קשר בין איכות מוצר לבין עלות?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אני לא מכיר הרבה מיליונרים בפורום הזה, גם אני לא. כסף משחק תפקיד אצל רובינו.
מישהו אמר לי פעם, שיש קשר בין איכות למחיר של רכיב אודיו, רק עד נקודה מסויימת.
אם נבחר רמקולים, עד איזה נקודה יש לדעתך קשר בין מחיר לאיכות?

חברים, בואו נשמור את הדיון עניני, דעות מנוגדות יתקבלו בברכה (y)
אני עדיין מתלבט, אכתוב את דעתי בהמשך.

תומר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
והשאלה הראשונה, תגדיר איכות.
בדיון כזה יש להגדיר כל מושג.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
יש מספר פרמטרים:
איכות רכיבים
איכות הסינרגיה בין הרכיבים
וכמובן התוצאה הסופית
כל זה לאו דווקא מבטיח התאמה אל טעמו האישי של הלקוח
גחמות אישיות: למשל לקוחות הדורשים רמקולים שימלאו שטח האזנה ענק, זה עולה לא מעט

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
והשאלה הראשונה, תגדיר איכות.
בדיון כזה יש להגדיר כל מושג.

הכוונה היתה לאיכות צליל, קרי- איזון טונאלי ללא צבע או רזוננסים, תחום תדרים רחב ללא עיוות, דינאמיות, דיוק, פיזור צליל, שיחזור תמונת במה תלת- ממדית, יכולת לנגן בעוצמה גבוהה ללא מאמץ וכל מה שחשוב לכל אחד בנוסף.
איכות הצליל היא בעיקרה סובייקטיבית– תלויה בשמיעת המאזין, כתוצאה מתפיסת המוצר בתודעתו ממניעים פסיכולוגיים. יש הטוענים שהיא גם אובייקטיבית– נקבעת על ידי מדידות, או שיעור העמידה במפרט הטכני (על-פי ההגדרה).

תומר

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אם נבחר רמקולים, עד איזה נקודה יש לדעתך קשר בין מחיר לאיכות?
חברים, בואו נשמור את הדיון עניני, דעות מנוגדות יתקבלו בברכה (y)
אני עדיין מתלבט, אכתוב את דעתי בהמשך.
תומר

אחרי שהקדשתי מחשבה לנושא, הגעתי למסקנה, שעבורי, זוג רמקולים ברמת מחיר (חו"ל) של $50,000- $60,000, כגון: JBL EVEREST 66000, MBL 101E, TAD 1, ישחזרו כמעט 90% מהצליל של רמקולים, שעולים $100,000 וצפונה. מבחינתי, זו נקודת המחיר ברמקולים, בה יש להשקיע פי 2 או פי 3 כדי לקבל קצת יותר (גם זה בספק).

תומר

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ורמקול במחיר 10,000$, כמה אחוזים מהצליל של רמקולים במחיר 50k-60k הוא משחזר לדעתך ?

Giant Steps

אוהב את התחום
מעורבות
12
נקודות
18
תומר,

ברצוני להצטרף לשאלתו של ליאור ולחדד אותה עם דוגמה : במחיר של 9,000$, כמה לדעתך מהביצועים של ה ( TAD 1 ( 60,000$ מציע ה Pioneer S-1EX ?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
רגע רגע.

מה עם תצורת הרמקול?
האם רמקול אלקטרוסטטי מסוגל לשחזר בס כראוי?
האם רמקול שמנגן הצידה למעלה או לכל מקום חוץ מקדימה ב- 30k דולר מסוגל ליצר מיקרו דינמיקה כמו רמקול אלקטרוסטטי ב-10k דולר?

ברמות הגבוהות של המוצרים האיכיות גבוהות ברמה שכבר קשה להבחין בהבדלים.
לגבי רמקול סביב ה-20K דולר לא מצאתי איזה שהוא רמקול שהיה באמת שווה את המחיר הזה, במחירים האלה המיצוב והמיתוג הוא זה שמשחק תפקיד ולא רק האיכות.

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
תשמעו זה הרבה יותר מזה.
הרי מזה רמקול במחיר כזה?
תקח כל רמקול כזה ותתן לו סיגנל לא נכון והוא יוציא עיוות.
הוא יוציא עיוות שהוא קיבל , לא באשמתו.
חוץ מזה איך בדיוק בדקת את זה?

מזה "מוציא את כל התדרים"? מאיפה לך איזה יש בהקלטה ואיזה אין?

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ורמקול במחיר 10,000$, כמה אחוזים מהצליל של רמקולים במחיר 50k-60k הוא משחזר לדעתך ?

תלוי איזה רמקול, אין לי כלי מדידה באחוזים. כוונתי היתה שרמקולים במחיר שציינתי, יכולים לשחזר מוזיקה ברמה קרובה מאוד, לכאלה שעולים כפלים. זה עדיין לא אומר, שאלה שעולים כפליים, לא יותר טובים מאלה שעולים חצי מחיר. יחס העלות/תועלת (חוק התמורות ההפוכות) משתנה, ככל שהמחיר עולה. העלות הופכת ונהיית גדולה והתועלת קטנה.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
ברצוני להצטרף לשאלתו של ליאור ולחדד אותה עם דוגמה : במחיר של 9,000$, כמה לדעתך מהביצועים של ה ( TAD 1 ( 60,000$ מציע ה Pioneer S-1EX ?

פעם נוספת, ההבדל הוא עצום, אפשר לקמט אותו לאחוזים (פחות או יותר), אבל זו לא המטרה של השירשור.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
רגע רגע.

מה עם תצורת הרמקול?
האם רמקול אלקטרוסטטי מסוגל לשחזר בס כראוי?
האם רמקול שמנגן הצידה למעלה או לכל מקום חוץ מקדימה ב- 30k דולר מסוגל ליצר מיקרו דינמיקה כמו רמקול אלקטרוסטטי ב-10k דולר?

ברמות הגבוהות של המוצרים האיכיות גבוהות ברמה שכבר קשה להבחין בהבדלים.
לגבי רמקול סביב ה-20K דולר לא מצאתי איזה שהוא רמקול שהיה באמת שווה את המחיר הזה, במחירים האלה המיצוב והמיתוג הוא זה שמשחק תפקיד ולא רק האיכות.

ברמקולים אלקטרוסטטים של סאונדלאב יש בס טוב מאוד.
הכוונה לא היתה סוג רמקול מסויים או מיקום היחידות ברמקול.
אני מבין שהגבול שלך הוא $20,000?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם סאונדלאב מייצר בס מספק כמו רמקול דינמי טוב או שצריך פאנל בגודל של מגרש טניס בכדי להפיק זאת?

מה זאת אומרת הגבול שלי?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חס ושלום תומר.

לדעתי אף פעם לא חבל על הכסף, אך למי שמחפש איכות מספקת ושאינה לוקה בחסר יכול למצוא זאת כבר ב-20kדולר.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אין סתירה בדבריך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ממש לא.

אמרתי שאין בעיה לשלם על מיתוג ויוקרה. אך אם מישהו חושב שהשינוי יהיה באמת שווה את הסכום זה כבר סיפור אחר.

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
האם אתה אומר שמעל 20k אין הבדל בסאונד?

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
תומר,

מדובר בעניין מאוד אשי, כלומר יש כאלו שעבורם רמקול ב 5K שקלים מוציא סאונד זהה לרמקול ב 100K$
הם לא מרגישים בהבדל.
חוץ מזה לכול אחד מאיתנו יש נקודה בא הוא מרגיש שמעבר לנקודה זו לא יקבל תמורה נאותה לכספו, שוב לאחד זה יכול להסתכם באלפי שקלים בודדם בעוד אצל אחרים לא תהיה בעיה להוציא מליון שקל ויותר עבור רכיב אודיו.

אצלי לדוגמא הסף הפסיכולוגי לא ייתן לי להוציא יותר מ 40K ש"ח על רכיב אודיו, אני יודע שבסכום הזה אני מקבל 95 אחוז מהביצועים של רכיבים שעולים מאות מונים מהסכום בוא נקבתי, מבחינתי מעבר לנקודת מחיר זו כבר לא מדובר בביצועי אודיו כמו במיתוג ומיצוב.

דוגמא לכך ניתן לראות בתחומי צרכנות נוספים (כמעט בכולם), כך לדוגמא את מה שקורה בתחום הרכב:
Audi S8, BMW 7 ו Merc S כולם מכונית טובות ונהדרות (וגם עולות כך - למרות שהאודי פחות)

כך לאומתם את ה VW Paton שעולה פחות (שוב בגלל מיתוג), האם אתה חושב שהרכבים שהוזכרו קודם ייתנו לבעליו ערך מוסף על ה Paton מלבד מיצוב ומיתוג - התשובה היא כמעט שלא

כאן נכנסת הפסיכולוגיה של כמה שווה לאדם להוציא על מיתוג ומיצוב, בסה"כ רובנו מושפעים מהפרסום הסובב אותנו ולהילה הנקשרת למוצרים

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האם אתה אומר שמעל 20k אין הבדל בסאונד?

מעל 20K שקל יש הבדל גדול בסאונד אך מעל 20Kדולר ההבדל מצטמצם אם אנו מדברים על רמקולים שעובדים בתצורת דומה מלבד פלאנרים ואלקטרוסטטים שככל שתגדיל אותם תקבל יותר.

במילים אחרות.
בין 20K שקל ל-20Kדולר ההבדל יכול להיות שמיים וארץ.
אך בין 20K דולר ל-30K דולר אתה עדיין מקבל שני מוצרים ברמה גבוהה וההבדלים בניהם יהיו הרבה יותר קטנים.

ככל שתעלה במחיר כך ההבדלים בין מוצר אחד לשני יהיו קטנים יותר.(y)

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור