קשר בין איכות מוצר לבין עלות?

rahoz

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מכוניות vs היי אנד-

זה לא לעניין להשוות...

במכוניות- אפשר לבנות על מתח רווחים אפסי (ויש דגמים שאף שלילי) בעת מכירתן ! הרווחים מגיעים בהמשך ממגוון תחומי אפטר מרקט (כולל כמובן מכירת חלקי חילוף לתחזוקה שוטפת).

בהיי אנד- אין את העניין הזה....על מנת לעודד מפתחים לפתח ולייצר לנו מוצרים איכותיים- צריך לשלם והרבה, אחרת מה? לעד נרכוש פירלס :מה??????????:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
diz1
אתה יכול להגיד ביחס מספרי כמה שווה לך להיות מאוהב - אין אפשרות לכמת אהבה וכאשר התחביב הזה הינו כזה (אהבה שלנו) זה לא תמיד במקום לתחיל לכמת את זה למספרים.

KOOKE

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
KOOKE

כבר לא מדובר רק ביחס עלות לתועלת מדובר בהיגיון בריא, .

זה בדיוק העניין לדעתי אין הגיון בריא כשמדובר בתחביב, ברגש, באלמנטים סובייקטיביים לחלוטין...

איך בדיוק אתה מודד הנאה מהאזנה למוסיקה - איך בדיוק אתה מודד איכות צליל - איך בדיוק אתה מגדיר כמה "שווה" לפלוני ההנאה מהאזנה למוסיקה..

להאזין למוסיקה אפשר גם באמצעות טרנזיסטור או באמצעות מערכת מישולבת מיקרו או באמצעות רמקולי אלכסנדריה לדוגמא..

מה הקשר ל"עלות תועלת.."

איזו "תועלת" מפיקים מהתחביב הזה...

אם האודיופילים היו עושים שימוש בתחביב הזה ב"הגיון בריא" לא היו בכלל דיונים מסוג הדיון הזה.

שלמה

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
להאזין למוסיקה אפשר גם באמצעות טרנזיסטור או באמצעות מערכת מישולבת מיקרו או באמצעות רמקולי אלכסנדריה לדוגמא..

מה הקשר ל"עלות תועלת.."

שלמה

KOOKE,

האם אתה חושב שרמקול בחצי המחיר מהדוגמא בא נקבתי ייתן לך תוצאה פחותה, האם אי פעם האזנת לו (לאלכסנדריה).

בתגובתך אתה מדבר על להאזין למוסיקה בטרנזיסטור, אין צורך בכזו קיצוניות מספיק שהיינו לוקחים רמקול במחיר של 30K עד 50K $ למה אתה חושב שאי אפשר לבנות במחיר הזה רמקול שיעפיל על האלכסנדריה.

אני אתן עוד דוגמא, ישנן חברות רבות במזרח שבונות ציוד משובח ומוכרות אותו במחיר X
חעטמת זאת כאשר אותם מוצרים משווקים במערב תחת שם אחר (אני לא אנקוב בשמות כרגע) הם מתומחרים במחיר כפול ויותר - האם המעבר למערב תחת שם חדש ואקזוטי גרם להם לתת לך ביצועים טובים יותר מאשר אותו מוצר מקביל המשווק במזרח?

בנושא התחביבים אומר זאת, אני חובב אוכל מושבע ומסעדות דגים בפרט.

ישנה מסעדת דגים בנמל ת"א שנחשבת טובה למדי ומגישה ארוחה במחיר שאינו שווה נפש - מניסיוני זו בהחלט מסעדה טובה אבל לא יותר מזה.

לעומתה באשדוד תמצא מסעדת דגים שאף היא אינה עממית בלשון המעטה אך האוכל בא לטעמי עולה על זו שבת"א - איך אתה מסביר את זה, הנה לך תחביב (ללא תועלות כפי שאתה מציין) שבעלות פחותה יותר אני משיג ומפיק יותר הנאה.

KOOKE, בו נסכים שכנראה לא נסכים אחד עם דעתו של השני, לדעתי ואתה לא חייב לקבל זאת גם בתחביבים צריך להפעיל קצת היגיון.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
exupgh12
שאלה קטנה - יש לך איזו נוסחה, מחיר לתועלת האהבה שלך ממוזיקה ? או שאתה רק מדבר לצורך הויכוח?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
.....שוב

diz1
אתה יכול להגיד ביחס מספרי כמה שווה לך להיות מאוהב - אין אפשרות לכמת אהבה וכאשר התחביב הזה הינו כזה (אהבה שלנו) זה לא תמיד במקום לתחיל לכמת את זה למספרים.

לא אמרתי שאי אפשר לכמת.
אפשר גם אפשר,כולל אהבה.
אני ציינתי שאנשים כאן זורקים חופשי את המושג עלות תועלת כאילו כדי לומר משהו מאוד הגיוני-למרות שכנראה אין להם מושג מה המושג אומר ומה צריך בכדי להשתמש בו.

תועלת- תועלת היא כן מדידה . תועלות נמדדות מספרית בשורה ארוכה של דברים החל במיונז , מכונית, חופשה או מצב רפואי ועוד.
קיימת דרך לכמת תועלת. דרך זו משמשת גופים רבים כולל יצרנים שונים בכדי לתעל את מה שהם עושים.
בפעם הבאה שמישהו צץ ומנפנף עם "תועלת"- שיועיל נא לכתוב מהיא אותה פונקציית תועלת , ערכי המדידה וסטיית התקן ,בכדי שנדע להתיחס למה שהוא אומר.

כרמי מה אתה מעדיף : שנה של אהבה או 20 שנה ללא שמיעה באוזן אחת כולל ציפצופים?

לשאלה זו יש תשובה. אך לפני כן צריך ללמוד מהי פונקציית התועלת של כל מצב עבור אוכלוסיה נתונה הכוללת אותך.
מקווה שזה מסביר יותר טוב.

לאחר שיתגלה מהי פונקציית התועלת לגבי רמקולים- אני לא אתפלא אם יוברר שיחס עלות תועלת של האלכסנדרה דומה לזה של B&W 602

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
diz1 לשאלתך ברור אני מעדיף לאהוב, לשמוע ולראות 6:6 כל הזמן - אני בטוח שגם אתה.
כמו כן אני מעדיף להיות בריא ועשיר ואבל כך כולם - תקן אותי אם אני טועה.
בקשר לאחוזים אז ברור שאני בטוח ב 100 % בקשר לתשובות האלו שלי
אני גם בטוח ב 100 % שהתשובות שלי לא מקדמות את הדיון כאן לשום מקום :)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
exupgh12
שאלה קטנה - יש לך איזו נוסחה, מחיר לתועלת האהבה שלך ממוזיקה ? או שאתה רק מדבר לצורך הויכוח?

כרמי,

אין לי נוסחאת קסם ל"תועלת האהבה ממוזיקה" - התגובות שלי בדיון הן לצורך היתדינות - כול אחד יעשה את החשבון לעצמו ומה שטוב לו.

אישית אני לא אוהב להרגיש מרומה (מי כן) ורכיב אודיו במחיר מופרז (שוב לטעמי האישי) גורם לי להרגיש כך ולכן לא ארכוש אותו, למי שמתאים אז עד רבה שיירכוש.

כבר אמרתי באחת התגובות כי תמחור מוצרי אודיו ע"י היצרנים השונים(ודברים נוספים) ב 15 השנים האחרונות נעשה מופרז בעליל - שוב בשל השפעות כלכליות גלובליות.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
OK הבנתי - אני מבין מהר שמסביר לאט :)

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
יש עלות תועלת

וגם השימוש במושג הזה -מבוצע על ידי כאילו שכנראה לא מבינים לעומק את משמעותו.

יחס עלות תועלת הוא יחס מספרי עם תוצאה מספרית.מישהו שבוחר להשתמש במושג זה , על מנת שנבין , ייציין נא באילו ערכים נמדד התועלת.
התועלת הסובייקטיבית שלי . אם בשביל שיפור של 5% בתועלת הסובייקטיבית שלי אני צריך לשלם 50% יותר אזי זה פשוט לא שווה לי . ולא אקנה גם אם הכסף הזה הוא PINATS בשבילי

לדעתי אין כזה דבר "יחס עלות תועלת" כשמדובר בתחביב כה סובייקטיבי כמו אודיופיליה...

שלמה
ועוד איך שיש . אם חברה X מוסיפה לי Y תועלת במחיר Z וחברה G מוסיפה לי Y תועלת במחיר גבוה יותר , אני יודע כבר שכנראה חברה G לטעם שלי זה התחלה של פלצנות
זה בדיוק העניין לדעתי אין הגיון בריא כשמדובר בתחביב, ברגש, באלמנטים סובייקטיביים לחלוטין...

איך בדיוק אתה מודד הנאה מהאזנה למוסיקה - איך בדיוק אתה מודד איכות צליל - איך בדיוק אתה מגדיר כמה "שווה" לפלוני ההנאה מהאזנה למוסיקה..

מה הקשר ל"עלות תועלת.."

אם האודיופילים היו עושים שימוש בתחביב הזה ב"הגיון בריא" לא היו בכלל דיונים מסוג הדיון הזה.

שלמה
אוי בחייך , אני מתפלא על שניכם , תגידו על אפקט ה"וואו" שמעתם פעם ? אז הנה לכם מדד תועלת
אבל בואו נעזוב את זה ואני אסביר את זה יותר טוב
לכול אחד יש פרמטרים מסויימים שמיעתיים/פסיכואקוסטיים/WTF שעל פיהם הוא מחליט מה יותר יפה/נעים/שמיע לו במערכת , וע"פ זה הוא בודק מערכות . זה מה שנקרא הטעם .
אם אני מגיע ליבואן/מוכר/חברה , ואני רואה שיש שיפור מועט מאוד לעומת מוצרים מתחרים (בטעם שלי כמובן) , אולם התמחור שלהם הוא מאוד גבוה , אזי ברור מייד שאין כאן VALU FOR MONYE . אם המחיר מוגזם אני כבר מתחיל לחשוב שזה פלצני , וברגע שזה מגיע לפלצני , אזי גם אם יהיה לי את הכסף , אין שום סיכוי בעולם שאני אקנה את זה , כי החברה הזו מוכרת שואו אוף ולא מוסיקה . לא יודע מה אתכם אבל יש חברות שאני אפילו לא טורח לבדוק את הציוד שלהן . כי ברור לי באופן מוחלט שאני אמצא משהו יותר טוב במחיר יותר זול בחברות אחרות . ואני חושב שהמון אודיופילים יודעים היטב (גם אם לא יודו בכך) , איזה חברות מתמחרות לפלצנים והתרבות שלהם היא של פלצנות ואלה חברות לא .

עם כול הכבוד למחיר של המוצר יש משמעות גם בעולם של תשוקות , כי כול מי שמעורב בצורה זו או אחרת בעולם יודע , שאי אפשר לקבל את הכול , אלא צריך פשרות , ככול שהפשרות הינן קטנות יותר כך יש יותר מילוי לתשוקות שלך . ומי שמתמחר את מוצריו גבוה מידי לא חושב על מילוי תשוקות של אנשים , אלא על כמה יוכל לקבל .
ושלא יובן לא נכון , ברור שהיצרן/יבואן/מוכר כולם צריכים להרוויח , השאלה היא האם זה רווח סביר , או שמנסים לשכנע אותך לשלם סכום מופרז ע"י שימוש באשליה שתתמלא התשוקה שלך , ו/או לתת מענה לדברים נילווים לתשוקה לשמוע מוסיקה(ראה ערך רהיט/אומנות וכיו"ב).

אז אני מציע שתבדקו היטב את השיקולים שלכם לצריכת ציוד אודיו ותפנימו שלמחיר יש משמעות רבה מאוד

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לכול אחד יש פרמטרים מסויימים שמיעתיים/פסיכואקוסטיים/WTF שעל פיהם הוא מחליט מה יותר יפה/נעים/שמיע לו במערכת , וע"פ זה הוא בודק מערכות . זה מה שנקרא הטעם .

מה הקשר של WTF?

למי שלא יודע זה - What The Fuck

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אלוני,

נראה לי שהכותב התכוון ל Wife Factore

aloni

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
האמת שגם WAF לא כל כך רלוונטי, כי בדר"כ רמקולים באמת יקרים יש להם מקדם WAF נמוך מאוד (גדולים או מוזרים למראה...)

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
אלוני,

תסכים אם זאת שרמקולים כמו הקרמונה של SF, אופרה טאבלדי, Avalon וכו..... יהיו קלים להכנסה לרוב הבתים מאשר ווילסון, אוונגארד או MBL וכו.

לפחות אצלי זה כך - אחרי שאשתי ראתה את "ארונות העץ" היא כלל לא נרתעה מהם ואפילו החמיאה לעיצובם, מה שאי אפשר לומר שקרה כאשר ראתה את הרמקולים מהקבוצה השנייה.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
האמת שגם WAF לא כל כך רלוונטי, כי בדר"כ רמקולים באמת יקרים יש להם מקדם WAF נמוך מאוד (גדולים או מוזרים למראה...)

מסכים עם כל מילה.(Y)

מקבלים הרבה יותר WAF בפירלס מאשר בווילסון.:מבולבל:

ramkol

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
הכל תלוי בנקודת המבט.

היו כמה מיילים בקשר למחירים וכו אז ארחיב כאן את דעתי בהקשר הזה.
ודעתי היא שמנקודת מבט מסויימת מערכות שמע זולות מידי.

ישנן כמה דעות "קדומות" או סטראוטיפיות שחוזרות כאן. למשל שעשירים הם פלצנים שקונים רק כדי להראות שיש להם כסף. או שפראייר מי שמשלם על עיצוב. מנסים גם לפעמים לתת שווי ערכי לנקודת מבט, כך צריך להתנהג ולא אחרת.
לדעתי ראוי לרדת מנקודת התיחסות כזו ולראות את המצב באופן רחב ואובייקטיבי.

נמר לא יכול לעכל את הדבר שמישהו שילם מיליון על קרמות.. :) מצד שני אני בטוח שאפריקאי מורעב ששומע מוסיקה מטרנזיסטור ונחשב בכפרו לאודיופיל יכול לחשוב על נמר בדיוק כפי שנמר חושב על קונה הקרמות. כלאמר: מי שקונה רמקולים בעשרתלפים לירות זה רק כדי שיראו שיש לו וכו וכו וכו.
אז הכל בעצם סובייקטיבי.
סך הכל ניראה לי שהגבול שכל אחד בוחר לעצמו, מתי מתחילה "הפלצנות" זה פשוט מעט מעל היכולת הכלכלית שלו עצמו. מעט מעל, כדי שפשוט יהיה עוד למה לשאוף בחיים..
לבנדם שקנה את הקרמות מן הסתם מיליון זה כמו שלנו עשרתלפים, ובמילייה שהוא חי בו זהו סכום סביר להוציא.

גם תנו מעט קרדיט לעשירים.. נכון, יש נובו רישים שכל רצונם להראות שהתעשרו אבל יש גם הרבה עשירים שאוהבים פשוט קלסה. יש הרבה כיף להיות בעלים של מוצר מיוחד. כיף שלא תלוי בכלל בשימוש או בהצגתו לפני החברה. זה כיף בסיסי כזה שגם אני חוטא בו. אני נהנה מהלייקה שלי בכל דקה שהיא בידיים שלי ומעולם לא השווצתי בה. (להוציא מישפט זה..:))

יש אנשים שהצורך שלהם לקנות מערכת שמע יקרה נובע מזה שהם מעריכים צליל טוב. יש כאלה שקונים כי זה מתאים להם לריהוט בבית. אין שום סיבה להעריך גישה אחת או לישלול אחרת. כל אחד מהם מספק את הצרכים שלו. צרכים, כדי שלא נצטרך להגיד שכולם דבילים, הרי כולם ראויים להתיחסות זהה.
אם משהו קונה סונוסים כי אפשר להניח עליהם ואזה עם פרחים מפלסטיק הרי זו דרך החיים שבחר לעצמו והיא שווה בערכה למוזיקאי מחונן שקונה את אותם סונוסים כדי לשמוע מוזיקה בשלמות.

אנשים בתחום הזה ממעיטים בחשיבות העיצוב. אז קודם כל העצוב הוא חלק בלתי נפרד מהמוצר. בורמסטר מוכר את המוצר שלו כולל העיצוב. אין כאן שום יוהרה, הערכה עצמית מיותרת או כמו שאומרים כאן "פלצנות". מי שקונה בורמסטר קונה את זה בשביל החבילה כולה. גם הצורה. והצורה הזו עולה המון המון כסף. הרי אף אחד לא יעלה בדעתו לבקש מאדון בורמסטר ליצר מוצר מפלסטיק רק ביגלל שאנחנו לא יכולים לשלם על הניקל.. (או מה שזה) :)
העיצוב הוא לא רק בלתי נפרד אלא גם חלק חשוב. מעצבים טוענים שהעיצוב הוא המקשר בן האדם לטכניקה. גם במישור של הנדסת אנוש וידידותיות בהפעלה, וגם בהרגשה הטובה שמרגישים בנוכחות מוצר יפה. הרגשה שבהחלט משפיעה על החוויה שלנו.

תמיד משווים למכונית אז גם אני אעשה את זה..:)

נעשה טבלה. בצד אחד ניקח מכונית, נגיד פולקסווגן, שעולה עשרת אלפים יורו, ומנגד ניקח מגבר מנורות, נגיד אייר טייט שעולה גם הוא עשרת אלפים יורו.
עכשיו נשווה. במכונית בערך יותר מטון מתכות. במגבר- איזה שלושים קילו. במכונית פלסטיק במישקל מאות קילוגרמים ובמגבר הפלסטיק נישקל אולי במאות גרמים. תהליך הפיתוח של המכונית נימשך שנים של המגבר חודשים שבעצם קרו ברובם כבר לפני כמה עשרות שנים. במכונית מאות מפתחים במגבר בודדים. במכונית עשרות מעצבים במגבר אחד. המכונית מכילה טכנולוגיות ממוחשבות ומודרניות, במגבר... מאות אנשים עסוקים ביצור האוטו לעומת בודדים שמלחימים את המגבר.. וכו וכו וכו.
המצב מדהים והשאלה כמובן: אז איך שני המוצרים עולים אותו דבר???

התשובה נימצאת בפרט קטן: מפס היצור של המכוניות יורדים מוצרים בקצב של אחדים בדקה! מ"פס היצור" של המגבר יוצאים בודדים בשבוע. הבדל זה הוא הגורם למחיר ה"מטורף" של מערכות שמע. בעלי החברות כמובן חיים טוב ואין מה לרחם עליהם, אבל המחירים הם לא מחמדנות יתר, כפי שלעיתים עולה כאן. לדעתי גם עיניין המיצוב זוכה להערכת יתר. המוצרים יקרים כי עולה הרבה ליצר אותם. חלק גדול מהיצור עדיין עבודת ידיים. גם הביקורת וגם הפיתוח.
אם הייתה חמדנות בתהליך התוצאה הייתה מוצרים פשוטים וזולים. אחד מעשירי גרמניה (והעולם) הוא לא בעלים של מפעל יוקרה אלא בעלים של רשת סופרמרקטים זולים במיוחד...

השווא כאן מספר פעמים בן מוצרים סינים לגרמניים. כמובן שהמוצרים הסיניים זולים יותר. הבעיה היא לא רק שהפועל הסיני זול יותר אלא גם שכל מה שמסביב ליצור זול יותר בסין. ההבדלים נובעים לא רק מזה שרמת החיים של הארופאי גבוהה מזו של הסיני ולכן הוא גם מקבל יותר שכר אלא כל ההוצאות הנילוות, גם של הפועל וגם של המיפעל גבוהות יותר. שכר דירה, שיטחי איכסון, הובלות, כמו גם פינוי השפכים בצורה מסודרת ולא הזרמתם לנהר. הכל עולה והכול מתבטא במחיר הסופי של המוצר. גם ההומניות היחסית לעובדים ולסביבה עולה כסף וזה דבר שאין לבטל וצריך לקחת בחשבון. נושא רציני למייל אחר.

אם מחיר מוצר הוא תוצאה של ניצול, עבודת ילדים, פגיעה באקולוגיה המקומית והכללית וכו אז זה, בלשון המעטה, לא בסדר. מי שקונה מוצר כזה שותף לחטאים.
כמובן שקשה לעקוב ולברר וכו, ובאמת אין לי תשובה או פיתרון לקונפליקט הזה וגם אין סוף לכיוון מחשבה פסימי... וכו וכו..

מספיק להפעם...

.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דוד.

יפה כתבת.

לגבי סיני או לא אני בהחלט מסכים איתך בנוגע לסיבת המחיר, הרי שישנם המון מוצרים סינים שמשתמשים ברכיבים שאמצא במוצרים ארופאים ואמריקאים מכובדים. אני כישראלי מצוי מעוניין אך ורק בתמורה למחיר ולא בכמה המוצר גורע מאיכות החיים של דגיגי הנהרות או כמה ילדים ניצלו במהלך פס היצור, הרי כולם אכלו טונה גם כשהדולפינים נילכדו ברשת וטבעו. הרי כולם נוהגים במכונים למרות החור הגדל באוזון. נכון ... מכונית היא צורך ניידות חשוב, אך בשבילי הסטריאו הוא צורך קיומי מאותו משקל. לכן כאשר האוזן רעבה היא קונה את המשתלם.

לעומת זאת סין הצטיירה בשנים שעברו כיצרנית גרועה ומלאת תקלות ומוצרים זולים, היום התמונה שונה.

במהלך הסקירות שלי בחנתי לא מעט מגברים אמריקאים, יפנים, אנגלים שהמגבר הסיני שברשותי השאיר להם אבק סמיך במיוחד למרות שעלו יותר. כך גם בקדם מגברים וברמקולים.

לכן - אני חושב שאין קשר בין איכות המוצר למדינת היצור, אלה הקשר הוא רק בין איכות המוצר לכמה שהוא עולה.

לגבי כל השאר אני כמעט מסכים איתך.
מסכים שמי שקונה קארמות במליון דולר בשביל להיות יחודי זה אחלה.
לא מסכים שהרמקול הזה שווה מליון דולר באמת.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רמקול (Y)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
נמר והרמקול שלך שווה את המחיר שלו? תלוי את מי שואלים - כך שזה אותו דבר בדיוק

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור