מפלצת אנלוגית וקריאת תיגר על כרמלי, ליאור ואלוני!

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא מנהל איתך שום מלחמה
נו, הבנאדם לא מודע למה שהוא עושה, או סתם לא מודה, אבל בכל מקרה לא מאשפזים על זה :)

אתה כמו הילדים האלה שנכנסים ללולאה אין סופית: "אתה איכסה ומגעיל". -"לא, אתה" -"לא, אתה" -"לא, אתה". -"לא, אתה" -"לא, אתה". -"לא, אתה" -"לא, אתה". -"לא, אתה" -"לא, אתה". -"לא, אתה" -"לא, אתה".
נו, ומה אתה, מתנוש, עשית במוי ידיך בפוסט הזה שלך שמצוטט כאן? :)

אז האם גם אותך צריך לשכנע להפסיק עם השטויות שאתה עצמך מחרע איתן גם את השירשור שלך, או שפשוט נפסיק את הקשקשת הזו, מכל הצדדים?

עמיר

R

Roberts1

אורח
לנו אין ולך יש. אתה הכי טוב, בוא תעשה לנו ילד" וזהו........

אני מוכן לעשות לך ילד ........שלא כדרך הטבע כמובן ....... אתה יודע מה? עזוב , חראם על הילד ;)

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
אל תסחף מתן .............יותר קל לבקש כליה מפונו ...........(lol)
עזוב שטויות מה עם אהוד ......... נשמע בסוף כמו הפטפון או המחשב ?

אהוד היה מדהים, כהרגלו. אבל הנבלות בתרבותא עשו משהו על גבול התרמית. מוכרים כרטיסים ללא מקומות ואז כשמגיעים מגלים שיש אפליה. את השחורים שמו על הכסאות המגניבים האדומים עם נוף לבמה, ואת הלבנים שמו על כסאות פלסטיק של כתר בשקל בצד. בדרך לבמה, חותך את קו הראיה עמוד תומך בקוטר של כ- 80 ש"מ ומסתיר חצי מהבמה לרוב היושבים.

וכל זה מבלי להודיע. חארות.

אבל אהוד זה אהוד. איזו צניעות, איזו דרך ארץ, איזו הופעה מהוקצעת. חובה.http://www.mouse.co.il/CM.shows_item_show,408,208,24581,.aspx

efi1965

כתב האתר בצפון
צוות האתר
מעורבות
395
נקודות
83
ואני חשבתי שרק בלונדון תוקעים אותך מול עמודים

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
המכונה של מתנוש.....

ביומיים האחרונים, כל פעם שאין לי מספיק אנרגיות,אני נכנס לשרשור,מתבונן בתמונות של המכונה המשופצרת של מתן,ומתנחם בבניין הארץ.,..כלומר,שמח שיש במקום הזה חבר׳ה שיודעים להעריך את היין הישן והטוב של העולם האנאלוגי,שהולך ומתעצם גם. ב2013 ,שלושה עשורים לאחר הולדתו של המתחרה הצעיר הדיגיטלי,בעוד כל האנליסטים וחובבי הטכנולוגיה החדישה צפו שהויניל ומכונות הדינוזאוריות ששמשו להשמעתו לא יזכו לשרוד אחרי 5 שנותיו הראשונות של נגן הדיסקים מאלומיניום.
מתן,תודה לך.;)

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
במחשבה נוספת, אני מאמין שהמכונות האנלוגיות הטובות,לא רק שלא יגוועו ,אלא מאחר ומכירות הויניל בעולם המערבי נמצאות בצמיחה מתמדת,הרי שהן יזכו לראות בקבורתו של נגן צלוחיות האלומיניום .

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אומרים שהנבואה נתנה לשוטים -- יש בזה משהו, לא? :)

בשביל מה בעצם להתנבא לגבי דברים כאלה? הרי בכל רגע יכול להיפתח סטארטאפ חדש (או שכבר יש אחד או יותר כאלה) למכשיר/תוכנה לעיבוד של הקלטות דיגיטאליות שיישמעו כמו LP, ע"י קומפרסייה והעיוותים הנדרשים האחרים, עם אופצייה לרעשי רקע, פיצפוצים ו/או שריטות לפי רצון המשתמש, ובאיכות שאי אפשר להבחין בינה לבין ה-LP על אותה מערכת.

מרגע זה התקליטים ימותו, לא?

אז חוץ מהליקוק (להלן "שיטת הלשון החומה" :)), מה הרעיון?

הרי העיקר בשירשור הזה הוא זה שמתנוש איפשר לעצמו לרכוש ציוד אנאלוגי ברמה שאין לאחרים, בעיקר כדי ליהנות עכשיו, לא מתישהו -- אולי -- בעתיד, ושהאחרים יזילו ריר עכשיו, לא מתישהו -- אולי -- בעתיד, ושיגידו לו -- בצדק מסויים -- שהוא הכי טוב וכו', לפי ה-specs שלו.

הכל טוב ויפה ואני מצטרף למקהלה, למעט הריר ועשיית היילד או מה שהייה שם :)

עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
AK..חוץ מזה שמפריע לך הפרגון למתן(ושוב לשונך הבלתי נקייה מופיעה במלוא הדרה),לא מדובר בנבואה אלא בהערכה,ואני ממש לא מתחשב בתגובותיך הכל כך צפיות ,כי אני יודע כי כל מה שלא יתואם איתך בכתב ומראש,גם כשמדובר בפרגון למי מחברי הפורום,...יהיה לך משהו פוגעני לומר לגביו....אני בכלל הפסקתי להתייחס לפוסטים שלך לפני 36 שעות,ואני מבקש בכל הכבוד והנימוס הראויים שתפסיק להעיר לי הערות.....
אמנם אתה הכי חכם בפורום,אבל מותר לך לתת קצת קרדיט לחברי פורום אחרים שלא זכו אמנם לקבל מנה כה עשירה של איי.קיו. כמוך,שגם להם יש אינטליגנציה מינימלית,ובעניין שאיננו דורש את מומחיותך הטכנית והמדעית,תן להם לשפוט לבד,מהי מחמאה ומהו ליקוק.
נדמה לי שמישהו כבר בקש ממך לחדול ....

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
ובנוסף ,גאוני הדיגיטל כבר חשבו על הרעיון של חיקוי פטיפון משובח עם ראש כגון Shelter,Kotesu וכדומה ,ומצאו אותו בלתי ישים....דהיינו בלתי אפשרי ,או יקר הרבה יותר מפטיפון משובח,י....זאת בנוסף לכך שבדיגיטל חסרים הטקסים של ניקוי התקליט,הרכבתו על הצלחת,והורדת הזרוע באופן ידני עד שמתחילים לשמוע את הצלילים האנלוגיים הקסומים בוקעים ומציפים את חלל החדר....הרעיון שלך ,אפילו היה ישים מסחרית,הוא כמו לבטל את תיבת ההילוכים הידנית המשובחת בפרארי אצילה,בטענה שהומצאה תיבה אוטומטית ממוחשבת שעושה את העבודה טוב יותר מנהג מנוסה,ומיומן מאד בהפעלת מכוניות ספורט בעלות תיבה ידנית.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
ובנוסף ,גאוני הדיגיטל כבר חשבו על הרעיון של חיקוי פטיפון משובח עם ראש כגון Shelter,Kotesu וכדומה ,ומצאו אותו בלתי ישים....דהיינו בלתי אפשרי ,או יקר הרבה יותר מפטיפון משובח,י....זאת בנוסף לכך שבדיגיטל חסרים הטקסים של ניקוי התקליט,הרכבתו על הצלחת,והורדת הזרוע באופן ידני עד שמתחילים לשמוע את הצלילים האנלוגיים הקסומים בוקעים ומציפים את חלל החדר....הרעיון שלך ,אפילו היה ישים מסחרית,הוא כמו לבטל את תיבת ההילוכים הידנית המשובחת בפרארי אצילה,בטענה שהומצאה תיבה אוטומטית ממוחשבת שעושה את העבודה טוב יותר מנהג מנוסה,ומיומן מאד בהפעלת מכוניות ספורט בעלות תיבה ידנית.
זה נשמע כמו עוד סיפור שדורש סימוכין, מה גם שאפילו אם קראת את זה באיזשהו מקום, לא בטוח שהבנת.
לא צריך לבטל את תיבת ההילוכים: אפשר לתת כפתורים שייתנו אפקט של שינוי VTA, כיוונון הראש, אפקטים של ראשים שונים, ואםילו זורע עם ראש dummy וברגים, כתיראפייה למי שזה מה שחסר לו...

וחוצמזה, כפי שלא הבנת, כמובן, אני לא מדבר על האודיופילים שפוטי הציוד, אלא על מאסות של צרכנים.
גם קודם לא הבנת שלא התייחסתי לאלה שקוראים/כותבים כאן, אלה לאלה שעושים את ההבדל בין מוצרי נישה, שיכולים להישאר ללא הגבלת זמן, לבין mass market, שקיים כמעט בכל ביית/אוטו, שזה המצב שאליו הגיע ה-CD לפני הגניבות (=CD בחינם).

אבל אם אתה מעיר לגבי מה שמישהו כבר ביקש, אז כדאי לעזוב את ענייני אנאלוג/דיגיטאל :)

מה שכתבתי הייה כדי להחזיר את הפורוס לעניין הציוד של מתנוש ולמה שקורה בהקשר שלו עכשיו, לא מתישהו בעתיד, אולי.

בתקווה שלא יופיע כאן, כהרגלך במקומות אחרים, רצף של פוסטים שכל אחד מוסיף עוד איזושהי שטות לקודמו, וכאן עוד הכל מחוץ לנושא הדיון....

עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
למה שיהיה ל לmass market עניין בצליל כאילו אנלוגי....ה mass market חבק ורכש את הנגנים הדיגיטליים בשקיקה,עד שהגיע סוף סוף לשעתו המתוקה, של הורדות חינמיות או בתשלום של פורמטים דחוסים/מקוצצים.
לכן מכירת צלוחיות האלומיניום נמצאת בירידה מתמדת בעשור האחרון ,בעוד מכירות הויניל בעולם המערבי בעלייה מתמדת.
וכנל יורדות מכירותיהם של נגני צלוחיות האלומיניום ,בעוד מספר יצרני הפטיפונים בעלייה ואף מכירותיהם בעלייה.כ

כשאמרתי שאני מעריך שהפטיפונים יזכו לראות בקבורתם צלוחיות האלומיניום ,לא אמרתי שהמדיה הדיגיטלית תעלם,..כבר היום הדיגיטל עובר לסטרימרים ,להנעה מוצקה ,וכדומה....אף שסביר שמגמה זו תלך ותגבר,לא נראה לי שהויניל יעלם מהשוק,אלא צלוחיות האלומיניום ייעלמו קודם מהשוק.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
למה שיהיה ל לmass market עניין בצליל כאילו אנלוגי...
כשתגדל, תבין (אולי). בינתיים כן אמרת, לא אמרת, לא באמת משנה למישהו, ואין טעם לטחון בנושא הזה בניגוד לבקשה המפורשת.

לילטוף!
עמיר

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
כשתגדל, תבין (אולי). בינתיים כן אמרת, לא אמרת, לא באמת משנה למישהו, ואין טעם לטחון בנושא הזה בניגוד לבקשה המפורשת.

לילטוף!
עמיר

צלח לו על "הצלוחיות" ,לא יצא מוצלח -צליחה.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
צלח לו על "הצלוחיות" ,לא יצא מוצלח -צליחה.
דווקא לך כן יצא מוצלח, שניץ! :):בעד:

אין בעייה, צולח אפילו על צלוחיות עם חורים באמצע (אני מניח שהוא לא אוכל מכאלה :)),
וגם על שאר הדברים הלא מוצלחים (שזה לדעתי בערך כל מה שראיתי ממנו כאן :(),
אבל זה מה יש (ומבחינתי, הרבה יותר מדי מזה :()...

עמיר

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
לכן מכירת צלוחיות האלומיניום נמצאת בירידה מתמדת בעשור האחרון ,בעוד מכירות הויניל בעולם המערבי בעלייה מתמדת.
וכנל יורדות מכירותיהם של נגני צלוחיות האלומיניום ,בעוד מספר יצרני הפטיפונים בעלייה ואף מכירותיהם בעלייה.

.

לא בטוח שהנתון שהבאת נכון אבל בכל מקרה ראוי לשים לב לעובדה שמדובר בשוק אפסנים עם רציונל משלו ( מבחינתי חוסר רציונל ) הם בוודאי לא רוכשים תקליטים מסיבות אודיופיליות ובנוסף עדר לא קטן שמתפעל מהסאונד החמים עם הפיצפוצים (בדר"כ מדובר בבני 17-23 כאלה שאפשר למכור להם גם ווינילים שהורדו מדיסקים העיקר שיהיה גם טיקים ופופים וקצת מוסיקה נוסטלגית א-לה פינק פלויד ושות') תוסיף לזה סוחרי נוסטלגיה ממולחים והרי לך 'זינוק במכירות'.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ומה עם כאלה שיודעים להעריך סאונד איכותי והם רוכשים תקליטים?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא בטוח שהנתון שהבאת נכון אבל בכל מקרה ראוי לשים לב לעובדה שמדובר בשוק אפסנים עם רציונל משלו ( מבחינתי חוסר רציונל ) הם בוודאי לא רוכשים תקליטים מסיבות אודיופיליות ובנוסף עדר לא קטן שמתפעל מהסאונד החמים עם הפיצפוצים (בדר"כ מדובר בבני 17-23 כאלה שאפשר למכור להם גם ווינילים שהורדו מדיסקים העיקר שיהיה גם טיקים ופופים וקצת מוסיקה נוסטלגית א-לה פינק פלויד ושות') תוסיף לזה סוחרי נוסטלגיה ממולחים והרי לך 'זינוק במכירות'.
הנתון לגבי עולה/יורד כנראה נכון, רק המספרים שונים בכשני סידרי גודל, אבל מה זה כבר משנה ל-ronnyb?

לפי נתוני סוף 2011 יחסית ל-2010:

מכירת CD ירדה ב-4.8%, בעוד ש-LP עלתה ב-31.5%!!
מי שלא קורא עד הסוף עשוי אפילו להתרשם! :)

אמה-מה -- ה-CD ירדו מ-253 מיליון ל-240 מיליון,
וה-LP עלו מ-4.2 מיליון ל-5.5 מיליון.
כלומר גם אחרי ירידת ה-CD ועליית ה-LP, עדיין ה-LP הייו 2.3% ממכירת ה-CD (לא מכלל המכירות).

לפי נתוני סוף 2012 יחסית ל-2011:

מכירת CD ירדה ב-12.4%, בעוד ש-LP עלתה ב-28.8!!

ה-CD ירדו מ-240.8 מיליון ל-210.9 מיליון,
וה-LP עלו מ-5.5 מיליון ל-7.1 מיליון.
כלומר גם אחרי ירידת ה-CD ועליית ה-LP, עדיין ה-LP היו 3.7% ממכירת ה-CD (לא מכלל המכירות).

אז עם כל הכבוד לעולה/יורד, עדיין ה-LP הם מוצרי נישה פינתיים לחלוטין (כש-SACD עוד הרבה יותר מסכנים).
לא כללתי LP/CD singles ודומיהם, שרק מקטינים את אחוז ה-LPs בעסק.

יש גם קצת אינפורמאצייה על פרופילי הקונים, בחלוקה בין המינים, בין גילאים וכו', כשב-LP בכלל לא מתחשבים.

בקיצור, LPS עדיין קטנים בפינה, וממש לא בטוח שמי שקנו 7.1 מיליון תקליטים בשנה הם בעיקר אודיופילים.

עמיר

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
LP....הטור של יואב קוטנר בשישבת.....

יואב

נערך לאחרונה ב:

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
LP....הטור של יואב קוטנר בשישבת.....

הטור של יואב קוטנר בשישבת(״ישראל היום״), בעמוד 66 , שופך הרץ בה אור ורגש על האהבה למדיום הזה.
בבקור שלי בקנדה ב 2009,בחנות מוסיקה ענקית של שלוש קומות,ראיתי בקומת הכניסה בשטח מכירות אטרקטיבי,המון מדפי תקליטים...לאחר שאספתי מה שרציתי ,
כאשר נגשתי לקופה שאלתי ,מה שעור מכירות ה LP ביחס למכירות בכלל,אמרו לי 10%,והשעור בגדילה מדי שנה...אינני יודע לאיזה אזור מתייחסים נתוני המכירות שהביא AK,אבל אם מדובר על ישראל לדוגמה ,אני משוכנע שהשעור נמוך בהרבה מזה של צפון אמריקה, נכון להיום, עם דגש על נכון להיום.

למי שחושב שה LP איננו מדיום אודיופילי,אציין שיש הרבה שיחלקו עליו מבין מי שמחשיבים עצמם אודיופילים ומבקרי האודיו בעולם ....ואם אינני טועה ,לא במקרה גם נמר ששומע המון מוסיקה,גם בהופעות חיות,וגם מפטיפון ,וגם מ CD,נמנה עם אלה הסבורים שפטיפון ו LP זה ממש היי אנד אודיו,וגם שומע לפי מיטב ידיעתי, הרבה יותר מהמדיום הישן, מאשר מהחדש.

Ak השפוטים שלך לגבי ממש לא מעניינים אותי.

נערך לאחרונה ב:

ronnyb

עוסק בתחום
מעורבות
0
נקודות
0
אבל כנראה שיואב קוטנר וגם נמר שלנו אינם נחשבים כאודיופילים בעיני מאן דהוא מכובד מאד בפורום שלנו...רק שאיננו יודעים אם אי פעם היה בבעלותו פטיפון כלשהוא,שמחירו מגיע ל 500 דולר,שלא לדבר כל יותר מסכום זה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור