מעמד לציוד. חשיבותו במערכת וכיצד יש להתייחס אליו.

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
השאלה לדעתי היא האם מישהו שאינו יכול להציב סטנד ייעודי כדאי לו להשקיע ממון רב במערכת שמע.

לדעתי לא.

אריה

קיצוני כהרגלך.
עדיף לדעתי שבכלל לא יקשיב למוסיקה.

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
חבל שאתה לא מנסה להבין מה אריה כתב.

לסטנד יש השפעה ברורה על הצליל, השפעה שלא ניתן לשחזר או לקבל על ידי החלפת כבל או מגבר, ולא חשוב כרגע אם החלפה זו נותנת כמותית יותר או פחות.

לכן מערכת יקרה מאוד, בניסוח של אריה כזו שעולה ממון רב, תמיד תישמע קצת "דפוקה" אם לא תעמוד על סטנד טוב.

כמו, למשל, שהיא תהיה תמיד "דפוקה" אם היא תעמוד צמוד לויטרינה ענקית מזכוכית.

לכן עולה השאלה, האם בכלל שווה להשקיע ממון רב אם אין כוונה לפתור את הבעיה האקוסטית הנובעת מהסטנד (או מהויטרינה). שאלה לגיטימית לחלוטין.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
לדעתי - כן.

בתור מישהו עם חלון זכוכית ענק 2 מטר מהמערכת, אני מאד נהנה מהצליל. ברור לי שכאשר אדאג לכסות את החלון בווילון "אקוסטי" (ויקר) מתאים ואולי אשפר את הסטנד שלי (שהוא לא רע בכלל, אבל יש מקום לשיפור) ואולי גם אוסיף עוד כמה פריטי עזר אקוסטיים ואחרים, ואשדרג את המחשב - המערכת תקפוץ קפיצת מדרגה. אפילו שתיים. וזה יקרה יום אחד.
אבל עד אז אני מאד מאד נהנה ממה שיש לי ושמח שהשקעתי.

גם מישהו ללא סטנד ייעודי (בין אם זה מבחירה או מאילוץ) יכול לבנות מערכת איכותית וליהנות ממנה מאד מאד (ואפילו עוד "מאד" אחד).

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
עוד משמעות שיש לסטנד טוב בעיקר שהוא יושב בין הרמקולים , היא המשמעות האקוסטית שלו!
סטנד מחומרים קשים עם ברזלים , זכוכיות וכו בין הרמקולים הוא למעשה גם דיפיוזר, ויכול ליצור תופעות של קושי או בהירות כאשר הוא ממוקם בין הרמקולים! בייחוד בחדרים צפופים, קרים וכו...
סטנדים מבוססי עץ יהיו בדר״כ דיפיוזר מעולה בין הרמקולים עם החזר טבעי יותר!
תודה, זה היה מידע מעניין. בד"כ כל מי שפסל באוזניי סטנדים מזכוכית דיבר על האיכות שלהם בבידוד, בפגיעה בצליל של המגבר וכד. בתור מישהו עם סטנד כזה (איכותי לסוגו, אבל עדיין כזה), אני ממש יכול לחזק את מה שאתה אומר, כי כשאני מקדם את הרמקולים קצת לפני הסטנד (זה לא מצב טבעי, כי מדובר בסלון אקטיבי בבית) אני מרגיש שיפור בטבעיות, וזה כנראה לא רק בגלל ההתרחקות מהקיר.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי - כן.

בתור מישהו עם חלון זכוכית ענק 2 מטר מהמערכת, אני מאד נהנה מהצליל. ברור לי שכאשר אדאג לכסות את החלון בווילון "אקוסטי" (ויקר) מתאים ואולי אשפר את הסטנד שלי (שהוא לא רע בכלל, אבל יש מקום לשיפור) ואולי גם אוסיף עוד כמה פריטי עזר אקוסטיים ואחרים, ואשדרג את המחשב - המערכת תקפוץ קפיצת מדרגה. אפילו שתיים. וזה יקרה יום אחד.

גם מישהו ללא סטנד ייעודי (בין אם זה מבחירה או מאילוץ) יכול לבנות מערכת איכותית וליהנות ממנה מאד מאד (ואפילו עוד "מאד" אחד).
ואני נהנה מהרדיו של השכן.
נכון שאם אני אוריד את הגדר בינינו, ואם הוא יחליף את הפלדלת במשהו יותר דק, ואולי אם הוא גם ישים יותר את ערוץ 88 fm, תהיה בהחלט קפיצת מדרגה נוספת בהנאה. אבל עד אז אני מאוד נהנה, ושמח שהוא השקיע.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לדעתי - כן.

לא הבנתי - כל הסיפור הזה של אינסוף שינויים ושיפורים בא במקום להשקיע בסטנד ייעודי?

אריה

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
לא, מה שאני אומר הוא שאפשר בהחלט להגיע למערכת מצוינת גם בלי סטנד ייעודי.
אם מסובך לכם - תתעלמו מכל שאר הדברים שכתבתי.

רוזי - כל אחד וההנאות שלו, ואני מקנא בשכן שלך עם הרדיו המדהים (lol).

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אענה לך בציניות: כדי להגיע למערכת מצוינת כל מה שצריך זה כסף.... השאלה היא האם יש מקום להשקיע כסף במערכת מצוינת במקום שלא מאפשר לקבל ממנה את המקסימום.

זה דומה במובן מסוים - כך לדעתי - למי שנוסעים בארץ בפורש ובפרארי, יש להם את הכסף למכוניות האלה, הם נהנים ממכוניות משובחות - אבל הם לא יכולים להוציא את המקסימום מהמכוניות האלה.

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא, מה שאני אומר הוא שאפשר בהחלט להגיע למערכת מצוינת גם בלי סטנד ייעודי.
אם מסובך לכם - תתעלמו מכל שאר הדברים שכתבתי.

רוזי - כל אחד וההנאות שלו, ואני מקנא בשכן שלך עם הרדיו המדהים (lol).
ואני מקנא בך, בהנאה שלך מהמערכת הנהדרת שלך.
אבל לדעתי המוטיב העקרי של הפורום הזה הוא איך משפרים את אייכות הסאונד של מערכת סטראו, ולא כמה נהנים ממוסיקה.
בשביל להינות ממוזיקה, לא צריך מערכת כמו שלך ולא צריך את הפורום הזה.

אדר

אוהב את התחום
מעורבות
7
נקודות
18
ובלי ציניות - אין ויכוח על מוטיב הפורום, רק על מוטיב השאלה. אין ספק שעל מנת לשפר את איכות הסאונד צריך מעמד ייעודי. אבל אפשר לקבל (לדעתי) סאונד נהדר גם בלי סטנד. זה יעלה יותר, ויהיה אולי נחות, אבל אם התחביב הוא מוסיקה וסאונד איכותי, וסטנד זו בעיה, אז צריך להתייחס לזה כאל עוד מגבלה (כמו למשל גודל החדר, או להבדיל - אילוצי תקציב). אני אישית חושב שזה שווה את הכסף, כי זה או זה או כלום.

ותאמין לי, רוזי, בשביל ליהנות מהמוסיקה (אני) בהחלט צריך את הפורום ומערכת איכותית. לולא הפורום לא הייתי קונה מה שיש לי (מערכת entry level במונחי הפורום, אבל טירוף מוחלט עבור כל מי מחבריי ששמע את המחיר). ואני באמת מרגיש הנאה צרופה, גדולה פי כמה מכפי שהיתה לי במערכת קולנוע ביתי לא רעה בכלל שהיתה לי לפני כמה שנים ועלתה בערך שליש. הפורום ושיפור הסאונד זה בעיניי (ואולי אני במיעוט) אמצעי ולא מטרה. אם השיפור בסאונד לא יגביר לי את ההנאה מהמוזיקה אז מבחינתי זה היה בזבוז זמן.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה אומר בדיוק מה שאמרתי.
מבחינתי הפורום הוא בנושא האמצעות לשפר את הסאונד ולא ברמת ההנאה.
כמו שאמרתי, רבים מאוד נהנים מאוד ממוזיקה גם ממערכות זולות משלך ושל רבים מחברי הפורום.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
השאלה לדעתי היא האם מישהו שאינו יכול להציב סטנד ייעודי כדאי לו להשקיע ממון רב במערכת שמע.

לדעתי לא.

אריה

מה שאתה אומר, שזה או הכל או כלום, אם לא הכל מושלם, אין טעם להכנס לזה...
אז מה? יש אצלך אקוסטיקה מושלמת? חשמל מושלם?
נסחפת קצת עם התלות בסטנד, לא?

הפאס לאבס של נמר, ששוקל 50 קילו, היה נשמע כמו רוטל לולא הסטנד? :מבולבל:

אם היית מדבר על אקוסטיקה, אז עוד איכשהו היה בזה היגיון, כי יש איזה אבסורד להשקיע במערכת מאוד יקרה שתמוקם בתנאים אקוסטיים לא טובים, למרות שכל אחד שיעשה מה שהוא רוצה.

אבל לומר שכל הסאונד תלוי באיזה סטנד? תעשה לי טובה... :מבולבל:

לגבי ההסברים האקוסטיים, שהסטנד הופך בעצם לפתרון אקוסטי ברמת החדר (דיפיוזר כן/לא) זה גם שטויות במיץ, גם מזנון לא ייעודי שעשוי מעץ והוא פתוח מצידיו יהווה את אותו ה"פתרון".

יכול לתת לך דוגמא אישית נגדית, שאני כנראה לא אציב סטנד ייעודי אבל נהנה ממוזיקה ומהמערכת כיום כמו שלא נהניתי אף פעם, גם יותר מאשר כשהיה לי סטנד ייעודי, בגלל התעסקות דברים באמת חשובים כמו מקור, רמקולים, מיקומם בחלל, כיוונון הקרוס האקטיבי לבאס.

נערך לאחרונה ב:

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38

אולי לא כמו רוטל, אבל כמו מגבר שעולה בערך חצי ממחירו.

עד שלא שמעת מה סטנד יודע לעשות למערכת טובה, לא תבין מה המשמעות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה שאתה אומר, שזה או הכל או כלום, אם לא הכל מושלם, אין טעם להכנס לזה...
אז מה? יש אצלך אקוסטיקה מושלמת? חשמל מושלם?
נסחפת קצת עם התלות בסטנד, לא?

אם היית מדבר על אקוסטיקה, אז עוד איכשהו היה בזה היגיון, כי יש איזה אבסורד להשקיע במערכת מאוד יקרה שתמוקם בתנאים אקוסטיים לא טובים, למרות שכל אחד שיעשה מה שהוא רוצה.

אבל לומר שכל הסאונד תלוי באיזה סטנד? תעשה לי טובה... :מבולבל:

לגבי ההסברים האקוסטיים, שהסטנד הופך בעצם לפתרון אקוסטי ברמת החדר (דיפיוזר כן/לא) זה גם שטויות במיץ, גם מזנון לא ייעודי שעשוי מעץ והוא פתוח מצידיו יהווה את אותו ה"פתרון".

יכול לתת לך דוגמא אישית נגדית, שאני כנראה לא אציב סטנד ייעודי אבל נהנה ממוזיקה ומהמערכת כיום כמו שלא נהניתי אף פעם, גם יותר מאשר כשהיה לי סטנד ייעודי, בגלל התעסקות דברים באמת חשובים כמו מקור, רמקולים, מיקומם בחלל, כיוונון הקרוס האקטיבי לבאס.

-לא. הוא אומר שתמיד השאיפה היא למקסם את התוצאה. לעלות באיכויות ככל שניתן בהינתן תקציב.

-הפאס שלי, ללא הסטנד, נשמע פחות טוב.

-סטנד הוא רכיב אקוסטי לכל דבר ועניין. יש אקוסטיקה בקירות ויש אקוסטיקה במכשירים. בשניהם צריך לטפל. זה ההבדל בין אדם שמתייחס לאיכות התוצאה, מה שנקרא "היי אנד אודיו" מתייחס לכל הפרטים הקטנים כגדולים.

-סטנד הוא רכיב אקוסטי. בטובים שבניהם יש הנדסה מורכבת, איכות בניה ובחירת חומרים שנבחנה ונמצאה כמתאימה לאפליקציה הזו. ללכת לנגר זה נחמד. אבל מה עם התיכנון?. לבנות שידה ולשים ספייקים זה לא מעמד יעודי לאודיו. זה מקסימום יותר טוב מהאיקאה ה"מדופלם".

-הנאה. נחמד ומרשים. שכן שלי נהנה מהרסיבר שלו והרמקולים שהוא קנה בסאקל. נו אז? זה אומר שהמערכת שלו טובה? יובל, לא מדברים כאן על הנאה. מדברים על ביצועים ואיכויות של מערכת. על מנת להשיג את זה, לפחות במקסימום, מעמד ראוי הוא בגדר חובה. בלעדיו המערכת לעולם לא תשמע במיטבה או תמיד תשמע פחות טוב ממה שהיא יכולה להישמע.

-קרוס אקטיבי זה גם נחמד. מכיר כמה עם כאלה. כל היום יושבים ומשחקים איתו. מצד שני, מי אמר שקרוס אקטיבי חיצוני המוגדר "סופית" לערכי חיתוך, טוב יותר מאותם ערכים של רכיבים בתוך הרמקול. אבל זה, קרוס אקטיבי, לא שייף לעניין הסטנד. סטנד הוא חלק ממערכת אודיו. בלי סטנד יעודי, לפחות עבורי, זה מערכת שחסר בה רכיב.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
נמר,
אני גם מדבר על חתירה להיי-אנד אודיו ובהתייחסות לפרטים הקטנים.
כנראה לא הבנת אותי אם כתבת לי את זה, אבל אני מתייחס בתשובה שלי לתעדוף של פרט קטן מסויים על פני אחר.
זו גם כותרת השרשור, ששואלת כביכול -"מה חשיבות הסטנד במערכת?" - התשובה לזה, לא יכולה להיות, "הכל חשוב כי אני פרפקציוניסט", זה רק אומר שאותו אדם לא יודע להפריד בין עיקר ובין תפל.

טענת שסטנד משרת איזושהו פתרון לבעיה שתארת אותה בתור "אקוסטיקה של מכשירים" :)
לדעתי, זו הבעיה האחרונה בחשיבותה, היא לא חשובה יותר מפתרון בעיות אקוסטיות בחלל, אינטראקציה של הרמקול עם החלל, איכות הרמקול, איכות המקור וכו'... או מטיפול בחשמל.

יתרה מזאת, אני גם טוען, שיש פתרונות חלופיים כמו רגליות וסטנדים לא ייעודיים כמו האיקאה שציינתי (או כל דבר אחר כמו סתם מזנון פתוח שעשוי מעץ בירץ' למשל וכו'...) שמהווים יחדיו פתרון ש"מניח" את הדעת לבעיה הזו ומאפשר לאודיופיל לעשות קפיצה בתוצאה בהשקעה בדברים אחרים ולא בשטויות.
את זה אני טוען, כי נק' המבט שלי היא מאוד מהמקום של ה VFM ואני לא מאמץ שום מיתוס אלא בודק מה יעשה לי את הקפיצה הכי גדולה בתקציב נתון...

(לגבי שאר הדברים והקרוס האקטיבי, עזוב, או שלא הסברתי את עצמי טוב, או שלא קראת כמו שצריך, כי פספסת פואנטה די חשובה שם).

נערך לאחרונה ב:

איל פור

עוסק בתחום
מעורבות
2
נקודות
38
טענת שסטנד משרת איזושהו פתרון לבעיה שתארת אותה בתור "אקוסטיקה של מכשירים"
:)

יתרה מזאת, אני גם טוען, שיש פתרונות חלופיים כמו רגליות וסטנדים לא ייעודיים כמו האיקאה שציינתי (או כל דבר אחר כמו סתם מזנון פתוח שעשוי מעץ בירץ' למשל וכו'...) שמהווים יחדיו פתרון ש"מניח" את הדעת לבעיה הזו ומאפשר לאודיופיל לעשות קפיצה בתוצאה בהשקעה בדברים אחרים ולא בשטויות.

זו דעתך והיא לגיטימית.

אבל על סמך איזה בדיקות אתה מעלה את הטיעונים הללו? אולי מעמד טוב חשוב יותר משידרוג כבל רמקול? אולי מעמד טוב ייתן לך בהשקעה לא גבוהה שידרוג של ביצועי המערכת שרק החלפת מגבר, בעלות גבוהה, תשיג?

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
אולי מעמד טוב ייתן לך בהשקעה לא גבוהה שידרוג של ביצועי המערכת שרק החלפת מגבר, בעלות גבוהה, תשיג?

אם יש מעמד כזה בעלות לא גבוהה, אז כמובן אשמח לבדוק אותו, כי לדעתי הדבר הגדול הבא שלי לשדרג זה את ההגברה אז יכול להיות שחסכת לי הרבה מאוד כסף.

אם כי, לאור הניסיון שהיה לי במהלך השנים עם סטנדים אצלי ואצל חברים אודיופילים עם מערכות יקרות ומשובחות אני קצת סקפטי אבל אשמח להודות שטעיתי.

NStudio-Hiend

חבר משקיען
מעורבות
43
נקודות
28
סטנד למערכת ולרכיבי המערכת הוא מרכיב חשוב ומשפיע על תוצאה . מהנסיון שלי שרק התחלטי לייבא מוצרים לארץ ואז הזמנתי סטנד אחד כדי לבדוק וחלק מהמוצרים שלי היו מונחים על הרצפה כי לא היה עוד מקום בתוך אותו סטנד ואז הגיעה ההזמנה השניה וכל הרכיבים ישבו להם על הסטנד היעודי והשיפור הוא דרמטי ומידי ולטובה כמובן בכל פרמטר .

לכן צריך להשקיע בסטנד יעודי כי הוא נבנה מתוך הבנה וידע איזה רעש משפיע יותר עם הרכיבים ומכאן מתחילים לטפל בבעיות האלו תוך כדי שימוש בחומרים איכותיים עץ בשילוב מתכת או אחרת וריזונטורים בתוך הסטנד כדי לנטרל את ההשפעות השליליות על המערכת .

אני מוכן להביא לך סטנד או אפילו מישהו אחר שיציע ותבדוק בעצמך :) .

תודה מישל .

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
מעניין שאתם (היבואנים) כולכם משווים העמדת ציוד על הרצפה לבין סטנד ייעודי. ;) אנחנו לא אנשי מערות אתם יודעים :) כולה לא משתמשים בסטנד ייעודי... אבל מערכת איכותית יש!

לגבי ההצעה לבדוק סטנד, אשמח לעשות את זה ואפילו לכתוב על החוויה בפורום.

בגדול, אני לא אוהב להטריח יבואנים או כל עוסק אחר אם אין לי כוונה כנה באמת לרכוש את המוצר.

[אם כי, כפי שכתבתי, אני לא שולל מראש רכישה של סטנד אם יספק value כזה שידמה להחלפת מגבר יקר (נניח)]

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מעניין שאתם (היבואנים) כולכם משווים העמדת ציוד על הרצפה לבין סטנד ייעודי. ;) אנחנו לא אנשי מערות אתם יודעים :) כולה אין לנו כרגע סטנד, אבל מערכת איכותית יש!

לגבי ההצעה לבדוק סטנד, אשמח לעשות את זה ואפילו לכתוב על החוויה בפורום.

בגדול, אני לא אוהב להטריח יבואנים או כל עוסק אחר אם אין לי כוונה כנה באמת לרכוש את המוצר.

[אם כי, כפי שכתבתי, אני לא שולל מראש רכישה של סטנד אם יספק value כזה שידמה להחלפת מגבר יקר (נניח)]

יובל.

מגבר שאינו מספיק טוב עבור המערכת שלך לא קשור להחלפת מעמד ראוי. אם המגבר לא מתאים מעמד לא יציל אותו. מאידך, אם המגבר מתאים, איכותי ושולט אז מעמד ראוי יביא אותו להישמע עוד יותר טוב.

אין תחליף למוצר. זה לא תחליפי מזון (לא אוהב סטקים אז אני אוכל חציל בטעם סטייק). זה לא עובד ככה באודיו.

אתה צריך להחליף מגבר? תחליף.
אתה צריך סטנד יעודי לאודיו. בלי קשר למגבר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור