מגבר סקר האם אתה מכבה את הציוד אודיו שברשותך?

האם את/ה מכבה את ציוד האודיו שברשותך?

• כן

Votes: 22 57.9%
  • לא

Votes: 12 31.6%
  • משאיר רק בסופ״ש דלוק (או שאני יודע שאני הולך לקראת האזנה מרובה)

Votes: 4 10.5%

• Total voters
    38
  • סקר סגור .

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
חג שמח חברים
עמיר/אריה הידע שלכם והנסיון,מדהים. כל אחד בדעתו (וזה בסדר).
ניר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
חג שמח חברים
עמיר/אריה הידע שלכם והנסיון,מדהים. כל אחד בדעתו (וזה בסדר).
ניר
חקסמח! (ורד)

אם כי לא נראה לי שהבאתי איזשהו ידע/ניסיון ראויים לציון -- אני לא יודע מה התשובה לשאלה האם עדיף לטווח ארוך לכבות כל פעם, או שזה לא משנה, שאז עדיף להשאיר דלוק... :)

בברכה! (ורד)
עמיר

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לי אין יומרות בנדון, אני רק מזהה שטויות כשאני רואה אותן, וגם זה רק בחלק קטן מהמקרים ולא בלי טעויות משלי.

אבל הפנינה האחרונה שלך, המצוטטת כאן, היא אחד המקרים היותר מובהקים.

עמיר

עמיר,
למרות שלא פעם אתה כותב ש"כל אחד ודעתו" הניסוחים שלך ממש לא מצביעים על כך שמחשבותיך תואמות את הניסוחים שלך:
מדובר בנושא שאתה טוען בעצמך שאתה לא מבין בו.
מביאים לך שתי ציטטות של אנשים מהתחום שלפחות ברמת ההיתכנות הם מבינים בנושא יותר ממך - ואתה במקום להגיד מקסימום - שמעתי אבל אני לא מקבל, אתה תוקף את מי שמביא את עדותם של אותם אנשים כאילו שהתייחסות אליהם "אלוהית".

מאחר ועדותם של שני האישים המכובדים מ NAIM ומ- Pass למעשה זהות, ועם כל הכבוד לך אני חושב שהם מביני עניין טוב יותר ממך, אני סבור שאתה צריך לברור טוב יותר את מילותיך ולא להתייחס בזלזול תהומי לכל טענה שאינה תואמת את מה שאתה מאמין או לא מאמין בו.

אתה כנראה לא מודע לכך אבל לפעמים התבטאויות שלך פוגעות (לפחות בי) וממש שלא לעניין - ולהיות פוגע אני יכול לפחות ברמה שלך.

אז שפכתי את אשר על ליבי - ושיהיה לכולנו חג שמח. ומי שיש לו טרנזיסטורים לא קלאס A, ומי שאין לו שפופרות, לא לכבות את הציוד....

אריה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
daz ,

למרות שדעתי כדעתך, אני סבור שזה לא המקום לדיון כזה.
אבל נעים לי לדעת שאני לא לבד....

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר,
למרות שלא פעם אתה כותב ש"כל אחד ודעתו" הניסוחים שלך ממש לא מצביעים על כך שמחשבותיך תואמות את הניסוחים שלך:
מדובר בנושא שאתה טוען בעצמך שאתה לא מבין בו.
מביאים לך שתי ציטטות של אנשים מהתחום שלפחות ברמת ההיתכנות הם מבינים בנושא יותר ממך - ואתה במקום להגיד מקסימום - שמעתי אבל אני לא מקבל, אתה תוקף את מי שמביא את עדותם של אותם אנשים כאילו שהתייחסות אליהם "אלוהית".

מאחר ועדותם של שני האישים המכובדים מ NAIM ומ- Pass למעשה זהות, ועם כל הכבוד לך אני חושב שהם מביני עניין טוב יותר ממך, אני סבור שאתה צריך לברור טוב יותר את מילותיך ולא להתייחס בזלזול תהומי לכל טענה שאינה תואמת את מה שאתה מאמין או לא מאמין בו.

אתה כנראה לא מודע לכך אבל לפעמים התבטאויות שלך פוגעות (לפחות בי) וממש שלא לעניין - ולהיות פוגע אני יכול לפחות ברמה שלך.

אז שפכתי את אשר על ליבי - ושיהיה לכולנו חג שמח. ומי שיש לו טרנזיסטורים לא קלאס A, ומי שאין לו שפופרות, לא לכבות את הציוד....

אריה
ראשית, מתנצל על הפגיעה.

שנית, האנשים הנ"ל הם מומחים ברמה בינלאומית לנושא בניית מכשירים שנשמעים טוב.
המומחיות לענייני שרידות רכיבים וחומרים אינה מומחיות נגזרת ו/או קשורה ישירות לעניין.

זה כמו לשאול סופר-שף מה סוגי הזבלים העדיפים לגידול חסה והאם הם דומים או שונים מאלה לגידול עגבניות, בתלות באקלים במדינות שונות. ייתכן שהוא יודע במקרה, אבל לא הייתי סומך על דבריו כמקור לבחירת סוגי הזיבול, לא לאדמה ולא למוח, וזאת בלי להעריץ פחות את מטעמיו ולהיות מוכן לשלם הרבה כסף על הזכות להתענג מהם.

(ייתכן שהדוגמה של חסה לעומת עגבניות טיפשית במידה אבסורדית ואפילו לא מגדלים אותם בתנאים דומים בכלל, אבל דומני שהרעיון ברור).

שלישית, אותי מאוד מתסכל המצב שבו אתה כותב משהו, אני עונה לך בצורה מנומקת מדוע הוא אינו נכון/רלוואנטי, ואתה ממשיך ומתעקש על נכונותו/רלוואנטיותו הרבה מעבר לגבולות הסבלנות שלי, שזה גם מה שקורה הפעם.

רביעית, אומרים שסייג לחוכמה -- שתיקה, כבר הזכרתי משהו כזה קודם בהקשר שלך, אבל אולי גם בהקשר שלי עדיף שאשתוק כשכותבים דברים בעייתיים בסביבה שלי, אבל בפועל, מסתבר שאני לא חכם ברמה הזו., והטיפשות הזו שלי היא שהביאה להשעייתי כבמה מקרים, ואני לא לומד מהניסיון...

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
daz ,

למרות שדעתי כדעתך, אני סבור שזה לא המקום לדיון כזה.
אבל נעים לי לדעת שאני לא לבד....
אתה ממש לא לבד בעניין הזה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ככה היה עם "האנס הבכיין" כזכור לך!
מה אתה קופייץ?

כנראה שלא שמת לב שבמשך שנים אני מאוד נזהר בכבודך, ממעט "לרדת" עליך, למרות שאתה ממש לא ממעט לעשות את זה לי -- לא שחסרות הזדמנויות שבהן אתה לא פולט מרגליות בלבד -- והרבה פעמים ניסיתי להציל אותך ולתמוך בך, כולל בענייני רגשי הנחיתות שלך.

אז לי נמאס מזה שבכל הזדמנות אתה משחיל הערות נבזיות, גם כשאתה בכלל לא בעניין, כמו הפעם. מספיק עם זה, בבקשה.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אדם מושחז כמוך ודאי מפחיד כאן את כולם חוץ ממטומטם אחד שלא הבין זאת!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
ושוב לא יכול להתאפק כרגיל ,האם אתה מעוניין שנגלגל כאן את תכונות האופי שלנו בהקשר של "רגשי הנחיתות" ,האם לדעתך אתה מצטייר כאן כמאוזן ונורמלי?
לא מאמין שתרצה קרב סכינים שכזה ,אבל אתה מוזמן,
כשתרומתך למען מישהו תתקרב למשהו מעבר לאוננות הנפשית שלך כאן בכדי לחזק את מה שאין לך ,אז אולי תתחיל להיות בוחן כליות ולב ,בקיצור זוז לי מהעיניים בחיאת דינאק!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אדם מושחז כמוך ודאי מפחיד כאן את כולם חוץ ממטומטם אחד שלא הבין זאת!

ושוב לא יכול להתאפק כרגיל ,האם אתה מעוניין שנגלגל כאן את תכונות האופי שלנו בהקשר של "רגשי הנחיתות" ,האם לדעתך אתה מצטייר כאן כמאוזן ונורמלי?
לא מאמין שתרצה קרב סכינים שכזה ,אבל אתה מוזמן,
כשתרומתך למען מישהו תתקרב למשהו מעבר לאוננות הנפשית שלך כאן בכדי לחזק את מה שאין לך ,אז אולי תתחיל להיות בוחן כליות ולב ,בקיצור זוז לי מהעיניים בחיאת דינאק!
כנראה שלא עמד לך שכלך להבין שהכוונה לא הייתה איום ב"קרב סכינים" או ירידה אחרת לרמת השוק שאתה מביא, אלא רק תזכורת -- אולי בוטה מדי -- לכך שאתה משיב רעה תחת טובה באופן מתמשך, ושנמאס.

יש עדיין בפורום התבטאויות בלתי-הולמות שלך לדיראון עולם -- הן אומרות עליך הרבה יותר ממה שתוכנן אומר על המושמץ התורן -- מסיבה זו אפילו ביקשתי בזמנו במפורש שאלה שהופנו אלי לא יימחקו...

אם אתה רוצה להוסיף עוד כאלה -- תפאדל -- הדרך פתוחה :)

נ.ב., אני מצטער שאין כאן פונטים של אותיות רועדות מפחד... :)

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
עמיר,
אין לי בעיה עם דעותיך.
אני טוען כנגד הזלזול המילולי שהפגנת כנגד שני אנשי המקצוע שדבריהם הובאו לכאן, הזלזול שהפגנת בי כמי שהביא את אחד הציטוטים ("עוד אלוהים") ועצם הכנסת המושג "אלוהים" באופן מאוד מזלזל לדיונים האלה.

כל אלה לא קשורים לעמדה שלך שזכותך המלאה כמובן - ואתה לא צריך אישור שלי בשביל זה..... - להחזיק בה ולטעון אותה מעל דפי הפורום.

אריה

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר,
אין לי בעיה עם דעותיך.
אני טוען כנגד הזלזול המילולי שהפגנת כנגד שני אנשי המקצוע שדבריהם הובאו לכאן, הזלזול שהפגנת בי כמי שהביא את אחד הציטוטים ("עוד אלוהים") ועצם הכנסת המושג "אלוהים" באופן מאוד מזלזל לדיונים האלה.

כל אלה לא קשורים לעמדה שלך שזכותך המלאה כמובן - ואתה לא צריך אישור שלי בשביל זה..... - להחזיק בה ולטעון אותה מעל דפי הפורום.

אריה
אני מודה באשמה של ציניות בהתייחסות ש-Naim, כאילו שהתייחסות ל-Pass אינה מספיקה, וכאילו עצם הבאת ציטוט מ-Naim סוגרת את הדיון, בלי שום מקום לפרשנות, כפי שטענת.

אלהים נכנס לכאן בכך שאפילו את דבריו-כביכול כן מפרשים ללא סוף, ואם זה מותר/קביל/סביר, אזי בוודאי ובוודאי גם למומחים הנ"ל שלא בתחום מומחיותם, והנקודה שניסיתי להבהיר -- בחוסר הצלחה, כמסתבר -- היא שדעתו של מומחה מחוץ לתחום מומחיותו אינה נחשבת כלל וכלל כדעת מומחה, כמו לדוגמה, אפילו דעתו של סופר-טבח ברמה בינלאומית, עם כל כוכבי מישלין, בעניינים שאינם קשורים להכנת סופר-ארוחות (==תחום מומחיותו) אלא בעניינים הטכניים של מרכיביהן.

כדי לדעת מבחינת סאונד אם עדיף לכבות או להשאיר דלוק כמה שעות/ימים, לא צריך להיות סופר-מהנדס -- מספיק להיות בעל אוזניים וטיפה רגישות לסאונד -- והמומחים הגדולים לבניית מכשירים אפילו לא זקוקים לזה -- הם יכולים לסמוך על בעלי אוזניים שעובדים אתם כדי לדעת את זה.

כדי לדעת אם הדלקה רצופה גורמת לנזק (או לתועלת?) יש צורך בסוג שונה מהותית של ידע, הבנה, ניסיון מעשי ו/או כישרון ממה שייש לסופר-מהנדס, גם בתחום האזניים וגם בתחום הטכני.

ולפיכך, לדעתי, המשפטים שהופרחו על ידם בהקשר זה, שאין נזק בהפעלה רצופה של שנים, אין לקבלם כחוות דעת של מומחים לנושא הזה, אלא כהתרשמות כללית, שאין סיבה להניח שהיא מבוססת סטאטיסטית, עם קבוצות ביקורת, בידוד משתנים, ניטרול משתנים, וכד'. מה גם שלא בטוח שהושווה הסאונד של מכשירים זהים שהיו במשך שנים בתנאים דומים, כשחלק כובו והודלקו בכל פעם, ואחרים הושארו דלוקים ברצף.

הרי למשל ייתכן שהם נתקלו במהלך נסיונים במישהו שמדליק ומכבה הרבה, שהתקלקל לו המכשיר. לא בטוח שהם ביררו אתו אם הוא גר קרוב ליים, שאולי זו הסיבה החזקה יותר לקילקול מאשר ההדלקות והכיבויים, וזה עלול להיחרט בזכרונם (="נסיונם המקצועי") כאילו ההדלקות/כיבויים הם גורם שמגדיל את מספר התקלות.

בתקווה שנקודות אלה הובהרו.

בברכה!
עמיר

נערך לאחרונה ב:

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
691
נקודות
113
אני מאוד מופתע מתוצאות הסקר (לא שזה אומר משהו), אבל 44% מהעונים על הסקר משאירים את הציוד שלהם דוחק או לפחות בסופ״ש/חגים...שהאזנה משמעותית.
אני בטוח שגם חלק מהעונים שמכבים את הציוד שלהם (חלקם אמרו לי), שמכבים בגלל שמדובר בציוד מנורות.
אפרופו ניים, אריה, אתה/ם במקרה יודעים מדוע הבחור שצוטט סייג את דבריו לגבי ציוד Class A? או שלא בדיוק הבנתי.
ניר

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
ניר
הצלחת להוציא כאן את השדים מהבקבוק.
מכבים או לא, העיקר שנהנים ממוזיקה טובה :כל-הכבוד:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אני מאוד מופתע מתוצאות הסקר (לא שזה אומר משהו), אבל 44% מהעונים על הסקר משאירים את הציוד שלהם דוחק או לפחות בסופ״ש/חגים...שהאזנה משמעותית.
אני בטוח שגם חלק מהעונים שמכבים את הציוד שלהם (חלקם אמרו לי), שמכבים בגלל שמדובר בציוד מנורות.
אפרופו ניים, אריה, אתה/ם במקרה יודעים מדוע הבחור שצוטט סייג את דבריו לגבי ציוד Class A? או שלא בדיוק הבנתי.
ניר

לא לא יודע מדוע הוא סייג לקלאס A. בהמשך בתגובה לשאלות נוספות שעיקרן דאגה לרמקולים הוא כתב שאפשר לכבות רק את מגבר ההספק כך שבמקרה של תקלה לא ינזקו הרמקולים ולהשאיר תמיד את העוצמה על מינימום.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
דפדפתי בכמה בכמה פורומים ומסתבר שהשאלה לכבות או לא נשאלת בכולם. התשובות שונות אבל נדמה לי מבלי שערכתי ספירה מדוקדקת, שהרוב משאירים את הציוד מופעל אלא אם הם יוצאים לחופשה או שהם באזור של סערות ברקים והם מכבים את הציוד בזמן הסערה.

מצאתי גם הסבר טכני מדוע להשאיר מופעל, אני כמובן לא יודע מה הידע עליו מסתמך הכותב. הוא טוען (אני מקצר את דבריו) שבזמן כיבוי הציוד הקבלים "מתרוקנים". כשמפעילים את הציוד, עד שהקבלים מגיעים למצב האופטימלי שלהם הם מהווים קצר ולכן הם מעמיסים את מעגלי הספק. זו לדבריו הסיבה שבזמן הדלקת המגבר נשמע הרעש ברמקולים. הוא גם טוען שכשהקבלים מכובים הם מתייבשים ולן רצוי להשאיר את המגבר פועל ובייחוד במגברים ישנים.

הנה הדברים שלקחתי מפורום אודיוגון. האם אין בפורום מהנדס חשמל?

אריה

02-28-01: Sean
Technology has moved on once again. Capacitors are one of the "active" components that benefit from being left on as long as they are not "cooking" inside of a "hot box". When electrolytic caps are not used for an extended amount of time, they first discharge and then begin to dry up. When power is then applied to the unit, there is a MAJOR in-rush current to the caps in order to "fill them". Until they are "filled" they present a near short to the power supply. It is at this time that many caps or other components in the power supply are stressed and "pop" under the instantaneous but large load demanded. Keeping the caps fully charged will cause less thermal stress along with greatly reduced risk of dielectric damage from internal arcing. This is why "techs" use a variac to SLOWLY power up old equipment. They are letting the caps "reform" gradually instead of blasting them with the massive surge that they would normally see upon "firing up". Sean

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הסיוג ל-class A נובע כנראה משתי סיבות: ההתחממות שאינה תורמת לאורך-החיים של רכיבים, וצריכת הזרם הגבוהה.

ככל הידוע לי, ההסבר עם הקבלים הוא נכון, וייש גם עניין נוסף, של הגעת הרכיבים לטמפרטורת העבודה הקבועה שלהם.
שני התהליכים הם אסימפטוטיים -- בהתחלה מתקרבים מהר לערך הסופי, אבל כל התקרבות נוספת לוקחת זמן רב יחסית.

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור