קשר בין איכות מוצר לבין עלות?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נכון כרמי, זה עיניין של טעם.

אך המחיר של הרמקול שלי הוא עדיין מחיר שפוי.

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
נמר,

המחיר של הרמקול שלך לא שפוי בעליל בעיני 99.9% מהאוכלוסיה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הכל יחסי ידידי.

אנחנו אודיופילים שמכירים את המחירים, יודעים מזה יקר ומה זול. הרמקול שלי הוא איפה שהוא באמצע עם נטיה לטיפה מעל הממוצע {אולי}.

אבל כאחד שמגיע מהתחום ה"אודיופילי" אומר שזה יקר זה אומר ששאר האוכלוסיה יחשבו שזה יקר מאוד מאוד מאוד .

לדעתי יש סיבה מסחרית מאחורי מחירים כאלה מטורפים ולא רק איכות הצליל. אם יש כאלה שמוכנים לשלם את הסכומים האלה אני ממש לא נגד, להיפך אנחנו חיים רק פעם אחת ואפילו לא יודעים כמה זמן נהיה פה, אם יש אז אחלה אבל ויש כאן אבל גדול - אם מישהו רוצה להשקיע במערכת היי אנד אמיתית שתתמודד עם מערכות יקרות ממנה הוא יכול לבנות אותה גם בחצי מליון שקל וממש לא צריך מליון דולר רק על רמקולים בשביל לשמוע טוב.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
בעיני 99% מהאוכלוסיה,

לשלם מעל 300 ש"ח על DVD זה בזבוז.
לקנות פטיפון זה טפשות.
לשלם מעל 5000 ש"ח על מערכת זו ראוותנות.
ולקנות מגבר מנורות גובל בפיגור שיכלי ...

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אייל.

שכחת את הכבלים.:D

אל תדלקו חברים - זה סתם בשביל הצחוק.:D

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
רמקול, אהבתי והסכמתי (Y)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אייל שלא תדע עד כמה אתה צודק
דרך אגב ע"פ ההערה הצודקת שלו אני חושב שצריך לקרוא לפורום פורום הפלצנים עם פיגור שכלי:)
ורמקול , אני מסכים עם כול דבריך . רק דבר אחד מפריע לי , וזה ברמה ערכית . מי שדואג למצב של העולם מבחינה אקולוגית , כבר עברו מזמן את הלגיטימיות בעיני . ברגע שהם החליטו שמותר לשפוך את התינוק עם המיים , ובשביל שיהיה אתנות הם דאגו שיהיה סובסידיה שתעביר את התירס לייצור אתנול , הם גרמו להעלאה עצומה של מחירי התבואה , והיא עדיין נמשכת ותעלה עוד . מה שיצור מצב שבו המערב העשיר מאוד יסע על דיזל אורגני , במחיר של מעמד ביניים בהמון ארצות (כולל במערב) שיחיו ברעב . ולפני שיתחילו שאלות אם אני לא מגזים , אני חייב לציין שבפורום אחר כשהיה וויכוח די ער בנושא , עם כמה אנשים שיודעים המון , אמרתי את המידענות(מגמה עתידית בפלצנות ), הזו לפני שנתיים (אאל"ט) , והיום כבר רואים את זה בפועל . והמגמה היום ברורה גם לאלו שאז התווכחו איתי (רק שהיום הם לא מדברים מילה בנושא ).
אז עם כול הכבוד כול יפי הנפש בעולם , הם חסרי רחמים על האינטרסים שאינם שלהם , וברגע שאתה לא מוכן לראות/ולרחם על הבעיות של הצד השני , אזי אתה דיקטטור יפה נפש .
אני לא רוצה להכנס לנושאים פוליטיים , אבל אני חושב שהשמאל העולמי הוא אסון לעולם מדי הרבה בחינות , ולפעמים הם גרועים יותר מאלו שהם מנסים להחליף

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
רק מחזק את הנקודה שהעליתי.
אני מסכים עם רמקול ב100%.(Y)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
truejoker

איך כל מה שכתבת שיך "קשר בין איכות מוצר לבין עלות" בפורום האודיו?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
כרמי אני פשוט עניתי לנושא של רמקול על ערכים ירוקים . ברגע שהוא פוסל סיני כי שם לא שומרים על הסביבה , רציתי לומר לו , שאם זו הסיבה ,אני מעדיף את הסינים מאשר אית האירופים/אמריקאים, כי הם דואגים ל"ירוקות" של כדו"הא , אבל ע"ח כול העניים . ולמעשה מה שהוא רצה זה שסין לא תתעשר כדי שהסינים לא יצרכו בשר בקר ו/או אוכל ברמות גבוהות יותר דבר שיעלה עוד את מחירי האוכל בעולם . היה עדיף אם המערב היה משלם כסף לתקן ו/או להפחית את הזיהום ולא שיעשה את זה ע"ח אוכל של אנשים .
ומצטער שזה נהפך לאופטופיק . אבל זה מזמן כבר עולה לי על כול העצבים לשמוע את הירוקים האלו

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לי זה לא היה ברור מההודעה הראשונה שלך - כעת זה ברור גם לי

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
אני רוצה לתת את השקפתי לנושא, אחרי 'קצת' התנסות 'בידיים' עם מערכות הנוגעות בשאלת גבולות המחיר / הכדאיות להשקעה.

אם נוציא את שאלת הכסף מהמישוואה (הכוונה שאין מגבלות תקציב) אלו כללי 'האצבע' לטעמי:

1. הדבר החשוב ביותר : גודל חלל השמיעה, וגובה התקרה.

עד 35 מ"ר ותקרה עד 3 מטר- רמקולים בגודל הרגיל ובדר"כ הם יעלו עד 40K בדולרים.
עד 80 מ"ר ותקרה עד 5 מטר- רמקולי 'המפלצות' והם יעלו עד 100K בדולרים,
מעל 100 מ"ר ותקרה מעל 5 מטר- רמקולים מרובי מגדלים והם יעלו 150K וצפונה.

2. סוג הרמקול והטכנולוגיה שלו אינם משמעותיים- כל אחד לפי טעמו, אבל תמיד עדיף 4 רמקולים זהים פחות יקרים, מ 2 יותר יקרים.

3. התאמת אלקטרוניקה והכבלים היא עבדות. בכל מקרה במידה וברמקול יש אופציית BI WIRE - עדיף להשתמש במגבר סטריאו לכל רמקול ולא במונו, והפרה הוא 'הלב'.

4. חשמל משפיע יותר ממה שנהוג לחשוב על התוצאה הסופית- והשקעה מקצועית בו היא 'הברכה' הגדולה ביותר.

כמה זה בכסף- הזולות ביותר ששמעתי ונשמעו מעולה, עולות לא פחות מ 50K בדולרים, והיקרות הגיעו למעל 350K בדולרים (לפי מחיר לצרכן- חו"ל).

המערכות 'שהתחרבשו' היו בדרך כלל מערכות שעירבבו סוגי רמקולים לא נכונים לחלל ההאזנה- או שהתאמת האלקטרוניקה נעשתה בצורה מרושלת.

ומה הקשר בין איכות למחיר- לעיתים יש קשר ולעיתים לא. אבל מעודי לא שמעתי מערכת טובה ב 50K 'שהאפילה' על או היתה קרובה ל מערכת טובה ב 350K .

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
ומה הקשר בין איכות למחיר- לעיתים יש קשר ולעיתים לא. אבל מעודי לא שמעתי מערכת טובה ב 50K 'שהאפילה' על או היתה קרובה ל מערכת טובה ב 350K .

השאלה היא האם את המערכת שעולה 350K אי אפשר היה למכור ב 50K
מצטער, לא קונה את זה שטכנולוגיה כול כך ותיקה עולה כול כך הרבה כסף = אסביר.

בשנות ה 80 ו ה 90 אבי היה מייצר ביגוד במדינות שונות בעולם (הודו, טיוואן, פקיסטן, סין וכו...) הבגדים היו נמכרים במערב לחנויות מותגים כגון: ראלף לורן, וורסצ'ה, פיאר קרדן (אני מניח שאתם מכירים את השמות)

אז ככה, חולצת פולו של ראלף לורן שנמכרת בארץ ב 450+ ש"ח עוזבת את המפעל כשמכירה לקונה הוא ......2$

חליפה שנמכרת בחנויות המעצבים בניו יורק ב מחירים שבין 5000$ ל 10000$ עוזבת את המפעל לאחר שהקונה שילם מחיר של 150$.

אז רבותיי שלא יעבדו עליכם...... אין, לא היה ולא יהיה מוצר אודיו (שאינו מצפה יהלומים וזהב) שמתקרב למחירים שחלק מהיצרנים דורש.

התאוריה שלי אומרת שעד לסוף שנות השמונים מוצרי האודיו תומכרו בצורה יותר הגיונית, עם פרוץ טכנולוגית ק"ב ומעבר הלקוחות לתחום זה היתה ליצרני אודיו רבים אחת שתי אפשרויות, להיעלם או להפוך את מוצריהם למשהו יקר שמהווה סמל סטטוס נחשק - נחשו במה הם בחרו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בסוף השבוע הזה מגיעה לסיום עונה מאוד מעניית בספורט היקר בעולם מרוצי הפורמולה 1. עלות המכונית שם נמדדת בכמה מילוני דולרים טובים (זה שונה מיצרן ליצרן) - אבל דבר אחד בטוח המכוניות נראות מבפניים ספורטניות וממש לא משובצות בזהב או יהלומים (למרות שיהלום הודבק למכונית במרוץ מונקו - לצורך יחסי ציבור והלך לאיבד בדרך).

כעת באו ונבדוק את כל התאוריות שלכם על מכוניות אלו - סליחה, זה לא עובד. אף אחד לא מיצר שם מכוניות עבור שום סיבה אחרת פרט לביצועים - ממש כמו רמקולים מאוד יקרים.

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
אין ויכוח על התיאוריה- יש בה הרבה מהטעם. צריך לזכור 'שהעולם' התעשר מאז שנות ה 80 , וערכי הכסף השתנו.

לגבי האם עובדים 'עלינו'- כנראה שכן, אבל לא פגשתי אדיופיל ששילם מחיר מלא לציוד שברשותו. אז כנראה יש איזה 'שקר' מוסכם על שווי הציוד לניפוח האגו של מחזיקי הציוד.

'הרכבת' של המחירים יצאה מן התחנה ואלו תוצאות תנועתה, בדיוק כפי שכל הזמן עולים המחירים במוצרי צריכה נישתיים ו / או במוצרי אומנות.

אפשר 'לקטר' כמה שבא לנו או להמתין להתייצבות היצור הסיני על איכות טובה יותר, וגם אז אלו יהיו בעיקר מערכות עד 50K בדולר- שיתנו תמורת צליל טובה שתענה על מירב הדרישות של האדיופילים.

(כי גם הסינים ילמדו שמעבר למחיר זה ניתן 'להפציץ' ותמיד יהיה כסף שיפגוש את תג המחיר)

אבל גם בתנאים אלו לא 'תעלם' אותה שאלה קלאסית על גבולות ההשקעה ויחסה לתמורה, ולכן ניסיתי לצאת מהשאלה הזאת ולענות בעקרונות פרקטיים יותר שיתנו 'תמונה' של דעתי בתחום.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
il1
סליחה למה אתה לא מתיחס למה שרשמתי - זה לא מתאים לתאוריה שלך, אז ... זה לא קיים?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
בסוף השבוע הזה מגיעה לסיום עונה מאוד מעניית בספורט היקר בעולם מרוצי הפורמולה 1. עלות המכונית שם נמדדת בכמה מילוני דולרים טובים (זה שונה מיצרן ליצרן) - אבל דבר אחד בטוח המכוניות נראות מבפניים ספורטניות וממש לא משובצות בזהב או יהלומים (למרות שיהלום הודבק למכונית במרוץ מונקו - לצורך יחסי ציבור והלך לאיבד בדרך).

כעת באו ונבדוק את כל התאוריות שלכם על מכוניות אלו - סליחה, זה לא עובד. אף אחד לא מיצר שם מכוניות עבור שום סיבה אחרת פרט לביצועים - ממש כמו רמקולים מאוד יקרים.

ותזכיר לי באיזה רחוב אתה יכול לנסוע בכזו מכונית?

סתם חומר למחשבה בסוף שנות ה 80 או תחילת שנות ה 90 פיג'ו הוציאו גירסאת 1.9 ליטר עבור ה 205GTI.
באחד ממגזיני הרכב הברטייים רצו להתלוצץ על חשבון הצרפתים והעלו את ה 205 המדוברת לקרב על מסלול מפוטל מול .....פרארי טסטה רוסה (שיא יצירת הפאר של פרארי באותם ימים)

אמה מה.... בסוף אותו היום האיטלקיה היקרה קיפלה את הזנב, ה 205 שומו שמיים היתה מהירה ממנה באותו מסלול (להזכירכם ללא ישורות ארוכות והרבה פיתולים).

מסתבר שאפשר לייצר בזול ועדין לתת ביצועים יותר טובים (כד"א אני לא רוצא לדע מה הייתה עושה מהדורת ה 1.7T16 של ה 205 לאותה פרארי)

גם פורש בזמנו הוכיחו שה 959 הייתה מהירה יותר בלרמאן מכול מכונית אולטרה אקזוטית שהתחרתה מולה באותה שנה וזאת למרות שהייתה זולה מכול מתחרותיה.

כך שמחיר לא תמיד מעיד על ביצועים או איכות.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
גם מהירות...

אם היית נותן לי לבחור בין ה- 205 ל- פרארי הייתי בוחר בפרארי בלי לחשוב פעמיים.
גם אם ה- 205 "יותר מהירה".

il1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
16
כרמי, לא התייחסתי כי לא קראתי.

אין שום הבדל הלכה למעשה בין שתי התיאוריות: יש רמקולים יקרים טובים ויש רמקולים יקרים שהם לא יותר מזבל או סתם צליל ביחס למחיר. ולכן עלות המוצר אינה רלוונטית ללא 'מפת כיוונים'.

כל דיון בסגנון השוואת מחירי פריטים הוא למעשה על כלום, מאחר ואין בו ת'כלס מה משמעות ההשקעה הכספית ביחס לחלל ההאזנה. ולכל חלל יש עלות / תועלת שונה- זו כל התורה שלי.

בכל חלל יש גבולות השקעה למינימום- שמתחתם המערכת תשמע נהדר אבל לא מופלא, ומרבית המאזינים יסתפקו בכך. לאותם אלו שרוצים יותר השתדלתי לתת כמה מהתובנות שלי.

אני באמת לא בקטע של דיון על פ'זו 205 - לדעתי זו התברברות וברברת שלא מוסיפה בדל מידע על אדיו, כל מי שחפץ בכך שימשיך להנאתו ולהנאתכם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני טוען אחרת.

שמעתי אנשים שהגיעו לאחלה תוצאות עם מערכות לא יקרות שכוללות זוג רמקולים מדפיים ומגבר מנורות מתוק ומקור אנלוגי במחיר שפוי והתוצאה משגעת ומקסימה.

לעומת זאת שמעתי מערכות שעברו את ה-100K מחיר צרכן {יעני בלי הנחות} שנישמעו זוועה.

אני עם איתן בנוגע להתאמה לגודל החדר ואני בהחלט מסכים איתו שלחדר גדול צריך רמקול בהמה שישמע טוב ומה לעשות? עולה הרבה כסף.

אני רוצה להוסיף שאנחנו משוגעים על שמות, מותגים, ציוד יקר וכ"ו. זה כייף זה מגביר את היוקרה שלנו. אבל מה זה עוזר אם לא יודעים להביא את המערכת היקרה לתוצאה?

לדעתי אדם מנוסה {נסיון הוא שמיעה של ציוד שונה במחירים שונים} מסוגל להוציא תוצאה מתוקה וכייפית גפ ממערכת של 40K ביד שניה. לא חסרים מוצרים טובים שעלו פעם הון והיום ניתן להשיג אותם במחירים מפתיעים. ולא חסרים מוצרים לא יקרים שמצליחים לתת פייט למוצרים שעולים יקר מהם.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור