סקר: מה לדעתכם המוצר האידאלי לחובב המתחיל?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
אנחנו לא מדברים על מערכות בעשרות אלפי שקלים. מדברים על משהו שעושה מוסיקה ונשמע סביר

טלפון עם אוזניות + מחשב (youtube!!!)
כך כל מי שאני מכיר צורך היום מוזיקה

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
טלפון עם אוזניות + מחשב (youtube!!!)
כך כל מי שאני מכיר צורך היום מוזיקה
אכן כך. אבל לי זה נראה שזה בין השאר כי אין מוצרים שעושים כיף לשמוע בבית מוזיקה באיכות מספיק טובה ובקלות. אני לא מדבר על אודיו נייד.
לשמוע טוב זה כאילו מותרות. כאילו משהו שאין בו צורך בשוטף.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
הפוסט הזה איננו דימיוני. לא קיבלתי את רשותו של האיש להציגו כאן ולכן הדברים בכלליותם.

האיש שלנו הוא מוזיקאי יוצר כולמר: מנגן על כלי (בתיזמורת קלאסית) ומשלים הכנסתו מלימוד על אותו הכלי. מוזיקה בשבילו היא דרך חיים. וככזו היה מעוניין לשמוע אחרים שמנגנים בכלל ובכלי שלו בפרט.

למי שמכיר את ענף העיסוק הזה (נגינה קלאסית ולימוד נגינה) יכול להניח שהכיסים שם לא ממש עמוקים.

אבל: חוץ מלנגן יצירות רצה,כאמור,מיודעינו גם להאזין לה ולכן הלך ובנה לעצמו סט שמורכב מרכיבים חדשים (רמקולים) ויד שנייה. כשעשה זאת לא רכש דבר מבלי לשמוע קודם ולקרוא ביקורות.

משהושלמה המשימה והתוצאה השביעה את רצונו - והשבעת הרצון היא על דרך הפשרה בין הרצוי והבלתי ניתן למימון לבין המצוי ומה שהכיס יכול להרשות - בא אל הנחלה.

מבחינת מיודעינו הסט שלו הוא הרפרנס שלו כלומר: הוא מכיר את היתרונות והחסרונות שלו ומשכך יודע להעריך את מה שהוא שומע על הטוב והרע שבו.

מבחינת מיודעינו אם אי פעם יבצע רכישה כלשהי בענף האודיו זה יהיה כי רכיב כלשהו יכשל ויפסיק לעבוד - ואז,במקום לתקן ובהימצא הפרוטה יחליפו באחר (חדש או משומש).

אני חותר לדבר הבא: ישנם אנשים שאוהבים להאזין למוזיקה וחשוב להם,במידה כזו או אחרת,האיכות של מה שהם שומעים אבל ישקיעו בעניין השקעה חד פעמית (לפעמים הון רב ולפעמים לא) ובזה נגמר העיסוק בעניין הזה.

מנחם

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אני חותר לדבר הבא: ישנם אנשים שאוהבים להאזין למוזיקה וחשוב להם,במידה כזו או אחרת,האיכות של מה שהם שומעים אבל ישקיעו בעניין השקעה חד פעמית (לפעמים הון רב ולפעמים לא) ובזה נגמר העיסוק בעניין הזה.
מנחם
נהדר.
אבל האיש שעליו אתה מדבר הוא עוד נקודה על הספקטרום. לי יש קרובת משפחה רחוקה מלונדון, מורה לפסנתר ולפיתוח קול, שיכולה לשמוע יצירה קלאסית שלמה בראש, מבלי בכלל להזדקק למערכת שמע.

אותי מעניין דבר אחד: איך מביאים לאנשים חוויה מוסיקלית קצת יותר טובה ממה שהגועל נפש המיינסטרימי של היום מספק? זה לא אומר שהמטרה היא שהם ישדרגו כל אימת שידם משגת. זה לא אומר שהם צריכים להשקיע עשרות אלפים. התהיה היא בסה"כ אילו מוצרים מנגישים ניגון מוסיקה באופן איכותי יותר מאשר טלפון נייד. אני לא רואה, נכון לעכשיו, מוצרים כאלה שעושים את זה בקלות.

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
אבל האיש שעליו אתה מדבר הוא עוד נקודה על הספקטרום
מסכים.

אותי מעניין דבר אחד: איך מביאים לאנשים חוויה מוסיקלית קצת יותר טובה ממה שהגועל נפש המיינסטרימי של היום מספק? זה לא אומר שהמטרה היא שהם ישדרגו כל אימת שידם משגת. זה לא אומר שהם צריכים להשקיע עשרות אלפים. התהיה היא בסה"כ אילו מוצרים מנגישים ניגון מוסיקה באופן איכותי יותר מאשר טלפון נייד. אני לא רואה, נכון לעכשיו, מוצרים כאלה שעושים את זה בקלות.

הבנתי.

חינוך.

חוויה מוזיקלית היא מוצר צריכה. ככזה פעילות שהיא בתחום הדספלינה של חינוך צריכה להעשות.

ועכשיו נכנסתי לשדה מוקשים בעייתי מאוד. למה? כי בוודאי תשאל מה הכוונה בחינוך? שדה זרוע מוקשים ...:( ....אבל אני כן חושב שבאתר שבו אנחנו נמצאים כן יש מידע שהוא משהו שצורך משהו שעובר תהליך של חינוך (וחינוך כדספלינה לא חינוך מטעם השגחה עליונה או במובן של תיקון).

קשה או אולי בלתי אפשרי,להילחם בקלות הבלתי נסבלת של צריכת אודיו מהסמרטפון ואוזניות אבל מי שרוצה להתרומם "קצת" מעבר לזה צריך קודם כל להבין ולדעת מה הן האפשרויות שעומדות בפניו וזה קשור,למה שאמרתי קודם לכן,בקשר לאתר שבו אנחנו נמצאים.

בצד המסחרי של העניין: גם ליצרנים קשה להילחם בקלות הבלתי נסבלת של סמרטפון ואוזניות ואני מניח,ממה שנסקר פה וממה שאני מכיר,שהם עושים פשרה כלשהי בין איכות ומחיר...

אם אתיימר לקרוא את מפת השוק אז נראה לי שהנישה שבה מתקיים צרכן שרוצה להתרומם מעל לסמרטפון אוזניות אבל לא רוצה לא להשקיע זמן ולא משאבים במציאת סט ה"חלומות" שלו וכן רוצה משהו לא יקר ושינגן אודיו באיכות סבירה - השוק הזה הולך ומצטמצם גם בצד הצרכנים וגם בצד הספקים.

אתה יודע מה? אתן דוגמא: אנחנו יודעים כעובדה שצריכת תקליטים נמצאת,כבר כמה שנים,במגמת עליה. לכאורה,גם צריכת הפטיפונים צריכה לעלות הרי משהו קונה תקליט ובוודאותצריך פטיפון לנגן אותו. האומנם?
ממש לא מעט אנשים,נישה די קטנה,קונים פטיפונים במובן של מחרשות תקליטים בתקציב לא גובהה ומשחברים למגבר אודיו,השוק המצעורר בצדהמחרשות נמצא דווקא באותם פטיפונים שמגיעים עם חיבור USB למחשב,עם ראש מורכב בבית החרושת ועם מגבר MM מובנה. ותנחש מה? הם מחברים את המוצר הזה למחשב שלהם וממנו שומעים את התקליטים.

מנחם

Roy

חבר משקיען
מעורבות
32
נקודות
28
זה יכול להתאים:
https://www.amazon.com/Edifier-USA-e25-Luna-Eclipse/dp/B00GBO3YK2

אלה רמקולי המחשב שלי. מעולים, שום פרופורציה לעלות שלהם.
לאנשים מסוג נשוא השרשור, אלה יכולים "לסגור את הפינה" לחלוטין. הומלצו ומשמשים בסלון של זוג חברים (מבסוטים מאוד), בדרך גם לאמא שלי. ממלאים סלון קטן בלי שום בעיה, נותנים נפח, פירוט ואפילו Stage, מעל ומעבר לכל צעצועי הפלסטיק (כמובן שלא ברמה של מערכת אודיופילית). יש להם גם BT, כך שאין שום בעיה להמשיך ולהשתמש בטלפון כמקור.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אותי מעניין דבר אחד: איך מביאים לאנשים חוויה מוסיקלית קצת יותר טובה ממה שהגועל נפש המיינסטרימי של היום מספק? זה לא אומר שהמטרה היא שהם ישדרגו כל אימת שידם משגת. זה לא אומר שהם צריכים להשקיע עשרות אלפים. התהיה היא בסה"כ אילו מוצרים מנגישים ניגון מוסיקה באופן איכותי יותר מאשר טלפון נייד. אני לא רואה, נכון לעכשיו, מוצרים כאלה שעושים את זה בקלות

אן חיה כזואת עלות סבירה ! רמקול מדף בסיסי שמתחיל ליצר סאונד סביר מינימום 5000 .מגבר בסיסי איטגריטד יד 2 3-5000 .
מקור .....כבילה סבירה מינוס .....לא יורדים מ15000 . לרוב האנשים זה נשמע הזוי.
למרות שלנו כבל usb. ב3000 זה טריוויאלי.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
גם לגבי חינוך יש בעיה .
רוב האנשים מתיחסים למוזיקה כמשהו חביב להעביר את הזמן . ולנו מדובר בתחליף סם.
אצלי יש בבית ילדה מוזיקאית מוכשרת מנגנת על גיטרה ועל בס ותופים .
פתוחה לסיגנונות רבים מקשיבה למוזיקה בעומק רב . יש לך בבית את המערכת של אבא והיא כל היום עם האוזניות.

רועי51

חבר משקיען
מעורבות
204
נקודות
43
רק למען הסדר הטוב ומפוזיציה מעט בעייתית של אוזניים כנראה לא משהו, אפשר לדעתי לקבל יופי של סאונד ממכשירי טלפון עם אוזניות משובחות. סמרטפון עם צ'יפ אודיו איכותי ( ויש כאלו ) בשילוב אוזניות טובות באמת ( וגם כאלו יש ) מסדרים חווית האזנה בהחלט מלבבת.

ran_carney

אוהב את התחום
מעורבות
118
נקודות
43
אן חיה כזואת עלות סבירה ! רמקול מדף בסיסי שמתחיל ליצר סאונד סביר מינימום 5000 .מגבר בסיסי איטגריטד יד 2 3-5000 .
מקור .....כבילה סבירה מינוס .....לא יורדים מ15000 . לרוב האנשים זה נשמע הזוי.
למרות שלנו כבל usb. ב3000 זה טריוויאלי.

לא מסכים בכלל! 15 אלף ש"ח למערכת יד שניה בונים כבר מערכת ראויה לתחום "שלנו".
את הרוג'רס LS3/5A שהיה לי בזמנו מערכתי בכלום כסף, פחות מ-3000 ש"ח. נראה לך שזה לא עושה סאונד קצת יותר מ"סביר"? כמו גדול. נמכרו לאחרונה פרדיים רפרנס (!) מדפיים בפחות מ-5000 ש"ח בלוחות. בחייאת! זו בדיוק הפלצנות שגורמת לאודיופילים להרגיש שרק מה שעולה יקר שווה משהו. זה לא המצב.

יצרתי לחברה שלי בזמנו, בתור סטודנט די תפרן, מערכת ב-1000 ש"ח. המערכת עושה מוזיקה. רמקול סובייטי לא מוכר ב-300 ש"ח, רוטל 850 ודאק כלשהו, מודה לא זוכר. וואלה, אחלה באסים, אחלה במה, אחלה מוזיקה. לא הייתי חי עם זה, אבל היא - בתור חובבת מוזיקה שלא הייתה עושה את הצעד הזה בעצמה, וממש לא טכנולוגית באף רמה - עדיין עם המערכת - כבר מעל 4 שנים. היא מאושרת.

להורים שלי בניתי מערכת על בסיס פטיפון C.E.C ישן שהיה להם במחסן, רוטל 855 ורמקול סנסוי משנות ה-70. סדר גודל עלות של 1500 ש"ח.

אז כן, אני לא מייצג (כי אני יודע מה לחפש ומה לא), אבל בכל זאת - ב-5000 ש"ח אפשר לעשות מערכת וינטאג' - שים לב - פצצה! היא לא תעשה הרבה דברים, אבל היא בהחלט תעשה "מוזיקה".

בשביל ה-BT וה-USB אפשר להתחבר עם מחשב בסיסי, אפילו ליוטיוב רחמנא ליצלן - או להשתמש במתאם BT ל-3.5. זה יוריד מהאיכות עוד יותר - אבל בבוא העת, אם ירצו להתעמק קצת יותר, מאוד בקלות יקבלו מערכת הרבה יותר טובה.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
עולם ה ווינטאג הוא עולם מלא, קסום ואדיר.
באמת ב "כלום כסף" ניתן "לייצר" מוזיקה נעימה וכיפית.
רסיבר חמוד + רמקולים חביבים
בהחלט ינגנו
ואם תשאל אותם אגב (חובבי ה ווינטאג) הם מעדיפים זאת ע"פ מה שיש היום.
לא קשור בכלל לכסף אגב.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ד"א לא הבנתי אם זה חובב מתחיל שיש לו כסף.או חובב מתחיל שאין לו כסף.לדעתי התמונה משתנה....
אם נניח אני חובב מכוניות מתחיל שהוציא רשיון אתמול ויש לי כסף,אפשר לקנות ג'ולייטה אלפה.ואם אין לי כסף אסתפק קורולה 2009.
ועדיין אשאר חובב..

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
האדם משתנה עם מה שיש בכיסו.
לטוב ולרע.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ד"א לא הבנתי אם זה חובב מתחיל שיש לו כסף.או חובב מתחיל שאין לו כסף.לדעתי התמונה משתנה....
אם נניח אני חובב מכוניות מתחיל שהוציא רשיון אתמול ויש לי כסף,אפשר לקנות ג'ולייטה אלפה.ואם אין לי כסף אסתפק קורולה 2009.
ועדיין אשאר חובב..

זה לא דיון על רכבים אבל מי שנוהג בקורולה יכול להיות הרבה דברים, אבל לא חובב מכוניות :)

אם אני לוקח את הנקודה הזאת לאודיו, אז מי שרוכש מערכת קולנוע ביתית פשוטה/טובה/מדהימה ושומע איתה גם סטריאו לדעתי הוא לא אודיופיל - הוא יכול להיות חובב מוזיקה, אבל לא אודיפיל

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
כרמי ידידי
אני לא יודע אילו מערכות "קולנוע" שמעת
ואם את עולם הקדם -פרוססורי על אתה מכיר (אילו שחוצים way far את קו ה 10,000$), אני בכל אופן מכיר (ומחזיק והחזקתי שנים ע"ג שנים)
האמן לי לא רק שהם לא נופלים מציוד סטיראו באותה העלות לפעמים גם מתעלים עליהם.

מה שכן ורלוונטי לדברייך ידידי,
אני עובד עם שתי מערכות מופרדות לחלוטין כיום...
בגלל שאני מצפה ליותר בדו ערוצי מהפרוססור שלי.

לגבי רסיברים מצ'וקמקים לקולנוע ביתי - מסכים איתך בהחלט - בינינו גם ב"קולנוע" כמו "בסטיראו קלאסי" הם נחותים מינוס (לפחות לטעמי ואוזניי) .

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
בקורולה :)

אם אני לוקח את הנקודה הזאת לאודיו, אז מי שרוכש מערכת קולנוע ביתית פשוטה/טובה/מדהימה ושומע איתה גם סטריאו לדעתי הוא לא אודיופיל - הוא יכול להיות חובב מוזיקה, אבל לא אודיפיל

השאלה הגדולה... עם איזה ציוד מתחילים להגדיר אודיופיל?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
כרמי ידידי
אני לא יודע אילו מערכות "קולנוע" שמעת
ואם את עולם הקדם -פרוססורי על אתה מכיר (אילו שחוצים way far את קו ה 10,000$), אני בכל אופן מכיר (ומחזיק והחזקתי שנים ע"ג שנים)
האמן לי לא רק שהם לא נופלים מציוד סטיראו באותה העלות לפעמים גם מתעלים עליהם.

מה שכן ורלוונטי לדברייך ידידי,
אני עובד עם שתי מערכות מופרדות לחלוטין כיום...
בגלל שאני מצפה ליותר בדו ערוצי מהפרוססור שלי.

לגבי רסיברים מצ'וקמקים לקולנוע ביתי - מסכים איתך בהחלט - בינינו גם ב"קולנוע" כמו "בסטיראו קלאסי" הם נחותים מינוס (לפחות לטעמי ואוזניי) .

למחיר אין כאן שום ערך, רסיברי קולנוע ביתי מושקעים בהרבה יכולות דיגטליות שעולות כסף ובנויים לספק הספק למספר ערוצים רב (שלא מתאים למגבר סטריאו), אם אתה רוצה להאמין שהם נשמעים טוב יותר ומתעלים מעל מגברי סטריאו במחיר קרוב לכך, אתה יכול להאמין בכך. אין לי בעיה, אבל כלל מסכים איתך

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
השאלה הגדולה... עם איזה ציוד מתחילים להגדיר אודיופיל?

זה לא התקציב, זה קשור למה חושב לאודיופיל וקלנוע ביתי עם כל הכבוד (ויש בהחלט כבוד) זה לא זה - אולי יש לחובבי האלו גם שם אבל אודיפיל עבורי זה דו ערוצי בלבד ואם אחד מעדיף להשקיע ברב ערוצי, אין לי בעיה עם זה, פשוט לפי ההגדרה שלי הוא לא אודיופיל ולא יספר לי ששומעים ברסיבר קולנוע ביתי טוב יותר ממגבר סטריאו בטווח מחיר דומה.

אני לא נגד קולנוע ביתי ובזמנו היו לי שני מגברים בבית (לקונוע ביתי וסטריאו), פשוט התחום של הקולנוע ביתי לא מושך אותי לאחרונה - אבל זה בעיה שלי בלבד

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,432
נקודות
113
למחיר אין כאן שום ערך, רסיברי קולנוע ביתי מושקעים בהרבה יכולות דיגטליות שעולות כסף ובנויים לספק הספק למספר ערוצים רב (שלא מתאים למגבר סטריאו), אם אתה רוצה להאמין שהם נשמעים טוב יותר ומתעלים מעל מגברי סטריאו במחיר קרוב לכך, אתה יכול להאמין בכך. אין לי בעיה, אבל כלל מסכים איתך

כרמי
רצוי לקרא מה שכותבים כתגובה
ופחות לקפוץ
לא דברתי על רסיברים ק"ב בהקשר הנל ואני חוזר שוב על מה שרשמתי שלדעתי הם נחותים בסאונד הכללי שלהם והיתרונם היחיד (רסיברים ק"ב *המודרנים*) הוא פרקטיות ואפשרות חיבור גם לתחנה על הירח, אין קשר לאיכות בכל אופן.
ועל זה גם הסכמנו - אני לפחות,
אני דברתי על פרוססורים הייאנד איכותיים
(האם אתה יודע מה ההבדל בין רסיבר ק"ב לקדם-פרוססור הייאנד? )
אני מאמין שלא השוואת או בדקת או שמעת אחד כזה (גם בדו ערוצי) ...אני טועה?

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,023
נקודות
113
זה לא התקציב, זה קשור למה חושב לאודיופיל וקלנוע ביתי עם כל הכבוד (ויש בהחלט כבוד) זה לא זה - אולי יש לחובבי האלו גם שם אבל אודיפיל עבורי זה דו ערוצי בלבד ואם אחד מעדיף להשקיע ברב ערוצי, אין לי בעיה עם זה, פשוט לפי ההגדרה שלי הוא לא אודיופיל ולא יספר לי ששומעים ברסיבר קולנוע ביתי טוב יותר ממגבר סטריאו בטווח מחיר דומה.

אני לא נגד קולנוע ביתי ובזמנו היו לי שני מגברים בבית (לקונוע ביתי וסטריאו), פשוט התחום של הקולנוע ביתי לא מושך אותי לאחרונה - אבל זה בעיה שלי בלבד

שאלתי. עם איזה ציוד מתחילים להגדיר אודיופיל?
ולמה... מכוון שיש מגברי אינטגריטד זולים יחסית ועל הדרך נשמעים פחות טוב מרסיברים מסוימים, או מפרוססורים איכותיים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור