ריבון טוויטר

• פותח הנושא Ls77
  • פורסם בתאריך

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
קצת משונה לקרוא שטוויטר מסוים עדיף כי הוא מגיע עד 120 קילוהרץ, הרבה מעבר ליכולת השמיעה שלנו, ובאותו הזמן לטעון ששינויים מדידים של רכיבי ציוד שונים (למשל כבלים) הם כל כך קטנים ושאוזן האדם לא מסוגלת להבחין בהם ולכן אין להם שום משמעות...
אז למה יש משמעות לטוויטר שמגיע עד 120 קילוהרץ ?
במה הוא עדיף על טוויטר שמגיע "רק" עד 40 קילוהרץ , שגם זה לא בתחום השמע שלנו ?
ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה משווה כבלים לרמקולים ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה משווה כבלים לרמקולים ?

לא. הוא משווה טיעון לטיעון. הרי הטיעון שלך הוא האוזן האנושית ביחס לנתונים. דהיינו מתחת לסף השמיעה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
כבוד הרב, תאיר את עיני איפה חטאתי......

איפה לא. קודם כל לא בחנת על מוסיקה, שנית לא היתה פה השוואה אמיתית. ההשוואה האמיתית היא להוציא טויטר ולחבר אחר כאשר חיתוך הקרוס מתאים לטויטר המחובר. לשלוף טויטר החוצה ולהריץ תדרים לא אומר מי מהם יותר טוב בניגון מוסיקה.

בקיצור, טכנוקרטיה בשקל עם מסקנות של רובוטים. זה מסביר לי למה המערכות של אלא שדוגלים בגישה שלך נשמעות כמו מיקרוגל.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
בקיצור, טכנוקרטיה בשקל עם מסקנות של רובוטים. זה מסביר לי למה המערכות של אלא שדוגלים בגישה שלך נשמעות כמו מיקרוגל.

יש מיקרוגל עם צלחת מסתובבת ויש מיקרוגל בעל משטח קבוע.
לאיזה מיקרוגל אדוני מתכוון ?
הרי ברור שהם נשמעים לגמרי שונה...;)

ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
קודם כל לא בחנת על מוסיקה,
מה העניינים עם הבנת הנקרא שלך ? ציטוט מעצמי : "המטרה היתה לשמוע את הוויסינג בלבד של הדרייברים"
.....עוד הדגשתי את הוויסינג בפוסט המקורי למען הסר ספק.

איך עושים וויסינג לרמקול/דרייבר אם לא עם מוסיקה? אתה עושה לרמקולים שלך ווסינג עם טונים ?
99.8 % מזמן ההשוואות נעשו עם מוסיקה בלבד (סה"כ מאות רבות של שעות)......סך המדידות היה שעות בודדות.

א. ההשוואה האמיתית היא להוציא טויטר ולחבר אחר כאשר חיתוך הקרוס מתאים לטויטר המחובר.

מאיפה אתה יודע שהקרוס שחיברתי לא מתאים לרמקול ? חיתוך ב 4 KHz בקרוסאובר מסדר 4 מתאים ל 100 % !!!!! מהטוויטרים בעולם (*) .......לא מדובר על סופר טוויטרים ששם תדר החיתוך יכול להגיע ל- 10-15 KHz אלא טוויטרים רגילים

(*) יתכן שתדר נמוך יותר וסדר קטן יותר של הקרוסאובר יהווה בעיה לחלק מהדרייברים אבל בטוח שאין בעיה עם תדר גבוה שכזה ובנוסף החיתוך החזק .

בצע חישוב מסלול מחדש על כל ההנחות השגויות שלך בקשר לבדיקות שעשיתי ואז יש טעם לדיון ענייני.

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לא מבין על מה הויכוח.
שמעתי המון רמקולים עם ריבון שנשמעו ממוצעים ושמעתי גם אחדים שאפשר לומר שיצרו קסם.
ואותו דבר חשתי עם רמקולים בתצורות שונות ומשונות.
אין פה שום חוקים ולכל רכיב יתרונות וחסרונות !!!
שום דבר הוא לא אבסולוטי

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תנסה להפריד בין "איך נשמע הרמקול בכללותו" לבין "איך נשמעו הגבוהים" בלבד !!!!

הרמקול אכן יכול להשמע טוב או רע אבל תנסה להפריד ולהיזכר (במידה וניתן) איך נשמעו הגבוהים בלבד !!!...... זה נושא הדיון ולא אינטגרציה של ריבון בתוך רמקול שלם.

ה- Tsss Tsss בלבד ! ;)

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה יהיה רוברט ?
עוד לא הבנת שאיזון זו מילת מפתח, ולא רק באודיו ?
מה יגיד שף שטועם מנה ואומר שהחלק החריף שיש בה הוא מעולה אבל בסה"כ אין איזון טעמים במנה ?
זו מנה טובה ומומלצת ?
אם ראית מספיק תוכניות בישול אז אתה יודע את התשובה.
מי שמאזין למוזיקה ולא לחלקים ממנה, מחפש איך נשמע המכלול.
המכלול הוא הכל - רמקולים, הגברה, אקוסטיקה, מקור , כבילה, חשמל , מעמד, אמצעי שיכוך וכו.
לנו יש שליטה על רכישה של חלקים מסוימים אבל אין לנו יכולת להרכיב את "הרמקול האידיאלי" מחלקים נבחרים , חוץ מאלה שעושים DIY .
אם אתה כל כך מאמין ב DIY , למה אתה לא מזמין הרכבה של רמקול מחלקים שלדעתך הכי טובים ?
יש בוני רמקולים שישמחו להרכיב לך לפי מפרט שתתן להם.

לכן לדבר על רכיב אחד של רמקול זה פשוט לא רלוונטי.
ארז

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
מה יהיה ארז ?
עוד לא הבנת שזה לגיטימי לדבר על כל נושא שבעולם...... ואני רוצה לדבר על ה- Tsss Tsss והוויסינג של הטוויטרים השונים הקיימים בעולמנו בלבד !!! ......את הצליל רק מ 3-4 KHz ומעלה !!!

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רוברט,

אני מסכים איתך בגדול...שטוויטר ריבון הוא הטוב בעולם, חוץ מטוויטר פלאזמה שמשודך לאקפלה אודיו ארט ו-Lansche Audio, שיצורם בגרמניה. האזנתי לשניהם רבות.

https://www.lansche-audio.com/products/plasmatweeter/

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה יהיה ארז ?
עוד לא הבנת שזה לגיטימי לדבר על כל נושא שבעולם...... ואני רוצה לדבר על ה- Tsss Tsss והוויסינג של הטוויטרים השונים הקיימים בעולמנו בלבד !!! ......את הצליל רק מ 3-4 KHz ומעלה !!!

אה. אם ככה אז בבקשה. דבר על זה. אני אתמקד בכל הספקטרום כשאני מדבר על צליל. אבל אין דבר כזה הטויטר הטוב בעולם או היחידה הטובה בעולם. שמעתי ריבונים, פלאנרים, אלקטרוסטטים, קרמים ויהלומים. גם פלזמה שמעתי וגם שופרים. הטויטר הטוב ביותר הוא זה שמתחבר נכון לשאר המרכיבים. שנית, שמעתי ריבונים הרבה פחות מפורטים מהטויטר שלי למשל. בניהם ארום קנטוס, ral ועוד כמה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
יכול להיות, שהטוויטר-מיד השלישי הטוב בעולם הוא של "טידל אודיו" עם טוויטר יהלום "1.2 מ"מ ומידרינג' יהלום "5, שפותחו בשנת 2015 עבור דגם האקירה (160 אלף דולר לזוג), ביחד עם אקיוטון הגרמנית:

DIAMOND TWEETER
The TIDAL Akira is using the same diamond tweeter technology as the big La Assoluta, it is a 1 carat pure diamond diaphragm tweeter with 30mm diameter (1.2"). Not only it is the biggest diamond tweeter in the world, TIDAL also was the very first company to use a 30mm diamond tweeter. The driver already offers already terrific qualities and is installed in a massive housing of polished stainless steel for optimized resonance control - only in combination with our unique TIDAL crossovers this driver can perform in way what we have become famous for.
As a side note, it may be interesting to know that this very same diamond tweeter technology is being used in one of the worlds most exclusive car, the Bugatti Chiron.
IMG_7446.jpg

תמונות מצורפות

• IMG_7446.jpg
    IMG_7446.jpg
    KB 104.6 · צפיות: 475

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זכותך כמובן לדבר על כל הספקטרום..... אבל איך אני יכול לדבר על כל הספקטרום כשאני בניתי טוויטרים בלבד ?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני סתם מציין :p.

חבל על חברי הפורום שמתרגזים ועל רוברט הנחמד שמעורר מהומות לשווא ;).

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה יהיה ארז ?

בוודאי שזה לגיטימי.
אבל לא מוביל לשום מקום פרקטי.
באותה מידה אפשר לדבר על "יחידת הקרוס הטובה בעולם"...

ועדיין לא קיבלתי תשובה מדוע טוויטר שמגיע ל 120 קילוהרץ עדיף על פני טוויטר שמגיע רק ל 40 קילוהרץ...
ארז

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כאמור אני בניתי טוויטר לא וופר לכן זה הגיוני לדבר רק עליו.

אגב, בניתי גם מיד ריבון אבל זה לפעם אחרת.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור