מיקומים!

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אני לא מתווכח עם זה שלך ו/או לנמר ו/או ל-X אנשים נשמע ש"יש דברים שפטיפון טוב עושה במערכת ש cd טוב ככול שיהיה לא יוכל להתחרות" -- אני מאמין לך ולנמר שכך זה נשמע לכם, ואני מסכים גם ש"ביחד נותנים תמונת סאונד שונה מזו של ה cd".

אני כן מתווכח על זה ש"ואין פה עניין של טעם אישי או נכון לא נכון דוגמא: קול אנושי ראליסטי, מרחב במה, אימג"

אני טוען שמה שלך ולנמר ולאותם X אנשים נשמע כ"קול אנושי ראליסטי, מרחב במה, אימג" = טעם אישי של כל אחד מכם בנפרד --נשמע לי כ"קול אנושי מיופייף, מרחב במה מעוות, אימג' לא ריאליסטי" = טעם אישי שלי (ולא שזה משנה, אבל גם של עוד Y אנשים, ושגם הצד הטכנולוגי תומך בטעמם, אבל את זה נעזוב לחלוטין).

מבחינתי מספיק נגן בינוני כדי להיות יותר "ריאליסטי" וכו', אם כי זה יישמע פחות "יפה", "גדול" וכו', אלא בפרופורציות שלי נשמעות יותר "אמיתיות".

ובתור מי שלא הבחין אפילו בפגמים הבולטים בהקלטות שהשמעת לי כ-reference, קשה לי אישית להסתמך על ה"קביעות", ועוד בכזו פסקנות, לגבי ריאליזם, במה, אימג' וכו' ולגבי האם זה טעם אישי או "אמת אבסולוטית".

עמיר

עמיר
מה שאני השמעתי לך זה לא פגם אלה הקלטה שנעשתה
בצורה מכוונת, לעומת זאת יכולת להבחין שתופעה זו אינה קשורה במערכת אלה רק בהקלטה, מכיוון שזה לא חזר בדיסקים אחרים.
אני לא ממוחה להקלטות ואין לי מושג למה הקליטו את הכלים בניפרד ואת הזמרת בניפרד את זה אתה יכול לשאול את נמר.

האמת שאני די מבין למה אתה חושב ש cd נשמע יותר טוב לטעמך וזה לא מפתיע אותי
בתור אחד שמכוון רמקולים בחדר האזנה לפי נוסחאות מחשב לא הייתי אומר שהאינדיקציה שלך לגבי מכשירי מקור יכולה לשמש כ reference בעייני בלשון המטה:)
יש דברים שפשוט נשמעים יותר טוב ויותר נכון ללא קשר אם זה טעמך או לא.

פטיפון נשמע יותר טוב מ cd באותו טווח מחיר, ורמקול לא מכוונים בעזרת מחשב מכיוון שהמחשב אינו יודע איך בנוי החדר ובאיזו מצב נמצאים שאר הדברים שיש בפנים.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עידו.

מאיפה אתה יודע שעמיר מכוון מערכת בעזרת מחשב ולא בעזרת האוזניים?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עידו.

בביקור שערך אצלי עמיר בביתי לפני מספר חודשים נוחכתי לדעת שאינו יודע לכוון רמקולים בעזרת שמיעה ומסתמך על נוסחאות מחשב שאינם מחזיקות מים:rolleyes:
לאחר ששמע כמה קטעים שלי על הסט החליט שהרמקול ממוקם במקום לא נכון לטעמו ושינה באישורי את מקומם, בעזרת נוסחאות וחישובים מתמטיים. מיותר לציין שלאחר השינוי לא היה טעם להשאיר את הרמקולים במקומם, מכיוון שהתוצאה לא רק שלא הייתה נכונה אלה הייתה חובבנית בצורה מחפירה(shocked)

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עידו.

אני מכוון בעזרת חישוב בתור נקודת התחלה, ואח"כ לפי האוזניים.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר
מה שאני השמעתי לך זה לא פגם אלה הקלטה שנעשתה
בצורה מחוונת, לעומת זאת יכולת להבחין שתופעה זו אינה קשורה במערכת אלה רק בהקלטה, מכיוון שזה לא חזר בדיסקים אחרים.
אני לא ממוחה להקלטות ואין לי מושג למה הקליטו את הכלים בניפרד ואת הזמרת בניפרד את זה אתה יכול לשאול את נמר.

האמת שאני די מבין למה אתה חושב ש cd נשמע יותר טוב לטעמך וזה לא מפתיע אותי
בתור אחד שמחוון רמקולים בחדר האזנה לפי נוסחאות מחשב לא הייתי אומר שהאינדיקציה שלך לגבי מכשירי מקור יכולה לשמש כ reference בעייני בלשון המטה:)
יש דברים שפשוט נשמעים יותר טוב ויותר נכון ללא קשר אם זה טעמך או לא.

פטיפון נשמע יותר טוב מ cd באותו טווח מחיר, ורמקול לא מחוונים בעזרת מחשב מכיוון שהמחשב אינו יודע איך בנוי החדר ובאיזו מצב נמצאים שאר הדברים שיש בפנים.
רק שלא שמת לב לעניין הספציפי בהקלטה.

האמירה "יש דברים שפשוט נשמעים יותר טוב ויותר נכון ללא קשר אם זה טעמך או לא" נכונה -- כשקוראים את המשפט כ"נשמעת לי/לך נכונה", ואכן אין תלות בין טעמינו.

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בביקור שערך אצלי עמיר בביתי לפני מספר חודשים נוחכתי לדעת שאינו יודע לכוון רמקולים בעזרת שמיעה ומסתמך על נוסחאות מחשב שאינם מחזיקות מים:rolleyes:
לאחר ששמע כמה קטעים שלי על הסט החליט שהרמקול ממוקם במקום לא נכון לטעמו ושינה באישורי את מקומם, בעזרת נוסחאות וחישובים מתמטיים. מיותר לציין שלאחר השינוי לא היה טעם להשאיר את הרמקולים במקומם, מכיוון שהתוצאה לא רק שלא הייתה נכונה אלה הייתה חובבנית בצורה מחפירה(shocked)
הגענו לאיזור השקרים: "נוחכתי לדעת שאינו יודע לכוון רמקולים בעזרת שמיעה", "אלה הייתה חובבנית בצורה מחפירה" -- מעניין שלא זה מה שאמרת במקום ובזמן ההוא.

אני לא הולך להמשיך אתך בעניין ההשמצות, ובוודאי לא ברמת שקרים.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

אוקי.:מבולבל:

זה מסביר לי כמה דברים.

תודה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני מכוון בעזרת חישוב בתור נקודת התחלה, ואח"כ לפי האוזניים.

עמיר

מדוע צריך לתקן עם האוזניים? האם החישוב לא מספיק?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מדוע צריך לתקן עם האוזניים? האם החישוב לא מספיק?
לפעמים צריך ולפעמים לא, תלוי מה האזניים אומרות. זה רק לנקודות התחלה, במקום להתחיל ממקומות אקראיים בחדר.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה זאת אומרת "מקומות אקראיים בחדר"?

האם אינך מבין מאיפה להתחיל למקם כאשר אתה רואה את החדר?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה זאת אומרת "מקומות אקראיים בחדר"?

האם אינך מבין מאיפה להתחיל למקם כאשר אתה רואה את החדר?
לגבי נקודת התחלה "על בערך" שמשם ממשיכים לבדוק אני יודע כמו שאתה יודע, אלא שהנקודות המחושבות מקצרות את התהליך.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
מה צריך חישובים.

נכנסים לחדר, מסתכלים עם העיניים, בודקים על יבש איך המערכת נשמעת במיקום ומתחילים לתקן.

לא מבין למה צריך לעשות "חישובים" ו"נוסחאות" בשביל למקם רמקול?

מספיק מטר, עין וקטעי רפרנס.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
האם עמיר עשה את החישובים תוך התחשבות שלפנתר יש רמקול שופרי מיוחד ?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
מה צריך חישובים.

נכנסים לחדר, מסתכלים עם העיניים, בודקים על יבש איך המערכת נשמעת במיקום ומתחילים לתקן.

לא מבין למה צריך לעשות "חישובים" ו"נוסחאות" בשביל למקם רמקול?

מספיק מטר, עין וקטעי רפרנס.
אוקיי, אז גם בזה אתה יודע הכל יותר טוב מכולם...:)

לא נתווכח גם על זה. די.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
חכה אורי. עוד לא הגענו לזה. אני רוצה להבין את הבסיס.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אוקיי, אז גם בזה אתה יודע הכל יותר טוב מכולם...:)

לא נתווכח גם על זה. די.

עמיר

בסדר בסדר.

איך אתה מחשב מיקומים של רמקולים אלקטרוסטטים, ריבונים, תיבה פתוחה, שופריים?

האם אתה מתחשב בהמלצות היצרן? האם אתה לוקח בחשבון חלונות, כורסאות או בכלל ריהוט בחדר?

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
הגענו לאיזור השקרים: "נוחכתי לדעת שאינו יודע לכוון רמקולים בעזרת שמיעה", "אלה הייתה חובבנית בצורה מחפירה" -- מעניין שלא זה מה שאמרת במקום ובזמן ההוא.

אני לא הולך להמשיך אתך בעניין ההשמצות, ובוודאי לא ברמת שקרים.

עמיר

עמיר אתה יכול לכתוב מה שאתה רוצה, התוצאות מדברות בעד עצמם, מכוון שהשיטה שלך לא הוכחה כנכונה ולאחר מיקום הרמקול מחדש יכולתי להבחין, שזו הייתה חובבנות לשמה.
איני רוצה להכנס איתך לויכוח וזו לא מטרתי, אבל אם מדברים על השמצות כדי לבדוק טוב ליפני שאומרים מה ולמי, ולזכור מה עשינו עם מי ומתי:cool:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
עמיר אין פה ויכוח מגעיל. השאלה שלי היא הגיונית.
לפנתר יש טוויטר לא רגיל, מה שנקרא אומנידירקטיונל, שנמצא עוד בשופר לא רגיל , ללא PHASE PLUG ועוד מעץ.
כמו כן הוא ממקום בין הוופרים בדיאפולוטו.

לכן שימוש במבנה של טוויטר DOME רגיל , או של שופר רגיל AKA טריאנגל למשל , לא תופס פה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
איך אתה מחשב מיקומים של רמקולים אלקטרוסטטים, ריבונים, תיבה פתוחה, שופריים?

האם אתה מתחשב בהמלצות היצרן? האם אתה לוקח בחשבון חלונות, כורסאות או בכלל ריהוט בחדר?

מחכה לתגובה, עניינית אם אפשר.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
להלן תשובה עניינית :) לנמר ןלאורי_ו:

אם הייה מדובר בנקודות שלפיהן ממסמרים את הרמקולים לרצפה בלי לשמוע, התמיהות שהעליתם היו מאוד רלוואנטיות.

היות ומדובר רק בנקודות התחלה, אין לזה הרבה משמעות.

אני מתייחס רק למיקום הטוויטרים וגובהם מהרצפה, גובה אוזן המאזין מהרצפה ומידות החדר (מלבני בלבד).

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור