מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
תתפלא, 603 יכול להישמע פגז עם אלקטרוניקה בינונית/בינונית מינוס אפילו (מישהו אמר רסיבר רחמנאניצלאן) וילסון יישמע גרוע עם אלקטרוניקה לא טובה/לא מתאימה, כלכך גרוע שתרצה לזרוק אותם מהחלון, וזה מנסיון!
וילסון סוף עם ציוד נכון.
בגסות, 603 יישמע מצויין, גם עם רסיבר מה שאי אפשר לחבר ל וילסון.
תחבר וילסון לרסיבר דנון 2 כפול 50 ומה תקבל בדיוק... פח.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
תתפלא, 603 יכול להישמע פגז עם אלקטרוניקה בינונית/בינונית מינוס אפילו (מישהו אמר רסיבר רחמנאניצלאן) וילסון יישמע גרוע עם אלקטרוניקה לא טובה/לא מתאימה, כלכך גרוע שתרצה לזרוק אותם מהחלון, וזה מנסיון!
וילסון סוף עם ציוד נכון.

משה, משה:)

1. ה-603 דווקא חביב/חמוד כזה, אבל לא הייתי מגזים ומגדירם כך כמוך גם בשידוך רסיבר/פרוססור הייאנד,
מכיר אותם מקרוב מאוד אצל בן משפחה, משולב עם פרוססור של פרוסיד וותיק והגברה של ATI חביבה, אחלה סט בכלום כסף, יש לומר ובזה אני מסכים.
2. אמת, הווילסונים שהיו לך, היו מדגם CUB 1 שאני מאוד מכבד (שהיו שלי אי שם והגיעו אליך כנראה ב-אחד הגלגולים),
ונכון עם האלקטרוניקה שהייתה לך, השילוב היה בינוני מאוד, over bright שהחריף את התוצאה לצערי, יחד עם זאת שמעת אותם בשנית אצל חברך עם ציוד שהתאים לו נהדר, והתרסקת!
3. לא רק ווילסון ישמע סוף עם ציוד נכון, כנל כל שילוב של כל חברה בשידוך נכון ומאוזן, זו מהות ההתאמה והסינרגיה;)
4. לא מדוייק הערתך שווילסון לא יכול להשמע מצויין עם אלקטרוניקה "עממית".

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
הכי חשוב שתהיה התאמה ביניהם (המילה סינרגיה מעצבנת כאן כמה חברים)
כשבוחנים רמקול חשוב שהבחינה תהיה עם ההגברה ולהפך.
בשדרוג האחרון שעשיתי שמעתי אצל היבואן 3 סטים של רמקולים ובסוף לקחתי את הזול מביניהם כי הוא נשמע הכי טוב עם המגבר

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
וילסון סוף עם ציוד נכון.

היי,
את ה 603 אני מכיר מספיק טוב. את דעתי עליו אחסוך ממך כי זה לא הנושא.

דיברתי על מקור ולא על מגבר וניסיונות גם אני עשיתי בחיים, והמון.
רמקול זה צרכן, וכדי לספק את הצרכן צריך מגבר מתאים.
עכשיו תקח את המגבר הכי מטורף שתחשוב עליו, חבר אותו ל 603 עם Totaldac ואני מבטיח לך שבחיים לא תגיע לרמה שתקבל מווילסון או TAD למשל עם אותו מגבר מטורף וממיר Topping.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
היי,
את ה 603 אני מכיר מספיק טוב. את דעתי עליו אחסוך ממך כי זה לא הנושא.

דיברתי על מקור ולא על מגבר וניסיונות גם אני עשיתי בחיים, והמון.
רמקול זה צרכן, וכדי לספק את הצרכן צריך מגבר מתאים.
עכשיו תקח את המגבר הכי מטורף שתחשוב עליו, חבר אותו ל 603 עם Totaldac ואני מבטיח לך שבחיים לא תגיע לרמה שתקבל מווילסון או TAD למשל עם אותו מגבר מטורף וממיר Topping.
מישהו עף פה על טוטאלדאק.... די נו, עשיתם לי חשק לנסות אותו. יש לי רק את הסטרימר. יש למישהו בארץ את הממיר של הצרפתי עוכר ישראל הזה?

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
רסיבר אומלל מהדיוטי פרי ומגבר ד'אגוסטינו במיליון ש"ח שניהם Flat 20-20000 וישמעו בקירוב אותו דבר במסגרת יכולות ההספק של הרסיבר.

רמקולים זה עולם ומלואו ללא שום קשר של אחד לשני כאשר לכל אחד יש את האופי המיוחד והברור שלו שנקבע בעיקר מעקום ה- FR שלו.
הבדלים בין FR של רמקולים יכולים להגיע ל 10 dB (*)כאשר אני לא בטוח שרוב החברים כאן מבינים את המשמעות של זה .......זה פי 10!!!!!! יותר חזק בתדרים מסויימים האחד לעומת האחר !!!

איך אפשר בכלל להשוות בינייהם מבחינת השפעתם על הצליל ? ........נראה לי שאני ורוב החוויתיים חיים ב 2 יקומים מקבילים.

------------------------------------------------
(*) בתחום תדר מסויים כאשר מקזזים את הבדל הנצילות ביניהם

נערך לאחרונה ב:

liranbh

חבר משקיען
מעורבות
900
נקודות
113
רסיבר אומלל מהדיוטי פרי ומגבר ד'אגוסטינו במיליון ש"ח שניהם Flat 20-20000 וישמעו בקירוב אותו דבר במסגרת יכולות ההספק של הרסיבר.

רמקולים זה עולם ומלואו ללא שום קשר של אחד לשני כאשר לכל אחד יש את האופי המיוחד והברור שלו שנקבע בעיקר מעקום ה- FR שלו.
הבדלים בין FR של רמקולים יכולים להגיע ל 10 dB (*)כאשר אני לא בטוח שרוב החברים כאן מבינים את המשמעות של זה .......זה פי 10!!!!!! יותר חזק בתדרים מסויימים האחד לעומת האחר !!!

איך אפשר בכלל להשוות בינייהם מבחינת השפעתם על הצליל ? ........נראה לי שאני ורוב החוויתיים חיים ב 2 יקומים מקבילים.

לפני כ 8 שנים בערך היו לי דרישות צנועות
שמעתי באמצעות רסיבר דנון ורמקולים פוקל aria 906
יום אחד החלטתי שצריך לשדרג וחיפשתי מגבר סטריאו נפרד לשדך לפוקל
מצאתי בלוחות מגבר וינסנט 236 שהמוכר שגר לא רחוק ממני הסכים להביא אותו אלי ולחבר אצלי כדי לשמוע את ההבדל
השינוי היה עצום , כאילו החלפתי רמקולים
להגברה יש חשיבות גדולה ומורגשת ואני לא מדבר על מגבר של מליון דולר מול רסיבר אלא מגבר שמחירו חדש סביב 10000 שח
אגב מאז הוחלפו לסירוגין הרמקולים וההגברה וכל פעם הורגש הבדל משמעותי

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113

תראה, אפשר היה לנסות להסביר לך, אבל זה יוביל לאותו מקום. על משקל שיחה של חובב יין עם כימאי שלא שותה יין ומתווכח איתו שבכל המקרים ההבדלים הם בערך 10% לכאן או לכאן בתכולת האלכוהול / החומציות / התנינים.
או במילים אחרות..... עזוב.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ואתה רוצה שמישהו יתייחס לדברים שלך ברצינות? אין מצב בעולם שהחלפת מגבר אי פעם בחיים שלך וכתבת את המשפט הזה ברצינות.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
תראה, אפשר היה לנסות להסביר לך, אבל זה יוביל לאותו מקום. על משקל שיחה של חובב יין עם כימאי שלא שותה יין ומתווכח איתו שבכל המקרים ההבדלים הם בערך 10% לכאן או לכאן בתכולת האלכוהול / החומציות / התנינים.
ובכל זאת, למען "החברות הוירטואלית המיוחדת בינינו",תקדיש מעט מזמנך ותנסה להסביר לי למה הבדלים בין CD או מגברים גדולים מאלו של רמקולים.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא לא לא, זה כמו כימאי שלא שותה משקאות מוגזים אבל בודק את תכולת הסוכר של קולה וקינלי ואומר שהם בדיוק אותו טעם.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
ואתה רוצה שמישהו יתייחס לדברים שלך ברצינות? אין מצב בעולם שהחלפת מגבר אי פעם בחיים שלך וכתבת את המשפט הזה ברצינות.
כ 10 אנשים חוויתיים שכמותך נפלו אצלי בבליינד בהשוואה בין מגברים .כמובן לפני 25 שנה כשאודיופילים היו "גברים" ולא פחדו מ BT.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
ובכל זאת, למען "החברות הוירטואלית המיוחדת שלנו",תקדיש מעט מזמנך ותנסה להסביר לי למה הבדלים בין CD או מגברים גדולים מאלו של רמקולים.
אני לדוגמה לא חושב שההבדלים בין מקורות ומגברים הם יותר משל רמקולים, גם פה וגם פה הבדלים מאוד גדולים...

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כ 10 אנשים חוויתיים שכמותך נפלו אצלי בבליינד בהשוואה בין מגברים .כמובן לפני 25 שנה כשאודיופילים היו "גברים" ולא פחדו מ BT.
אין מצב!

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
אני לדוגמה לא חושב שההבדלים בין מקורות ומגברים הם יותר משל רמקולים, גם פה וגם פה הבדלים מאוד גדולים...
להזכירך הכל התחיל מטענתו של מר @arye.gur שטען שההבדלים במקור גדולים מאלו של הרמקול.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
טוב, אז אני משקר.... או חלמתי חלום..... או האודיופילים שבדקתי אותם הם "דפוקים באוזן" ......או פשוט כי אין הבדלים שמיעים לאוזן האדם.

לנמר יש חבר, עם אוזני זהב מדהימות , ש"התמחה" בליפול אצלי ב BT .......תתקשר אליו בפרטי (לנמר) ותשאל אותו .

נערך לאחרונה ב:

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
טוב, אז אני משקר.... או חלמתי חלום..... או האודיופילים שבדקתי אותם הם "דפוקים באוזן" ......או פשוט כי אין הבדלים שמיעים לאוזן האדם.

לנמר יש חבר, עם אוזני זהב מדהימות , שהתמחה בליפול אצלי ב BT .......תתקשר אליו בפרטי (לנמר) ותשאל אותו .
אין לי מושג מה היה שם, מי היה שם, איך זה התבצע והאמת זה לא משנה. אחרי משפט כזה אני פשוט מבין עד כמה אין לך שום מושג, שום ניסיון, כל מה שאתה כותב הוא בעיני חסר משמעות גם אם הוא נכון כי כמו שאומרים גם שעון מקולקל מדייק פעמיים ביום.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
כמובן אתה לא ענייני ותוקף לגופו.....אז תהיה בריא

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
כמובן אתה לא ענייני ואתה תוקף לגופו.....אז תהיה בריא
מה עינייני? כתבת שמגבר מהדיוטי נשמע כמו מגבר דאג׳סטינו (כן כן, צריך להשוות עוצמות ולעשות בליינד טסט לפי חוקי רוברט) ואני כמו מטומטם עניתי לך, מתנצל בפני שאר חברי הפורום שעניתי למשפט הזה.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור