מיקומים!

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הנוסחאות מדויקות.
הבעייה ביישום נוסחאות היא אחרת:
פתרון אנליטי לפי נוסחאות אפשרי בד"כ רק במצבים אידיאליים, למשל חלל חופשי או סימטריה מושלמת של החדר ומקור הצליל, כיווניות מוגדרת-היטב, גופים פרימיטיביים וכו'.
בעולם המעשי יש הרבה יותר מדי פרמטרים וגיאומטריה סבוכה על-מנת לאפשר חישוב אנליטי. לחלופין יש צורך בחישוב נומרי: יש להזין את כל הנתונים כולם לתוכנת מחשב שתבצע סימולציה נומרית (עתירת-חישובים, לכל נקודה ונקודה בחדר), ואז מתקבלות תוצאות מייצגות.
כלומר, בתנאים מעשיים, אדם אחד עם מחשבון שנוכח בחדר לא יוכל לקבל בעצמו את התוצאה המלאה, גם אם הוא יודע את הפיסיקה. מה כן? אפשר, בד"כ, לקבל מושג כללי - למשל למצוא תדרי תהודה בעייתיים או תדרי גלים עומדים בחדר (מוֹדים).

אתה מדבר על משהו אחר.

בכל הקשור לאקוסטיקה אני מסכים בהחלט. האוזן האנושית אינה יכולה לטפל באקוסטיקה, היא כן יכולה לגלות בעיה אקוסטית. מה הבעיה, היכן היא ובאיזה תדרים? רק מדידות בחדר, חישובים וכ"ו.

בכל הנוגע למיקום הרמקול בחדר יש בסיס שהוא נקודת המוצא.

1- אם ניתן למקם באופן אסימטרי אז בוודאי שתהיה לו עדיפות.
2- אם מדובר ברמקול ריבון או אלקטרוסטטי ברוב המקרים מרכז החדר או כמעט מרכז יהיה המיקום הנכון.
3- רמקולים מסויימים יעדיפו לעמוד מקביל לקיר, ללא הטייה פנימה כלל {קבאס, קארמה, חלק מהדגמים הגבוהים של טנוי}.
4- רמקולים מסויימים יעדיפו להיות צמודים לקיר {קליפטש הורן, טנוי וואסטמינטר והקרובים אליו בדרגה}.
5- רמקולים מסויימים בכלל אמורים להיות ממוקמים בהטייה חזקה פנימה כאילו הרמקול ממש מסתכל עלייך {דבור פידליטי, ASW ועוד כמה שלא עולים לי בראש}.

מה שאני מנסה להגיד הוא דבר פשוט.
על מנת למקם מוצר, לפני כל נוסחה וכל מחשבה למיקום התחלתי עלינו להכיר את המוצרים. לכל טופולוגיה ולכל יצרנית יש המלצות יצרן שרובן {כמעט כולן} מתאימות לכל החדרים. מיקום הרמקול צריך להתבצע תוך התחשבות בסוג הרמקול, טופולוגיה, גודל, המלצות יצרן ותנאי החדר. זהן הבסיס הראשוני. שום תוכנה בעולם, ביקום, בגלקסייה אינה מכירה את הרמקולים עצמם, את הטופולוגיה שלהם ואת המלצות היצרן על מנת לדעת לספר על מיקומים ראשונים בסיסיים מומלצים.

בכל הנוגע לאקוסטיקה? אני בהחלט מסכים שרק בעזרת תוכנה, מיקרופונים ומדידות ניתן להגיע לתוצאה.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
נראה ש"שכחת" שכבלי הרמקולים שלך היו בכלל קצרים מכדי להגיע למקום המומלץ, אז על מה אתה מדבר בכלל?

חוצמזה, "שכחת" גם שברוב האספקטים אהבת את הפשרה המאוד חלקית שהגענו אליה, במיוחד במה ואימג'ינג, אבל לא נראה לך המיקום ופחדת מאשתך...

וחוצמזה, גם אם זה לחלוטין לא הייה עובד בחדר שלך עם הרמקולים המיוחדים שלך ועבור הטעם הספציפי שלך (כשקרה די ההיפך), להסיק מסקנות ממדגם של אחד ממש לא מצביע על מקצוענות מצדך, אלא על חובבנות בעוד תחום בנוסף לאודיו.

אז אולי מספיק עם ה"שכחנות", עיוותי העובדות והסקת המסקנות ה"בעייתית"?

עמיר

אתה יודע זה די מצחיק אותי מה שאתה כותב: גם אם הכבלים קצרים (וזו לא הייתה הבעייה) אין שום סיבה שבעולם להושיב אותי בחדר של שלוש על ארבה מטר חצי מטר מהרמקול.

עם חשבת שאהבתי את הפשרה אז כנראה לא הבנת שהפשרה שאני דיברתי עליה היא ביחס למה שאתה מיקמת את הרמקול ליפני כן.
לפי המיקום שלך הספה הייתה באמצא החדר ולא אגזים אם אומר שאפילו יותר קדימה מזה(sad)
הכי מצחיק שזה העלה בי תהייה לגביך כאודיופיל, כשטענתי שהזמר אינו באמצא אתה טענת שהוא לא צריך להיות שם.
אז אני שואל איפה הוא צריך להיות על הספה לידי?
אגב על איזו במה ואימג'ינג בדיוק אתה מדבר? אחרי הכיוון שלך לא היה שם כלום, חוץ מאשר בס הדוק שגם ככה היה ליפני כן.
אם הזכרת את אישתי ואת הפחד ממנה אז אתה צודק, כל אישה שהיית נכנסת לסלון ורואה את הספה באמצע החדר והרמקול חצי מטר ממנה היית מקבלת חררא ועוד פולניה:)

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
:O
נכתב ע"י AK1;[QUOTE:
913לא אפרט באילו נוסחאות, אולי גם אני אמכור את התוכנה שכתבתי...:)
אני צריך רק לבקש מהמשתמש עוד כמה נתונים שהתוכנה ממילא לא משתמשת בהם, כדי שייחשבו שזו תוכנה רצינית...:)

אני לא יודע אם זה טוב לכל העולם ואשתו, זה לא מבוסס מדעית די הצורך, ולכן יש צורך בניסוי וטעייה כדי לאמת את התוצאות.

עם זאת, עד עכשיו אפילו הזזה בסנטימטרים בודדים הגריעה את המצב יחסית להמלצת התוכנה.

כשהייתי אצל פנתר לא השתמשתי בתוכנה אלא עשיתי איזה חישוב פשטני כדי לקבל סדר גודל, אבל אפילו אותו אי אפשר הייה לבדוק (חוטים קצרים מדי).

מה קפצתם על התוכנה/נוסחאות? האם השווצתי בהם, טענתי שהם מושלמים, נכונים, ה"אמת" או כל סיבה אחרת שמזמינה שתסבירו לי שזה "לא נכון", פשטני, משעשע וכיו"ב?

לא לעניין.

עמיר
[/QUOTE]
א. לא משנה אם את החישובים עשית לפי תוכנה או חישוב פשטני הרי גם הוא לקוח מאיזו נוסכה שנמצאת במחשב לא?
ב. כבלים קצרים, פחד מהאישה , נוסכה פשטנית , בקיצור תוכנה לא הייתי קונה ממך בשום מחיר, כל עוד זה קשור בכיוון הרמקולים בבית.

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אתה יודע זה די מצחיק אותי מה שאתה כותב: גם אם הכבלים קצרים (וזו לא הייתה הבעייה) אין שום סיבה שבעולם להושיב אותי בחדר של שלוש על ארבה מטר חצי מטר מהרמקול.

עם חשבת שאהבתי את הפשרה אז כנראה לא הבנת שהפשרה שאני דיברתי עליה היא ביחס למה שאתה מיקמת את הרמקול ליפני כן.
לפי המיקום שלך הספה הייתה באמצא החדר ולא אגזים אם אומר שאפילו יותר קדימה מזה(sad)
הכי מצחיק שזה העלה בי תהייה לגביך כאודיופיל, כשטענתי שהזמר אינו באמצא אתה טענת שהוא לא צריך להיות שם.
אז אני שואל איפה הוא צריך להיות על הספה לידי?
אגב על איזו במה ואימג'ינג בדיוק אתה מדבר? אחרי הכיוון שלך לא היה שם כלום, חוץ מאשר בס הדוק שגם ככה היה ליפני כן.
אם הזכרת את אישתי ואת הפחד ממנה אז אתה צודק, כל אישה שהיית נכנסת לסלון ורואה את הספה באמצע החדר והרמקול חצי מטר ממנה היית מקבלת חררא ועוד פולניה:)
מממ... ה"זיכרון" שלך מאוד מעניין. לפי ה"נוסחה", הכי קרוב שהרמקולים יכולים להיות זה בשליש החדר. לפי תיאוריך, עברתי את אמצע החדר. מעניין.

והסיבה היחידה שבגללה אני טורח לענות לאוסף ה... שכתבת זה רק כדי להכניס בדיחת קרש עתיקה, אפרופו "להושיב אותי בחדר של שלוש על ארבה מטר חצי מטר מהרמקול" ו-"לא אגזים אם אומר שאפילו יותר קדימה מזה" -- כבר מיליון פעם אמרתי לך לא להגזים!!! :)

תהייה בריא חזק!
עמיר

אלוהיםאדירים

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
מנהלי האתר - למה אין סמיילי של טרחנות? חפירה? בקשת רחמי שמים! ?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48

אם אצלך בבית הכל ממוקם כראוי ואין לך מה להוסיף אתה לא חייב לקרוא זה באמת לא חובה.

עמיר:

מממ... ה"זיכרון" שלך מאוד מעניין. לפי ה"נוסחה", הכי קרוב שהרמקולים יכולים להיות זה בשליש החדר. לפי תיאוריך, עברתי את אמצע החדר. מעניין

הכוונה שאני עם הספה עברתי את אמצא החדר לכיוון הרמקול.
אגב אין לי כוונה לסטות מנושא השרשור ובטח את אף אחד זה לא כל כך יעניין, אבל אם תפתה אותי כמו שאתה ממשיך לא אחסוך מקהל הפורום דברים הרבה יותר מביכים כמו: הבדלים בין כבלים, שיוך ציוד אלקטרוני למשפחות, קניית אלקטרוניקה על עיוור וכו...
מקווה שלא נגיע לשם שיהיה לך יום נעים:)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אם אצלך בבית הכל ממוקם כראוי ואין לך מה להוסיף אתה לא חייב לקרוא זה באמת לא חובה.

עמיר:

הכוונה שאני עם הספה עברתי את אמצא החדר לכיוון הרמקול.
אגב אין לי כוונה לסטות מנושא השרשור ובטח את אף אחד זה לא כל כך יעניין, אבל אם תפתה אותי כמו שאתה ממשיך לא אחסוך מקהל הפורום דברים הרבה יותר מביכים כמו: הבדלים בין כבלים, שיוך ציוד אלקטרוני למשפחות, קניית אלקטרוניקה על עיוור וכו...
מקווה שלא נגיע לשם שיהיה לך יום נעים:)
אותה הנוסחה של לא יותר משליש תופסת גם לגבי מיקום המאזין...:D

ומעניין שאתה מגיע לאיומים (נורא מפחידים, אני ממש פוחד ממך, תחזיקו אותי שלא אברח).
חוצמזה, אני רק התייחסתי לדברים שאתה עצמך העלית, ואתה מאיים להוסיף דברים לא רלוואנטיים לעניין מתוך נקמנות.

אם זה כזה פיתוי עבורך, שפוך זבל כמה שאתה מוצא לנכון, לאחר שהבטחת לשמור דברים לעצמך. אין בעייה. זה יראה עליך ועל שווי המילה שלך יותר מאשר עלי :)

עמיר

נ.ב., ה"קנייה העיוורת" כבר נדונה עד בוש בפורום השכן, ותוצאותיה זולות יותר וטובות יותר מהמגבר שלך. אז מה?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48

נשמתי,
הכוונה הייתה לקולגה המסעיר שלך, לא אליך.

אוהב אותך תמשיך להשגיח עלינו מלמעלה (ורד)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אלוהים אדירים, אלוהיםאדירים!

מתי תלמד מהניסיון???

במקום לקטר על טרחנות, חפירה וכיו"ב ולצפות לערת אלוהים אדיריםו/או ההנהלה, אתה יכול פשוט לדלג ו/או לא לקרוא מה שלא מעניין אותך.

למותר לציין שאין לי ו/או לאף אחד אחר בפורום כל חובה או מחוייבות לבדר אותך, לעניין אותך, כן/לא לחפור/"לטרחן" וכו', במיוחד כשהפנייה לא אליך אישית.

אתה סתם נתקע לדיונים שלא שייכים אליך ומוסיף קיטורים חסרי טעם. מה הרעיון?

אז כדי לחסוך לך זמן, טירחה, קיטורים חסרי טעם וכו', הצעתי היא שתדלג לפחות על כל הפוסטים שאני כותב.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

ומעניין שאתה מגיע לאיומים (נורא מפחידים, אני ממש פוחד ממך, תחזיקו אותי שלא אברח).
חוצמזה, אני רק התייחסתי לדברים שאתה עצמך העלית, ואתה מאיים להוסיף דברים לא רלוואנטיים לעניין מתוך נקמנות.

אם זה כזה פיתוי עבורך, שפוך זבל כמה שאתה מוצא לנכון, לאחר שהבטחת לשמור דברים לעצמך. אין בעייה. זה יראה עליך ועל שווי המילה שלך יותר מאשר עלי :)

עמיר

נ.ב., ה"קנייה העיוורת" כבר נדונה עד בוש בפורום השכן, ותוצאותיה זולות יותר וטובות יותר מהמגבר שלך. אז מה?

אני חושב שמי שהתחיל בהערות אישיות כלפי עידו הוא אתה. ולכן אני מציע שתיישרו את ההדורים, אינני מעוניין שאתה או כל אחד אחר "יובך" בפורום.

לגבי הרכישה העיוורת גם אין לי כל כך בעייה, אני מאוד בעד {אומנם לא באלקטרוניקה}.

עניתי לדיגי לגבי הבסיס להתאמה ראשונית בחדר, למה יש להתייחס ולמה לתת חשיבות יתר.בלי נוסחאות ובלי חישובים.

האם יש לך מה להוסיף על דברי?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עניתי לדיגי לגבי הבסיס להתאמה ראשונית בחדר, למה יש להתייחס ולמה לתת חשיבות יתר.בלי נוסחאות ובלי חישובים.

האם יש לך מה להוסיף על דברי?
רק שנראה לי מוזר שפוזיצייה אסימטרית עדיפה. אם סביבת רמקול שמאל שונה מזו של ימין, ההיענות לתדרים השונים תהייה גם היא שונה, מה שלא נראה לי אופטימאלי.

עמיר

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48

עמיר

עמיר זו לא נקמנות ובטח לא איום, זו פשוט דרך נכונה להציג את המלך עירום:)
לדעתך הדברים שאני מעוניין להוסיף הם זבל, בעייני הם סגירת מעגל לגבי השקפותיך על עולם האודיו.
עכשיו אולי תסביר לי את המשפט הבא:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
גם בפוזיצייה אסימטרית ניתן למקם את הרמקולים בסביבה דומה.

דוגמא למיקום אסימטרי עם סביבה דומה לשני הרמקולים ניתן לראות בלינק הבא.

http://www.dtown.co.il/forum/members/dys-albums-המערכת-dys.html
זה שניתן איכשהו למקם בצסביבה אסימטרית (כשאין ברירה) אני מבין, אבל למה זה עדיף, זה מה שקשה לי להבין.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר זו לא נקמנות ובטח לא איום, זו פשוט דרך נכונה להציג את המלך עירום:)
לדעתך הדברים שאני מעוניין להוסיף הם זבל, בעייני הם סגירת מעגל לגבי השקפותיך על עולם האודיו.
עכשיו אולי תסביר לי את המשפט הבא:
ראשית, אני ממש לא מלך משום בחינה, ואני לבוש בגינס ממש לא שקופים :)

ואיך תקרא לצורך הפתאומי להציג את המלך כעירום, אם לא סתם נקמנות?

מה עניינך בהשקפותי על "עולם האודיו"?

בוא נעזוב זה, כל זה התנצחות חסרת טעם, כולל המשפט שאני לא מתכוון להיכנס להסברים בקשר אליו.

אכן לא הייתי צריך להתחיל עם ההתייחסות לכישוריך האישיים. הפסקנות שלך הפריעה לי (ותמיד מפריעה לי, אצל כל אחד).

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מיקום באופן אסמטרי מצמצם את בעית הגלים העומדים והתאבכות התדרים. מדגיש טוב יותר את האימג' ואת הבמה ועוד כמה יתרונות שכרגע הן אינן בראשי.

כאשר החדר שלך הוא סימטרי עלייך להביא אותו לאסמטריות במיקומים על מנת להגיע לתוצאות טובות יותר.

החדרים המושלמים לאודיו הם חדרים אסמטרים {גם באולפן וגם בבית}.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
רק שנראה לי מוזר שפוזיצייה אסימטרית עדיפה. אם סביבת רמקול שמאל שונה מזו של ימין, ההיענות לתדרים השונים תהייה גם היא שונה, מה שלא נראה לי אופטימאלי.

עמיר

או קי הדברים שאתה טוען ויודע סוטרים את
המדידות שעשית אצלי, מפני שאצלי יש אי סימטריה בין שני הצדדים של החדר, מכיון שמאחורי אחד הרמקולים ישנה דלת שגורמת לכך ואותה לא הכנסת לחישוב ואת המכתבה שנמצאת בצידה השמאלי של הספה לא הכנסת לחישוב, וטענת שהטויטר של הרמקול צריך להיות בדיוק מופתי על האוזן. עכשיו תגיד לכולם שאני שקרן.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
או קי הדברים שאתה טוען ויודע סוטרים את
המדידות שעשית אצלי, מפני שאצלי יש אי סימטריה בין שני הצדדים של החדר, מכיון שמאחורי אחד הרמקולים ישנה דלת שגורמת לכך ואותה לא הכנסת לחישוב ואת המכתבה שנמצאת בצידה השמאלי של הספה לא הכנסת לחישוב, וטענת שהטויטר של הרמקול צריך להיות בדיוק מופתי על האוזן. עכשיו תגיד לכולם שאני שקרן.
הצעתי להפסיק, אז בוא נפסיק (ורד)

עמיר

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אגב מי שטוען שפראסונד שלו יותר טוב מסובריין אני מאחל לו רק בריאות ושיהנה עם מה שקנה על עיוור, והסינרגייה המושלמת לרמקול(Y)

עמיר:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור