מבחן כבלים עיוור !

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אהבתי את א' :D

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
אהבתי את א' :D

משועממים.(lol)
זו הסיבה שאני ממליץ על התערבות כספית. חבל לי שכל מיני "..." יבזבזו לי את הזמן בכל מיני היגדים שהם כשלעצמם לא מוכנים ל"שים את הביצים" מאחוריהם.
כנראה עמוק בליבם הם יודעים שהם לא רוצים להיות פראיירים ולהיות מנושנשים ב $2000. אבל לכתוב כל מיני דברים בפורום וללכת לבזבז לאחרים את הזמן- חופשי חודשי.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
?!?!

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
משועממים.(lol)
זו הסיבה שאני ממליץ על התערבות כספית. חבל לי שכל מיני "..." יבזבזו לי את הזמן בכל מיני היגדים שהם כשלעצמם לא מוכנים ל"שים את הביצים" מאחוריהם.
כנראה עמוק בליבם הם יודעים שהם לא רוצים להיות פראיירים ולהיות מנושנשים ב $2000. אבל לכתוב כל מיני דברים בפורום וללכת לבזבז לאחרים את הזמן- חופשי חודשי.

זה רק תחביב דיז.
אני "מבזבז" את הזמן שלי אבל לא של אחרים כי האחרים באמת חושבים שהם שומעים הבדל.
הייתי בשמחה מתערב איתך אבל 2000$ קצת יקר לי. רוצה להתערב על 200 ש"ח אני מגיע. בשמחה אקח לך את הכסף.

diz1

חבר משקיען
מעורבות
1
נקודות
0
הייתי בשמחה מתערב איתך אבל 2000$ קצת יקר לי. רוצה להתערב על 200 ש"ח אני מגיע. בשמחה אקח לך את הכסף.

לא מבין את ההגיון שלך. אם אתה בטוח שתיקח 200 ש"ח- אז בו ותנסה לקחת $2000-כמו שאמרת זה כבר יותר כסף. מה רע?

וכן, אני מאילו ששומעים הבדלים בין כבלים(לא כל כבל, יש שהבדלים זניחים ויש שהם מאוד משמעותיים). מה שאתה מאמין לא חשוב לי. אני לא מנסה למכור לך כבל, ואין לי אינטרס במה שאתה מאמין. על מה שאני מאמין וחושב- אני גם לא מתבייש לשלם.
בסופו של דבר הבחירות שאני עושה באודיו הן לא עבוריך, אלא עבור שימושי הפרטי.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
לא מבין את ההגיון שלך. אם אתה בטוח שתיקח 200 ש"ח- אז בו ותנסה לקחת $2000-כמו שאמרת זה כבר יותר כסף. מה רע?

מספיק שיש 0.1 אחוז שאני טועה אז אני רוצה לעמוד במילה שלי ולשלם.
מסכים? נלך על 200 ש"ח? או שזה כבר לא ברמה שלך?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
יניב.

אתה מדבר על סיכוי שהוא הימור כמעט בטוח בזכיה. מזה כמעט? בטוח שאתה לוקח 10K לפי דברייך.
אם אתה בטוח במה שאתה טוען אז אחלה, אבל יש לי בעיה אחרת. למרות שאתה יוצא בהצהרות בביטחון מלא אתה עדיין לא מתערב על זה בביטחון מלא.

עכשיו אתה טוען שיכול להיות שיש הבדל אבל מצד שני כאשר אין היתערבות ומבחן {כמו שאתה חפץ לבצע} אתה מגלה ביטחון מופרז בזה שההבדל לא קיים.

וואלה יניב. לא קלטתי אותך.
יש הבדל? או שאתה חושב שאין הבדל? או שאם לא מתערבים אז אין הבדל? או שאם מתערבים אז יש סיכוי שיש הבדל?

בילבלת אותי.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני אנסה לחדד אפילו קצת יותר

אופציה א': אין הבדל. נקודה. חד חד ערכי.
אופציה ב': יש הבדל. נקודה. חד חד ערכי.

באופציה ב' יש גם קורס מבוא לפילוסופיה של האודיו: כמה הבדל, האם הוא מורגש מאוד, או כמעט ולא, האם שווה את ההשקעה, האם הכבל הופך לסינטיסייזר ומתערב בתהליך ועוד כהנה וכהנה הגיגים ופילפולים מבית המדרש של פורום השביל, כפי שמכנה אותו האדמו"ר לבית דיזיבסקי, ראש ישיבת עטרת שופרים ויו"ר עמותת אור שפופרות.

כל דיון בנושא חייב להגמר איכשהו באמירה חד משמעית - אופציה א' או אופציה ב'.
היתר זה פילוסופיה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
חד חד ערכי אך האם הוא סגור שפה או פתוח שפה והאם הוא דיפרנציאבילי?

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
יניב.

אתה מדבר על סיכוי שהוא הימור כמעט בטוח בזכיה. מזה כמעט? בטוח שאתה לוקח 10K לפי דברייך.
אם אתה בטוח במה שאתה טוען אז אחלה, אבל יש לי בעיה אחרת. למרות שאתה יוצא בהצהרות בביטחון מלא אתה עדיין לא מתערב על זה בביטחון מלא.

עכשיו אתה טוען שיכול להיות שיש הבדל אבל מצד שני כאשר אין היתערבות ומבחן {כמו שאתה חפץ לבצע} אתה מגלה ביטחון מופרז בזה שההבדל לא קיים.

וואלה יניב. לא קלטתי אותך.
יש הבדל? או שאתה חושב שאין הבדל? או שאם לא מתערבים אז אין הבדל? או שאם מתערבים אז יש סיכוי שיש הבדל?

בילבלת אותי.

מעניין,

מה לא ברור, האם אתה יכול להיות בטוח ב100% שכדור הארץ עגול? האם היית שם את החיים שלך על זה?
אין דבר בטוח ב 100% ומי שחושב ככה עדיין ילד.
שנכנסים להתערבות יש לי מינימום כבוד שאוכל לשלם את מה שאני מתערב עליו. זה הכל.
בשביל הספורט 200 ש"ח זה כסף קל למי שבאמת חושב שיש הבדל והוא יוכל להצביע עליו במבחן עיוור מעל 99 אחוז. כנראה שאותו אדם לא בטוח כל כך בעצמו.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
דווקא לגבי כדור הארץ אפשר להיות בטוח...מודדים יש חוקים ברורים מאוד לגבי זה...
השאלה היא מה היא הגדרת "עגול".

לכל דבר בחיים יש מערכת של חוקים והגדרות. השאלה אם זה מתיישב בהגדרה.

לפני שאתם הולכים למבחן עליכם לבנות את זה כמו ניסוי מדעי:

א. מטרת הניסוי.
ב.תנאי הניסוי.
ג.כלי הניסוי.
ד.מהלך הניסוי.
ה.ניתוח תוצאות.
ו.הסקות.

וכמובן נקודת ייחוס המוסכמת על הצדדים.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
דווקא לגבי כדור הארץ אפשר להיות בטוח...מודדים יש חוקים ברורים מאוד לגבי זה...
השאלה היא מה היא הגדרת "עגול".

עד לפני כמה שנים כולם היו בטוחים ב100% שכדור הארץ שטוח.

דרך אגב,
כדור הארץ לא עגול אלא יותר בכיוון אליפסה.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
את זה אני יודע...לא אמרתי שהוא עגול...
תאמין לי שמספיק פעמים עשיתי את התרגיל חישוב קוטר וכדו'. מה לעשות זה מה שקורה שאתה עושה פיזיקה 1 2 3 ...וכו...

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
את זה אני יודע...לא אמרתי שהוא עגול...
תאמין לי שמספיק פעמים עשיתי את התרגיל חישוב קוטר וכדו'. מה לעשות זה מה שקורה שאתה עושה פיזיקה 1 2 3 ...וכו...

אני לא אכנס ליותר מידי פרטים אבל רוב הנוסחאות שמשתמשים בפיזיקה 5יח ועד תואר שני באוניברסיטה לא מדוייקות. :cool:
איינשטיין הוכיח זאת.

ואני לגמרי מסכים איתך על הגדרת הניסוי, אבל כמו שתראה לא יהיה כלום כמו תמיד.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
למה משוואת מקסוול לא נכונות?
פיזיקה מודרנית?
למערכות גדולות ניוטון נכון לגמריי.

מה שאתה מדבר עליו זה ההוכחות של איינשטיין לגבי הרמה האטומית של החומר שבהן היחידות אחרות , ויותר מזה ההתנהגות שונה ואחרת לגמריי .

שם החוקים של ניוטון בעייתים כי כח המשיכה הפיזי קטן בכמה עשרות סדרי גודל מכח המשיכה החשמלי.

עזוב אני כל הזמן רק בזה. בוא נחזור לרמקולים.

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0
למה משוואת מקסוול לא נכונות?
פיזיקה מודרנית?
למערכות גדולות ניוטון נכון לגמריי.

מה שאתה מדבר עליו זה ההוכחות של איינשטיין לגבי הרמה האטומית של החומר שבהן היחידות אחרות , ויותר מזה ההתנהגות שונה ואחרת לגמריי .

שם החוקים של ניוטון בעייתים כי כח המשיכה הפיזי קטן בכמה עשרות סדרי גודל מכח המשיכה החשמלי.

עזוב אני כל הזמן רק בזה. בוא נחזור לרמקולים.

יפה,

אינשטיין הוכיח את קיומם של חורים שחורים, וגם הוכיח שמקסוול לא נכון בקרבת חור שחור.
כלומר לפי כל התאוריות האחרונות משהו חסר בדיוק כמו אצל ניוטון.
כל הפיסיקה של ניוטון, מקסוול, גאוס, פוריי וכו....גאוני אבל לא מספיק מדוייק.

זה רק להוכיח שאין 100 אחוז, כמובן שיש צורך ללמוד עוד על חור שחור כדי להבין למה שם זה שונה ומה הבעיה. אבל אין 100% נכון בשום דבר.

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
כן אבל חור שחור הוא יצור לא אמפירי.
בנוסף כיוון שאתה לא יכול למדוד בשום דרך חור שחור אתה לא יכול באמת לבנות לו עולם ערכים מוגדר ויחסי אמיתי.
לכן הוא לא נכנס להגדרה שלנו. אלא צריך לבנות לו פיזיקה משלו.
ולכן אין קשר :)

עוד בעיה היא שמרפרוף בספרשמדבר על פיזיקה של חורים שחורים מודדים שם 5 מימדים.
לכן החוקים של עולם ה 3 מימדים (ניוטון מקסוול) וה4(אינשטיין ודומיו) לא קביל.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שניכם צודקים וזה כבר מכניס אותנו

לתחומי הפילוסופיה של המדע, שם יש טענה כמעט גורפת שבעצם אין אמת אחת, גם לא במדעי הטבע הלכאורה "מדוייקים".

סונוס - האם משמעות הדבר היא שבהינתן כך, אתה טוען שיש הבדלים בין כבלים?

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לתחומי הפילוסופיה של המדע, שם יש טענה כמעט גורפת שבעצם אין אמת אחת, גם לא במדעי הטבע הלכאורה "מדוייקים".

גמרת אותי פה מצחוק.
(lol)(lol)(lol)

Sonus

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
0

אני, בניגוד לכמה אודיופילים, מקבל את העובדה שאולי אני טועה.
צריך להוכיח את זה פשוט. כמו שצריך להוכיח את ההפך.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור