא מצליח ויש גם כאלו שעומדים מהצד ורק קוראים.
לצערך או לשמחתך רוברט, אתה מצטייר כאחד שפשוט אוהב להתווכח כמעט על כל דבר. זו הדמות הוירטואלית שאתה יצרת לעצמך לחלוטין בכוחות עצמך. אז מידי פעם יהיו גם תגובות מהסוג שאני כתבתי. לא נורא, אני בטוח שזה לא מזיז לך כהוא זה וזה בסדר גמור.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113

לא הבנתי למה נפלת עלי , ואז נפל לי האסימון (שיחה עם חבר מהאתר).......כתבתי כאן בקשר לטוויטר הפלאזמה ,ואני מצטט מעצמי:

"יש לי בעיה מסויימת עם רמקולים Horn הם מרגישים לי "בתוך הראש" קשה לי להסביר את התחושה....אני חושב מדגיש חושב שיתכן שאותה תחושה יש גם עם טוויטר זה"

אם אני לא טועה אתה שומע עם רמקולים Horn - הכל אישי גיא ....אההה?

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
שלום רב לחברי הפורום : ) ,

אתחיל מזה שלכל דבר שקיים יש יתרון וחיסרון. מושלם לא קיים. בני האדם לא מושלמים, אז למה שנצליח לייצר שלמות?

אציין שעם תכנון נכון וקפדני, כל טכנולוגיה יכולה להישמע טובה ואפילו טובה מאוד, ולכל טכנולוגיה יש את היתרון והחיסרון שלה ולא הייתי פוסל טכנולוגיה כזו או אחרת כאשר מדובר על רמקול שלם שמפיק צליל שלם.

במהלך השנים, יצא לי לבחון כמעט את כל סוגי הטוויטרים הקיימים בשוק ממגוון החברות המובילות ונתקלתי גם בטוויטרי ריבון באיכות ממוצעת ומטה. אבל עם תכנון טוב של המתמר, לטוויטר ריבון (ושוב במידה והוא מתוכנן היטב) יש יתרון ברור מאוד מבחינת פירוט, מיקרו ומאקרו דינמיקה על כל טוויטר כיפה אחר בין אם הוא מחומר רך כמו אריג/משי או קשה כמו אלומיניום, טיטניום, בריליום או אפילו יהלום.
בטוויטרים, למשקל המכלול הנע (mms) חשיבות גדולה מאוד.
בטוויטר ריבון המשקל של המכלול הנע הוא כעשירית ממשקל המכלול הנע בטוויטר dome. בנוסף אין פורמר, אין סליל נע ועוד…
וזה גם מסביר למה טוויטר פלזמה נחשב לדעת רבים לאולי הטוב ביותר בעולם וזה כי אין לו ממברנה / מאסה נעה כלל והתגובה היא מיידית, הן בהאצה והן בעצירה לאחר האות המשוחזר)…

ברמקולים מוגמרים זה כבר סיפור אחר כי בסופו של דבר החלק הכי משפיע (הכל משפיע) זה התכנון של הקרוסאובר (תורה אחרת בפני עצמה) . הקרוסאובר הוא זה שיחליט איך הרמקול ישמע. בהיר, חם או ניטרלי, נכון או לא נכון, עם "קסם" או בלי "קסם" (מה זה קסם בכלל? מקומפרס ונעים? גם זו דרך לשמוע מוזיקה ולהתמוגג ואין פסול בזה, כל אחד וטעמו האישי… לטעמי זה או live או bye) ... וגם המתמרים מהטכנולוגיה הכי "טובה", יכולים להשמע הכי גרועים עם תכנון לא טוב של הקרוסאובר.
הקרוסאובר משפיע ומשנה את כל הפרמטרים / התנהגות של הדרייברים ואיתו גם את הצליל / איזון / פירוט, תגובה חולפת ועוד…
בסופו של דבר, במוצר המוגמר שומעים את כל המכלול מתנגן יחד (חדר, דרייברים, תיבה וקרוסאובר), ואם התכנון הוא טוב, אז אין סיבה שישמע רע ולא משנה מה הטכנולוגיה.

בסופו של דבר המשתמש הסופי מאזין למוצר מוגמר, ולא רק טוויטר/וופר/מיד…

שיהיה לכולם סופ"ש שקט ונעים :)

שלום OzKol וברוך בואך לפורום......מהפוסט הראשון שכתבת אתה נשמע שקול וממלכתי וגם סגנון כתיבתך ראוי לציון.(ורד)

נקלעת בדיוק לעין הסערה, זה לא תמיד כך....לעתים קרובות כשאני משתתף העניינים מקבלים תפנית של "מזג אוויר סוער" ;)
בלי שום קשר יש כאן אחלה פורום.....ליברלי מאוד.....אם נמר המארח מוכן ל"סבול אותי" כשאני ההיפך הגמור מאג'נדת הפורום אז באמת יש כאן את "פסגת החירות".

אתה מוזמן לספר על המערכת שלך,הנסיון שלך ובכלל להביע את דעתך על מבחר הנושאים והסוגיות כאן בפורום.

שבת שלום- רוברט

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
לא אמרתי קונספירציה ולא אמרתי נוכל. אלו מילים שאתה בחרת לבדך.
כן אמרתי בדרך הומוריסטית שאתה מה לעשות, חובב ויכוחים ולא תמיד יש קשר בין הצדק ו/או דיעה ו/או מידע וניסיון מדויקים בדיון זה או אחר שאתה חלק מרכזי בו. אז יש כאלו שעדיין "נופלים אצלך ברשת" ויש כאלו שאתה מנסה ולא מצליח ויש גם כאלו שעומדים מהצד ורק קוראים.
לצערך או לשמחתך רוברט, אתה מצטייר כאחד שפשוט אוהב להתווכח כמעט על כל דבר. זו הדמות הוירטואלית שאתה יצרת לעצמך לחלוטין בכוחות עצמך. אז מידי פעם יהיו גם תגובות מהסוג שאני כתבתי. לא נורא, אני בטוח שזה לא מזיז לך כהוא זה וזה בסדר גמור.

מזיז לו, מזיז לו...
בגלל זה הוא מגיב ומחפש איזה פאקינג רמקולים יש לך ומה הקשר למה שהוא כתב מתישהו...

אולי זה בכלל קונספירציה :D

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור