מתחיל להרכיב את מערכת החלומות שלי

טיגריס

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
לרגל החלפת קידומת החלטתי לפרגן לעצמי ולרכוש מערכת סטריאו מהאיכות הגבוהה ביותר.
התקציב עדיין לא נסגר אבל כרגע מדובר על סביבות כ- 200-300K שקלים למערכת המבוססת על CD כמקור.
מאחר וזמני מצומצם מאוד , אשמח לעזרה וחוות דעת לגבי ציודים בכדי לצמצם את האפשרויות ל-3-4 בכל אחד מהמוצרים.
רמקולים - מתכנן להוציא סביב 70-90 אלף ש"ח. מחפש רמקולים חיים עם גוון טונאלי עשיר. שמעתי בכמה הזדמנויות רמקולים קרמיים (לדוגמא טידאל בתערוכה האחרונה) והם הרשימו מאוד. האם יש למישהוא נסיון איתם לטווח ארוך. האם גם הקלטות לא מצויינות נשמעות מהנות איתן ? (חלק לא קטן מאוסף הדיסקים שלי הוא של מוזיקת רוק ונשמה משנות ה-60-70) . בעבר שמעתי ואהבתי רמקולים של KEF מהסדרה הגבוהה. האם מישהוא יכול לחוות דיעה על ה-207/2 . רמקולים מומלצים אחרים ?
מגברים - תקציב סביב 40-60 אלף ש"ח או יותר. עדיפות למגבר משולב. מעדיף סוליד סטייט או היברידי (פרה מנורות). האם מישהוא השווה מגברים משולבים בטווח זה ? אפשרויות שנראות מעניינות ע"פ ביקורות כתבים ומשתמשים הם ASR , פליניוס היאטו . המלצות אחרות ?
מקור - תקציב 60-80 אלף ש"ח מחפש CD עם אפשרות לחבר אליו מחשב . אפשרויות - פלייבק דיזיין , DCS PUCCINI עם יחידת ה- U-CLOCK . האם יש המלצות נוספות ?

בתודה - דודי (ורד)

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אם אתה עצלן, תבחר יבואן אחד ותקנה אצלו את הכל.
אחרי מבחני האזנה לסטים שהם יציעו לך.

חוץ מעצלנות יש בזה הרבה יתרונות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מאיפה הגעת לחלוקת התקציב הזו?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
דווקא עצלנות לא תקדם אותו לשום מקום

בטח לא למה שהוא מחפש/צריך.

בסכום כל כך מכובד צריך/חייבים לעשות רק "דבר אחד"
ללכת ולשמוע כמה סטים אצל יבואנים (אם אתה לא מכיר אתן לך כמה)
לגבש דעה,ורק לאחר מכן לבוא לכאן עם תבונות ונוכל להמשיך לדסקס על מה
כדאי/עדיף לך. ראה את זה בתור חוויה מהנה ביותר.

סתם לזרוק שמות/מותגים לא תוביל אותך למה שאתה צריך.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
התקציב שלך בהחלט מכובד.
מומלץ להפנות בסביבות 25% מהתקציב לכבילה ולטיפול בחשמל.
נראה לי נכון יותר להתחיל משילוב של רמקולים עם הגברה.
איזה סוג(י) מוסיקה אתה שומע?
אגב, לא הייתי בונה על התרשמות מרמקולים בתערוכה, בשל תנאים אקוסטיים לא מתאימים. נכון יותר להתרשם מרמקולים בתצוגה, אצל היבואן.
דבר נוסף וחשוב מאד – לאחר שתבחר מועמדים לפריטי הציוד השונים, שמע אותם אצלך בבית (לאחר ששמעת אצל היבואן). זה משום שיכול להיות הבדל גדול בין התנאים האקוסטיים אצל היבואן ואצלך בבית. הטוב ביותר הוא לשמוע אותם אצלך במשך לפחות שבוע.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אם זמנך מצומצם מאוד, האפשרות של יבואן אחד דרכו תבנה את כל הסט הגיונית ונוחה מאוד.
במצב כזה, ובהנחה שתלך ליבואן שמבין עניין, באמת אין צורך כרגע לחלק את ההקצאות לכל מרכיב. הם יעזרו לך.

אותי מסקרן מה יש לך כעת? עם מה אתה שומע מוזיקה עכשיו, ואיזה סוג של מוזיקה אתה אוהב לשמוע? כמו כן, נסה לתאר את חלל ההאזנה שלך - גודל החדר, צורתו.....

hornless

חבר משקיען
מעורבות
365
נקודות
83
חבל על הכסף!!לא שמעת שה-CD מת?

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
אם אהבת רמקולים קרמיים אני מציע לך לבקר חתול אחר מהפורום .
לך לבקר אצל נמר !!
היום ביקרתי אצלו ושמעתי את הרמקולים הקרמיים שלו עם המגבר החדש .
לדעתי הסאונד הטוב ביותר ששמעתי עד היום !

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
כאשר בוחנים רמקולים קרמיים כדאי להאזין גם למוסיקה קולית, או למוסיקה שיש בה גם קולות אנושיים. לפעמים רמקולים קרמיים לא מצטיינים בתחום זה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מי סיפר לך את זה?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
תבוא אצלי ותשמע מה קורה כאן. מבהיל בכל קנה מידה.

אתה שמעת אצלי כשהרמקול היה חדש, עם האלקטרוניקה הישנה.

חומוס

חבר משקיען
מעורבות
402
נקודות
83
נו - אז עכשיו יש לנו טיגריס, פנתר ונמר. אני חושב שאפילו אריה יש. חסר לנו חתול אשפתות ("אשפתול" או "פחתול") - מי מתנדב?

לגופו - כמה שאלות:

1. למה אתה מוגבל בזמן? אם אתה בונה את המערכת מאפס, תהיה חייב לתת הרבה זמן להשוואות והאזנות, כי ברמת מערכת כמו שאתה מתכנן לבנות, כל שינוי עולה הרבה כסף. חוץ מזה - מה עם קצת פורפליי? הבדיקות והחיטוט (להלן - "הדרך") היא חלק מהכיף.
2. למה מגבר משולב? קיימת חשיבות לאפשרות לעשות שינויים בגוף המערכת - במיוחד לאור העובדה שאתה בונה אותה מאפס.
3. בכזה תקציב מכובד, אם יורשה לי להציע הצעה מגונה - שקול גם קנייה בחול. הקצב לעצמך כמה הרצלים לטובת נסיעה ייעודית לחו"ל שמטרתה אחת - לבחון דברים שאין כאן באה"ק. יש פה דברים יפים וטובים, אבל בחו"ל יש דברים שפה אין.

תיהנה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אחלה.

לנושא השירשור.
נשאלו שאלות מכוונות, מקווה הטיגריס יענה במהרה.

ברקצ

חבר משקיען
מעורבות
269
נקודות
83
שמעתי עד היום כמה מערכות טובות בטווח המחירים הנ"ל. אצל הנמר בהחלט אחת הטובות (עדיין לא שמעתי עם המגבר החדש). בחיפה שמעתי שילוב קטלני של דינאודיו קונפידנס עם היאטו ווWEISS 202 בתור מקור. בכיוון הפוך לחלוטין שמעתי קליפש הרסי עם מגבר מנורות פשוט ופטיפון רחמנא ליצלן. לרוק ישן ? זה יכול להיות שילוב מעולה. שמעתי גם מערכות מעולות אבל "עדינות" אצל איל פור (דארטזיל עם גיבון) ואצל עופר שחורי, אבל שוב לא בטוח שזה מה שצריך לסוג של המוסיקה שלך.
המערכת הכי טובה (לטעמי) נמצאת אצל חבר פורום שלא אוהב להזדהות, היא כוללת את הרמקולים הכי גדולים של B&W ה 800D עם הגברה של פאראסאונד ומקור שאינני זוכר . מדהימה בקלאסי (זה מה שהוא וגם אני מעדיפים), אבל נדמה לי שייצא פגז גם ברוק ישן וכדומה.
מקווה שעזרתי במשהו ולא להפך סתם בלבלתי אותך יותר......

נערך לאחרונה ב:

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
שמעתי אתמול אצל נמר המון ווקאל ! שושנה דמארי - ממש רציתי לבכות
גם קצאת זהבה בן - ממשמרגש רציתי לתת לה שקל .

ruti

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
8
העיקר שתתחיל במשימה מהרמקולים
ואם באמת אתה כלכך דחוק בזמן,אז להאזין ולהביא הביתה מערכות שלמות.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
זה קצת הזוי. טיגריס. נו טוב.

התקציב הוא 200 אלף ש"ח או 300 אלף ש"ח, זה הבדל גדול?

תומר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור