מבחן לאוזנית Focal Utopia - האוזניה הטובה ביותר בעולם?

dtown

מנהל
צוות האתר
מעורבות
719
נקודות
113

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,005
נקודות
113
יצא לי להאזין לאוטופיה ול elear בתערוכה, למרות שלא חוברו להגברה ראויה ניתן היה לקבל רושם על שתיהן. האוטופיה טובה יותר אבל לא בהפרש שהצדיק את המחיר.

את ה elear רכשתי לבסוף בהזמנה מחו״ל, התמחור בארץ גבוהה במידה חריגה.
אצלי האוזניות מחוברות למגבר אוזניות מסורתי class A של יוניסון, הסאונד חלומי.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אנסח את הביקורת שלי על האוזניה קצת אחרת, מתוך ה-5 שעות שהייתי בתערוכה האחרונה להערכתי כ-3 שעות ביליתי עם 2 האוזניות של Focal.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,733
נקודות
113
@נמר -- האם תוכל לעשות סקירה השוואתית לאחותה הקטנה, שעולה רבע?
שמעתי אותה בתערוכה 5 דקות עם מוסיקת פסנתר בלבד, אבל היא נשמעה לי כייפית יותר מה-Sennheiser HD800 שהיו לי.

תודה!
עמיר

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
בתערוכה אי אפשר היה לקבל אינדיקציה שכזו.
המוכר היה ממש נחמד ואדיב ומסביר פנים אבל היה רעש מכל עבר ואני לא הצלחתי לקבל חווית האזנה בכל האוזניות הפתוחות או החצי פתוחות.
(לדוגמא, האוזניות היקרות של ירון צור נשמעו לי טובות יותר)
וזה פאקטור קריטי עבורי- אני צריך אוזניה שמבודדת את רעשי הopen space בזמן העבודה.

ואני חייב לשתף בעוד משהו:
אל תסקלו אותי באבנים אבל אני חייב לציין שהרבה דברים שנמר רשם מתחברים לי עם האוזניות הפשוטות (?) שלי, AKG k92 שעולות 55$.
32 אוהם שנותן מיקרודינמיקה והפרדת כלים שקשה למצוא במערכות סטריאו היי אנד, כולל אנלוגי, וזה בהשמעת mp3 דרך גלקסי s6.
אני כן שומע שמשהו עמום או סתום או מרוחק, אבל מסקרן אותי לדעת מה יקרה בהגברה איכותית ועם קבצי wav.

באופן כללי אני חושב שמדד vfm הוא קריטי. אני בספק אם הפוקל נותנים תוספת של 30% בחווית השמיעה למאזין הרגיל, כאשר המחיר הוא בערך פי 15.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בתערוכה אי אפשר היה לקבל אינדיקציה שכזו.
המוכר היה ממש נחמד ואדיב ומסביר פנים אבל היה רעש מכל עבר ואני לא הצלחתי לקבל חווית האזנה בכל האוזניות הפתוחות או החצי פתוחות.
וזה פאקטור קריטי עבורי- אני צריך אוזניה שמבודדת את רעשי הopen space בזמן העבודה.

האוזניות האלה לא מיועדות לבטל רעשי רקע. הן לא יתאימו לך. יש כאלה שמיועדות לזה, עם מערכת דיגיטלית שמנתקת אותך לחלוטין מהסביבה. עוד מעט תהיה כתבה על אחת מהן.

יש עניין של טעם וסליחה שאני כותב את זה, יש גם אנינות טעם. שתי האוזניות ששמעת מצוינות. השאלה היא מה אהבת יותר והאם אתה מסוגל לנתח נכון את מה שאתה שומע.

אני חייב לשתף בעוד משהו:
אל תסקלו אותי באבנים אבל אני חייב לציין שהרבה דברים שנמר רשם מתחברים לי עם האוזניות הפשוטות (?) שלי, AKG k92 שעולות 55$.
32 אוהם שנותן מיקרודינמיקה והפרדת כלים שקשה למצוא במערכות סטריאו היי אנד, כולל אנלוגי, וזה בהשמעת mp3 דרך גלקסי s6.
אני כן שומע שמשהו עמום או סתום או מרוחק, אבל מסקרן אותי לדעת מה יקרה בהגברה איכותית ועם קבצי wav.

ובהמשך לתגובה הקודמת שלי (יכולת ניתוח), יכול להיות שיש בה את כל הדברים הללו. זו חברה מאוד טובה. אבל אני מכיר מכוניות זולות מאוד שגם הן, כמו בכתבה שקראתי על פרארי, מסתובבות ימינה, שמאלה, מאיצות, עוצרות ונוסעות רוורס. אבל לא כמו שהפרארי עושה את זה.

אותן מכוניות זולות שאני מכיר שעושות את כל הפעולות הללו, הן עם מנוע שאוכל שמן, צמיגים יבשים וגיר דופק (ביחס ל-mp3, מגבר של סלולרי).

ועכשיו נחזור לכתבה.
בכתבה כתבתי שזו אינה אוזניה סלחנית. יכול להיות שאם תחבר אותה לטלפון שלך, ותשמע mp3, אתה תבין שמה שעושה את האוזניה שלך לטובה עבורך זה בדיוק החסרון שלה - היא סלחנית. האופציה השניה היא שאתה סלחן. בשני המקרים, הפתרון הוא נסיון ועוד כמה ג׳ובות.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
@נמר -- האם תוכל לעשות סקירה השוואתית לאחותה הקטנה, שעולה רבע?
שמעתי אותה בתערוכה 5 דקות עם מוסיקת פסנתר בלבד, אבל היא נשמעה לי כייפית יותר מה-Sennheiser HD800 שהיו לי.

תודה!
עמיר

אבקש אותן.

תוכל לבוא לבחון יחד איתי.

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
האוזניות האלה לא מיועדות לבטל רעשי רקע. הן לא יתאימו לך. יש כאלה שמיועדות לזה, עם מערכת דיגיטלית שמנתקת אותך לחלוטין מהסביבה. עוד מעט תהיה כתבה על אחת מהן.

יש עניין של טעם וסליחה שאני כותב את זה, יש גם אנינות טעם. שתי האוזניות ששמעת מצוינות. השאלה היא מה אהבת יותר והאם אתה מסוגל לנתח נכון את מה שאתה שומע.

ובהמשך לתגובה הקודמת שלי (יכולת ניתוח), יכול להיות שיש בה את כל הדברים הללו. זו חברה מאוד טובה. אבל אני מכיר מכוניות זולות מאוד שגם הן, כמו בכתבה שקראתי על פרארי, מסתובבות ימינה, שמאלה, מאיצות, עוצרות ונוסעות רוורס. אבל לא כמו שהפרארי עושה את זה.

אותן מכוניות זולות שאני מכיר שעושות את כל הפעולות הללו, הן עם מנוע שאוכל שמן, צמיגים יבשים וגיר דופק (ביחס ל-mp3, מגבר של סלולרי).

ועכשיו נחזור לכתבה.
בכתבה כתבתי שזו אינה אוזניה סלחנית. יכול להיות שאם תחבר אותה לטלפון שלך, ותשמע mp3, אתה תבין שמה שעושה את האוזניה שלך לטובה עבורך זה בדיוק החסרון שלה - היא סלחנית. האופציה השניה היא שאתה סלחן. בשני המקרים, הפתרון הוא נסיון ועוד כמה ג׳ובות.
אני מדבר על אוזניות סגורות. אני מניח שביטול רעשים אקטיבי מוסיף בעיות משלו.
(בתערוכה היה נחמד לבדוק את הסוני ואת הb&o עם BT ועם הביטול האקטיבי)

ניסיתי להגיד שאני לא מצליח להבין איך אנשים הצליחו לקבל אינדיקציה על אוזניות פתוחות בזמן התערוכה.

סביר להניח שבאוזניות אני לא אנין טעם. אני מנסה להנות מהמוזיקה, ובהחלט יש לי רצון של לזרום עם מה שיש ופחות להתבאס על ניואנסים טכניים.
אני בהחלט שומע שמשהו דפוק במה שהאוזניות הפשוטות שלי מוציאות, אבל אני רק מקווה שמגבר+DAC נייד ÷ קבצים שאינם MP3 יתקנו את הבעיה.
בהקשר של הפוקל, אני מאוד סקרן לעשות מבחן עיוור אל מול מה שיש לי (בזמן שימוש בהגברה ומקור טובים).
הניחוש שלי הוא שמרבית חובבי המוזיקה בעולם לא היו מכפילים את המחיר עבור ההבדלים בשמע. וכאן אנחנו מדברים על הפרש שהוא פי 60 במחיר!
אבל שוב, 1. בגלל הרעש לא באמת הצלחתי לשמוע את הפוקל.
2. אכן, אני פחות מודע/מסוגל לזיהוי הניואנסים שאתה מצליח לזהות.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ניסיתי להגיד שאני לא מצליח להבין איך אנשים הצליחו לקבל אינדיקציה על אוזניות פתוחות בזמן התערוכה.

אדם מנוסה יבחין בצליל הראשון שמדובר במשהו מיוחד. זה מתחיל באיך שהיא מייצרת בס, דינמיקה. איך היא מצליחה להעביר במדויק מפגש של מקל עם מרכז/גדה/פעמון המצילה. איך קולות אדם נשמעים דרכה. כמה זה קרוב לקול אמיתי.

סביר להניח שבאוזניות אני לא אנין טעם. אני מנסה להנות מהמוזיקה, ובהחלט יש לי רצון של לזרום עם מה שיש ופחות להתבאס על ניואנסים טכניים.

זה לא ניואנסים טכנים. זה פרטים - מידע מוסיקלי. כל מיואנס הוא עולם ומלואו וקשה מאוד להשיגו.

בהקשר של הפוקל, אני מאוד סקרן לעשות מבחן עיוור אל מול מה שיש לי (בזמן שימוש בהגברה ומקור טובים).
הניחוש שלי הוא שמרבית חובבי המוזיקה בעולם לא היו מכפילים את המחיר עבור ההבדלים בשמע. וכאן אנחנו מדברים על הפרש שהוא פי 60 במחיר!

אתה לא סומך על האוזן שלך שאתה צריך מבחן עיוור?
אני יכול להגיד לך במבחן עיוור מה יותר טוב, כנראה שגם יהיה יקר יותר. העניין הוא שצריך לדעת למה להתייחס. בין מדונה לסי היימן כל מערכת מבחינה.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
עם איזו הגברה בדקת את האזניות ואם השתמשת במספר מגברים באיזה מהם התוצאה היתה הטובה ביותר?

סחבק

חבר משקיען
מעורבות
124
נקודות
43
נמר, אני סומך על מה שאתה אומר. זה מצריך בחינה מחודשת מצידי. כמו שאמרתי, בתערוכה לא הצלחתי לשמוע עקב הרעש הסביבתי.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,588
נקודות
113
אוי כמה אני מבין את נמר....(לא קטע של חנופה או משהוא בסגנון..)
האוזניה הזו כנראה הצליחה ל"חשמל"לו הגוף ולהחדיר הצלילים לנשמה שלו....וכן זו בעיה.
יהיה ,לא קל לחזור אחורה..

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
עם איזו הגברה בדקת את האזניות ואם השתמשת במספר מגברים באיזה מהם התוצאה היתה הטובה ביותר?

Naim DAC-V1

heed Canamp

שניהם התוצאה היתה מדהימה ולכל אחד גוון משלו. ה-Naim היה מפורט יותר ושקט יותר.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,424
נקודות
113
אמנם אני לא "מתחבר" לאוזניות.
כתוב יפה
חברה נהדרת
מאמין שהשילוב של סקירתו של נמר וחוות הדעת היותר מחיובית והחברה הנהדרת focal התוצאה בהחלט מעולה.

תודה.

איציק ירקוני

צוות האתר
צוות האתר
מעורבות
1,022
נקודות
113
נמר

סקירה רחבה ומושקעת, למוצר סופר איכותי:בעד::בעד:

ni-ro

חבר משקיען
מעורבות
689
נקודות
113
בתערוכה רוברט לקח אותי להאזין ל 2 האוזניות. היה חלום. סאונד שאומנם אני לא רגיל אליו (לא היו לי אוזניות מעולם).
מתחבר גם למה שכתבו פה. הדגם הביניים הציג vfm מטורף, המשאיר כסף לרכוש הגברה תואמת
מתלבט בין לרכוש סט אוזניות לעבודה, או מערכת all in צנועה (מדפיים והגברה, דאק וסטרימר).
אבחן זאת בקרוב

נערך לאחרונה ב:

972lior

אוהב את התחום
מעורבות
106
נקודות
43
מעניין איך ה focal clear החדשות שמתומחרות בכ 500$ יותר מה elear.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור