מתחיל להרכיב את מערכת החלומות שלי

lennyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
יכול להיות שאני אפגע בפרנסה של כמה סוחרים, אבל לדעתי הכיוון צריך להיות רמקולים נצילים. זה יחסוך לך הרבה כסף ותקבל תמורה וסאונד שכדי להשיגu מרמקול רגיל, כדוגמת הרמקולים הקרמיים שמציעים לך, תזדקק להרים של כסף בהשקעה בהגברה.
רמקולים נצילים יכולים להיות living voice, wlm, tannoy prestige (מהמבחר שיש פה בארץ). יש גם avantgarde אם בא לך להשתולל (אולי גם zu audio אם תמצא).
ואם לא בא לך על שפופרות, למרות שהן הכי מתאימות לרמקולים מהסוג הזה, יש הגברות טרנזיסטוריות מעולות עם מעט ואטים, לדוגמת red wine, accuphase, luxman וגם המגברים של pass ה-XA30.5 שעושים מוסיקה יותר טוב מכל מפלצת שתקנה.
לא צריך מגברים זוללי זרם בכדי להוציא מהם את המיטב וההגברה תעלה לך שליש מאיזה pass labs 350.5 או איזה מפלץ אחר.
ב-200 אל"ש (גג!!!), תצא עם מערכת שעושה מוסיקה יותר טוב מכל מערכת שהציעו לך פה, לטעמי.

נערך לאחרונה ב:

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
ערן.

בקלות עוברים את ה-300,000 ש"ח.
ברק עוד עידן את מה שבאמת צריך.
כמובן שלא מוציאים את הסכום הזה במכה, זה "אוסף" של רכיבים שבונים עם הזמן.

ב300K , כל עוד הדרישות הן למקור מבוסס מחשב וללא תוספות אנאלוגיות
צריך לתת יותר דגש על הרמקול ולא לבסס את המערכת על רמקול ב25% מהתקציב, על אחת כמה וכמה אם חלל ההאזנה גדול.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יכול להיות שאני אפגע בפרנסה של כמה סוחרים, אבל לדעתי הכיוון צריך להיות רמקולים נצילים. זה יחסוך לך הרבה כסף ותקבל תמורה וסאונד שכדי להשיגu מרמקול רגיל, כדוגמת הרמקולים הקרמיים שמציעים לך, תזדקק להרים של כסף בהשקעה בהגברה.
רמקולים נצילים יכולים להיות living voice, wlm, tannoy prestige (מהמבחר שיש פה בארץ). יש גם avantgarde אם בא לך להשתולל (אולי גם zu audio אם תמצא).
ואם לא בא לך על שפופרות, למרות שהן הכי מתאימות לרמקולים מהסוג הזה, יש הגברות טרנזיסטוריות מעולות עם מעט ואטים, לדוגמת red wine, accuphase, luxman וגם המגברים של pass ה-XA30.5 שעושים מוסיקה יותר טוב מכל מפלצת שתקנה.
לא צריך מגברים זוללי זרם בכדי להוציא מהם את המיטב וההגברה תעלה לך שליש מאיזה pass labs 350.5 או איזה מפלץ אחר.
ב-200 אל"ש (גג!!!), תצא עם מערכת שעושה מוסיקה יותר טוב מכל מערכת שהציעו לך פה, לטעמי.

כאחד ששמע כמה וכמה מגברים ורמקולים בחייו אני יכול להעיד שאין living voice או wlm שנשמע כמו רמקולים קרמים או אפילו קרוב לכך. לרמקולים קרמים סאונד מאוד יחודי ורזולוציות שכמעט ולא ניתן להשיג עם רמקולים מיחידות קרטון או פוליפרופילן.

ה-350.5 הוא מגבר טוב יותר מה-30.5. הוא גם יותר מעודן, יותר נקי ויותר "נכון" ממנו. והרמקול שלי עובד בקלות עם 30 וואטים.

יש לזכור שרמקולים נצילים הם גם בעייתים. אולי אפילו יותר מרמקולים ממוצעים {לא קשים ולא קלים מידי}. הבעיה העקרית היא שרמקול נציל מאוד צריך הגברה מאוד שקטה, כך גם מקור, כך גם קדמגבר. לרמקולים נצילים יש נטיה לצאת מאיזון בתחום הגבוה. לכן, צריך ציוד מאוד מאוזן על מנת להוציא תוצאה נעימה. זה אומר ציוד יקר וגם שם הוא יגיע ל-200,000 ש"ח בקלות.

ההצהרה של "תצא עם מערכת שעושה מוסיקה יותר טוב מכל מה שהציעו לך כאן" היא לא נכונה. משום שלא שמעת אפילו שילוב אחד ממה שהציעו לו כאן.

שתשמע קרמים של טידל, איזופון או קונצנזוס מול living voice או wlm אתה תבין כמה אתה טועה.

lennyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
כאחד ששמע כמה וכמה מגברים ורמקולים בחייו אני יכול להעיד שאין living voice או wlm שנשמע כמו רמקולים קרמים או אפילו קרוב לכך. לרמקולים קרמים סאונד מאוד יחודי ורזולוציות שכמעט ולא ניתן להשיג עם רמקולים מיחידות קרטון או פוליפרופילן.

ה-350.5 הוא מגבר טוב יותר מה-30.5. הוא גם יותר מעודן, יותר נקי ויותר "נכון" ממנו. והרמקול שלי עובד בקלות עם 30 וואטים.

יש לזכור שרמקולים נצילים הם גם בעייתים. אולי אפילו יותר מרמקולים ממוצעים {לא קשים ולא קלים מידי}. הבעיה העקרית היא שרמקול נציל מאוד צריך הגברה מאוד שקטה, כך גם מקור, כך גם קדמגבר. לרמקולים נצילים יש נטיה לצאת מאיזון בתחום הגבוה. לכן, צריך ציוד מאוד מאוזן על מנת להוציא תוצאה נעימה. זה אומר ציוד יקר וגם שם הוא יגיע ל-200,000 ש"ח בקלות.

ההצהרה של "תצא עם מערכת שעושה מוסיקה יותר טוב מכל מה שהציעו לך כאן" היא לא נכונה. משום שלא שמעת אפילו שילוב אחד ממה שהציעו לו כאן.

שתשמע קרמים של טידל, איזופון או קונצנזוס מול living voice או wlm אתה תבין כמה אתה טועה.
אהבתי את נימת ההתנשאות והזלזול שלך. ממש קבלת אורחים למופת.
מאיפה אתה יודע מה שמעתי ומה לא?
לידיעתך, שמעתי טידל, איזופון, קונצנזוס (את הדגמים היקרים), קארמה, marten, lumanwhite ועוד כל מיני חברות עם יחידות קרמיות שאתה בטח לא מכיר, אולי מתמונות ברשת. אני די בטוח שלא שמעת את הדגמים היקרים של wlm ורמקולים נצילים אחרים שאין לאף אחד פה בארץ.
לרמקולים קרמים יש רזולוזציה, אבל אין נשמה, אין להם סיכוי להתחרות עם הדינמיות, המהירות ותחושת החיות של רמקולים נצילים [שזו ההגדרה שלי של "לעשות מוסיקה"].
ה-XA30.5 לא מיועד לרמקולים שלך, הוא מיועד לרמקולים קלים להנעה, ועל רמקולים כאלה הוא נשמע כמה עשרות מונים יותר טוב מכל סדרת ה-X שלהם. אין מה לעשות, class a זה עולם אחר. אבל עם רמקולים קרמיים זה לא רלוונטי כי צריך תחנות כח חסרות נשמה להגביר אותם.
כל המגברים שהמלצתי עליהם, הם סופר שקטים [בתצורת class a] ואין שום בעייה להפעיל איתם רמקולים נצילים [נניח עד 110db, נראה לי שזה מספיק].
בכלל, עדיף שפופרות. אבל חברינו טיגריס לא מעוניין ולכן לא המלצתי על כאלה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קודם כל אתה זה נכנס לפורום מבלי להציג את עצמו ואני לא זוכר שברכת את ברכת "ברוכים הנמצאים". אז אנא ממך, אל תלמד אותי מהי קבלת אורחים.

לגבי מה ששמעת.
נחמד לשמוע ששמעת הרבה רמקולים קרמים אך המסקנה שלך לגבי "נשמה" היא שגויה. בוא אלי ותבין.

שמעתי המון רמקולים נצילים והגעתי למסקנה שאני מעדיף נצילות ממוצעת.

לגבי המסקנה שלך שמגברים חזקים הם חסרי נשמה אענה בפשטות - אתה טועה!

בקיצור, רוצה דיון, רוצה שנתייחס למה שאתה כותב ברצינות, ספר מאיפה המסקנות שלך.

אגב, אני מכיר המון הורנים ורמקולים מאוד נצילים בתוצאות שלא היתה בהם שמץ של "נשמה", לא היו מהירים ולא דינמים. הכל תלוי מה אתה משדך למה. בשני המקרים אפשר להגיע לתוצאות זוועה.

אגב, חבר kr ל-טידל ותגיד לי אם יש שם נשמה.

מאסטרו אודיו

עוסק בתחום
מעורבות
338
נקודות
83
העצה הכי טובה לאדם שמחפש מערכת במחיר כזה היא לשמוע מערכת שלמה ולא להמר
על רכיב מפה ורכיב משם. קשה מאוד להרכיב ככה מערכת טובה וטעות בתקציבים כאלה
תהיה טעות כואבת מאוד. שמע מערכת שלמה במקום אחד, אם אפשר לגוון ולשחק עם רכיבים
במקום מה טוב. אין שום משמעות מקדימה לטכנולוגיה זו או אחרת, רמקול נציל או לא, קרמי או
קרטון, רק מה שמתאים לך באוזן ובלב וגורם לך הנאה. לך עם יבואן אחד שנראה לך שמבין את
הצרכים שלך והוא אמון עליך.

עופר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
במקום מה טוב. אין שום משמעות מקדימה לטכנולוגיה זו או אחרת, רמקול נציל או לא, קרמי או
קרטון, רק מה שמתאים לך באוזן ובלב וגורם לך הנאה. לך עם יבואן אחד שנראה לך שמבין את

עופר.
(Y)

lennyk

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
קודם כל אתה זה נכנס לפורום מבלי להציג את עצמו ואני לא זוכר שברכת את ברכת "ברוכים הנמצאים". אז אנא ממך, אל תלמד אותי מהי קבלת אורחים.

לגבי מה ששמעת.
נחמד לשמוע ששמעת הרבה רמקולים קרמים אך המסקנה שלך לגבי "נשמה" היא שגויה. בוא אלי ותבין.

שמעתי המון רמקולים נצילים והגעתי למסקנה שאני מעדיף נצילות ממוצעת.

לגבי המסקנה שלך שמגברים חזקים הם חסרי נשמה אענה בפשטות - אתה טועה!

בקיצור, רוצה דיון, רוצה שנתייחס למה שאתה כותב ברצינות, ספר מאיפה המסקנות שלך.

אגב, אני מכיר המון הורנים ורמקולים מאוד נצילים בתוצאות שלא היתה בהם שמץ של "נשמה", לא היו מהירים ולא דינמים. הכל תלוי מה אתה משדך למה. בשני המקרים אפשר להגיע לתוצאות זוועה.

אגב, חבר kr ל-טידל ותגיד לי אם יש שם נשמה.
וואו, אתה פשוט לא מסוגל לקבל ביקורת. תזכור שאני אמרתי "לטעמי", אתה יוצא נחרצות ואומר לי שאני טעיתי ושאני לא מכיר, לבוא לשמוע אצלך כהנה וכהנה... [וזה מבלי לדעת בכלל מי אני, מה אני ומה אני מכיר]
איזה דיון בדיוק אתה רוצה לפתח פה? אתה כבר הסקת שמרבית דבריי אינם נכונים. אז במה זה יעזור שאספר על החוויות האודיופיליות שלי שכבר בפוסטים הראשונים שלי שוללים כל ידע שלי על הסף.
וד"א, שמעתי טידל עם שפופרות (עם מונבלוקים של cat שעולים כמעט כמו הרמקול) וזה עדיין לא הצליח לגרום לי לבכות. מה שכן כמות הכסף שהבחור זרק על הסט הזה גרמה לי לבכות.

אני אחזור למחתרת, כי פה לא ממש מעוניינים בדעה שלי.

logan

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
אני מזדהה עם כל מילה של מאסטרו

הלוקסוס של לוקח מפה את זה, ולוקח מהשני את ההוא, ומהשלישי את ההיא מיועד לאניני צליל שזמנם הרב מאוד בידם - אוהבים לשחק עם סינרגיות. קוראים המון ספרות מקצועית ופורומים לגבי השילוב, ויודעים למקם את הכל בחדר תוך טיפול אקוסטי מתאים - כדי שהמערכת תתאים ככפפה לחדר.

ואגב, אף אחד מקודמי, נדמה לי, לא המליץ לטיגריס להשאיר כשלושים אלף זוזים בערך בצד לטיפול אקוסטי - אם יידרש כזה. אז אני ממליץ.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
ואגב, אף אחד מקודמי, נדמה לי, לא המליץ לטיגריס להשאיר כשלושים אלף זוזים בערך בצד לטיפול אקוסטי - אם יידרש כזה. אז אני ממליץ.

מר לוי היקר אם לא קראת את מה שכתבתי על אקוסטיקה אתה מוזמן לקרוא שוב:)

א.חלל האזנה. אינני יודע מה גודל החלל שאתה מאזין בו אבל ככל שהחדר גדול יותר הוא ידרוש טיפול אקוסטי הולם יותר וגם לא זול, אשר יהיה נכון לקחת בחשבון שהוא חלק בלתי נפרד מהתקציב של המערכת.
חלל מטופל בצורה מקצועית יתן אינדיקציה טובה לגבי איכות המערכת ב 80% - + יותר מחלל שאיננו מטופל כלל.
כל רכיב אודיו אשר תכניס לחלל המטופל כהלכה, ישמע נכון יותר ובכך יחסוף בפניך אילו רכיבים מתאימים לסט שאתה בונה ואילו רכיבים מתאימים פחות, מבלי לשבור את הראש
אם הבעיות שאתה שומע נובעות מהחדר או לא.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
אלדר -ניראה שהטיגריס נעלם אל תוך היער-ככל הנראה רצה סתם להפיח קצת עינין בפורום.
ממתי אנשים בעלי תקציב כזה ישר באים ומבקשים את עזרת הפורום בבניית מערכת בשווי רבע מיליון שקל???
הם בד"כ מגיעים דרך אחד הקבלנים שמשפצים להם את הווילה לטופ אודיו או לאודיונוט ושופכים שם את הכסף מבלי להתייחס למה שקנו בכלל.

אתה צודק. אני פרשתי (ורד נבול).

תומר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
וואו, אתה פשוט לא מסוגל לקבל ביקורת. תזכור שאני אמרתי "לטעמי", אתה יוצא נחרצות ואומר לי שאני טעיתי ושאני לא מכיר, לבוא לשמוע אצלך כהנה וכהנה... [וזה מבלי לדעת בכלל מי אני, מה אני ומה אני מכיר]
איזה דיון בדיוק אתה רוצה לפתח פה? אתה כבר הסקת שמרבית דבריי אינם נכונים. אז במה זה יעזור שאספר על החוויות האודיופיליות שלי שכבר בפוסטים הראשונים שלי שוללים כל ידע שלי על הסף.
וד"א, שמעתי טידל עם שפופרות (עם מונבלוקים של cat שעולים כמעט כמו הרמקול) וזה עדיין לא הצליח לגרום לי לבכות. מה שכן כמות הכסף שהבחור זרק על הסט הזה גרמה לי לבכות.

אני אחזור למחתרת, כי פה לא ממש מעוניינים בדעה שלי.

לא ידידי. אתה בא לכאן, מצהיר הצהרות מבלי שמישהו כאן מכיר אותך, מבלי שהצגת את עצמך ומבלי שסיפרת מה שמעת. אני, לצערי, לא יכול לנחש מי עומד מולי.

ההזמנה לבוא ולשמוע היא אמיתית, אתה מוזמן. אני מבטיח לך שנשמה אפשר להוציא מכל רמקול עם השילובים הנכונים וההיפך. גם מהורן נציל {שאני לא מתחבר לצליל הצינורי הזה} אני מוציא את ה"נשמה" בקלות. מעבר לכך ש"נשמה" זה עניין מאוד אישי. מה שמרגש אותך יכול לא לרגש אחר.

זה ממש לא נכון שלא מעוניינים בדיעה שלך. אבל תסכים איתי שאדם עם 8 הודעות וכבר "מותש" מדיון או מחוסר הסכמה ומציין זאת בסגנון של "וואו, אתה מתיש", מראה על זילזול מוחלט בזה שמתדיין איתך. אז אנא, בדיוק כפי שאני לא אגיד לך שאתה "מתיש" אותי אל תגיד זאת לאחרים. זה למשל, לא מנומס.

אתה יכול לבחור אם לחזור למחתרת או להשאר. אנחנו מקבלים כל גולש אך לצערינו איננו יודעים מי הוא כל אחד. ולכן, טענות כאלה, מאדם שלא יודעים מהיכן הוא בא, מעלות שאלות ואף לעיתים תגובה מהסוג שאני הגבתי {שהיא עדיין לא היתה בסגנון של "וואו אתה מתיש"} אך אני בטוח שאתה מבין שזה קצת "מרגיז" לראות אדם שההודעה הראשונה שלו בפורום נפתחת במשפט הבא. " חבל שכולכם קבלתם אפס בהבנת הנקרא..." וכן, זה מה שאתה כתבת בהודעתך הראשונה בפורום ואתה עוד מצפה לקבלת אורחים לבבית?

בקיצור, עוד אפשר לשנות את הגישה הזו, להיות קצת יותר נחמד, לחשוף יותר מי אתה ומה שמעת לפני שאתה יוצא בהצהרות. ואז, ואני מבטיח לך, כולנו כאן נהנה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113

עופר.

(Y)

טיגריס

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה לכולם. לא האמנתי שאקבל כ"כ הרבה פידבקים (וסליחה שלא יכולתי להיות יותר אקטיבי) . בינתיים אני עדיין בארץ . מצד אחד לא קיבלתי את כל התשובות שרציתי (במיוחד לגבי נגנים) ומצד שני קיבלתי כ"כ הרבה מידע שזה קצת מבלבל. נראה לי שאני צריך קצת לעכל את כל המידע ואז להתחיל לבדוק דברים.
מקבל את ההמלצה לנסות מערכות שלמות אצל יבואנים שונים .
יש המון אופציות שעל הנייר נשמעות נפלאות וכנראה שתהיה לי יותר עבודה ממה שחשבתי.
לגבי הויכוח של כמה על רמקולים קרמיים - עד כה יצא לי לשמוע רק את הטידאלים בתערוכה והם נשמעו לאוזני נפלא - נקיים, מפורטים, חיים מאוד אבל שמעתי אותם רק לזמן קצר ועם מגבר שפופרות שאיני מעוניין כרגע להיכנס לזה . (נ.ב - הבנתי שלחברות המייצרות רמקולים עם דרייברים קרמיים יש שתי אופציות של טויטרים : קרמיים ויהלום. מה המאפיינים של כל אחד? נמר - מה הטויטר ברמקולים שלך ?).
לגבי התקציב - זה שכתבתי שהתקציב יהיה עד 300K לא אומר שאני מתעקש להוציא הכל. רק אם תהיה מערכת שתשמע כל כך יותר טוב ייתכן ואוסיף. כרגע הכיוון שלי (עוד לפני ששמעתי מערכות) הוא מגבר אינטגרייטד כמו ASR EMITTER I EXCLUSIVE , פליניוס היאטו שאמורים לעלות סביב 40K , עם נגן תקליטורים בתקציב של סביב 40-60K , רמקולים סביב 70-100K ועוד כ-30-50K על כבלים וחשמל , 10-15K על מעמד וסכום דומה על אקוסטיקה.

דודי (חתלתול בשאיפה להיות טיגריס) (ורד)

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
סתם מסקרנות - איזו קידומת אתה מחליף ?
אני בשנה הבאה מחליף גם (קידומת) אז אולי כדאי שאתחיל לחסוך.
דרך אגב - ואני אומר את זה עם כל הצניעות המתבקשת - אני לא חושב שיש דבר "רע" במגברים כמו ה ASR או ההיאטו. ויש רמקולים נהדרים גם ב10-15,000$. וכמובן גם נגנים בתקציב שבו נקבת. כך שגם בסכום "צנוע" מאד של 100-120,000 (ש"ח אני מתכוון) תקבל מערכת מעולה, שלא בטוח שמערכות יקרות יותר יאפילו עליה. יש איזשהו שלב (ושוב - לטעמי, ומנסיוני המוגבל יחסית לזה של כמה חברים פה), שבו תוספת כסף לא מתבטאת אוטומטית בתוספת איכות, ויותר חשוב מה שהטעם האישי שלך מכתיב.
ואישית, בעולם שבו יש עדיין מיליוני ילדים רעבים ופועלים במצריים שמרוויחים 50$ לחודש, ואני כבר אומר שעם כל הפלצנות שבה זה עלול להתפרש, אני חושב שקצת "צניעות" לא תזיק בכל תחום, וגם בתחום האודיו. ציוד יקר באופן מוגזם לא גורם לי להזיל ריר, הוא גורם לי רתיעה אינסטינקטיבית מסויימת.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טיגריס.
אצלי יש טויטר קרמי. ניתן לשדרג לטויטר יהלום אך לאחר שהאזנתי לו הבנתי שלמרות היתרונות הסונים שלו על הטויטר הקרמי יש לו נטיה לחריפות שמשום מה בטידל לא היתה מורגשת ובערבה של איזופון כן היתה מורגשת.

אתה כמובן מוזמן להתארח אלי ולשמוע קונצנזוז עם פס לאב אתה מוזמן, אם תרצה לשמוע vr7 אני מאמין שאלדר ישמח לארח, את הבזנהופר תוכל לשמוע אצל יהושוע גומא {מארח למופת}, אם תרצה לשמוע רמקולים של רוקפורט גם אפשר לסדר את העניין, רצוי שתאזין לרמקול נוסף שלא מקבל כאן מספיק התייחסות - אסקלנטה שגם הוא יכול להתאים לך וגם בעניינו אני יכול לארגן לך האזנה.

החשוב הוא להאזין אצל אנשים לפני שאתה מאזין אצל יבואנים. הסיבה היא שרוב המערכות בבית הלקוחות מורכבות משלל רכיבים שלדעתם הם מהווים את ההתאמה האופטימלית. אחרי שתחליט מה הכיוון שאתה מחפש יהיה ניתן להתחיל להמליץ לך באופן יותר ממוקד.

אגב.
נידבתי את כולם לארח אותך, אבל אל תדאג, מדובר באנשים נדירים אחד אחד שכל אהבתם היא לעזור ולתת מעצמם על מנת שהצרכן יבנה את מערכת חלומותיו.

בהצלחה.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
טיגריס, עד עכשיו נמנעתי מלהציע דגמים ספציפיים, כי באמת חשבתי שכדאי לך לשמוע סטים שלמים אצל היבואנים ולהתרשם ממה שיש להם להציע כ"חבילה" שכוללת הכל - מהחשמל ועד למעמד. אגב, חלק מהיבואנים יוכלו להציע לך יותר מסט אחד, אז אם אתה כבר "שם" כדאי להשקיע את הזמן ולהשוות בין מרכיבים שכל יבואן יכול להציע לך. (תביא את המוזיקה שלך איתך).

אבל אחרי שציינת שלא המליצו לך על נגן, אני מרשה לעצמי להמליץ לך בחום רב על הנגן בו אני בחרתי - EAR acute. הוא נכנס לך לתקציב וישאיר עודף (לכבלים), וראוי להשוות אותו למכשירים יקרים יותר.

והערה אחרונה ביחס למגברי שפופרות: אני חושב שיש לך איזו דעה קדומה או סוג של Misconception לגבי משמעויות ה"אחזקה" של מגברים כאלה. זה נכון שביחס למגבר טרנזיסטורי שלא דורש שום התייחסות מלבד ניגוב אבק מידי פעם, במגבר שפופרות יש סוג של התעסקות. אבל ביחס למה שתקבל, זה בטל בשישים. בחלק ניכר של מגברי השפופרות כיום אין שום התעסקות. ממש כלום. הביאס נעשה באופן אוטומאטי, ואת השפופרות מחליפים כל כמה שנים - אפשר פשוט להחליף סט שלם וסלאמת. במגבר שלי (גם כן EAR) - וגם במגברים אחרים כמובן- אין שום תחזוקה. מדליקים ושומעים מוזיקה. זהו. היתרון - יש לך אפשרות להחליף שפופרות במטרה לשפר עוד יותר את הסאונד. ואם לא בא לך, אין שום הכרח.
לעומת זאת, בחלק מהמגברים תקבל מוזיקליות והנאה שקשה למצוא במגבר טרניזסטור. וזו כל החוויה בעצם. אז לא כדאי לך לפסול את האפשרות הזו.

נערך לאחרונה ב:

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
נמר,
הצדק אתך שאשמח לארח כל מי שירצה לשמוע את המערכת שלי.

טיגריס,
1. הסכום שבקצבת למעמד ולטיפול אקוסטי אינו מספיק. הייתי מקציב לכך לפחות 20-30K .
2. אני מצטרף להצעה "שתעשה חושבים" פעם נוספת לגבי הגברת שפופרות.
3. בתקציב כמו שלך וכאשר מדובר במערכת חלומות, לא הייתי פוסל על הסף רכישת פריטים שונים מיבואנים שונים.

נ.ב.,
אולי הגיע הזמן שאשנה את שם המשתמש שלי לחתול? (בתנאי שדודו לא יתחיל לרדוף אחרי) ... :)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
טיגריס,
1. הסכום שבקצבת למעמד ולטיפול אקוסטי אינו מספיק. הייתי מקציב לכך לפחות 20-30K .2. אני מצטרף להצעה "שתעשה חושבים" פעם נוספת לגבי הגברת שפופרות.
לפי הסכומים המטורפים שמציינים פה על חשמל, כבילה, מעמד וטיפול אקוסטי,, אולי כדאי להשקיע כבר הכל בזה ולנגן עם טראנזיסטור קטן שעובד על בטריות באמבאטייה.

אמנם כל אחד מאלה יכול לתת שיפור מורגש, אבל אתה לא יודע מראש עד כמה המצב בעייתי עם האקוסטיקה, עד עמה הרכיבים מושפעים ממעמדים, וכו', וייש כלל זהב, לדעתי -- if it ain't broken, don't fix it!

גם לא הייתי מתעסק בכללי אצבע של אחך לחלק את התקציב.

ה-CD ממש לא מת, רחוק מזה, ואפילו ה-SACD הצולע עדיין בחיים כבר הרבה זמן, במיוחד בקלאסי. היו כאן כתבות על "שובו של הוויניל" עקב כך שמכירות הוויניל עלו בשיעור ניכר מאוד, אלא ששכחו לומר שגם אחרי העלייה, ויניל עדיין פחות מאחוז אחד.

הפואנטה אינה ויניל או לא, אלא הנבואות לקבי קצב השינוי. ייתכן שהוא יהייה מהיר, וייתכן שיהייה איטי, אבל אם אתה מחכה, אתה מפסיד את כל מה שבהישג ידך מעכשיו ועד התגשמות הנבואות, אם בכלל.

לדעתי/טעמי האישיים, B&W עדיפים בהרבה על KEF, ואין מה להתעסק בענייני נצילות יותר מדי. ASR זו אפשרות לא רעה, ואולי יש לאלדר השניצל למכירה, אני לא מעודכן.

הדרך הנוחה ביותר היא לעבוד עם יבואן אחד, שהייתרון של זה הוא היכולת לשמוע אצלו בחנות מערכת שלמה, אבל עדיף אולי לא ללכת לפי הנוחות ומה אפשר לשמוע בחנות, אלא לראות מה ממש מלהיב אותך בכל מקום, ואז לנסות את השילובים אצלך בביית, כדי למנוע מצב של אי-התאמה בסיסית (מה שניקרא באודיופילית עדכנית "חוסר סינרגייה").

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור