מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
יש המון אפשרויות וכמו שאתה בוחר עכשיו אתה יכול לבחור באותה מידה מה נשמע לטעמך הכי טוב אין הבדל

בוודאי שיש הבדל : מספר הצירופים של רמקול פסיבי עם הגברה חיצונית הוא עשרות מונים יותר מאשר מספר הרמקולים המוגברים שיש.
יש לך ספק באמירה הנ"ל ?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
מה שהתכוונתי זה שלא תמיד קשור למחיר
קבעת שרמקול של 30 אלף עם הגברה של 200 אלף ישמע טוב יותר ממצב הפוך, לא חושב שאפשר להגיד את זה באופן גורף
חוץ מזה מי שיש לו 230 אלף יחלק אותם כנראה חצי חצי

נסה כמה פעמים ואז אשמח לשמוע מה המסקנות שלך.

ואכן, כתבתי בפירוש שעדיף תמיד לאזן, ב 230 אלף כמו גם בפחות, חשוב לאזן את ההשקעה ברכיבים השונים.

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
הדיון הוא לא על מה חשוב יותר, אלה איפה נופלים רוב ההפסדים בשחזור האות.
רמקול הוא מנגנון מכאני המכיל חלקים נעים שמייצרים גלים אקוסטים, ועל מכאניקה ואקוסטיקה תמיד נופלים ההפסדים הגדולים ביותר מכל רכיב חשמלי אחר (מגבר, DAC) ולכן הרמקול "מקלקל" בפקטור הגדול ביותר בשרשרת.

אין ספק שאלקטרוניקה היא חשובה, אבל להתאים בין רכיבים לפי מחיר בלבד נראה לי כמו ללכת בחשכה.
מנסיוני מגבר / רמקול / מקור יקר יותר, לא בהכרח נשמע טוב יותר.

מגבר צריך להתאים לרמקול ולא ההפך ורק לפי האוזן ובטח שלא לפי מחיר.

לדעתי מי ששופט את איכותו של רכיב כזה או אחר רק לפי מחיר או מותג, זה בדיוק על אותו משקל כמו שלשפוט רכיב לפי נתונים טכנים בלבד.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
הדיון הוא לא על מה חשוב יותר, אלה איפה נופלים רוב ההפסדים בשחזור האות.
רמקול הוא מנגנון מכאני המכיל חלקים נעים שמייצרים גלים אקוסטים, ועל מכאניקה ואקוסטיקה תמיד נופלים ההפסדים הגדולים ביותר מכל רכיב חשמלי אחר (מגבר, DAC) ולכן הרמקול "מקלקל" בפקטור הגדול ביותר בשרשרת.

אין ספק שאלקטרוניקה היא חשובה, אבל להתאים בין רכיבים לפי מחיר בלבד נראה לי כמו ללכת בחשכה.
מנסיוני מגבר / רמקול / מקור יקר יותר, לא בהכרח נשמע טוב יותר.

מגבר צריך להתאים לרמקול ולא ההפך ורק לפי האוזן ובטח שלא לפי מחיר.

לדעתי מי ששופט את איכותו של רכיב כזה או אחר רק לפי מחיר או מותג, זה בדיוק על אותו משקל כמו שלשפוט רכיב לפי נתונים טכנים בלבד.
עוז, בזמנו הבאתי 2 דאקים לבדיקה.

הדאק הראשון "אטם כמו פקק" את הגבוהים והדאק השני גרם להם לצרוח.

ההשפעה היתה באותו סדר גודל של החלפת רמקולים, מה שאומר שלא תמיד ההשפעה הכי גדולה היא מהרמקולים.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
ואני הוספתי סאב והשינוי היה דרמטי אז זה אומר שהסאב הוא הכי חשוב ?

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
בוודאי שיש הבדל : מספר הצירופים של רמקול פסיבי עם הגברה חיצונית הוא עשרות מונים יותר מאשר מספר הרמקולים המוגברים שיש.
יש לך ספק באמירה הנ"ל ?

ברור שאין ספק בזה בכלל
האפשריות למצוא הגברה אופטימלית לרמקול שבחרת היא כמעט בלתי אפשרית בגלל מספר הצרופים שיש, גם בזה אין לי ספק

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
עוז, בזמנו הבאתי 2 דאקים לבדיקה.

הדאק הראשון "אטם כמו פקק" את הגבוהים והדאק השני גרם להם לצרוח.

ההשפעה היתה באותו סדר גודל של החלפת רמקולים, מה שאומר שלא תמיד ההשפעה הכי גדולה היא מהרמקולים.

בוקר טוב

את אותה משוואה ניתן לומר תכלס כמעט על כל רכיב במערכת X
בין אם זה סתום/סגור/מרוח/צבעוני/פתוח/בהיר/דו מימדי/תלת מימדי/רקע שחור/צהוב/כחול וזהב......

על רמקולים/כבילה/מקור/הגברה/העמדה ועוד ועוד ועוד....

מניסיוני מערכת בונים מ-
1. רמקולים
2. העמדה/הטייה + התחשבות במרחקים פיזיים+תלות חלל ומרכיביו הפיזיים.

על התשתית מתאימים את כל הרכיבים ל-SETUP מנגן.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
נסה כמה פעמים ואז אשמח לשמוע מה המסקנות שלך.

ואכן, כתבתי בפירוש שעדיף תמיד לאזן, ב 230 אלף כמו גם בפחות, חשוב לאזן את ההשקעה ברכיבים השונים.

אצלך יצרת איזון?

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
להזכירך הכל התחיל מטענתו של מר @arye.gur שטען שההבדלים במקור גדולים מאלו של הרמקול.

לא. לא כתבתי את זה ואל תעוות את דברי. כתבתי שאלקטרוניקה יותר חשובה מהרמקול. למה? כי אני בא עם נסיון רחב בעניין. חבר אלקטרוניקה בינונית לרמקול מעולה וזה ישמע מעאפן, חבר אלקטרוניקה מעולה לרמקול בינוני וזה ישמע מעולה.

ולגבי bt. לא מזמן עלה פוסט שמדווח שאני ואלדר הבחנו באופן עקבי בין כבלי רמקול במבחן עיוור. אני אפילו ביקשתי מהבוחן שיתקיל אותי ככל שניתן. אז אתה חושב שבין מגברים אני לא אבחין? בחייאת רוברט, את תהיה בוק.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה מתבלבל, זה לא אני עם האוזניים.....זה החבר עם אוזני הזהב של נמר שנכשל על כל צעד ושעל.

לא מכיר דבר כזה, או לא זוכר. רענן את זכרוני. שנית, זה שאחד נכשל אצלך באופן קבוע, זה לא אומר שכולם יכשלו.

pruym

חבר משקיען
מעורבות
1,817
נקודות
113
לא. לא כתבתי את זה ואל תעוות את דברי. כתבתי שאלקטרוניקה יותר חשובה מהרמקול. למה? כי אני בא עם נסיון רחב בעניין. חבר אלקטרוניקה בינונית לרמקול מעולה וזה ישמע מעאפן, חבר אלקטרוניקה מעולה לרמקול בינוני וזה ישמע מעולה.

ולגבי bt. לא מזמן עלה פוסט שמדווח שאני ואלדר הבחנו באופן עקבי בין כבלי רמקול במבחן עיוור. אני אפילו ביקשתי מהבוחן שיתקיל אותי ככל שניתן. אז אתה חושב שבין מגברים אני לא אבחין? בחייאת רוברט, את תהיה בוק.
מה לא מובן לך נמר? @רוברט לגמרי טוען שההבדלים בין מגבר איכותי כמו דיאג׳סטינו ופחות איכותי נגיד איזה רסיבר מרובה וואטים (אם בכלל קיימים) בהינתן והנתונים הטכניים דומים לא ניתנים לשמוע בbt! כל מה שצריך הוא שרוברט ינהל את המבחן בצורה נכונה קריא ישווה עוצמות, יעשה משהו כמו 16 החלפות לטובת הטעות הסטטיסטית ואולי עוד משהו שאני שכחתי לציין...
מה שנראה לי זה שאחרי הפעם האחרונה שהוא דיבר על כבלים אתה הזהרת אותו שאם יעיז לרשום את המילה כבלים שוב בפורום הוא יחסם סופית ולכן בלית ברירה הוא עבר למגברים, על פטיפונים לא נראה לי שיש לו אומץ מולך...

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
לא מכיר דבר כזה, או לא זוכר. רענן את זכרוני.
נשלח לך בפרטי.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
שתי נשים בעלות אותן נתונים בדיוק !!! אבל בדיוק !!!

*ראש
*חזה
*ישבן

וואלה אין הבדל!
צודקים.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יפה אמרת ולשם כיוונתי בדיוק , זה לא אפשרי ולכן ישנם יצרנים שמיצרים את ההגברה ביחד עם הרמקול , יכול להגיד לך על דגמים שהיצרן מפתח כמה שנים ורץ עם הדגם הזה המון שנים.
זה לא זול כמובן אבל אותו מחיר שתשקיע (הכוונה למחיר של הגברה ורמקולים איכותיים) בבחירה עצמית לעומת רמקול מוגבר באותו סכום לא תגיע לאותה רמה
חולק עליך. העובדה שאתה וחבר שלך שלחתם לינק וחצי לרמקולים לא מוגברים יקרים, לא אומר שכל רמקול מוגבר יקר הוא יותר טוב מאותו רמקול עם מגבר חיצוני.
לראיה, הרמקולים היקרים מאד ששמענו בתערוכה, משהו הולנדי, DUTCH AND DUTCH? חביב+, קוריוז מתוק, נשמעים סבבה. אבל ב- 60,000 ש"ח? לא ממש.

זה שהכניסו מגבר פנימה לרמקול, לא אומר שזה המגבר הכי טוב שהרמקול יכול לעבוד איתו. לא יודע מאיפה הבאת את זה.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
לא אומר שכל רמקול מוגבר יקר הוא יותר טוב מאותו רמקול עם מגבר חיצוני.
קח לדוגמא KEF-LS50W רק מאחר ויש לו גרסה פסיבית (לא שמעתי ואין לי בעד או נגד ) במחיר של נניח 2000 יורו לאקאיבי אם תקח את הפסיבי ובהפרש תקנה איזה מגבר שתירצה לא תגיע לאותה רמת סאונד

40000 ש״ח ובמחיר הזה יש אפשרויות יותר טובות

זה שהכניסו מגבר פנימה לרמקול, לא אומר שזה המגבר הכי טוב שהרמקול יכול לעבוד

ההכניסו מגבר נשמע ממה שאתה כותב כאילו זרקו שם סתם אלקטרוניקה

בדקה 11 תקשיב מה הכניסו

מאיפה הבאת את זה.

מכל האולפנים שאם רמקולים כאלה מיצרים עבורך הקלטות

לינק וחצי

אספתי בשבילך רשימה חלקית של חברות שמיצרים כאלה בכל הרמות

ATC/PMC/barefoot/PSI Audio/KS Digital/Adam Audio/Dynaudio/HEDD/SP Accoustics/KII Audio/Genelec/Dutch & Dutch/Unity Audio/Geithain/Focal/Neumann/Quested/EVE Audio

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
זה שהכניסו מגבר פנימה לרמקול, לא אומר שזה המגבר הכי טוב שהרמקול יכול לעבוד איתו. לא יודע מאיפה הבאת את זה.
היי, אבל נחסך לפחות ויכוח אחד.....על כבלי הרמקול......זו דאחקה, לא פתיחת דיון כבלים נוסף.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
ברור שאין ספק בזה בכלל
האפשריות למצוא הגברה אופטימלית לרמקול שבחרת היא כמעט בלתי אפשרית בגלל מספר הצרופים שיש, גם בזה אין לי ספק

"הפוך, גוטה, הפוך...".
מן הסתם יש לנו גישות שונות, כנראה הפוכות לגמרי.
כאשר יש מגוון של אלטרנטיבות אני רואה בזה הזדמנות וסיכוי הרבה יותר טוב למצוא שילוב שימצא חן לאוזניי ואתה רואה בזה קושי רב וסיכוי נמוך עד כדי כך שאתה סומך על היצרן ש"יעשה את השילוב האופטימלי".

מבחינתי יש לא מעט סיבות לא לסמוך על היצרן למשל :
רוצה לחסוך בעלויות, יכולת מוגבלת בפיתוח או בייצור שמכתיבה לו שימוש ברכיבים מסוימים לאוו דווקא הכי איכותיים/מוזיקליים, הטעם או הפרשנות של היצרן ל "איך זה צריך להישמע " שלא בהכרח תואם את טעמי.
תוסיף לנ"ל את העניין שזו חתונה קתולית - אין אפשרות לשדרג להגברה איכותית יותר.

אם אקח את הקונספט שלך צעד קדימה אז מכשירי all in one יהיו עדיפים על פני כמה קופסאות כי הרי היצרן בדק ושילב מספר מכשירים יחד אז מן הסתם דאג שזה יהיה שילוב מוצלח ביותר..
מה לעשות שבפועל זה רחוק מלהיות שילוב מושלם...

קח באותה חברה ממש מגבר משולב (אינטגרייטד) מול קדם מגבר + מגהר כוח - ברוב המקרים (תמיד יש חריגים) המשולב ייתן פחות מהקדם + מגבר כוח , למרות שצריך עוד כבל חשמל ועוד אינטרקונקטים שעלולים להפריע בדרך.

אם היית אומר שבדקת בתקציב נתון מספר צירופים של רמקול פסיבי + מגבר לעומת רמקול אקטיבי ובאילוצי התקציב מצאת לטעמך רמקול אקטיבי והעדפת אותו אז זאת כבר אמירה אחרת והיא בהחלט סבירה ואפשרית.
אבל מכאן ועד לאחוז בעמדה שרמקול אקטיבי עדיף כי " היצרן יודע הכי טוב" יש מרחק גדול ולדעתי זו אמירה נאיבית/לא נכונה, בוודאי באופן גורף.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
יש אנשים פה עם אוזני נץ, ישמעו כל רשרוש ממרחק של קילומטרים, אני אומר בוא ניקח את זה קדימה, לפי דעתי מבחן הבא צריך להיות מבחן עיוור למרימי כבלים.

gandalftw

חבר משקיען
מעורבות
456
נקודות
83
"הפוך, גוטה, הפוך...".
מן הסתם יש לנו גישות שונות, כנראה הפוכות לגמרי.
כאשר יש מגוון של אלטרנטיבות אני רואה בזה הזדמנות וסיכוי הרבה יותר טוב למצוא שילוב שימצא חן לאוזניי ואתה רואה בזה קושי רב וסיכוי נמוך עד כדי כך שאתה סומך על היצרן ש"יעשה את השילוב האופטימלי".

מבחינתי יש לא מעט סיבות לא לסמוך על היצרן למשל :
רוצה לחסוך בעלויות, יכולת מוגבלת בפיתוח או בייצור שמכתיבה לו שימוש ברכיבים מסוימים לאוו דווקא הכי איכותיים/מוזיקליים, הטעם או הפרשנות של היצרן ל "איך זה צריך להישמע " שלא בהכרח תואם את טעמי.
תוסיף לנ"ל את העניין שזו חתונה קתולית - אין אפשרות לשדרג להגברה איכותית יותר.

אם אקח את הקונספט שלך צעד קדימה אז מכשירי all in one יהיו עדיפים על פני כמה קופסאות כי הרי היצרן בדק ושילב מספר מכשירים יחד אז מן הסתם דאג שזה יהיה שילוב מוצלח ביותר..
מה לעשות שבפועל זה רחוק מלהיות שילוב מושלם...

קח באותה חברה ממש מגבר משולב (אינטגרייטד) מול קדם מגבר + מגהר כוח - ברוב המקרים (תמיד יש חריגים) המשולב ייתן פחות מהקדם + מגבר כוח , למרות שצריך עוד כבל חשמל ועוד אינטרקונקטים שעלולים להפריע בדרך.

אם היית אומר שבדקת בתקציב נתון מספר צירופים של רמקול פסיבי + מגבר לעומת רמקול אקטיבי ובאילוצי התקציב מצאת לטעמך רמקול אקטיבי והעדפת אותו אז זאת כבר אמירה אחרת והיא בהחלט סבירה ואפשרית.
אבל מכאן ועד לאחוז בעמדה שרמקול אקטיבי עדיף כי " היצרן יודע הכי טוב" יש מרחק גדול ולדעתי זו אמירה נאיבית/לא נכונה, בוודאי באופן גורף.

אני בטוח ששנינו רואים בעיניים דברים שונים לגמרי לגבי אקטיביים לפי מה שאתה כותב

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור