סקר: מה לדעתכם המוצר האידאלי לחובב המתחיל?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
והסיבה שכל זה מעניין אותי היא כי אני חושב שאפס המודעות לאיכות צליל נובעת מאמצעי צריכת המוסיקה המזעזעים שיש.
הסיכוי שמישהו יעשה קפיצה מספיקר של אייפון למערכת בחלקים הוא קטן לאין ערוך מאשר מישהו שקנה פעם "פיוניר". אתם לא חושבים?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שאנחנו מצליחים בהחלט ״לחנך״ דור חדש. כולנו מצליחים. בסוג של שיווק ישיר (להביא את מי שעשוי להיות חלק מזה לשמוע אצלינו בבית) ועד לביקורות, מאמרים ותערוכות אודיו בארץ.

הבעיה היא שכיום ישנם רק שני אתרים שבאמת מעודדים את תחום האודיו בישראל. האתר הזה והיי פיי מיוזיק שבראשו אביעד. הכחול לעומת זאת עושה הכל בשביל למשוך את התחום למטה בטענת האין הבדלים בין כלום לשום דבר וביקורות הזויות המדווחות לנו על ״שבירת מיתוסים״.

ככל שהאתרים הללו יפרחו והדיונים יהיו פוריים ורבים יותר על התחום בו אנו אוהבים, כך יחשפו אלה שאינם מכירים לאיכויות צליל שאנחנו רוצים שיכירו.

זה לא ממש קשור למוצרים משום שהם קיימים כאן למכביר. זה קשור לחשיפה, חינוך, שיווק ועבודה קשה - קשה מאוד. קשה עוד יותר להתמיד בזה.

אני יכול להעיד בביטחון, מתוך המידע שאני חשוף אליו, התחום הזה פורח בהתמדה כבר שנים רבות.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אני חושב שהמחסום העיקרי בכניסה לתחום בתור מתחיל זה מחסום הכסף.
עם תשאל משהו שאוהב מוזיקה אבל לא נחסף מעולם לעולם שלנו ותשאל אותו על מה לדעתו סכום סביר שעולה מערכת סבירה אני מניח שרובם יומרו 2000-4000 שח . רוב האנשים מכירים ציוד אודיו רק ממה שראו בדיוטי או באג.
קיים מחסום תודעתי וגם מחסום השכלתי. רוב האנשים מעולם לא ישבו והתענגו על סאונד ברמה גבוהה פשוט אן להם מושג. וגם עם שמעו פה ושם דרוש נסייון בדיוק כמו עם יינות.
לדעתי לא ניתן לקבל שום תוצאה מרסיבר פשוט עם רמקולים מחברות של שקם אלקטריק.
למדתי את זה על בשרי.
אסור להשלות אנשים .
זה מזכיר לי כשרציתי להתחיל לרכב על אופני שטח כל המומחים אמרו לי אל תקפוץ גבוהה תקנה משהוא פשוט ותתחיל.
אחרי חודש הבנתי שהפשוט הזה זה לא אופני שטח רק על יד ובזבוז כסף נוראי.
אלי הגיע חבר שהתלהב מהסאונד מאוד למרות שהיה בוסר והקשיב למוזיקה בדיוק כמו שאני שותה יין. כשהוא אותת שהוא רוצא להכנס לתחום הסברתי לו את התמונה האמיתית סאונד עולה כסף ובשביל להתחיל צריך ללמוד גם להקשיב.
הוא התחיל להסתובב אצל סוחרים ולהקשיב למערכות ללמוד מבלי לבזבז על זבלה.
הוא הצליח לבנות מערכת מרשימה שלב שלב בלי לבזבז כסף על מוצרי כניסה כביכול לחובב המתחיל .
אני בתור אחד שאוהב את התחום מאוד מעולם לא ימליץ למשהו לקנות רסיבר ואיזה מוניטור אודיו ברונזה או פראדיים משהו.
עברתי את זה על בשרי ושפכתי ממון רב לחינם.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אני חושב שאנחנו מצליחים בהחלט ״לחנך״ דור
הבעיה היא שכיום ישנם רק שני אתרים שבאמת מעודדים את תחום האודיו בישראל. האתר הזה והיי פיי מיוזיק שבראשו אביעד. הכחול לעומת זאת עושה הכל בשביל למשוך את התחום למטה בטענת האין הבדלים בין כלום לשום דבר וביקורות הזויות המדווחות לנו על ״שבירת מיתוסים״.

.

אמת:בעד:

dor_s

אוהב את התחום
מעורבות
145
נקודות
43
צאו לרחוב ותשאלו אנשים,
מה שתגלו הוא:
1: יש בתים בהם שומעים רדיו / מוסיקה דרך הטלוויזיה. למה? אולי זה נראה להם נוח ומספיק טוב, אולי חוסר הבנה, אולי שיקול כספי.
2: מצאנו מישהו עם רצון, שמח וטוב לבב הוא ניגש לרשת חנויות חשמל, נאמר שהוא רציני והוא מדלג על קניית מערכת מיני משולבת. ניגש ל "יועץ חדר אודיו" ויוצא עם רסיבר ק"ב, גם אם היה רוצה משהו סטריאופוני הוא לא ימצא את זה שם.
הוא מבחינתו דווקא עשה אחלה עסקה: יש לו הרבה וואטים, הרבה ערוצים, מלא חיבורים מאחור, ועוד שמות כמו HDMI
ואם תגידו לו שזה לא סטריאו אז הוא יענה שיש מצב מיוחד לזה.
3: אנשים לא שומעים דיסקים, אנשים מרימים גבה כשהם שומעים שעדיין קונים דיסקים.
אנשים מעוניינים לחבר טאבלט / סמארטפון דרך פלג 3.5 מ"מ למגבר, המשקיעים ישתמשו ב USB.

עכשיו השאלה את מי לחנך ולאיזה רמה

עם תשאל משהו שאוהב מוזיקה אבל לא נחסף מעולם לעולם שלנו ותשאל אותו על מה לדעתו סכום סביר שעולה מערכת סבירה אני מניח שרובם יומרו 2000-4000 שח . רוב האנשים מכירים ציוד אודיו רק ממה שראו בדיוטי או באג.
קיים מחסום תודעתי וגם מחסום השכלתי. רוב האנשים מעולם לא ישבו והתענגו על סאונד ברמה גבוהה פשוט אן להם מושג. וגם עם שמעו פה ושם דרוש נסייון בדיוק כמו עם יינות.
לדעתי לא ניתן לקבל שום תוצאה מרסיבר פשוט עם רמקולים מחברות של שקם אלקטריק.
למדתי את זה על בשרי.
אסור להשלות אנשים .
זה מזכיר לי כשרציתי להתחיל לרכב על אופני שטח כל המומחים אמרו לי אל תקפוץ גבוהה תקנה משהוא פשוט ותתחיל.
אחרי חודש הבנתי שהפשוט הזה זה לא אופני שטח רק על יד ובזבוז כסף נוראי.
אלי הגיע חבר שהתלהב מהסאונד מאוד למרות שהיה בוסר והקשיב למוזיקה בדיוק כמו שאני שותה יין. כשהוא אותת שהוא רוצא להכנס לתחום הסברתי לו את התמונה האמיתית סאונד עולה כסף ובשביל להתחיל צריך ללמוד גם להקשיב.
הוא התחיל להסתובב אצל סוחרים ולהקשיב למערכות ללמוד מבלי לבזבז על זבלה.
הוא הצליח לבנות מערכת מרשימה שלב שלב בלי לבזבז כסף על מוצרי כניסה כביכול לחובב המתחיל .
אני בתור אחד שאוהב את התחום מאוד מעולם לא ימליץ למשהו לקנות רסיבר ואיזה מוניטור אודיו ברונזה או פראדיים משהו.
עברתי את זה על בשרי ושפכתי ממון רב לחינם.
דווקא פעולה כזאת יוצרת התנגדות. זה כמו לשכנע אנשים לקנות גיפ יקר, לא כל אחד רוצה לא כל אחד יכול.
צחי אני בניגוד אליך סבור שאם בבית טיפוסי יהיה רסיבר ואיזה מוניטור אודיו ברונזה, אז עשינו את חלקנו.

אני חושב שאנחנו מצליחים בהחלט ״לחנך״ דור חדש. כולנו מצליחים. בסוג של שיווק ישיר (להביא את מי שעשוי להיות חלק מזה לשמוע אצלינו בבית) ועד לביקורות, מאמרים ותערוכות אודיו בארץ.

ככל שהאתרים הללו יפרחו והדיונים יהיו פוריים ורבים יותר על התחום בו אנו אוהבים, כך יחשפו אלה שאינם מכירים לאיכויות צליל שאנחנו רוצים שיכירו.

זה לא ממש קשור למוצרים משום שהם קיימים כאן למכביר. זה קשור לחשיפה, חינוך, שיווק ועבודה קשה - קשה מאוד. קשה עוד יותר להתמיד בזה.

אני יכול להעיד בביטחון, מתוך המידע שאני חשוף אליו, התחום הזה פורח בהתמדה כבר שנים רבות.
לא כל לקוח מודע להימצאות של חנויות מתמחות באודיו
אז מה יעשה האתר, ילך וישכנע את רשתות החשמל למכור מוצרים טובים יותר, או ישכנע את היבואנים לדחוף להם את הסחורה הטובה בכח?
בנוסף, למרות הסבל שייגרם לחברים מסוימים, יש לפנות למכנה משותף רחב יותר, ולבצע מבחנים ודיונים למוצרי כניסה.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לאחר ההודעות האחרונת, אני מבולבל.
שאני כותה כאן נגד רסיברים למוזיקת סטריאו - אנשים חושבים שאני לא שפוי

אז לכל מי ששואל זו דעתי וכך אני מאמין:
מוזיקת סטריאו רק עם מגבר סטריאו ללא עיבוד דיגיטלי על האות היוצא - רסיבר שעושה עיבוד של DTS, דולבי או שאר רעות חולות זה צעד בכיוון הלא נכון עבור הסטריאו (זה מאוד מוצלח לקלנוע ביתי, אבל רק לזה).
אני לא קונה את הרעיון של "רסיבר על" שנשמע טוב בסטריאו שמעתי כמה כאלו ואף אחד לא ממש לא שווה את הכסף כמגבר סטריאו (כאמור לקלנוע ביתי הם מדהימים)

אני לא מדבר על DAC פנימי היות ואין לו השפעה על האות האנלוגי שיוצא - הוא ממיר אות דיגיטלי לאנלוגי ומשם לא עושה שום פעולה דיגיטלית. כמו כן אני לא מדבר על הגברה דיגיטלית (אני אישית לא אוהב אותה, אבל זו לא הנקודה), זה סוג הגברה (כמו שמנורות יכולות להיות הגברה) זה לא עושה עיבוד על האות זה רק מגביר אותו.

audiofan

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
זה פלא מבחינתי שהתחום שורד בארץ הקודש עם משכורות נמוכות ממדינות המערב וקומץ שוק קטן.
כדי להנות מאודיו משובח צריך ז'יטונים והרבה, אישית השריטה שלי זה אוזניות מכל הסוגים (על הראש,תוך אוזן וכ'ו) ברמת היי אנד אז יחסית הסתדרתי ולמרות שהסאונד איניטימי ולא גדול כמו ברמקולים אני נהנה מאוד. בשבילי אוזניות זה לא פשרה זה פשוט מה שאני אוהב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
זה פלא מבחינתי שהתחום שורד בארץ הקודש עם משכורות נמוכות ממדינות המערב וקומץ שוק קטן.
כדי להנות מאודיו משובח צריך ז'יטונים והרבה, אישית השריטה שלי זה אוזניות מכל הסוגים (על הראש,תוך אוזן וכ'ו) ברמת היי אנד אז יחסית הסתדרתי ולמרות שהסאונד איניטימי ולא גדול כמו ברמקולים אני נהנה מאוד. בשבילי אוזניות זה לא פשרה זה פשוט מה שאני אוהב.

השאלה היא למה אתה מחבר את האוזניות?

audiofan

חבר אתר
מעורבות
3
נקודות
3
דאק ומגבר אוזניות והמקור מחשב עם JRIVER.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
לאחר ההודעות האחרונת, אני מבולבל.
שאני כותה כאן נגד רסיברים למוזיקת סטריאו - אנשים חושבים שאני לא שפוי

אז לכל מי ששואל זו דעתי וכך אני מאמין:
מוזיקת סטריאו רק עם מגבר סטריאו ללא עיבוד דיגיטלי על האות היוצא - רסיבר שעושה עיבוד של DTS, דולבי או שאר רעות חולות זה צעד בכיוון הלא נכון עבור הסטריאו (זה מאוד מוצלח לקלנוע ביתי, אבל רק לזה).
אני לא קונה את הרעיון של "רסיבר על" שנשמע טוב בסטריאו שמעתי כמה כאלו ואף אחד לא ממש לא שווה את הכסף כמגבר סטריאו (כאמור לקלנוע ביתי הם מדהימים)

.

אלי.

אין קשר למפענח DTS ברסיבר, לשמיעת מוסיקה בדו ערוצי ברסיבר.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

אני חושב שאנחנו מדברים על שני קהלים שונים.
הקהל שאתה מדבר עליו הוא כזה שהביע כבר ענין, כזה שמעניין אותו לאן אפשר להגיע עם מערכת טובה יותר. הם לא רלוונטיים לדעתי כי הם אחוז נמוך מאד מהכלל.
אני מדבר על הרוב המכריע שעבורו אין צורך לעבור מרמקול של סמארטפון או אוזניות כפתור למערכת נורמלית ביתית כי העלות לא שווה את השיפור בחוויה המוסיקלית. איזה מוצר יהיה שווה להם את הכסף?

מה ז"א אומר פורח? השוק גדל? היה גדול ונשאר גדול?

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני מאד מסכים איתך, השאלה אם בסכומים האלה אי אפשר להשיג היום מוצר לא רע בכלל.
קח סטרימר של קיימברידג', למשל. עלה, אם איני טועה, בערך 3000 ש"ח. חבר לו רמקולים מוגברים של אודיו אנג'ין בעוד 1000-1500 ש"ח ויש לך מערכת לתפארת. לא? אני בכלל לא בטוח שהיא תשמע פחות טוב ממערכת בת 15 שנה יד שניה שמורכבת ממגבר, כבלים ונגן נפרדים.
פעם כדי להגיע לתוצאה היינו צריכים לפחות שתי קופסאות חוץ מרמקולים: מגבר ונגן. העלות הגבוהה של ניגון אופטי, והצורך בקופסה נוספת - על כל המשתמע מכך - ספקים, מארז וכו', עשה את כל העסק ליקר ומסורבל יותר.
הרי, מה העלות של דאק וסטרימר כשהם כרטיסים בתוך מגבר? כמה מאות שקלים בודדות לכל היותר, לא?

בקיצור, אני לא רואה מוצר כלאיים שמשווק ככזה. אולי אני לא מסתכל במקום הנכון?

אין ספק. זה ענין של התנסות. וגם זה לא תמיד עוזר. אשתי, שתחיה, מזהה בקלות הבדל בין אנסמבל טייגר לבין מיוזיקל פידליטי A1. זה מענין לה את הביצה השמאלית שאין לה. לא מוסיף לה או גורע לה מהחוויה המוסיקלית. אז היא מקרה אבוד. :) אבל יש כאלה שכן נפתחו להם קצת העיניים כששמעו סוף סוף באיכות מעט גבוהה יותר. הם הלקוחות הפוטנציאליים. (וחלק מפתיע מהם הוא נשים!)

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אלי.

אין קשר למפענח DTS ברסיבר, לשמיעת מוסיקה בדו ערוצי ברסיבר.

אני מבין שנושא השם מבלבל שקוראים למגבר סטריאו רסיבר וגם למגבר קולנוע ביתי רסיבר בכוונה היא לשתי חיות שונות לגמרי.
מגבר סטריאו ללא שום עיבוד דיגיטלי באות היוצא גם אם קוראים לו בארץ רסיבר או משה או דוד זה מגבר סטיראו
מגבר קולנוע ביתי עם עיבוד דיגיטלי על האות היוצא או כל מגבר אחר עם עיבוד כזה עבורי הוא לא אופציה לשמיעת מוזיקה בסטריאו.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אני מבין שנושא השם מבלבל שקוראים למגבר סטריאו רסיבר וגם למגבר קולנוע ביתי רסיבר בכוונה היא לשתי חיות שונות לגמרי.
מגבר סטריאו ללא שום עיבוד דיגיטלי באות היוצא גם אם קוראים לו בארץ רסיבר או משה או דוד זה מגבר סטיראו
מגבר קולנוע ביתי עם עיבוד דיגיטלי על האות היוצא או כל מגבר אחר עם עיבוד כזה עבורי הוא לא אופציה לשמיעת מוזיקה בסטריאו.

אתן לך דוגמה לגבי רסיבר מרנטז 7010. טמון בתוכו מודול איכותי דגם HDAM-SA2
בנוסף.. מצב pure direct מיועד לעקוף את כל העיבודים של הרסיבר.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
איציק, אני לא מאמין ב pure direct של המגברי הקלנוע הביתי, זה לא מסלול הגברה נפרד עם ספקים נפרדים, זה פשוט לא מפעיל מעגלים דיגיטליים שנמצאים שם
וגם מודול הגברה ש Marantz קוראים לו בשם יפה לדעתי לא פותר את הנושא של ספקים ומעגלי חשמליים אחרים שבנויים לעבוד ברב ערוצי ולא בדו ערוצי.

אני בטוח שמגבר סטיראו יעודי של Marantz בעלות דומה יספק סאונד הרבה יותר מוצלח - יהיה מעניין אם נוכל לקבל מהיבואן שני מגברים לצורך בדיקה של הנושא. אתה יכול לארגן זאת?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
אני בטוח שמגבר סטיראו יעודי של Marantz בעלות דומה יספק סאונד הרבה יותר מוצלח - יהיה מעניין אם נוכל לקבל מהיבואן שני מגברים לצורך בדיקה של הנושא. אתה יכול לארגן זאת?

אבדוק זאת מול היבואן.

zapilak

אוהב את התחום
מעורבות
65
נקודות
28
אני ברשותכם יעיד על עצמי...לפני הרבה שנים הייתי מעריץ של קולנוע ביתי גם בין השאר כי יש שם המון טכנולוגיה וגם כי החברות הגדולות והמפורסמות כמו ימהה דחפו לשם חזק, בפירוש שיווקו יותר קידמה טכנולוגית [כל מה שכרמי פחות אוהב...] על פני סאונד סופי איכותי. מערכת דו ערוצית נראתה לי לא רלוונטית ונחותה טכנולוגית, יחד עם זאת אני מודה שאף פעם לא שמעתי עם המערכות האילו סאונד שבאמת אהבתי, היה בהן המון רעש וליכלוך, מנעד מוגבל של תדרים ותמיד הייתי מקלל את התדרים הגבוהים...או שהם לא היו קיימים, או שהם היו צורמים, או שהתחושה הייתה שהם בורחים הצידה...כולם היו צוחקים עלי שמה לעזאזל אני רוצה ושהרסיברים והרמקולים שאני שומע הם הטובים בגלקסיה ושאני סתם עושה פוזות.....עד שהייתה מודעה באתר די טאון על תערוכת רמקולים בכפר המכביה.....אשכרה שמעתי מוצרים שבחיים לא הייתי יודע שהם קיימים....חברות שלא היה לי מושג מאיפה המציאו אותן....ואז הגיע הרגע הגורלי שפגשתי את יגאל לסרי [המכונה התימני....חחחח] הגשתי לו דיסק מקורי שקניתי [לא זיוף....מקורי מטאוור רקורדס..] הוא שם את הדיסק על המערכת הכי טובה בגלקסיה שעד לרגע ההוא שמעתי.....רמקולים מירה 2 של רוקפורט , ומגבר מנורות של איון , גם נגן התקליטורים היה של איון...אני אנסח את זה ממש בעדינות....איך שהוא שם את התקליטור שלי [עם השיר גשם אדום של פיטר גבריאל האגדי] רציתי לקשור את עצמי על עץ ולערוף לעצמי את הראש....חחחח המערכת שלו הייתה עד כדי כך טובה שהבנתי כמה שההקלטה על הדיסק מחורבנת.....היה שם יותר רעש מסאונד, זה כאילו שהסאונד כל פעם ברח לכיוון אחר במהלך ההשמעה,אבל גם אז הבנתי מה זה סאונד טוב....לראשונה בחיי ד"ר יגאל לסרי אבחן את המחלה שלי בלי שהוא ידע....אני לא סתם עושה פוזות....אני אודיופיל!!!!!!

אז קודם כול תודה ליגאל. חוץ מזה תודה לנמר, ליאור כרמי וכל השאר שבכלל הראו לי שיש אופציה אחרת שבכלל לא ידעתי שהיא קיימת, וגם שנתנו לי לטעום מימנה ולחוות אותה בתערוכות, אירועים סקירות וכו....

בקיצור ככה התחיל אצלי החיידק........

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יא פריק יפני!
תודה.
מעניין מה ללקסמן יש להגיד בנושא :).
שמעת את זה פעם?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור