מבחן לאוזנית Focal Utopia - האוזניה הטובה ביותר בעולם?

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
לכתוב על אוזניות שלא שמעתי בסט הפרטי שלי זה,מבחינתי,קצת תעוזה על גבול חוסר האחריות אבל...:
שמעתי את שתיהן,בתערוכה,ושתיהן היו מחוברות לאותו מגבר אוזניות (של ארקם כמדומני) ומה שמאוד בלט בין שתיהן היה: שהאוטופיה חשפה את מערומיו של מגבר האוזניות ולא ממש לטובה. ה ELEAR היו הרבה יותר סלחניות למגבר - זה אומר שסונית הן שונות זו מזו....

מנחם.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
בקיצור להכין 23000!

menahem

כתב האתר
מעורבות
360
נקודות
83
ברשותכם כמה הערות מהטריבונה:

1. כטיבען של הערות מהטריבונה הן נחזות להיות ביקורתיות עם קורטוב של ציניות אך לא כך - ובודאי שלא כך בכוונתו של הכותב.

2. הרעיון שלפיו מציבים בפני מתכנני האוזנייה אתגר,שהוא: להחריג את האוזניות מאוזניות קלאסיות ולהפוך אותן לזוג רמקולים שתלויים על האוזניים הוא לא המצאה של פוקאל.

3. אוזניות שמכוונות לתחום של זוג רמקולים (ולא סתם רמקולים אלא כאלה שמטופלים אקוסטית ככאלה ומורכבים מחומרים וטכנולוגיה שתממש את הקונספט - ונמר עמד על כך בסקירתו) תלויים משני צידי האוזניים מיושם גם על ידי יצרנים אחרים כמו למשל AKG ב K812 שלהם,סנהייזר ב HD800 שלהם ואלה שתי דוגמאות מפורסמות - יש עוד.

4. ברגע שתחבתם את אוזניכם לזוג אוזניות מהסוג של זוג רמקולים תלויים משני צידי האוזניים תחבתם את אוזניכם למערך אקוסטי שלחדר בו הוא נמצא אין כל חשיבות או השפעה - שזה טוב לכשעצמו,אבל היישום לא תמיד משיג את המטרה...

5. לאוזניות מהסוגה הזו (זוג רמקולים תלויים משני צידי הראש) יש מאפיין נוסף,מאוד דומיננטי,והוא: הן מאוד אנילטיות.וככאלה צריך להשקיע הרבה מחשבה בציוד שאליהן תתחבר האוזניה ובעיקר במגבר האוזניות אך לא רק.

6. דווקא הטיפולוגיה הזו יכולה לנוע על הציר בין אוזניות מעייפות בהאזנה ארוכה או מאכזבות בגלל שהמקור או המקורות לא נבחרו בקפידה.

7. לטיפולוגיה הזו לא סתם נמצאת האוזניות הדגל של יצרני האוזניות וזה כולל את פוקל. אבל יש,והיו,לא מעט נסיונות ליצר אוזניות שהן הרבה מעבר לשתי קפסולות מפלסטיק,רמקול באמצען ואיזו כרית שתרכך את המגע בין הפלסטיק לאוזן,רוצה לומר: היו,יש ומניח - שעוד יהיו אוזניות שבמבנה הקפסולה שלהם,ברמקולים שטמועים בהן ובחומרים שמהן הן עשויות הושקע מאמץ ליצר משהו לא מנגן ישר לתעלת המע אלא מנגן לתוך המבנה הפנימי והחיצוני של האוזניה והאוזן נתחבת לתוך המערך הזה וקולטת את הסאונד משם בדומה להאזנה לרמקולים אלא שהם משני צידי האוזן ולא בחדר שלו אקוסטיקה משל עצמו. דוגמאות? ה אולטראסון 750 פרו,ה T1 של ביירדיינמיק וה HD558 של סנהייזר ועוד,מן הסתם עוד כאלה.

8. שלא ישמע מדברי שאני מזלזל או מקל ראש באוטופיה של פוקל - הן בהחלט כוכב זורח בשמי האוזניות וכוכב במובן הטוב והחיובי של המילה אבל - הן צריכות הרבה מחשבה,תיכנון והשקעה של זמן וממון בציוד שאליה הן תתחברנה אחרת היתרונות הגדולים שלה הופכים לחסרונות.

מנחם.

soler

אוהב את התחום
מעורבות
129
נקודות
43
בתור בעלים של האוזניה המדהימה הזו אני יכול לומר שזו חוויה שלא מהעולם הזה !
הכל התחיל כאשר ביקרתי בלונדון לפני כחצי שנה. בכלל לא חשבתי לקנות אוזניות, פתאום מרים אלי טלפון אחד הדילרים הכי גדולים בצרפת (שאני מאד אוהב להתעסק איתו) ואומר לי : "שמע יש לי כאן אוזניות, שלא מייצרים דברים כאלו - אתה חייב לשמוע !"
אני מסביר לו שאני לא הכי בקטע אבל הוא מסכם לי את העניין בפשטות "זה אחד מ-5 המוצרים הכי מדהימים שנתקלתי בהם ! אני שולח לך ללונדון על חשבוני את יחידת הדמו שלי -תאזין להם !!"
כעבור יומיים אני מחזיק בידי את התכשיט הזה ובוחן אותו במשך שלושה ימים ברחבי לונדון עם נגנים שונים ומנסה להשוות לכל אזניות שאני תופס באיזור כולל היקרות ביותר שקיימות בעולם, וכל רגע שעובר אני חושב לעצמי : "איך הצרפתי הזה עוד פעם עושה לי את זה .."
אחרי 3 ימים אני מתקשר אליו ושואל אם אפשר להשאיר אותם אצלי ולסגור חשבון, הוא עונה לי שזו יחידת הדמו ושלא היה מעז למכור לי לא חדש. אז עוד לא היו יחידות למכירה והוא הזמין לי יחידה ואמר שיקח בערך חודש לקבל. אני כמובן מסכים ומקלל אותו בלב..
סוף טוב בכל טוב, האוזניות פה והנה פתאום גיליתי שאני גם איש של אוזניות :), מי ידע..:שתוי: ?
אגב, בעיני אין בכלל השוואה לדגמים האחרים של החברה - מבחינתי הבדל עצום..

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אבל - הן צריכות הרבה מחשבה,תיכנון והשקעה של זמן וממון בציוד שאליה הן תתחברנה אחרת היתרונות הגדולים שלה הופכים לחסרונות.

מנחם.
לא כל כך מסכים איתך בעניין הציוד שמחובר אליה, 99% מהסאונד זה האוזניה ומגבר זול, פשוט ועם יכולת דחיפה טובה (יענו יכולת לספק מתח גבוה והתנגדות מוצא נמוכה- כלומר לספק את הזרם שהאוזניה דורשת)....עוותים נמוכים ויחס אות לרעש טוב-כמובן .... וז-ה-ו-ו-ו.

אם רוצים לתת גוון מסוים לאוזניה כמובן מגבר מחורבן יכול לבצע זאת - לדוגמא: באס חלש יותר ע"י מגבר ללא יכולת דחיפה או להבדיל לרכך גבוהים ע"י מגבר שמגיע ל 10 KHz במקום 50 KHz וכו'.

אני שמעתי בתערוכה עם מגבר הארקם, שלטענת כמה חברים כאן הוא די מחורבן, ועדיין נשמתי נעתקה מהסאונד.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא כל כך מסכים איתך בעניין הציוד שמחובר אליה, 99% מהסאונד זה האוזניה ומגבר זול, פשוט ועם יכולת דחיפה טובה (יענו יכולת לספק מתח גבוה והתנגדות מוצא נמוכה- כלומר לספק את הזרם שהאוזניה דורשת) , עוותים נמוכים ויחס אות לרעש טוב כמובן .... וז-ה-ו-ו-ו.

אם רוצים לתת גוון מסוים לאוזניה כמובן מגבר מחורבן יכול לבצע זאת - לדוגמא: באס חלש יותר ע"י מגבר ללא יכולת דחיפה ....לרכך גבוהים ע"י מגבר שמגיע ל 10 KHz במקום 50 KHz וכו'.

אני שמעתי בתערוכה עם מגבר הארקם, שלטענת כמה חברים הוא די מחורבן, ועדין נשמתי נעתקה מהסאונד.

לא לא. יש גם וויסינג, איזון טונאלי, טבעיות, שקיפות. ולגבי ההיענות לתדר. למה לא ללכת על מגבר שגם יודע לטפס גבוה וגם להשאיר את התחום הזה מאוזן ביחס ליתר?

בקיצור. צריך את כל הפרמטרים האלה שהופכים מגבר לכזה שאפשר לכנות אותו מגבר טוב.

שמעתי את האוזניה בתערוכה. היא היתה נשמעת טוב. לא נעתקה נשימתי. ואני, להבדיל מהיתר, שמעתי אותה ב-11:30 בלילה סוליקו. עם מגבר אחר, כמו הניים שהשתמשתי בו למשל, או ה-heed שהוא פשוט מגבר אוזניות אדיר למחירו, היית מבין מה היא יודעת לעשות באמת.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עזוב, כל המגברים עם specs טובים נשמעים אותו דבר

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
האזנתי לאוזניות פוקאל אוטופיה פעמיים (2016, 2017), פשוט נשמעות נפלא!

תומר

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא לא. יש גם וויסינג, איזון טונאלי, טבעיות, שקיפות. ולגבי ההיענות לתדר. למה לא ללכת על מגבר שגם יודע לטפס גבוה וגם להשאיר את התחום הזה מאוזן ביחס ליתר?

.
לא ארצה להיכנס לויכוח הרגיל ביננו, אבל כל הפרמטרים שתארת כמו טבעיות שקיפות ואיזון טונאלי הם ברי השגה במגבר אוזניות של 100-200 שקל עם היכולות שתארתי שהם ממש לא בשמיים, כולה אודיו מ-10-50,000 Hz (גם לקחתי Spare ) ;)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
עזוב, כל המגברים עם specs טובים נשמעים אותו דבר
ואני חוזר בפעם האלף על זה .... הבעלים של Harbeth מציע את ה- 40.1 למי שיוכיח לו את דבריך....לדעתי עדיין הוא לא חילק אותם לאף אחד ....וממליץ לסגור את העניין בפוסט זה כדי לא לחרבש את השרשור על האוזניה המדהימה הזו.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לא ארצה להיכנס לויכוח הרגיל ביננו, אבל כל הפרמטרים שתארת כמו טבעיות שקיפות ואיזון טונאלי הם ברי השגה במגבר אוזניות של 100-200 שקל עם היכולות שתארתי שהם ממש לא בשמיים, כולה אודיו מ-10-50,000 Hz (גם לקחתי Spare ) ;)
ייתכן שאלה עלויות החלקים, אבל למה שמותג שמכבד את עצמו ימכור במחיר כזה אם הוא יכול למכור בפי 10 ויותר?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואני חוזר בפעם האלף על זה .... הבעלים של Harbeth מציע את ה- 40.1 למי שיוכיח לו את דבריך....לדעתי עדיין הוא לא חילק אותם לאף אחד ....וממליץ לסגור את העניין בפוסט זה כדי לא לחרבש את השרשור על האוזניה המדהימה הזו.

המתכנן של הרברת׳ מבלבל ת׳מוח.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
אחת הבעיות עם אזניות היא שבניגוד לרמקול שאוזן שמאל שומעת גם את רמקול ימין ולהיפך, באזניות כל רמקול הוא נפרד לגמרי ואז שום צליל מרמקול ימין לא מגיע לאוזן הנגדית. לחברת SPL יש מגבר אזניות עם בורר שמעביר חלק מרמקול ימין לשמאל ומשמאל לימין, יש נקודה על הסקלה ששם מרגישים דיוק גדול יותר וטבעי ושם גם פתאום הבמה מקבלת עומק ונפח שבד״כ חסרים באזניות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נרביץ מכות על זה בשרשור נפרד, לא נהרוס את השרשור הזה.

לא נריב מכות. אני אתן לך 1000 ציטוטים של מתכננים אחרים, קצת יותר מוכשרים מהרברת׳, שיגידו בדיוק הפוך ממנו.

דבר שני. הוא שמע את הרמקולים שלו עם הגברה של ch - הבין בדיוק כמה הרמקול שלו מתרגש מאלקטרוניקה. ההבדל הוא שזה מצולם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

זה מה שקורה שהסטנדרט נמוך. פתאום גם שניצל צף בשמן מרגיש גורמה.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אחת הבעיות עם אזניות היא שבניגוד לרמקול שאוזן שמאל שומעת גם את רמקול ימין ולהיפך, באזניות כל רמקול הוא נפרד לגמרי ואז שום צליל מרמקול ימין לא מגיע לאוזן הנגדית. לחברת SPL יש מגבר אזניות עם בורר שמעביר חלק מרמקול ימין לשמאל ומשמאל לימין, יש נקודה על הסקלה ששם מרגישים דיוק גדול יותר וטבעי ושם גם פתאום הבמה מקבלת עומק ונפח שבד״כ חסרים באזניות.
כבר משנת 1996 יש לי את מגבר האוזניות Headroom Supreme אשר יש בו בנוסף למנגנון שתארת גם Delay ו Equalizing של הסיגנל של אוזן X שנכנס לאוזן Y . אכן נשמע יותר טבעי.

מצורפת תמונה והסבר מפורט של המכשיר, כולל מדידות מהירחון Stereophile .

נערך לאחרונה ב:

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
תן קישור או שמות....

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
ייתכן שאלה עלויות החלקים, אבל למה שמותג שמכבד את עצמו ימכור במחיר כזה אם הוא יכול למכור בפי 10 ויותר?
בשביל לשמור על שם המותג הוא היה אמור למכור בvfm סביר.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור