מבחן הרמקולים הרצפתיים הגדול!

exupgh12

חבר משקיען
מעורבות
3,008
נקודות
113
מה שלומך עוז?

שמישהו ישמיע לי רמקול בלי אלקטרוניקה אני אשנה את דעתי.
ואת ההיפך תוכל לשמוע, כלומר אלקטרוניקה ללא רמקולים?
תשובות שהם מקרי שוליים לא אמורות להיכנס למשוואה משום שהן לא במסגרת ההיגיון הסביר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אנסה להסביר מדוע אתה טועה בדרך ההקצנה:

ניקח רמקול מחשב ב 50 ש"ח מול הרמקול שלך ונבין מה ההבדלים ביניהם - עצומים !!!
לעומת זאת ניקח DVD מהסופר ב 50 ש"ח מול Transport+DAC ב 700,000 ש"ח (*) - רוב האנשים לא יוכלו לזהות את ההבדלים בבליינד ......אולי גם "אף אחד".

זהו העניין - פשוט מאוד.

----------------------------------------------------------------
(*) שלא ביצעו בו "מניפולציות" כלומר הוא Flat 20-20000 ועיוותים ויחס אות לרעש כמקובל.

שוב. דיון עם טכנוקרט הוא דיון שטוח כמו פלטה. הרי אני לא מדבר על רמקול של מחשב. אנחנו מדברים על רמקול איכותי וכיצד מביאים אותו לקצה. הדרך היחידה להביא רמקול ליכולות ולא לסתם ״הפקת צליל״ היא בחירה נכונה של אלקטרוניקה.

ועכשיו לנסיון (צריך גם כזה).

שמעתי המון רמקולים פשוטים שסקרתי. האלקטרוניקה שלי ברמה מסויימת, גבוהה, מעל הממוצע. הפער בין איך שנשמעו על האלקטרוניקה שלי לעומת האזנה להם עם רסיבר קולנוע או מגבר משולב בסיסי, הוא פער מטורף. רמקולים פשוטים אבל איכותיים (לא רמקול פלסטיק למחשב) נשמעים בערך אותו הדבר עם אלקטרוניקה בשקל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
ואת ההיפך תוכל לשמוע, כלומר אלקטרוניקה ללא רמקולים?
תשובות שהם מקרי שוליים לא אמורות להיכנס למשוואה משום שהן לא במסגרת ההיגיון הסביר.

ראה תשובתי לרוברט.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
מונמי, כל עוד לא השוות ווליומים ברמה של 0.1 dB בין 2 המכשירים אל תבוא אלי בכלל ותספר לי על השוואות כאלו ואחרות.

ונכון עם מכשירים ללא ווליום מתכוונן לא ניתן לבצע זאת כלל אלא אם כן אתה מכניס מנחת משתנה זהה לשני ה-CD -ים.......ואז יטענו החברים שזה מכניס לכלוך.....שיטענו.......
אתה כל פעם מחדש מצפה שנבצע מבחנים עם ווליום כזה וכזה, ושנגיע לסופר נבקש מהקופאית dvd עם fr שטוח מ20 עד 20 ויחס אות לרעש מטורף.

מילא dvd כטרנספורט, שבו אני מסכים שלא יהיו הבדלים מול cd יקר שישמש כטרנספורט, אבל בוא.

המבחנים האלו שאתה נתפס בהם כל שני וחמישי, לא סבירים למשתמש הממוצע.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
המשך לתגובתי לפני,
אני ארחיב
מבחינתי גורם ההשפעה הרחב ביותר שהרגשתי במערכת לאורך תקופה של כשנה וכמה חודשים מאז קבלת הרמקולים אצלי.

1. החלפת הרמקולים!
ההבדל בין מה שהיה קודם לנוכחיים בלתי נתפס!! כבר משמיעה ראשונית והעמדה לפי העין בהדלקה ראשונית.
2. העמדת הרמקולים, כיוונם והטייתם (משנה בהחלט את התלת מימדיות, פוקוס, הענות ותגובה).
3. ממיר (יותר ניקיון/שקט/אוויר/מרקם אנושי/ביטול כל שמץ של "דיגיטליות", משקל והפרדה הרבה יותר גבוהה).
4. אלקטרוניקה (הרמקולים מונעים בתחושה, נכון יותר, בריאים יותר, פוטנציאל הרבה יותר גבוה ומלא).
5. טיפול חשמל, רמת השקט, צלילות וה"רקע שחור" השתפר ברמה פנומנאלית.
6. כבלי הרמקולים (חיבור הולוגרפי יותר, משקל גבוה יותר)
7. ווילונות custom במצב on/off בהחלט מוריד הדהוד בחלל ומוסיף עוד יותר שקט בחלל ומשפר מעט יותר את האינטימיות.
8. אינטרקונקטים (XLRים) השלמה הולוגרפית גבוהה עוד יותר והגשה "שלמה" עוד יותר.
9. כבלי חשמל לממיר וההגברה (בעיקר), בבדיקה מחיבור של כבילה יחסית רגילה לכבלי חשמל איכותיים, ההבדל היה מאוד שמיע אפילו כשמחובר פילטר פסיכי.
בנגן usb והסרבר, פחות היה דרמטי יחסי אך בהחלט היה ניתן להרגיש בשינוי החיובי.
10. כבל דיגיטלי, עוד יותר fine בקצוות שכבר מראש לא היו קיימות, אך התחושה הייתה של שיפור גבוה עוד יותר, כנל פוקוס הולוגרפי יותר.
11. החלפת הסטנד, ההבדל היה לא דרמתי כפי שחשבתי, אך כן, התחושה הייתה מעט של סאונד פחות הדוק ויותר זורם, יתרון אדיר זה המודולריות שלו ויחסית נוחות העבודה איתו, הרבה יותר מהסטנד הקודם.
12. מדפי שיכוך של הסטנדים ואמצעי שיכוך נוספים, שוב אותו דין כמו סעיף 11.

ולסיכום
כל רכיב ב setup משפיע בהחלט!
אבל הרמקולים לפחות עבורי היו הרכיב המשמעותי ביותר.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אתה כל פעם מחדש מצפה שנבצע מבחנים עם ווליום כזה וכזה, ושנגיע לסופר נבקש מהקופאית dvd עם fr שטוח מ20 עד 20 ויחס אות לרעש מטורף.

המבחנים האלו שאתה נתפס בהם כל שני וחמישי, לא סבירים למשתמש הממוצע.

מה לא סביר לבקש מהקופאית בסופר dvd עם fr שטוח ? :בכי:
תקבל את אותה תשובה ממוכר הטוסטרים במחסני חשמל שיודע לתת לך את הקופסה של ה dvd ולא יותר מזה.

טכנוקרטים מתמחים במתן עצות תיאורטיות בלתי ניתנות ליישום מעשי בעליל.
מכיר עוסק בתחום שיסכים גם להביא את המוצר לבית הלקוח וגם למדידות שמציעים ?
אני לא.

moshem74

חבר משקיען
מעורבות
474
נקודות
83
לפי דעתי הרמקול הכי חשוב, אחכ פרה/פאוור, ו המקור. כמובן שאם אין סנרגיה/התאמה נכונה, אז כלום לא יעזור,כל הנילווים/חוטים/מרימים/סטנדים וקמעות זה הכל לעין/ל מראה, לראש/למוח והשלמת סטטוס כללי ל לבל מחיר אחיד, אין שם כלום מעבר.
אנחנו בונים סטאפ, לא ערימה של כסף.

RoyZx6r

חבר משקיען
מעורבות
411
נקודות
63
המשך לתגובתי לפני,
אני ארחיב
מבחינתי גורם ההשפעה הרחב ביותר שהרגשתי במערכת לאורך תקופה של כשנה וכמה חודשים מאז קבלת הרמקולים אצלי.

1. החלפת הרמקולים!
ההבדל בין מה שהיה קודם לנוכחיים בלתי נתפס!! כבר משמיעה ראשונית והעמדה לפי העין בהדלקה ראשונית.
2. העמדת הרמקולים, כיוונם והטייתם (משנה בהחלט את התלת מימדיות, פוקוס, הענות ותגובה).
3. ממיר (יותר ניקיון/שקט/אוויר/מרקם אנושי/ביטול כל שמץ של "דיגיטליות", משקל והפרדה הרבה יותר גבוהה).
4. אלקטרוניקה (הרמקולים מונעים בתחושה, נכון יותר, בריאים יותר, פוטנציאל הרבה יותר גבוה ומלא).
7. ווילונות custom במצב on/off בהחלט מוריד הדהוד בחלל ומוסיף עוד יותר שקט בחלל ומשפר מעט יותר את האינטימיות.
9. כבלי חשמל לממיר וההגברה (בעיקר), בבדיקה מחיבור של כבילה יחסית רגילה לכבלי חשמל איכותיים, ההבדל היה מאוד שמיע אפילו כשמחובר פילטר פסיכי.
10. כבל דיגיטלי, עוד יותר fine בקצוות שכבר מראש לא היו קיימות, אך התחושה הייתה של שיפור גבוה עוד יותר, כנל פוקוס הולוגרפי יותר.
11. החלפת הסטנד, ההבדל היה לא דרמתי כפי שחשבתי, אך כן, התחושה הייתה מעט של סאונד פחות הדוק ויותר זורם, יתרון אדיר זה המודולריות שלו ויחסית נוחות העבודה איתו, הרבה יותר מהסטנד הקודם.

ולסיכום
הרחבה לסעיף 7 - לדעתי, כמעט הכי קריטי - אקוסטיקה.

אם האקוסטיקה ממש גרועה ולא ניתן לשפר, עדיף לעבור לאוזניות.

זה הפתרון שהיה לי בדירה הקודמת עם תקרות גבוהות וקירות עבים - סיוט אקוסטי שהפתרון שלו היה לכער את הבית.

מה לא סביר לבקש מהקופאית בסופר dvd עם fr שטוח ? :בכי:
תקבל את אותה תשובה ממוכר הטוסטרים במחסני חשמל שיודע לתת לך את הקופסה של ה dvd ולא יותר מזה.

טכנוקרטים מתמחים במתן עצות תיאורטיות בלתי ניתנות ליישום מעשי בעליל.
מכיר עוסק בתחום שיסכים גם להביא את המוצר לבית הלקוח וגם למדידות שמציעים ?
אני לא.
בטח שסביר לבקש מהקופאית.

היא גם תענה לך על השאלה ועל הדרך היא תתווכח איתך שמגבול מסויים לא שומעים כלום.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
המשך לתגובתי לפני,
אני ארחיב

1. החלפת הרמקולים!

ולסיכום
מה הרמקולים שהחלפת ובאיזה רמקולים?

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
RoyZx6r

לגבי ההרחבה מסכים ולא פוסל.
לא ניסיתי אצלי הרחבה אקוסטית מעבר לקיים...
פשוט לא חסר לי דבר מהתוצאה הכוללת שנבנתה בקפידה ובפיקוח רב.

אני הראשון "שיצעק" ויחליף עם משהו לא מסתדר לי באוזן/בעין/בלב והנשמה.

שוב לא פוסל
ואף מסקרן
ואף איישם בדיקה מדוקדקת של אמצעים אקוסטיים נוספים בהמשך.

נערך לאחרונה ב:

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
מה הרמקולים שהחלפת ובאיזה רמקולים?

מווילסון קטן ל ווילסון גדול.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מידי תקופה הנושא של "מה חשוב יותר בסטאפ" עולה ושב לדיון.
בסופו של דבר, שומעים סטאפ, מכלול שלם וזה מה שקובע.
אם יש התלבטות בשאלה "איזו החלפה תשדרג לי את חווית האזנה - החלפה של רמקול או החלפה של מגבר" אז צריך קודם לברר מה מחפשים, מה חסר כרגע בסאונד, על מנת להבין איזו החלפה מתאימה.
ארז

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
מה בא קודם הביצה או התרנגולת?
מן הסתם לי ברור שאם רכשתי רמקול משובח יותר ממה שהיה לי והאלקטרוניקה של סבירה.
ברור שישמע שינוי דרמתי...ולאחר זמן מה החלפתי ההגברה למשובחת יותר ,הדרמה מטפסת....ולימים שיניתי המקור אצטרך חבל הצלה לא ליפול מקומה שלושים.
לטעמי הויכוח אין בו תכלס.ז"א כולם פה צודקים ויודעים את התורה מי פחות ומי יותר...

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
מידי תקופה הנושא של "מה חשוב יותר בסטאפ" עולה ושב לדיון.
בסופו של דבר, שומעים סטאפ, מכלול שלם וזה מה שקובע.
אם יש התלבטות בשאלה "איזו החלפה תשדרג לי את חווית האזנה - החלפה של רמקול או החלפה של מגבר" אז צריך קודם לברר מה מחפשים, מה חסר כרגע בסאונד, על מנת להבין איזו החלפה מתאימה.
ארז

תוצאה זה סאטאפ וסנרגיה, זה כולם יודעים ומבינים.
אך כל דבר בחיים ובכלל, ניתן לכמת.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
מה בא קודם הביצה או התרנגולת?
מן הסתם לי ברור שאם רכשתי רמקול משובח יותר ממה שהיה לי והאלקטרוניקה של סבירה.
ברור שישמע שינוי דרמתי...ולאחר זמן מה החלפתי ההגברה למשובחת יותר ,הדרמה מטפסת....ולימים שיניתי המקור אצטרך חבל הצלה לא ליפול מקומה שלושים.
לטעמי הויכוח אין בו תכלס.ז"א כולם פה צודקים ויודעים את התורה מי פחות ומי יותר...

בדיוק
מטפס/עולה כיתה.
אך המוצא/בסיס ההתחלתי לא ניתן "לטשטש".
ומשם בונים את הסאטאפ עד שמגיעים לנירוואנה המיוחלת.

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אך כל דבר בחיים ובכלל, ניתן לכמת.
הכימות הוא סוביקטיבי.
לכן יש כאלה שיגידו שהשינוי הוא לא פחות מ "דרמטי" ויש כאלה שיגידו שיש שינוי אבל לא בטוח ששווה את הכסף....

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
הכל יחסי
כן.

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
מווילסון קטן ל ווילסון גדול.
ברור שיהיו הבדלים גדולים. זה פיזיקה.
לדעתי, כל עוד המימד הפיזי של הרמקולים דומה, ובהנחה ששניהם מתאימים חשמלית להגברה- ההחלפה של רמקולים לא תהייה כזאת משמעותי כפי שחוות.

itay123

חבר משקיען
מעורבות
2,475
נקודות
113
ברור שיהיו הבדלים גדולים. זה פיזיקה.
לדעתי, כל עוד המימד הפיזי של הרמקולים דומה, ובהנחה ששניהם מתאימים חשמלית להגברה- ההחלפה של רמקולים לא תהייה כזאת משמעותי כפי שחוות.

כנראה שאני גם מסכים איתך.
יחד עם זאת המעבר מ watt puppy 7 ל watt puppy 8 הרגיש גם שינוי של ממש...אמנם יותר בהתנהגות והאופי של הרמקול.
אגב למרות שהם עוקבים בסדרה, הם שונים מאוד.
כאשר ה 7 יותר laid back ואולי "מוסיקלי" יותר וה 8 יותר צלול, פאנצי, מהיר ואנרגטי.
הם שונים מאוד ושניהם מעולים.
מה שכן לצערי עם ה 8 ,עם הזמן, התקשיתי יותר בלאזן אותו אצלי והעמדתו אצלי הייתה קיצונית (הבדלים אפילו של חצי ס"מ) ומאוד מקשה ביום יום והתנהלות הבית ולצערי גם כאבי ראש ואי שקט.

נערך לאחרונה ב:

OzKol

אוהב את התחום
מעורבות
74
נקודות
18
מה שלומך עוז?

שמישהו ישמיע לי רמקול בלי אלקטרוניקה אני אשנה את דעתי.

היי נמר, שלומי מעולה, תודה :)

זה נכון וידוע שרמקול לא פועל ללא אלקטרוניקה ואלקטרוניקה לא פועלת ללא רמקול והשילוב שלהם יחד הוא שילוב היחיד שאיתו נוכל לשמוע צליל.

בכל אופן, מה שהתכוונתי לומר זה שאם להשוות את ההפסדים הנופלים על הרמקול (כל רמקול) מול ההפסדים הנופלים על האלקטרוניקה, אז אין ספק שהפשרה הגדולה ביותר היא תמיד מהרמקולים.

Bowers & Wilkins 603 לעולם לא ישמע טוב כמו ווילסון גם עם נחבר מקור של Totaldac.
ווילסון לעולם לא ישמע כמו 603 גם עם מקור של Topping.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור