ציוד מנורות סיני שווה או לא שווה ?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
רענן
רמקולים וציוד מנורות שנאים ..... זה ציוד לווטק !
קל מאוד להעתיק אחד לאחד יתרה מזאת הסינים בונים מוצרים המכילים רכיבים ממותגים .
הסינים לא מפתחים הם לוקחים דבר טוב ומעתיקים בעלות יצור סינית (הידעתה הסינים בונים את הלביא ).

eyal_joshua

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
איל

עזוב אותך שטויות
אני מאמין (ואני לא היחיד) שאתה תורם המון לפורום הזה וכיף לקרוא את ההודעות שלך ולהחכים
סתם בירוקרטיה - ככה זה בעולם הוירטואלי...
יהיה בסדר
אייל

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
איל
אני מאמין (ואני לא היחיד) שאתה תורם המון לפורום הזה וכיף לקרוא את ההודעות שלך ולהחכים

ואני חושב/מאמין שכל אחד אחר היה נוהג באותה דרך. לגבי תרומתו/ניסיונו? על זה אין לי מחלוקת.
אבל קטונתי מלהחליט באיזו דרך צריך להמשיך...את זה אני משאיר לאחרים.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לדעתי הסינים עדיין לא מסוגלים לייצר מוצרים שמשתווים ברמתם למוצרים אירופאים ואמריקאים,
במראה דווקא כן, כי הם מעתיקים הכול מהר ויפה ,אבל במבחן התוצאה סטריאו סאונד זה לא זה.
אגב לגבי מוצרים בליגה גבוהה מתוצרת סין אני רוצה לראות את מי מהאודיו פילים שירכוש מוצר סיני בכמה עשרות אלפי דולרים, בזמן שבאותו מחיר הוא יכול לרכוש מוצר אמרקאי או גרמני או איטלקי!!! ,אין ספק שהזמן יעשה את שלו וסין גם תהפוך מעצמה לייצור מוצרים טובים... המגמה כבר קיימת אבל אז אין שום הצדקה לרכוש מוצר תוצרת סין אם הוא באותו מחיר של מוצר עם מוניטין שמיוצר באירופה או באמריקה,
מה שמעצבן בכול העניין זה שהם מעתיקים דגמים לחברות שעובדות שנים על פיתוח מכשירים, משלמים מאות אלפי יורו\ודולרים על הפיתוח ועיצוב המוצר, ולבסוף באה חברה סינית , פותחת את המכשיר ומתחקה אחריו ומפיצה אותו בשם דומה זו פשוט חוצפה ,למזלנו הם מעתיקים את הסכמות אך המכשיר אף פעם לא נשמע אותו הדבר והסיבה לכך היא שהרכיבים פשוט זולים יותר ולכן לא נדע אף פעם את טיב אמינותם, מה שידוע לנו היום שבמבחן התוצאה הם לא אמינים,
ועניין נוסף שחייב לקחת בחשבון ,שכירות המוצר בשוק היד שנייה דבר שחשוב לאודיו פילים ,מה שמבטיח שהמוצר ילך איתו עד למושב זקנים או שהוא יצטרך לשלם למישהו שירכוש אותו,
דוגמא מהחיים: יש בלוחות קומפקט של אלקטרו קומפניה שמחיר המחירון שלו 20 kמנסים למכור אותו ב-12k ,ולא מצליחים למעלה משלושה חודשים תארו לכם שזה מתג רציני בעל שם איכותי וכו...מה היה קורה אם למוצר היו קוראים "צה שי פו מסין.." זה היה נמכר אחרי שלוש שנים ,ולא אחרי שלושה חודשים.
אני מכיר כמה וכמה מהנדסי אלקטרוניקה שמתקנים מכשירים ואומרים בצורה שלא משתמעת לשתי פנים שהמוצרים הסינים הם לא טובים בכל הפרמטרים למעט סאונד כי סאונד לא מעניין אותם.
אני רוצה לומר לסיכום שאין בדברי משום קביעה אלא דעה אישית בלבד!

האם השוואת מוצר סיני איכותי למוצר אירופאי או אמריקאי איכותי באותו טווח מחיר ראש בראש על אותה מערכת ואותה מוסיקה באותו חדר?

אני אענה במקומך. יכול להיות שכן ויכול להיות שלא. מה שבטוח הוא שהמשפט פתיחה שלך שגוי.

אני השוואתי והיו לא מעט סינים טובים וחלקם מצויינים. לעומת זאת היו מלא אירופאיםשנישמעו בחילה עד כדי כך שויתרתי על כתבה על מנת שלא אזיק ליבואן ולפרנסתו. שאני אומר נישמעו רע אני מתכוון לכך שמגבר שינדאק סיני שעולה שליש מהמוצר הנבחן היה טוב ממנו משמעותית והיו כמה וותיקים בחדר שהסכימו איתי.

שמעתי רמקולים ממותגים אירופאים שלא הייתי שם אותם באוטו גלידה, שמעתי נגנים יקרים שנישמעו כמו גרמופון ותקליט פחם, שמעתי רמקולים גרמניים שצפרדע נישמעת ערבה מהם, שמעתי פטיפונים נחשקים ונחשבים שהדבר הכי טוב שהייתי מצרף לסלוגן הפרסומי שלהם הוא "תהיו יפים ותשתקו", שמעתי קדמים מנורתיים במחירים מפלצתים שנשמעו כמו מיקסר תקליטנים זול.

שמעתי מעל 200 מוצרים שונים בבית שלי, במערכת שלי. חלקם למטרת כתבות, חלקם למטרת שעשוע, חלקם למטרת רכישה. רובם {כמעט כולם} הם מוצרים חדשים, קיימים מוכרים ונמכרים מהתקופה האחרונה {אני לא מדבר על קדמגבר משנת משה רבינו ולא על רמקול שיצא מיצור לפני שיהודה המכבי נולד} אלא על ציוד חדש.

המסקנות שלי ברורות ומלומדות.
הסינים לא רק נותנים פייט רציני לאירופה ולארצות הברית אלא נותנים גם כמה נצחונות ברורים.
כיום סין נימצאת במקום טוב מאוד בהיי אנד, היא מראה לכולם שניכנס שחקן חדש למגרש שיודע לשחק.

המוצרים הסינים המקוריים {לא המועתקים} הם לא זולים מחבריהם האירופאים אך ברוב המקרים המוצר יקר כי הוא יקר ולא בגלל שהשכירות, העובדים, המיקום והשם המתנוסס והנוצץ מגדיל את המחיר.

שמעתי מערכות אירופאיות יקרות להפליא שגרמו לי להיגעל מהדיסקים שלי. שמעתי סיניות שניכנסו לתוך הלב - גם ההיפך.

בקיצור. הסינים יודעים לבנות, גם שם יש מהנדסים ובקרת איכות, גם ם יש אודיופילים {אחת המעצמות בתחום האוכלוסיה האודיופילית}, גם שם יש איכות והיא אינה שמורה לאירופה ולארצות הברית.

לסיכום אני רוצה לומר שאין בדברי דיעה אישית אלא קביעה בלבד!:D

באהבה .:)

נערך לאחרונה ב:

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
הסינים לא רק נותנים פייט רציני לאירופה ולארצות הברית אלא נותנים גם כמה נצחונות ברורים.
כיום סין נימצאת במקום טוב מאוד בהיי אנד, היא מראה לכולם שניכנס שחקן חדש למגרש שיודע לשחק.

נמר,

אני לא מרגיש ש"הסינים נותנים פייט רציני לאירופה", גם לא ש"סין נימצאת במקום טוב מאוד בהיי אנד".

ב-20 השנים האחרונות, זכורה לי רק כתבה אחת בה הכתב צא מגידרו על מוצר סיני. לפני כמה שנים, הארי פירסון- המייסד של TAS, שיבח מאוד מונובלוקים העונים לשם אנטיק סאונד לאב-הוריקן. יש בפורום חבר שרכש אותם, שאינו יכול לכתוב את דעתו, מכוון שהפך לעוסק בתחום.
כמעט בכל תערוכת האודיו שביקרתי בשנים האחרונות, הציגה חברה סינית רמקול מענין במחיר גבוה מאוד. שנה לאחר מכן, החברה נעלמה.

נדיר מאוד למצוא מוצרי high end סינים איכותיים. נדיר יותר ב-top high end.
יתכן שישנם כמה מוצרי low-end או mid-fi סינים, תחרותיים למוצרים מתוצרת אירופאית- אמריקאית- יפנית- אוסטרלית.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
אז למה לקנות סיני ב70% מגרמני

המוצרים הסינים הזולים, לא בשבלנו!
אבל היקרים ברמה קרובה לעלית הציוד האירופאי ועולה בדרך כלל כמה גרושים פחות נניח 70% ממקביל גרמני.
הרמה שם חבל על הזמן-אתמול בלילה זכיתי לשמוע מערכת סינית שעולה מעל 60000 דולר ביחד עם כמה חברים שלחלקם יש ציוד מקביל גרמני ואמריקאי(כלומר מגברי מנורת וזוג רמקולים קרמיים גדולים)
האיכות מטורפת הגימור חלומי והסאונד לדעת רובנו אפילו יותר טוב בגלל מוצר ללא פשרות.
השאלה אבל באם אנו בשלים לשלם כל כך הרבה כסף כדי להנחית בסלון מין מגבר לא כל כך מוכר או עדיף מוצר בעל שם אפילו שהוא פחות טוב.

שאפשר לקנות אמריקאי ב75% מהגרמני???(lol)

רענן

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נמר,

אני לא מרגיש ש"הסינים נותנים פייט רציני לאירופה", גם לא ש"סין נימצאת במקום טוב מאוד בהיי אנד".

ב-20 השנים האחרונות, זכורה לי רק כתבה אחת בה הכתב צא מגידרו על מוצר סיני. לפני כמה שנים, הארי פירסון- המייסד של TAS, שיבח מאוד מונובלוקים העונים לשם אנטיק סאונד לאב-הוריקן. יש בפורום חבר שרכש אותם, שאינו יכול לכתוב את דעתו, מכוון שהפך לעוסק בתחום.
כמעט בכל תערוכת האודיו שביקרתי בשנים האחרונות, הציגה חברה סינית רמקול מענין במחיר גבוה מאוד. שנה לאחר מכן, החברה נעלמה.

יתכן שישנם כמה מוצרי low-end או mid-fi סינים, תחרותיים למוצרים מתוצרת אירופאית- אמריקאית- יפנית- אוסטרלית.

אני מסכים עם כל מילה שלך .

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
נמר,

תומר,
בוא נגיד שאתה צודק (ואני לא בטוח, אבל נגיד).
כמה ישראלים לפי הערכתך קונים ציוד TOP HIGH END ?
אני בטוח שגם אתה יודע שרוב הישראלים קונים או low end או MID.
ולכן מאוד הגיוני שמי שלא מוכן להוציא 10K$ על קדמגבר או אפילו 10,000 שקלים על CD ויכול לקבל סיני שבנוי טוב (לא זבל מתפרק אלא חברה מוכרת וטובה עם מוניטין כמו שינדאק, או קאיין למשל) בחצי מחיר או בשליש מחיר, יקנה סיני. התמורה במחירים האלה טובה מאוד. אני מסופק אם כל מי שכותב כאן בהחלטיות כולל אותך יידע להבדיל בין CD של שינדאק ל - CD אירופאי מקביל שעולה פי אחד וחצי, בהאזנה עיוורת למשל.
אני חושב שכל ההכללות כאן בכלל ולגבי מוצרים סינים בפרט נשמעות לא רציניות.

sashakrik

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אלוהים אדירים, היתרון היחיד של הסינם בטווח המחיר שלהם הוא הנתונים.
אם תיקח מגבר של שינדאק במחיר 5000 שקלים או מגבר של אודיו אנאלוג אני יכול להבטיח לך (בלי לשמוע) שהאודיו אנאלוג ישמע טוב יותר אבל השינדאק כנראה יתפאר ביותר ואטים ו8כו' וכו'.
יש מוצרים סינים טובים יותר וטובים פחות אבל אתם לוקחים יותר מידי קשה את הנושא של כוח העבודה.
אם המוצרים הסינים כל כך טובים אז למה הם לא כובשים את העולם?, מה כולם מטומטמטים?.
ובוא תן לי לשתף אותך בחוויה מצחיקה (ועצובה) שעברתי, יום אחד נכנסתי לחנות כידי לשמוע מגברים ביחד עם מכר, יתיישבנו לשמוע מגבר של אופרה קונסוננס או איך שלא קוראים לחברה הזאת, הסאונד טוב, טוב יותר מהסיני המתחרה שעמד ליידו.
אני ניגש למגבר כידי להגביר (הוולים דיגיטאלי) ומסובב את הגלגל ולא רק שזה לא זז זה אף מנמיך את הוולים, אני מנסה שוב ואז זה הגביר בקצב איטי, רק בניסיון השלישי זה הגביר באופן נורמאלי.
בנוסף המגבר בנוי לא משהו (חיסכון בעלות יצור שמביאה לחיסכון במחיר הסופי) וננרגשה הכללית היא "מכשיר זול".
שורה תחתונה היא שהמוצרים האירופאים/אמריקאים לא מתומחרים 20% יותר בגלל שהם משם, זה בא לידי ביטוי במכשיר.
החברות הללו לא ענקיות ולא מחזיקות מאוד עובדים כך שהחיסכון בעלויות היצור לא כל כך גדולים.
החברות הללו גם לא יושבות על שטח גדול.
במידה וצץ איזה מהנדס סיני מבריק אני בטוח שהוא יעבור בשלב מסויים לעבוד בחברה "אירופאית/אמריקאית".

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תומר.

קאיין זכו לביקורות משבחות, וינסנט, ארום קנטוס, אודיו ספייס, דוסון, שנלינג ועוד כמה שאינני זוכר.
העיניין הוא ששוק מוצרי ההי אנד הסיני פיצי לעומת העולם כולו ובנוסף נלחם נגד סטיגמות.

ניקח את יחידות הטויטר של ארום קנטוס שנמצאות באבולושיין אקוסטיק {רמקול של 60K דולר}, בנוסף ניקח את ה-V.S
שגם שם אני בטוח שזה אותו טויטר.

ניקח את האודיו ספייס שנחשב שאחד הקדמים הטובים שגם הוא סיני.

אינני בא להגן על הסינים, אין לי אחוזים בשוק הזה.

סשה.
כאשר התקציב שלך הוא 5K והרמקול שלך דורש כח השינדאק ישמע טוב יותר מכל מגבר אירופאי או אמריקאי חלש. כאשר אין קונטרול וכח רזרבי זה משפיע על כל פרמטר בצליל.

sashakrik

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סשה.
כאשר התקציב שלך הוא 5K והרמקול שלך דורש כח השינדאק ישמע טוב יותר מכל מגבר אירופאי או אמריקאי חלש. כאשר אין קונטרול וכח רזרבי זה משפיע על כל פרמטר בצליל.
צודק!, אני כתבתי את זה, אבל אם תקח את האודיו אנאלוג מול השינדק עם רמקול "נוח"?

truejoker

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אלוהים אדירים, היתרון היחיד של הסינם בטווח המחיר שלהם הוא הנתונים.
אם תיקח מגבר של שינדאק במחיר 5000 שקלים או מגבר של אודיו אנאלוג אני יכול להבטיח לך (בלי לשמוע) שהאודיו אנאלוג ישמע טוב יותר אבל השינדאק כנראה יתפאר ביותר ואטים ו8כו' וכו'.
.
תגיד , שאר החברות לא עושות נתונים כדי שהצרכן ילך ויקנה ? מה בדיוק אתה חושב , שהמתכנן של המגבר לא בא עם איש שיווק , והם יודעים איך לבדוק ולתת נתונים יפים ? . אני מבטיח לך שגם אודיו אנאלוג "מייפה" את הנתונים , כולם עושים . אתה יכול להכנס לשאלה עד כמה , אבל שכולם עושים זה ברור .
וד"א סטראופייל והמגזין האחר , קיימים רק בגלל שלכול חברת אודיו הכי קטנה יש פרסומאי ויש מישהו שדוחף אותה לעיתונות
אם המוצרים הסינים כל כך טובים אז למה הם לא כובשים את העולם?, מה כולם מטומטמטים?.
אתה כבר קיבלת את התשובה משניצל , "אנחנו לא מוכנים עדיין לקנות מערכת עם שם סיני "(ציטוט לט מדוייק אבל משקף). ומבחינתי זה טמטום . אתה קונה ע"ס מה שיגידו או ע"ס מה שאתה אוהב ? כי אם ע"ס מה שיגידו אולי גם תשאל אחרים איך לההנות מהמוסיקה שלך ?
אז כן כולם מטומטמים

במידה וצץ איזה מהנדס סיני מבריק אני בטוח שהוא יעבור בשלב מסויים לעבוד בחברה "אירופאית/אמריקאית".
עלתה בדעתך התודעה שהסיני לא בדיוק חושב שתרבות המערב היא הצלחה כ"כ גדולה ? (ואני לא מאשים אותו בזה). יש לו גאווה משלו על היותו סיני , למה הוא צריך להתחפש למערבי ? למה הוא צריך לעבור לחברה אירופאית/אמריקאית ולסבול במערב את הגזענות שלהם (שהיא יותר יפה כי היא פולטיקלי קורקט(lol)) , רק כדי שמה שהוא מייצר ישא שם של חברה אחרת ?
למה שלא ישאר בביתו היכן שהוא מוערך ויעשה את עבודתו?

לא נעים לי לומר לך , אבל הדעות הקדומות שלך ושל כולם כאן מעורבות במידה זו או אחרת של גזענות מוסווית.

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
סשה,
אני מזכיר לך שלפני כמה עשרות שנים התוצרת היפאנית הייתה שם נרדף לזבל. מוצרים התפרקו. הייצור היה המוני והאיכות נוראית. והיום כל אמריקאי שהולך לקנות אוטו שוקל טוב טוב האם לקנות אמריקאי זול ופחות איכותי או יפני קצת יותר יקר אבל הרבה יותר אמין וטוב.

זה נכון שהסינים עוד לא במצב הזה כי למרות ההצלחה הכלכלית המטורפת שלהם, הם עדיין צריכים להאכיל ולחנך קרוב למיליארד בני אדם שחיים בכפרים מימי הביניים והקידמה לא הגיעה אליהם. זה יקח עוד 10 שנים וגם הם כמו היפאנים ישתלטו על כלכלת העולם. רק בשביל הפרופורציה, בגלל המיתון הקשה מדברים בישראל על קצב צמיחה של 1% אולי 2 % בשנת 2009. האנאליסטים הפסימיים מעריכים שבסין המשק יגדל ב 6.6%. הם גדלים המצומקים האלה.

להשוות את מגברי שינדאק לאודיו אנאלוג זה אולי לא פייר כי המגבר האיטלקי באמת נחשב לממזר טוב. אבל אם תשווה את שינדאק או שאנלינג או קאיין למגבר אירופאי באותו מחיר, מה לדעתך ישמע יותר טוב? ואיזה מהם יתן לך הספק יותר חזק שמניע רמקולים בדינאמיות יותר גדולה?

מישהו כאן אמר שכל מקרה לגופו. הוא צדק. תפסיקו להכליל.

יואלפלרמן

חבר משקיען
מעורבות
106
נקודות
63
לתומר: אם מגברי הוריקאן בעלי איכות מוזיקלית נדירה, יש להם 200 וואט וכל זה ב-5000 דולר, זה יותר מסתם התלהבות.
בנוסף, אתה בוודאי יודע על לא מעט מוצרים סיניים שזכו לשבחים כאל ואחרים. אפרופו פירסון: ואלין מאוד התרגש מאודיו ספייס.
- וזה בתעשייה שהיא רק בתחילת הדרך.

sashakrik

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אלוהים אדירים וג'וקר, אתם לא הבנתם אותי נכון.
אני לא כתבתי שכל המוצרים הסיניים הם זבל, הנקודה שלי היא שההצגה הכללית של הנושא מביאה להבנה שמוצרים סינים במחיר X עדיפים על מוצרים אירופאים במחיר X וזה לא נכון.
לא חסר חברות אירופאיות שנשמעות גרוע ולא חסר חברות סיניות שנשמעות טוב אבל להגיד שסיני טוב יותר מאירופאי באותומחיר זו טעות.
אני יכול לומר לך (או ליתר דיוק לכתוב) בביטחון מלא שברגע שאני אשמע מוצר סיני שנשמע+בנוי טוב יותר מאחד הפריטים אצלי בבית ובמחיר מקביל אתה תראה שירשור התחדשתי.
עד היום שמעתי הרבה מוצרים סינים שזולים משמעותית מהפריטים אצלי אך השוואתי אותם לפריטים באותה רמת מחיר והם נשמעו פחות טוב.
החברה היחידה שנשמעה לי טוב יחסית היא שנלינג.
שינדאק, אופרה קונסוננס, ג'לידה וMHZS (לא זוכר את השם המדויק, מדובק על הקומפקטים הסיניים שORAC מייבאים) פשוט לא נשמעים טוב לדעתי.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
מה אתם רוצים מהסיניים?
מישהו כאן היה קונה מגבר שיוצר ברוסיה?

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
שאלתי בשיא הרצינות
אבל כנראה יש כאילו שהגזענות נטועה בהם כל כך חזק שהם רואים את העולם באור גזעני.

אהה, ותודה על המחמאה.

הדיונים על כן סינים לא סינים הוא מופרך למי שלא הבין עדיין. יש שם מכשירים שרובינו בעלי המכשירים המערביים לא מכירים.

ואישית- אם המכשיר נשמע טוב , אקנה אותו אפילו מאפריקה.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
עריכה, רובי אתה צודק, העלוב הזה באמת לא שווה התיחסות.

למה אתה עורך את דבריך?
מה אתה מתבייש להשאיר את מה שכתבת
"שאדם יוצא לעבודה בא רוסי לבקר את אישתו"

לגזען לא אומרים שהוא גזען . הוא בעצמו לא מבין את זה. הגזענות אין לה כיוון. היא גזענות כלפי האחר אבל גם כלפי העצמי.
אני גאה להיות עלוב לטעמכם.
תודה .

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
(lol)

אין כמו לעבוד בקצביה.
אשמח אם תתקשר אילהם להודיע שביום שישי הקרוב אני מבקש שיסדרו לי איזו ישראלית צעירה לעזרה.

התבקשתי לא להיות גזען על ידי סאשה. אז אני אסתדר טוב עם רוסיה , גרוזינית, הודית, סינית, תאלינדית (אבל אמיתית ולא איזה זיוף של XY) שחורה , לבנה.
זה לא יאמן שבשנת 2008 יש אנשים שפתחו גזענות למכשירים. במקום שבו אנשים גזענים למכשירים הם ישרפו גם אנשים (היום יום זיכרון לליל הבדולח)
די לגזענות. בגללכם הפסיקו לייצר כאן סוסיתא .
.

פורסם אתמול וממש לא במקרה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור