סקר: מה לדעתכם המוצר האידאלי לחובב המתחיל?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
ניסיתי לדבר על זה בעקבות הסקירה של ירקוני על הפיוניר, אבל השרשור הלך למחוזות אחרים, אז אני פותח כאן חדש.

המוצר שנסקר - ה"הכל כלול" של פיוניר, העלה בי תהיה חדשה נושנה: בהתחשב באופי הצריכה הכל כך משתנה של מוסיקה בעשור האחרון, איזה אוסף של תכונות צריך להיות לדעתם במוצר שמטרתו להשמיע סאונד באופן איכותי יותר מהנורמה?
כאשר, נורמה = אוזניות של אייפון או הרמקול של הסמארטפון כשהוא על השולחן.

מין הסתם, רוב האנשים יסרבו בימינו להכניס אוסף קופסאות גדולות ומגושמות לסלון. לכן, עושה רושם שכל הפיתרונות הופכים לקומפקטיים ומעוצבים - קודם כל - ונשמעים טוב כעדיפות שניה. עם זאת, בתור חובבים בתחום, על איזה *סוג* של מוצר הייתם ממליצים לדודה או לסבתא כדי להנות מהאזנה למוסיקה באיכות סבירה בבית?
- האם משהו כמו הפיוניר שנסקר כאן? מגבר-נגן-סטרימר-דאק הכל כלול?
- האם רמקול בלותות'?
- האם מערכת מיני?

פיתרון אחר?

עושה רושם ש- DEVIALET עושים נסיונות בכיוון אבל מכוונים גבוה מדי במחיר.
פיוניר, לעומת זאת? פיתרון עממי יותר? אולי... אבל אם לקרוא בין השורות אני רואה שהסאונד שלו בינוני למדי.

האם נתקלתם במוצר שהוא הכל באחד? סטרימר ורמקול סטראו באותה חבילה?
איזה סוג של מוצר אתם הייתם רוצים לראות?

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
תמיד המליצו לי לא ללכת באודיו על הכל כלול
הייתי מתחיל ברסיברים החדשים עם רדיו אינטרנט ודאק פנימי
לדוגמא: http://asia.yamaha.com/en/products/...ponents/stereo-receivers/r-n301_u/?mode=model
אין CD אבל ישאר עודף מ 5500,
(לא התנסיתי במוצרים אלו, אך קשה לי להאמין שהם פחות טובים מרסיבר מלפני עשור)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אודיו דו ערוצי עם רסיבר - נו באמת למה?
חחח

123tomer

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
לא הייתי מתנגד לכזה
http://www.avantgarde-acoustic.de/zero1/_en/zero-einfach.html

ובלי כבלי רמקול!

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
אודיו דו ערוצי עם רסיבר - נו באמת למה?
חחח
תאמין לי כרמי כשרסיבר פשוט מנגן בסלון עם רמקולים תואמים במחיר, הגיחוך לא במקום

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אם הכוונה היא לדו ערוצי, אז למה לא מגבר סטריאו בלי שום עיבוד דיגטלי בהגברה שיש בריסבר - אם האיכות לא חושבה, אז יש פתרונות אחרים
אם זה לקולנוע ביתי, אז זה כבר סיפור אחר

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
נראה לי שמצד אחד, במשולבים רואים יותר ויותר אלקטרוניקה שצועדת עם הזמן (קרי, DAC פנימי, סטרימר וכו') במארזים קטנים והולכים ובמחירים שמתכווצים בהתאם, אבל בו בזמן אנחנו גם רואים שרכיבים נפרדים (מגברים, קדמים וכו') הולכים ונהיים קטנים יותר ואיכותיים יותר (מי שנכח במבחן הקדמים הגדול שהיה אצל שניצל מבין למה אני מתכוון).
Cutting edge technology תמיד תהיה יקרה משמעותית, ולכן גם לעולם תהיה פחות אטרקטיבית לקהל הדודות והסבתאות, כמו גם לקהל הממוצע שרק רוצה לשמוע מוזיקה בסאונד סביר או בנוחיות מקסימלית הן בהתקנה והן בתפעול. אנשים רוצים ללחוץ על כפתור אחד ולא להיות מוטרדים באלף כוונונים והגדרות למתכנתים מתקדמים.
יש מקום לצפות שהפערים בין המשולבים למיניהם לבין המערכות בחלקים למיניהן יצטמצמו. הכיוון הכללי לא ישתנה, והמאסה של הקהל תעדיף...מערכות מיני, כדוגמת הפיוניר.

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
אם הכוונה היא לדו ערוצי, אז למה לא מגבר סטריאו בלי שום עיבוד דיגטלי בהגברה שיש בריסבר - אם האיכות לא חושבה, אז יש פתרונות אחרים
אם זה לקולנוע ביתי, אז זה כבר סיפור אחר
לא בטוח שירדתי לסוף דעתך
רסיבר מצויד בדאק הוא נוחות לאדם המודרני.
ומאותה סיבה גם יצרנים יותר נחשבים (accuphase לדוגמא) מיצרים כרטיס דאק פנימי.
1: האם אתה בטוח שתשמע שהדאק מוריד את המגבר ברמה מכיוון שהוא פנימי?
2: השיח סובב בנושא פיתרון ש "יוסיף קמצוץ (או יותר) איכות סונית למרבית הבתים בישראל".

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
גם ל HEGEL יש דגמים עם DAC פנימי ואיכות סטריאו טובה, אבל זה לא ריסבר .
כל עוד הדיגיטל הוא רק ל DAC אז באמת לא צריך להיות בעיה.
אבל רסיבר בדרך כלל מביא עיבוד דיגיטלי על האות היוצא כמו דולבי או DTS כזה או אחר שזה מעולה לקלנוע ביתי, אבל לסטריאו זה מוריד.

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
"הכל כלול" זאת אנטיתזה לאודיופיליה.
אנחנו מפרקים הכל לכמה שיותר חתיכות ומשדרגים מדי פעם

Tamir Ivan

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
179
נקודות
43
גם ל HEGEL יש דגמים עם DAC פנימי ואיכות סטריאו טובה, אבל זה לא ריסבר .
כל עוד הדיגיטל הוא רק ל DAC אז באמת לא צריך להיות בעיה.
אבל רסיבר בדרך כלל מביא עיבוד דיגיטלי על האות היוצא כמו דולבי או DTS כזה או אחר שזה מעולה לקלנוע ביתי, אבל לסטריאו זה מוריד.
רסיבר = מגבר + טיונר.
אתה כנראה מתכוון לרסיבר קולנוע ביתי עם עיבוד סאונד רב ערוצי

kyroz

חבר משקיען
מעורבות
51
נקודות
28
ל-Peachtree Audio יש אחלה מוצרים למתחילים במחירים סבירים,
היה לי מגבר משולב דאק שלהם והוא היה מעולה.

אני חושב שמתחיל יכול ללכת על רסיבר ק"ב מהסדרות הגבוהות של החברות שמצטיינות דם בסטריאו דוגמת מרנץ והוא יהיה מבסוט.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
השאלה אם רסיבר עם דאק זה מספיק. השאלה אם מישהו שאין לו רצון, כוח, או אפשרות להכנס לעובי הקורה, ישקול לקנות "רסיבר עם דאק" כשהוא יודע שצריך להוסיף לזה נגן כלשהו.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
רסיבר = מגבר + טיונר.
אתה כנראה מתכוון לרסיבר קולנוע ביתי עם עיבוד סאונד רב ערוצי

ראה הודעה הבאה אחרי ההודעה שלך :)
בדיוק על זה אני מדבר.

רסיברי קולנוע ביתי גם מהסדרות בגבהות מספקים לדעתי סאונד לא מוצלח לסטריאו גם מול מגברי סטריאו הזולים.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
לא הבנתי בדיוק מה התקציב של אותם מתחילים אבל היתי ממליץ על 2 כיוונים לא מוכרים כל כך:
אופציה א nad c390dd פרה ממיר מגבר שעובד בטופולוגיה שנקראת דיירקט דיגיטאל (בדיוק כמו בלונגדוף) הפרה והממיר מפתיאים מאבר למחיר שלהם והגברה למרות שהיא דיגיטאלית אינה נשמעת כזאת לחלוטין והתוצאה היא מכשיר עם יכולות פנטסטיות במוצר אחד ומחיר סביר.
אופציה ב הרבה יותר אודיופילית ויותר יקרה וזה החברה הסינית audio gd פרה ממיר + מגבר שלהם בעבור 3000$ מקבלים פרא ממיר שבנוי דיסקריט לחלוטין עם 3 שנאים וספקים אחד לדיגיטאלי ו2 לכל צד ומגבר שמעתיק את התכנון של קרל מכפיל הספקים עד 2 אום . הכל מורכב בסין מרכיבים מחברות אודיופליות מוכרות .

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
+Audioengine a2 עבור מחשב ו nearfield וaudioengine a5+ עבור האזנה בחדר.
חבר למחשב הביתי דרך USB ותתחיל להנות... בלי רסיברים וקישקושים.
לא מתאים לך תכנת שליטה א׳ תתקין ב׳.

לא רואה את כל הפיונירים המצחיקים האילו ממטר..

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
לדעתי קודם צריך להגדיר "חובב מתחיל"
חובב מתחיל למוסיקה?
חובב מתחיל "אודיופילי" ? (לא רק אוהב מוסיקה אלא גם איך היא נשמעת)

למקרה הראשון, פתרונות ALL IN ONE או כפי שליאור רשם כאן למעלה זה יהיה מספיק לדעתי.
במקרה השני, לא הייתי ממליץ על מכשיר "הכל כלול" אלא חלקים נפרדים. שוק היד שניה יספק את הסחורה (גם סיכוי גדול שישדרג בהמשך)

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לדעתי קודם צריך להגדיר "חובב מתחיל"
חובב מתחיל למוסיקה?
חובב מתחיל "אודיופילי" ? (לא רק אוהב מוסיקה אלא גם איך היא נשמעת)

למקרה הראשון, פתרונות ALL IN ONE או כפי שליאור רשם כאן למעלה זה יהיה מספיק לדעתי.
במקרה השני, לא הייתי ממליץ על מכשיר "הכל כלול" אלא חלקים נפרדים. שוק היד שניה יספק את הסחורה (גם סיכוי גדול שישדרג בהמשך)
זה בדיוק הענין. אני חושב שההגדרה שלנו מה זה "חובב מתחיל" היא מאד מוטית בגלל שאנחנו באים מהתחום.
חובב מתחיל עבורי הוא אדם, בהרבה מקרים גם נשים שאין להן זיקה ו/או ענין טכני כלל, אשר מעוניינ/ת לשמוע מוסיקה בבית באיכות סבירה. זה בערך 99% מהאוכלוסיה.
איך הם צורכים את המוסיקה שלהם? דרך הטלויזיה. דרך הסמארטפון. במקרה הטוב עם איזה רמקול נייד מטומטמם כזה שמחליף צבעים של JBL.
Soundbars משום מה מוצעים כפיתרון הממוצב קצת מעל סתם מערכת מיני (אין לי מושג למה. שיווק ככל הנראה?)

לפי דעתי פיתרון של חלקים יד שניה הוא לא ריאלי בעליל לאדם כזה משום שאין לו מושג מה לחפש ואין לו רצון להתעסק עם זה.
דווקא כאן פיוניר כזה מתאים. אני מסתכל על חבר שלי שהוא דוגמא קלאסית: לא אודיופיל, לא מבין כלום, אבל כן רוצה מוצר שנותן ערך מוסף - לא סתם מוצר מדף אפור של אחת מחברות ה- mass market.
ישבתי וחשבתי איתו ארוכות: אם בונים לו מערכת של רכיבים מיד שניה, זה חתיכת סיפור. זה לא משהו שיש לו את היכולת לעשות לבד. ואפילו אם נמצא רכיבים מצויינים שעובדים טוב יחד, אני בכלל לא בטוח שזה פיתרון מוצלח. מגבר בן 10 שנים, גם אם היה מצוין למחירו, כבר מתחיל להראות בלאי. קל וחומר רמקולים. שלא לדבר על מקורות - אף אחד לא קונה אופטי בימינו.
אז בסופו של דבר אנחנו עלולים למצוא את עצמו עם אוסף קופסאות, שגם אם פוטנציאלית עובד טוב ביחד, עדין צריך להשקיע הרבה עבודה בלשפץ אותו, לקנות כבלים, וכו'.
האם לא עדיף פיתרון מדף מוכן שעושה את הכל? בייחוד בעולם שבו צריכת המוסיקה נהייתה כ"כ נגישה וזולה: השקעה ברכיבים שונים כמוה כקניית תקליטים - סוג של הצהרה בנוסח "אני מאד אוהב מוסיקה ומוכן להשקיע את הממון והזמן". רוב האנשים לא רוצים הצהרה כזאת אבל זה לא אומר שהם לא רוצים לשמוע מוסיקה.
אז מה הפיתרון? ככל שאני מסתכל, אני לא רואה שום מוצר שעונה על זה בצורה מדוייקת.

ה- AUDIO ENGINE של ליאור, למשל, זה צעד בכיוון הנכון, אבל גם שם צריך לקנות הרבה קופסאות. רק הרמקולים זה לא מספיק.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
ראה הודעה הבאה אחרי ההודעה שלך :)
בדיוק על זה אני מדבר.

רסיברי קולנוע ביתי גם מהסדרות בגבהות מספקים לדעתי סאונד לא מוצלח לסטריאו גם מול מגברי סטריאו הזולים.

אלי.

רסיבר מרנטז 7010 מניב סאונד משובח בשמע דו ערוצי, בחנתי אותו מול כמה מגברי סטריאו בטווח המחיר שלו והוא הניב איכות שמע טובה יותר במרבית המקרים.

השאלה .. מהם מגברי סטריאו זולים לפי השקפת עולמך?

נערך לאחרונה ב:

gds

מושעה
מעורבות
756
נקודות
113
"סקר: מה לדעתכם המוצר האידאלי לחובב המתחיל?"

ת: ציפראלקס.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור