מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אתה לא יודע לקרוא בנוסף לכל - תקרא עוד פעם את שכתבתי ותצטט אותי נכון לשם שנוי.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תראה, רוברט,
אני יכול להתחיל לדבר איתך שרכיבים שונים מביאים דברים שונים לצליל. יש ביניהם חפיפה, אבל יש תחומי אחריות בלעדיים.
למשל, פירוט וטונאליות שמתי לב שנותנים בעיקר רכיבי המקור והקדם. פחות המגבר כוח.
פרזנטציה - במה, איך הכלים מתפזרים בחלל וכו', הרמקולים אחראיים לזה.
הבעיה היא שכשאנחנו מדברים, הפרמטר היחיד שאתה יכול לנוע על הציר שלו זה תחום היענות. והיות וזה הדבר היחיד שאתה חושב שרלוונטי, אני יכול להבין למה אתה חושב שאין הבדלים בין אלקטרוניקה.
יתירה מכך, אתה חושב שמבחן עיוור היא שיטה נכונה לבדיקה. אבל היא לא. ואתה לא תזוז משני העקרונות האלה, אז אין כאן שום בסיס לשיח. אתה מבין?
גם אם לשם שינוי אני מנסה לא להתייחס לגופו של אדם (וזה יעבור לי אחרי הפוסט הזה, ככל הנראה), אי אפשר לנהל על זה שיחה רצינית, כי אנחנו לא מדברים על אותו דבר ולא באותה שפה.
אתה לא יודע לקרוא בנוסף לכל - תקרא עוד פעם את שכתבתי ותצטט אותי נכון לשם שנוי.
ואני דווקא הבנתי לחלוטין את מה שדוד אמר. זורם לי בשיחה.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
לפני כ 8 שנים בערך היו לי דרישות צנועות
שמעתי באמצעות רסיבר דנון ורמקולים פוקל aria 906
יום אחד החלטתי שצריך לשדרג וחיפשתי מגבר סטריאו נפרד לשדך לפוקל
מצאתי בלוחות מגבר וינסנט 236 שהמוכר שגר לא רחוק ממני הסכים להביא אותו אלי ולחבר אצלי כדי לשמוע את ההבדל
השינוי היה עצום , כאילו החלפתי רמקולים
להגברה יש חשיבות גדולה ומורגשת ואני לא מדבר על מגבר של מליון דולר מול רסיבר אלא מגבר שמחירו חדש סביב 10000 שח
אגב מאז הוחלפו לסירוגין הרמקולים וההגברה וכל פעם הורגש הבדל משמעותי
אני לא יודע איזה דגם של דנון היה לך, אבל כמו שכבר כתבתי בעבר, הפנצ'ר עם הרסיברים זה שלא הצליחו לעקוף את ה-DSP במצב סטריאו נטו.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
כ 10 אנשים חוויתיים שכמותך נפלו אצלי בבליינד בהשוואה בין מגברים .כמובן לפני 25 שנה כשאודיופילים היו "גברים" ולא פחדו מ BT.
בתחילת דרכי בתחביב הייתה לי מערכת סתומה ואוזניים ערלות. גם אני חוויתי כמוך שום שינוי בהחלפת רכיבים מסוימים.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
תמיד הויכוחים על מגברים והתאמה לרמקולים, עוברים למוגברים והבעיות נגמרות

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
בתחילת דרכי בתחביב הייתה לי מערכת סתומה ואוזניים ערלות. גם אני חוויתי כמוך שום שינוי בהחלפת רכיבים מסוימים.
אתה מתבלבל, זה לא אני עם האוזניים.....זה החבר עם אוזני הזהב של נמר שנכשל על כל צעד ושעל.

אגב, אני יכול להתחיל עם עוד שמות , שחלק מהם מוכרים היטב כאן בפורום.......אבל אני ממלכתי ושומר על "זכות השתיקה".
החבר של נמר הוא דוגמא למישהו שגם נמר מכיר היטב ואז זה לא "סיפורי רוברט" - נמר והבחור חברים טובים עד היום.

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תמיד הויכוחים על מגברים והתאמה לרמקולים, עוברים למוגברים והבעיות נגמרות
למה לעצור במוגברים? בוא נקנה מערכת ALL IN ONE וזהו... הכי פשוט :).

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
חברים, סליחה, הייתי חייב להניח את זה כאן. יבינו מה שיבינו, מי שיבינו.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
תלמד את הנושא לעומק ואחר כך תגיב ;)
איזה נושא? של רמקולים מוגברים? אההה.. זה רמקולים עם מגבר מובנה, לא?

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
463
נקודות
83
רסיבר אומלל מהדיוטי פרי ומגבר ד'אגוסטינו במיליון ש"ח שניהם Flat 20-20000 וישמעו בקירוב אותו דבר במסגרת יכולות ההספק של הרסיבר.

רמקולים זה עולם ומלואו ללא שום קשר של אחד לשני כאשר לכל אחד יש את האופי המיוחד והברור שלו שנקבע בעיקר מעקום ה- FR שלו.
הבדלים בין FR של רמקולים יכולים להגיע ל 10 dB (*)כאשר אני לא בטוח שרוב החברים כאן מבינים את המשמעות של זה .......זה פי 10!!!!!! יותר חזק בתדרים מסויימים האחד לעומת האחר !!!

איך אפשר בכלל להשוות בינייהם מבחינת השפעתם על הצליל ? ........נראה לי שאני ורוב החוויתיים חיים ב 2 יקומים מקבילים.

------------------------------------------------
(*) בתחום תדר מסויים כאשר מקזזים את הבדל הנצילות ביניהם

אתה לא תשמע כמעט בכלל הבדלים בין מגברים כי אתה מחובר עם אקולייזר.
שים אותו ב off, ואז תנסה.
בגלל ה EQ, אצלך השינויים כלכך גסים שאין הבחנה בין מקורות והגברות, רמקולים כן יש, והינה עוד הוכחה שהרמקולים בהחלט מהווים את השינוי הכי גדול.

נערך לאחרונה ב:

barnat

חבר אתר
מעורבות
4
נקודות
3
איזה נושא? של רמקולים מוגברים? אההה.. זה רמקולים עם מגבר מובנה, לא?
https://www.kiiaudio.com/kii_three.php
https://www.kiiaudio.com/kii_three.php

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
רוברט אתה אמיץ יש לציין:)
גם שוער כדור רגל הוא אמיץ.אם הוא מוכן לשים את הראש שלו ברגליים של השחקנים ע"מ לעצור כדור....
אם אתה רושם שדיאגוסטינו ורסיבר נשמעים אותו דבר...(בכל תחום) השאלה היא ,האם יש בכלל מקום להדיינות איתך?
זה כמו לקחת סכין לחתוך מים ולומר שסכין סכום חדה בדיוק כמו סכין שף ב 2000 שח.
חג שמח כפרה(ורד)

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אגב יש לי סיפור על אודיופיל מאוד מוכר שמרבים לדבר עליו באתר (הוא לא כותב כאן אבל מידי פעם הוא מוזכר) והוא אגב חבר של החבר של נמר........הבחור גם עם אוזני זהב בגודל של דמבו הפיל.

לבחור היה לפני 25 שנה מגבר שפופרתי קלאס 25W ClassA , אנגלי, "עדין נפש ומפורט ברמות על" ובנוסף מגבר
טרנזיסטורי " זוועת עולם - עלאק " שהניע את הסאב שלו.

לבחור היה רמקול כאשר המיד והגבוהים היו אלקטרוסטטיים - אחלה רמקול עם שקיפות מדהימה במיד.

עשיתי לבחור BT כאשר איזנתי את עוצמות 2 המגברים כדי 0.1 dB ......הייתם צריכים לראות איך נעתקה נשימתו כשהוא לא הצליח לזהות מי זה מה.

השם שמור במערכת וימסר לנמר אם הוא מעוניין בכך;).......כאמור נמר מכיר אותו היטב - הוא החבר של החבר הטוב של נמר.
-----------------------------------------------------------------------------------
גלוי נאות: ההשוואה נעשתה עם ממסרי מיתוג מיוחדים שיש לי אותם עד היום (מגעים של עשרות אמפרים למיתוג הרמקולים) ושליטה מרחוק כל מערכת המיתוג כך שלא צריך להתאמץ ולהחליף כבלים בכל פעם.

ועכשיו כל החכמים יקפצו ויגידו ש"הקופסא ממסכת"......אז זהו שלא!!!.....לפני ההשוואה בין המגברים עשיתי לבחור בדיקת BT על הקופסא עצמה...... כלומר "האם הוא מסוגל להבחין בהבדלים בצליל בחיבור ישיר לעומת דרך הקופסא " כמובן שהוא לא שמע כל הבדל.

נערך לאחרונה ב:

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
@zs אתה מוזמן לקרוא את הפוסט מעל ולחוות את דעתך.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
.
יתירה מכך, אתה חושב שמבחן עיוור היא שיטה נכונה לבדיקה. אבל היא לא. ואתה לא תזוז משני העקרונות האלה, אז אין כאן שום בסיס לשיח. אתה מבין?

איזה שיטה אובייקטיבית אתה מציע להשוואה בין ציוד מעבר לBT ?

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אתה מתבלבל, זה לא אני עם האוזניים.....זה החבר עם אוזני הזהב של נמר שנכשל על כל צעד ושעל.

אגב, אני יכול להתחיל עם עוד שמות , שחלק מהם מוכרים היטב כאן בפורום.......אבל אני ממלכתי ושומר על "זכות השתיקה".
החבר של נמר הוא דוגמא למישהו שגם נמר מכיר היטב ואז זה לא "סיפורי רוברט" - הם חברים טובים עד היום.
טוב שכנעת אותי שהאוזניים היו כרויות. אז נשארה המערכת....

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
נכנסתי ישר לעמוד האחרון בלי לעבור על כל השירשור ונעמדו אוזני !!!!
אז מה עכשיו גם אין הבדלים בין מגברים
ואני שואל שאלה שוביניסטית נשים רגישות לדלג):
העם כל הנשים מושכות באותה מידה ?!
הריי כל חור בלילה שחור.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור