מתחיל להרכיב את מערכת החלומות שלי

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
מחשב

בתקציב הזה, בקלות...
לא צריך מחשב מיוחד, מחשב רגיל שיציאת ה USB שלו מחוברת לאחד מהממירים הטובים כמו dCS, MSB וכו'.. (בעיקרון כל DAC בעל כניסת USB אסינכרונית הוא פוטנציאל טוב).
או לחילופין להשתמש במודול כגון ה m2tech evo + ממיר מאוד איכותי.

בוא תן דוגמאות איזה השוואות עשית של מחשב + DAC מול CD טוב.

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מאיזו מערכת אתה עולה מדרגה? מה יש לך בבית כיום? ומה היה לך בעבר?

אני חושב שקפיצה למערכות ברמות שהצגת צריכה/חייבת לבוא ממקום של
הכרות של מערכות בטווח הביניים. כל קפיצה למעלה בלי הבנה מה יש יותר למטה
לטעמי היא טעות.

בשביל לדעת איך צריכה להישמע מערכת ברמות הקצה? צריך הבנה שמיעתית
מה יש יותר למטה לצורך השוואת.זו דעתי.
(Y)(Y)(Y)

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
מיסודה של תופולוגיית המחשב היא נחותה ל-CD
אל עם תקום חברה ותתכנן מחשב מהיסוד שמיועד לנגן אודיו .
צריך להבין שהבעייה העיקרית בצירת סאונד טוב היא היתגברות על תעויות טיימינג (ג'יטר )
ריבויי אפיקים , המרות וקונקטורים היא מעיין שופע לג'יטר .

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
מי שיכול להוציא היום 20 ומשהו אלף ש"ח על CDP חדש, (פחות מכך על יד שנייה/תצוגה) יקבל איכות מוזיקלית ללא תחרות מצד הממירים והמחשבים למינהם. ההבדל דרמטי. למקור יש חשיבות עצומה. המקור שלי מאוד קרוב לאיכויות הסוניות של פטיפון בלי הטרחה של התחזוקה וכד'.

אפשר להסתפק גם בסכום צנוע יותר לקבלת איכויות מעולות מנגן CD . הנגן שלי (Ayon CD-07) שעולה פחות מ- 11 אלף ₪ נשמע מעולה וקרוב לאיכויות הצליל של המערכת האנלוגית שלי (שהיא יקרה כמעט פי 4 ממנו). כמובן שיש נגנים טובים יותר, אבל אפשר גם להסתפק בנגן בסכום כזה.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אפשר להסתפק גם בסכום צנוע יותר לקבלת איכויות מעולות מנגן CD . הנגן שלי (Ayon CD-07) שעולה פחות מ- 11 אלף ₪ נשמע מעולה וקרוב לאיכויות הצליל של המערכת האנלוגית שלי (שהיא יקרה כמעט פי 4 ממנו). כמובן שיש נגנים טובים יותר, אבל אפשר גם להסתפק בנגן בסכום כזה.
בדקת מול כמה נגנים יקרים יותר?

על להסתפק אני מסכים, אפשר גם, ורבים מסתפקים, בנגן בעלות של 2500 ש"ח.

דיטון66

חבר משקיען
מעורבות
89
נקודות
28
תודה רבה על ההענוטת הרבה והעזרה.
התקציב המיועד הוא סביב 250,000 , אבל הוא באמת גמיש למדי. ואם משהוא ילהיב אותי מאוד הוא יכול לעלות.
אני לא עד כדי כך עצלן, אבל יש מבחר עצום, ואני לא מתכוון לשמוע עשרות ציודים שרק יבלבלו אותי. אני כנראה אתחיל עם רמקולים .
עדיין ממתין לחוות דעת על ה-KEF 207/2 , בעבר שמעתי ואהבתי מאוד רמקולים שלהם, ג'ון אטקינסון שנחשב לכתב מאוד מוערך ואובייקטיבי נשפך מהם וגם באודיוגון חוות הדעת עליהן מאוד מאוד חיוביות. אם צריך אני אפילו אארגן לעצמי סוף שבוע בלונדון לשמוע אותם.

ממתי חוו"ד של אחרים מהווה רפרנס אישי?!:D
אטקינסון יהיה מאד אובייקטיווי-תלוי באוזניו ובתמריץ מהמפרסם....
רק אוזניך יקבעו מהו הרמקול המתאים לך,מנסיון עבר-KEF מזמן כבר לא חברה אנגלית:( כמו שגם CELESTION ו-WARFDALE .הרמקולים שלהם כיום מאוד מאוד בהירים וחדים.זהו לא הצליל "האנגלי" הטיפוסי שעליו גדלנו (וגם אטקינסון..)
לפני שנוסעים ללונדון-ראה את הפוסט הקודם שלי.
ולסיום,בתקווה שאני לא מעיק,שמתי לב שאתה נוקב ביצרניות אודיו,מסויימות,כחלק מתהליך,קבלת ההחלטות שלך,מדוע לא לשקול חברות מכובדות לא פחות? הרי לדבריך לא שמעת ציוד קצה"אמיתי"..
בכל מקרה בהצלחה

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
אפשר להסתפק גם בסכום צנוע יותר לקבלת איכויות מעולות מנגן CD . הנגן שלי (Ayon CD-07) שעולה פחות מ- 11 אלף ₪ נשמע מעולה וקרוב לאיכויות הצליל של המערכת האנלוגית שלי .

זה אף פעם לא היה ולא יהיה ברור ,למה נגן CD מוגדר כמעולה רק בגלל שהוא מתקרב
לאיכויות של מערכת אנלוגית ? למשל מיטב הנגנים שיצא לי לשמוע והם אכן מעולים
נניח Wadia, Electrocompanient EMM Teac ויש עוד , לא הזכירו לי במאומה שום
פטיפון וטוב שכך .
בפארפראזה על האימרה הנודעת "עוף זה ציפור ופרה זו חיה" זהו המצב גם כאן ז"א
שום פטיפון לא מזכיר שום CD וההיפך ואפילו אותן הקלטות אנלוגיות במקור שהומרו
לדיגיטל לא אמורות "להתקרב" לשום פטיפון ,אין דברים כאלה.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בדקת מול כמה נגנים יקרים יותר?

לא. זה היה גבול תקציבי לעת הזאת.
אין לי ספק שיש נגנים טובים יותר, אבל הם מעבר להישג ידי.

על להסתפק אני מסכים, אפשר גם, ורבים מסתפקים, בנגן בעלות של 2500 ש"ח.

במילה "להסתפק" אני מתכוון בהשוואה למערכת אנלוגית איכותית.
יש אנשים שיסתפקו גם בנגן וינטאג' בעלות של 500 ₪ - אבל ספק אם בעל מערכת אנלוגית איכותית בנגנים כאלה.

עידו-ט

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
נראה לי שרוב הכותבים כאן, לא ממש עונים לדודי על השאלות אלא עוקפים.
בסך הכל הוא ביקש המלצות/חוות דעת לרמקולים בטווח מחיר מסויים והתייחסות לנגן דיסקיםהכולל אופציות לחיבור למחשב.
לא ראיתי כמעט אף התייחסות לנגנים שהזכיר או נגנים אחרים מתאימים ופרט לתומר צין אף אחד לא ענה לו לגבי הקף (בתור בעלים של ה- Reference 3 ולפני כן 103/4 גם אותי מאוד מעניין לשמוע חוות דעת על הסדרות האחרונות).

עידו

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
טיגריס.

תן לנו קצת יותר מידע.
מה גודל החלל?
מהם סגנונות המוסיקה המועדפים?
מהם הרגלי ההאזנה ?{שומע בווליום חזק, חלש, ממוצע}

מה שמעת עד היום ובאילו תנאים?

תשמע.
התקציב הזה הוא מכובד בכל קנה מידה. חשוב מאוד לעשות בדיקה יסודית.
יש גם רמקולים של רוקפורט, גריפון, מונטנה, דבור.

הקרמים לעומת זאת הם רמקולים שלוקח זמן להתרגל אליהם. כשמתרגלים ומבינים מה הם מסוגלים לעשות {לא משנה אם זה טידל, קונצנסוס, לומן וואיט או איזופון. לכולם יש גוון צליל מאוד דומה עם שינויים קלים לכאן ולכאן.

לקרמים יש יתרון בכל הנוגע לרזולוציה, מהירות {בזכות היחידה הקלה והקשיחה ביותר}, ומיקרו פרטים. הבעיה בקרמים היא שהם מאוד מפונקים לאלקטרוניקה וצריך נסיון על מנת להגביר אותם. ברוב המקרים זה גם יעלה יותר ממה שהקצבת.

יחד עם זאת, התקציב שלך, ביחס לחלוקה שלך, אינו משאיר מקום למעמד ראוי ולכבלים איכותיים. אתה תהיה מוכרח להשקיע בכך.

אני מציע לך להאזין למערכות שונות בטווח המחיר של 250-350 ויותר ש"ח על מנת שתוכל לקבל כיוון למה שאתה אוהב. אני סבור ובטוח שישמחו כאן לארח אותך.

גם לזה לא היתה התייחסות.

דודי ביקש המלצות ונשאלו שאלות מכוונות. הוא לא ענה על אף אחת מהן.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני, לא נראה לי שיש חתול חדש אמיתי ביער ֿ בכל מיקרה באם הוא רוצה אינטגרייטד גדול כמו שציין או לחליפין לשמוע קצת קרמיקה , הכתובת תלויה על הקיר, גם בקשר לנגן יש לי מה להשמיע לו , אבל הטיגריסים הם חיות חשאיות חרישיות ונחבאות אל הכלים.
בקיצור רוצה asr -דבר.

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אלדר -ניראה שהטיגריס נעלם אל תוך היער-ככל הנראה רצה סתם להפיח קצת עינין בפורום.
ממתי אנשים בעלי תקציב כזה ישר באים ומבקשים את עזרת הפורום בבניית מערכת בשווי רבע מיליון שקל???
הם בד"כ מגיעים דרך אחד הקבלנים שמשפצים להם את הווילה לטופ אודיו או לאודיונוט ושופכים שם את הכסף מבלי להתייחס למה שקנו בכלל.

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
לפי הרמזים לגבי העדיפיות שלו,הוא מבין עינין ואינני חושב שהוא זקוק לעצתנו....
בקיצור הטיגריס חזר לבנגל, או לערבות סיביר :)

נערך לאחרונה ב:

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
אגב היבריד מדוע אתה מוכר את המרידיאן G08?

טיגריס

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מתנצל שאיני עומד בקצב ההודעות שלכם . המחשב שלי בבית לא עובד כמו שצריך ואני שולח הודעות מהעבודה כך שיש לי זמן מועט לעקוב אחר ההודעות.
לעצם העניין והשאלות -
- בעבר הייה לי מערכת אאודיו תנועה שכללה קומפקט של רוטל , פרה ופאוור של אדקום , ורמקולים של מורדן שורט כיום המערכת הזו יושבת כמעט ללא שימוש אצל הוריי .
- המערכת אמורה לשבת בסלון סטנדרטי של כ- 5.5*4 מטר
-העדפות מוזיקליות - מוזיקת רוק ומוזיקה שחורה של שנות ה-60-70 , רוק ישראלי קלאסי של שנות ה-70 , מוזיקה קלאסית, בעיקר הרכבי בארוק אותנטיים ומדי פעם יצירות פסנתר של שופן ומוזיקה קמרית . מעט מאוד ג'אז. לא שומע כמעט יצירות קלסיות סימפוניות.
יש לי רק דיסקים - אוסף של כ-500-600 דיסקים.
- בעבר שמעתי את המערכת של עידו (Idotr) ואהבתי אותה מאוד. , שמעתי AVI עם ספנדור וגם כן אהבתי , שמעתי מערכת של לין מלפני כ-12 שנים וכאמור הייתי בתערוכה האחרונה ובעיקר אהבתי את המערכת עם הטידאל ואת המערכת של יגאל לסרי . לצערי אין לי בשלב זה זמן, כח וסבלנות להתעסק עם ציוד שפורפרות ולכן אני מעדיף סוליד סטייט.
- אני מחפש מערכת ככלי לשמוע ולהנות ממוזיקה ולא להתעסק ביותר מדי חוטים ומכשירים ולכן יש לי העדפה למגבר משולב ונגן דיסקים בודד שיחסכו לי גם מחיר של אינטרקונקטים, כבלי חשמל ומדפים נוספים בסטנד.
- אני בהחלט מתכוון להקדיש חלק סביר מהתקציב למעמד, כבלים ומעט טיפול אקוסטי .

קיבלתי הודעה מאייל פור שהוא מתחיל לייבא רמקולים של קונסנזוס. ככל הנראה אנסה לשמוע אצלו שילוב של הרמקולים הנ"ל עם מגבר של ASR או DARTZEEL (הבנתי שמעט יקרים)

תודה לכולם על העזרה (וקיבלתי כמה הזמנות לשמוע מערכות אצל חברים בבית) ושוב מצטער שאיני מגיב מייד. לצערי בסוף השבוע לא יהיה לי מחשב זמין בכדי להגיב (אני אבקש מעידו שיבדוק לי את התגובות)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
בגדול והעיקרון נראה שבניית מערכת עדיף להתחיל עם בחירת רמקולים.
בשלב שני, לאחר שנבחרו הרמקולים, לבחור הגברה לאותם רמקולים. הערה: בתקציב שלך לא הייתי עומד על מגבר משולב על מנת לחסוך כבל חיבור אחד וכבל חשמל אחד.
בשלב השלישי בוחרים מקור.
השלב הרביעי הוא טיפול אקוסטי וטיפול בחשמל.

לעניין רמקולים, אני ממליץ לך לשמוע את הרמקולים של Brodmann . אצל עופר שחורי תוכל לשמוע שני דגמים, VC-7 הגדולים יותר וכן VC-2 הקטנים יותר. לטעמי הם הרמקולים הטובים ביותר ששמעתי, בכל מחיר שהוא.

לכל רמקולים שתבחר, אני ממליץ לך לשמוע אותם גם עם הגברה של Pass Labs . היבואן הוא יגאל לסרי.

העניין הוא שלא תמיד השילוב הטוב ביותר נמצא אצל יבואן אחד.
אם אתה לא רוצה להתעסק עם בניית המערכת יותר מדי, יהיה עליך לבחור שילוב כלשהו של יבואן אחד.
אם אתה רוצה באמת להגיע למערכת חלומות, יהיה עליך ללכת בשלבים: לבחור רמקולים ולרכוש אותם. (הגברה ומקור תוכל לקבל בהשאלה זמנית, אפילו ממני).
לאחר מכן, לנסות בביתך, על הרמקולים שלך, הגברות שונות.
לאחר מכן לבחור מקור.
לאחר מכן לבצע טיפול בחשמל. לעניין זה אני ממליץ על יגאל לסרי, שלדעתי הוא המומחה מספר אחת בארץ בתחום זה והוא מייבא מוצרים מהטובים ביותר בעולם לצורך זה.
השלב הבא הוא בחירת כבלים: כבלי רמקולים, כבלי חיבור וכבלי חשמל.
בסוף, טיפול אקוסטי על ידי מומחה לעניין.

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
הערה לעניין סדר בחירת הפריטים השונים:
יש סיבה לכך שציינתי את בחירת הכבלים השונים רק לאחר הטיפול בחשמל. זה משום שטיפול בחשמל משנה את הצליל של כלל המערכת. כך, לפני הטיפול בחשמל כבלים מסוימים עשויים להיות עדיפים, בעוד לאחר הטיפול כבלים אחרים יהיו עדיפים.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור