מיקומים!

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
פשוט לא הבנתי את התשובה.
מה שכן הבנתי שבחישובייך אתה מתייחס רק למה שכתבת.
אם כן, לרמקולים הנ"ל זה פשוט לא נכון.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר אתה יכול לכתוב מה שאתה רוצה, התוצאות מדברות בעד עצמם, מכוון שהשיטה שלך לא הוכחה כנכונה ולאחר מיקום הרמקול מחדש יכולתי להבחין, שזו הייתה חובבנות לשמה.
איני רוצה להכנס איתך לויכוח וזו לא מטרתי, אבל אם מדברים על השמצות כדי לבדוק טוב ליפני שאומרים מה ולמי, ולזכור מה עשינו עם מי ומתי:cool:
נראה ש"שכחת" שכבלי הרמקולים שלך היו בכלל קצרים מכדי להגיע למקום המומלץ, אז על מה אתה מדבר בכלל?

חוצמזה, "שכחת" גם שברוב האספקטים אהבת את הפשרה המאוד חלקית שהגענו אליה, במיוחד במה ואימג'ינג, אבל לא נראה לך המיקום ופחדת מאשתך...

וחוצמזה, גם אם זה לחלוטין לא הייה עובד בחדר שלך עם הרמקולים המיוחדים שלך ועבור הטעם הספציפי שלך (כשקרה די ההיפך), להסיק מסקנות ממדגם של אחד ממש לא מצביע על מקצוענות מצדך, אלא על חובבנות בעוד תחום בנוסף לאודיו.

אז אולי מספיק עם ה"שכחנות", עיוותי העובדות והסקת המסקנות ה"בעייתית"?

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
פשוט לא הבנתי את התשובה.
מה שכן הבנתי שבחישובייך אתה מתייחס רק למה שכתבת.
אם כן, לרמקולים הנ"ל זה פשוט לא נכון.
זה עניין של trial and error, לא של אפריורית נכון/לא, אבל אם לא נראה לך, אל תנסה.

זה גם עבד מצויין אצל שני חברים שונים, אחד עם Apogee והשני עם Magnepan, ובכל מקום אחר שניסיתי.

אם יש כאלה שיודעים אפריורית, בלי לנסות ובלי לדעת אפילו מה הנוסחאות, מה נכון ומה לא, תפאדל!

עמיר

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני לא מבין אם ככה מה הולך פה.
בוא נשחזר מה הולך בשרשור:
פנתר : עמיר היה אצלי וניסה לכוונן את הרמקולים לפי נוסחאות וחישובים ולא עבד לו.
עמיר: לא נכון כן עבד.
עכשיו:
עמיר אומר שהוא עושה ניסוי ותהיה ולא משתמש בנוסחאות?

או שאיבדתי כל יכולת קריאה או שיש פה שינויי גרסאות כל 4 שניות.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אני לא מבין אם ככה מה הולך פה.
בוא נשחזר מה הולך בשרשור:
פנתר : עמיר היה אצלי וניסה לכוונן את הרמקולים לפי נוסחאות וחישובים ולא עבד לו.
עמיר: לא נכון כן עבד.
עכשיו:
עמיר אומר שהוא עושה ניסוי ותהיה ולא משתמש בנוסחאות?

או שאיבדתי כל יכולת קריאה או שיש פה שינויי גרסאות כל 4 שניות.
מתי כתבתי שאני לא משתמש בנוסחאות? כתבתי שאני כן, כנקודת התחלה, ומשם תהליכי ניסוי וטעייה.

ובעניין עבד / לא, בכלל אי אפשר הייה להגיע למקום המומלץ כי חוטי הרמקולים היו קצרים מדי, ואחר כך מקום של פשרה נתן שיפור שפנתר אהב ברוב האספקטים, אבל המיקום לא הייה אסתיטי בעיניו והוא פחד מאשתו...

יש כאן בעיות "שיכחה" ובהסקת מסקנות, אם להתבטא בעדינות...

עמיר

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
חישובים זו דרך מצויינת, אבל...

אין שום בעיה להשתמש בנוסחאות - רק צריך לדעת אילו.
אני השתמשתי בתכנת מחשב של CARA ע"מ לבצע את החישוב - ואכן נדרשים : צורת החדר, גובהו, פתחים - דלתןת וחלונות, מאיזה חומר עשוי כל דבר, שרטוט כל האובייקטים בחדר - חומרים מהם עשויים, וכמובן הזנה של גודל\גובה הרמקול - מיקום היחידות בתוך הרמקול, סוג רמקול (במקרה זה TL) ועוד ועוד...
גיליתי שהרמקולים מכוונים היטב (ניל עשה עבודה טובה) כשהתקנו את הAARON. :cool:
אבל גיליתי שהנקודה שאני צריך לשבת בה, היא מטר אחד קרוב יותר לרמקולים...

כך שניתן לחשב היכן למקם את הרמקולים, אבל זה לא סתם משולש גיאומטרי.
ולכל אילו שחושבים שהם יודעים לעשות את זה עם ה"עיינומטר" - משעשע...
(והינה החלפת הרמקולים הבאה מגיעה...).

2 הסנט שלי.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עמיר

באיזה נוסחאות אתה משתמש?
האם הנוסחאות כבליות לכל סוגי הרמקולים?

מדוע צריך ניסוי וטעיה אם יש נוסחה?
מדוע לא להתחיל עם ניסוי וטעיה?

האם אתה כאדם מנוסה {לטענתך} שרואה חדר לא שם לב מה המיקום שממנו צריך להתחיל?

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר

באיזה נוסחאות אתה משתמש?
האם הנוסחאות כבליות לכל סוגי הרמקולים?

מדוע צריך ניסוי וטעיה אם יש נוסחה?
מדוע לא להתחיל עם ניסוי וטעיה?

האם אתה כאדם מנוסה {לטענתך} שרואה חדר לא שם לב מה המיקום שממנו צריך להתחיל?
לא אפרט באילו נוסחאות, אולי גם אני אמכור את התוכנה שכתבתי...:)
אני צריך רק לבקש מהמשתמש עוד כמה נתונים שהתוכנה ממילא לא משתמשת בהם, כדי שייחשבו שזו תוכנה רצינית...:)

אני לא יודע אם זה טוב לכל העולם ואשתו, זה לא מבוסס מדעית די הצורך, ולכן יש צורך בניסוי וטעייה כדי לאמת את התוצאות.

עם זאת, עד עכשיו אפילו הזזה בסנטימטרים בודדים הגריעה את המצב יחסית להמלצת התוכנה.

כשהייתי אצל פנתר לא השתמשתי בתוכנה אלא עשיתי איזה חישוב פשטני כדי לקבל סדר גודל, אבל אפילו אותו אי אפשר הייה לבדוק (חוטים קצרים מדי).

מה קפצתם על התוכנה/נוסחאות? האם השווצתי בהם, טענתי שהם מושלמים, נכונים, ה"אמת" או כל סיבה אחרת שמזמינה שתסבירו לי שזה "לא נכון", פשטני, משעשע וכיו"ב?

לא לעניין.

עמיר

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני חושב שנוסחאות אינן יכולות להביא את המערכת לתוצאה מושלמת כמו האוזן.

הבעיה היא שהנוסחה אינה מכירה את הרמקול, את המלצות היצרן, את התיבה, את החומר ממנו בנוי החדר {גבס, בטון, בלוק, עץ}.

אי לכך הסיבה שאתה זקוק לניסוי וטעיה {למרות הנוסחאות והתוכנות} היא בגלל שזו הדרך הנכונה ביותר למקם.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אי לכך הסיבה שאתה זקוק לניסוי וטעיה {למרות הנוסחאות והתוכנות} היא בגלל שזו הדרך הנכונה ביותר למקם.
האם באיזשהו מקום טענתי אחרת??? :מבולבל::מבולבל::מבולבל:

טריוויאלי לחלוטין. מוסכם, ברור, אין ולא הייה שום ויכוח מבחינתי.

אם כל ההתפתלויות והשאלות וההסברים היו רק כדי להוכיח שאני טועה אם אני חושב אחרת, אז כל זה הייה מיותר.

עדיף הייה להתחיל בלשאול אם אני בכלל חושב שמה שאתה מנסה להפריך הוא נכון...:)

עמיר

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
הנוסחאות מכירות הכל, כולל פרמטרים שאתה מזניח ולא מתחשב בהם...
אתה לא יכול לנפנף במאגיה שחורה כל פעם.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
הנוסחאות מכירות הכל, כולל פרמטרים שאתה מזניח ולא מתחשב בהם...
אתה לא יכול לנפנף במאגיה שחורה כל פעם.

(Y)(Y)(Y)
אין מה לעשות זה נכון. הנוסחאות מדוייקות לגמריי.

מה שכן צריך לדעת באילו להשתמש.

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
הנוסחאות מדויקות.
הבעייה ביישום נוסחאות היא אחרת:
פתרון אנליטי לפי נוסחאות אפשרי בד"כ רק במצבים אידיאליים, למשל חלל חופשי או סימטריה מושלמת של החדר ומקור הצליל, כיווניות מוגדרת-היטב, גופים פרימיטיביים וכו'.
בעולם המעשי יש הרבה יותר מדי פרמטרים וגיאומטריה סבוכה על-מנת לאפשר חישוב אנליטי. לחלופין יש צורך בחישוב נומרי: יש להזין את כל הנתונים כולם לתוכנת מחשב שתבצע סימולציה נומרית (עתירת-חישובים, לכל נקודה ונקודה בחדר), ואז מתקבלות תוצאות מייצגות.
כלומר, בתנאים מעשיים, אדם אחד עם מחשבון שנוכח בחדר לא יוכל לקבל בעצמו את התוצאה המלאה, גם אם הוא יודע את הפיסיקה. מה כן? אפשר, בד"כ, לקבל מושג כללי - למשל למצוא תדרי תהודה בעייתיים או תדרי גלים עומדים בחדר (מוֹדים).

נערך לאחרונה ב:

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
(Y)(Y)(Y)
אין מה לעשות זה נכון. הנוסחאות מדוייקות לגמריי.

מה שכן צריך לדעת באילו להשתמש.
אין כאן מאגייה שחורה, לבנה או אחרת, אני לא מנפנף בשום דבר, סביר מאוד שהנוסחאות הפשטניות יחסית שבהן השתמשתי בתוכנה פרטית שלי, לצרכי הפרטיים, לא כוללות הכל, ושתוכנה מקצועית לנושא כן, לא התיימרתי לשום דבר בנושא, אז מה העניין?

מישהו יכול להסביר לי במה נופפתי, איזו מהטענות שלא טענתי אינה נכונה, או מה?

אם אתם סתם נהנים להתקיף, ללא סיבה, או רק כדי לצאת "צודקים" מולי, תפאדל, אין בעייה, אני לא סובל מזה, ואתם נהנים :)

תבלו (ורד)

עמיר

liorms

חבר משקיען
מעורבות
50
נקודות
28
אמיר - אתה קצת נתקף בפראנויה קלה... (תרגיע).
בכלל, הכוונה לא הייתה אליך.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
הנוסחאות מדויקות.
הבעייה ביישום נוסחאות היא אחרת:
פתרון אנליטי לפי נוסחאות אפשרי בד"כ רק במצבים אידיאליים, למשל סימטריה מושלמת, חלל חופשי, גופים פרימיטיביים וכו'.
בעולם המעשי יש הרבה יותר מדי פרמטרים וגיאומטריה על-מנת לאפשר חישוב אנליטי. לחלופין יש צורך בחישוב נומרי: יש להזין את כל הנתונים כולם לתוכנת מחשב שתבצע סימולציה נומרית (עתירת-חישובים), ואז מתקבלות תוצאות מייצגות.
כלומר, בתנאים מעשיים, אדם אחד עם מחשבון שנוכח בחדר לא יוכל לקבל בעצמו את התוצאה המלאה, גם אם הוא יודע את הפיסיקה. מה כן? אפשר, בד"כ, לקבל מושג כללי - למשל למצוא תדרי תהודה בעייתיים או מיקומי גל-עומד לתדר מסוים (מוֹדים).
הי, דיגיסאן, ברוך הבא!!

ברור שכל מה שכתבת נכון.

עם זאת, אחד הנתונים שהנוסחאות לא מביאות בחשבון גם בתנאים אידיאליים הוא הטעם האישי.

אתה מתכתב כאן עם אנשים שאוהבים את העיוותים של פטיפון, למשל. למה שלא יאהבו הדגשת יתר או בליעת יתר בתדרים מסויימים, גם אם ניתן לקבל תוצאות עם קצת פחות הדגשות כאלה? :)

עמיר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
אוף, עוד פעם רודפים אחרי, מה אני יעשה! :):)

אז למי זה הייה מיועד?

עמיר

DigiSUN

מושעה
מעורבות
2
נקודות
18
עם זאת, אחד הנתונים שהנוסחאות לא מביאות בחשבון גם בתנאים אידיאליים הוא הטעם האישי.

אתה מתכתב כאן עם אנשים שאוהבים את העיוותים של פטיפון, למשל. למה שלא יאהבו הדגשת יתר או בליעת יתר בתדרים מסויימים, גם אם ניתן לקבל תוצאות עם קצת פחות הדגשות כאלה? :)

עמיר

עמיר, אין קשר בין הדברים.
כל אחד יגדיר מהי התוצאה הרצויה לו, לפי טעמו/העדפתו האישית.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בדיוק.

אמיר כנראה לא הבנת.

מעולם לא טענתי שהחישוב שלך מוטעים.
אלא טענתי שלקחת את החישובים הלא מתאימים.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
בדיוק.

אמיר כנראה לא הבנת.

מעולם לא טענתי שהחישוב שלך מוטעים.
אלא טענתי שלקחת את החישובים הלא מתאימים.
אולי. לא טענתי שלקחתי את המתאימים או בכלל, אלה סתם נוסחאות פשטניות ולא מבוססות מדעית -- כבר כתבתי את זה קודם, אז למה הצורך להעיר לי על זה?

לא ברור לי למה נכנסנו לפירוט של הנוסחאות והחישובים.

אין לי שום צורך/עניין להגן על החישובים או לכלול בהם נוסחאות יותר מדוייקות או "נכונות", ולא זכור לי שביקשתי חוות-דעת על הנושא... אבל שייהייה, אין בעייה (ורד)

עמיר

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור