מאמר: כבל לרמקולים

מצב
הנושא נעול.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
למיטב זיכרוני (המוגבל), ולדעתי (הפרטית), השאלה המעניינת ביותר לגבי כבלים, טרם נשאלה: השאלה היא, האם בהינתן שני כבלים, הזהים לגמרי מבחינת הפרמטרים החשמליים שלהם ומדידתם, אך שונים מבחינת המבנה שלהם, יוכל מישהו להבדיל בצלילם, במבחן עיוור.
סליחה שאני מגיב לעצמי, אבל אני רוצה להסביר מדוע לדעתי זו השאלה המעניינת והחשובה ביותר (בין אם התשובה עליה כן ובין אם לאו):

אם כן ימצאו אודיופילים המבחינים במבחן עיוור, בין שני כבלים הזהים בפרמטרים ושונים במבנה, משמע שהמדע דהיום, טרם זיהה את כל הפרמטרים החשמליים והוא צריך לצאת לעשות שיעורי בית (בין השאר, בעזרת האודיופילים דקי ההבחנה).

ואם לא ימצאו אודיופילים המבחינים במבחן עיוור, בין שני כבלים הזהים בפרמטרים ושונים במבנה, משמע שכל כבל יקר, ניתן להמרה בכבל ממש זול שיתוכנן להיות זהה ליקר, מבחינת הפרמטרים שלו.

תסכימו איתי ודאי, שבתשובת הכן יש עניין מדעי עצום, ובתשובת הלאו, יש עניין אודיופילי עצום..

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
473
נקודות
83
למיטב זיכרוני (המוגבל), ולדעתי (הפרטית), השאלה המעניינת ביותר לגבי כבלים, טרם נשאלה: השאלה היא, האם בהינתן שני כבלים, הזהים לגמרי מבחינת הפרמטרים החשמליים שלהם ומדידתם, אך שונים מבחינת המבנה שלהם, יוכל מישהו להבדיל בצלילם, במבחן עיוור.

אתה רוצה ניחוש? לא יבחינו בהבדל,
אין תשובה לשאלה שלך, אין פה נביאים.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
למה יש לי הרושם שאנחנו שוב סוטים מהנושא?
אין צורך לצוטט אישים. אם זו דעתך, אכבד אותה גם ללא הפרופסור או איש אחר.
This, to make a long story short.
וכמובן, שאתה יכול לאחוז בדעה שונה משלי. רק שזו שלך, אין יכולת התכנסות מובנת. זה גם בסדר, כל זמן שבחרת לממן אותה. אני בחרתי שלא לממן ולחפש חלופה עדיפה.
להבדיל, בחקר נושאים אחרים, כמו תרופות למחלות, כן מנסים להגיע לפתרון מדעי ומתכנס, ולא שואלים מדגם של חולים אחרי כל תרופה איך הוא מרגיש. שלא לדבר על אילו שלא זכו, והרגישו רע...עד ש!
הבאת דוגמה מעולם הרפואה שהיא בדיוק ההיפך ממה שקורה במציאות. גם בתרופות במקרים רבים, לוקחים שתי קבוצות מבחן, לאחת נותנים תרופה לשנייה נותנים כדור סתמי. המשתתפים בניסוי לא יודעים אם הם לוקחים תרופה או דמי ובודקים את ההשפעה על שתי הקבוצות. ההתייחסות שלך למדע, כפי שאני מבין את דבריך, היא נטולת ספקות. המדע עצמו ספקן, כי ללא ספקות לא יהייה מדע.
מה שאני מנסה לומר הוא שלטעמי, הקשר בין מדע לחוויה אישית הוא רופף למדי. אתה לא יכול על סמך נתונים מתחום החשמל והפיזיקה לנחש מה תהייה חווית המאזין.

אריה

tzachi

חבר משקיען
מעורבות
386
נקודות
83
צריך לזכור שיש מצטרפים חדשים שלא נחשפו לוויכוח לצרכים ללמוד.
בתחום הזה רק נסיון עצמי ! וזה לטובת החדשים.
הנסיון של רוב החברים בפורום הוא שיש הבדל גדול ושמיעה ביין כבלים לטוב ורע.
הכל תלוי ביכולת המערכת לשקף שזה אומר שמערכת בסיסיות לא תמיד יניבו רווח מכבלי אודיופילי יקר

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83

קח בחשבון שיכולת ההבחנה תלויה גם ברזולוציה של המערכת עצמה..
אם המערכת שלך מסוגלת להעביר את ההבדלים או לא..
כשעדשות המשקפיים שלך מתלכלכות אתה יכול לראות פרטים קטנים? או שאתה מסיר מנקה ומתבונן...
דרך מערכת עמומה אתה לא תוכל להבחין בכלום.

*

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
סליחה שאני מגיב לעצמי, אבל אני רוצה להסביר מדוע לדעתי זו השאלה המעניינת והחשובה ביותר (בין אם התשובה עליה כן ובין אם לאו):

אם כן ימצאו אודיופילים המבחינים במבחן עיוור, בין שני כבלים הזהים בפרמטרים ושונים במבנה, משמע שהמדע דהיום, טרם זיהה את כל הפרמטרים החשמליים והוא צריך לצאת לעשות שיעורי בית (בין השאר, בעזרת האודיופילים דקי ההבחנה).

ואם לא ימצאו אודיופילים המבחינים במבחן עיוור, בין שני כבלים הזהים בפרמטרים ושונים במבנה, משמע שכל כבל יקר, ניתן להמרה בכבל ממש זול שיתוכנן להיות זהה ליקר, מבחינת הפרמטרים שלו.

תסכימו איתי ודאי, שבתשובת הכן יש עניין מדעי עצום, ובתשובת הלאו, יש עניין אודיופילי עצום..

Read my leaps , מעולם ואף פעם לא תועד מבחן עיוור שבו המהנדסים אמרו שאין הבדל ואודיופילים כן שמעו.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
עכשיו נגעת בנקודה נפיצה....עד עכשיו הכל הלך על מי מנוחות....יחסית.... ולשאלתך, אפילו אלוהים (עם עיניים עצומות) לא ידע להבחין, לא כל שכן אודיופיל בשר ודם.;)
באנו לעשות שמייח

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
קח בחשבון שיכולת ההבחנה תלויה גם ברזולוציה של המערכת עצמה..
אם המערכת שלך מסוגלת להעביר את ההבדלים או לא..
כשעדשות המשקפיים שלך מתלכלכות אתה יכול לראות פרטים קטנים? או שאתה מסיר מנקה ומתבונן...
דרך מערכת עמומה אתה לא תוכל להבחין בכלום.

*
ולכן אמרתי "יוכל מישהו להבדיל".. לא כל אחד - מספיק אפילו אחד - אודיופיל אחד, שיוכל להבחין באופן עיקבי, במערכת אחת מסוימת, בין שני כבלים זהי פרמטרים שוני מבנה. זה כל מה שצריך להראות, כדי להבין שהמדע ו/או יכולות המדידה, טרם הקיפו את כל הפרמטרים.

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
באנו לעשות שמייח

לפי הבנתי העניין מותר אבל רק בשירשור הזה.....ותמיד עם כבוד הדדי....וכאן אני כבר לא ציני.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
ולכן אמרתי "יוכל מישהו להבדיל".. לא כל אחד - מספיק אפילו אחד - אודיופיל אחד, שיוכל להבחין באופן עיקבי, במערכת אחת מסוימת, בין שני כבלים זהי פרמטרים שוני מבנה. זה כל מה שצריך להראות, כדי להבין שהמדע ו/או יכולות המדידה, טרם הקיפו את כל הפרמטרים.

במערכת רזולטבית גם אתה תוכל להבחין בקלות.
יש אפילו הבדלים באיכות הסאונד בין כבלים ברמות שונות של אותו היצרן.
כמו שאמרתי לך, זה מאד תלוי במערכת שדרכה אתה מבצע הבדיקה, יותר מאשר במאזין.

*

roberts

מושעה
מעורבות
647
נקודות
113
הנה חזרנו למנטרות הישנות... והטובות ???.....שלא במבחן עיוור כולם שומעים הכל...מכל טוב הארץ...

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הנה חזרנו למנטרות הישנות... והטובות ???.....שלא במבחן עיוור כולם שומעים הכל...מכל טוב הארץ...
פרובוקציה!!

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
אתה כרגע על תנאי כאן ואל תבוא להטיף לנו

קראתי בעיון את ההזמנה שלך: http://www.dtown.co.il/articles/4205.html
ולא ראיתי בשום מקום את הסלקציה או האיום של "על תנאי". חשבתי שההזמנה לשוב מגיע מהסיבות שבקישור ולא עם רגל
אחת על דוושת הבלם. לא כך, ולא כך, חשבתי שדמם של השבים הפקר.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
לפי הבנתי העניין מותר אבל רק בשירשור הזה.....ותמיד עם כבוד הדדי....וכאן אני כבר לא ציני.
טרול הוא חיה מפרה ומחייה. מעז יוצא מתוק. תעבור על רשימת הפרסונות נון גרטה ותמצא שם את הדמויות הצבעוניות ביותר (אלדר, עמיר, יהושוע..). בגילגול הבא אני מתכנן להיוולד טרול.

נערך לאחרונה ב:

מיכאל לנג

מושעה
מעורבות
4
נקודות
18
בוא עזוב הכל בצד שניה. ספר לי רגע מה אתה רוצה?
האם אתה רוצה לשכנע את כולם שאין הבדלים בין כבלים? לא יצליח. האם תוותר על זה?
מה באמת אתה רוצה שיצא מה״מאמר״ הזה שכתבת ופרסמת?

קשה לי עם שאלתך. אני מתנדנד בין הרושם שלא קראת את המאמר, או שהוא לא הובן. ב-2 המקרים לא טוב לי עם הצורך להסביר פעם שנייה.
במאמר כתוב על הבדלים סוניים בין כבלים והם אף מתוארים ומוסברים. כך שהאמירה שלך: האם אתה רוצה לשכנע את כולם שאין הבדלים בין כבלים? מגבירה בי את התחושה שלא קראת את המאמר בכלל. פה אין עניין של הבנה. מזכיר לי את מאמרו
של אחד העם: דעותיו הקדומות של הנוער, שנלמד כמאמר חובה לבגרות בזמני.
על כן, אני לא מבין על מה עלי לוותר?
קרא את תגובתו של dts שכן קרא את המאמר.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
טרול הוא חיה מפרה ומחייה. מעז יוצא מתוק. תעבור על רשימת הפרסונות נון גרטה ותמצא שם את הדמויות האטרקטיביות ביותר (אלדר, עמיר, יהושוע..). בגילגול הבא אני מתכנן להיוולד טרול.

טרול היא חייה שמתענגת על היחס שהיא מקבלת תוך כדי שהיא מוציאה הנשמה לכולם מסביב,וכל זה לסיפוק האני עצמי האגואיסטי והקטן שמסתתר אי שם בשממת הנפש שלו.
הזהר ממה שאתה מאחל לעצמך...

arix

חבר משקיען
מעורבות
486
נקודות
83
Read my leaps , מעולם ואף פעם לא תועד מבחן עיוור שבו המהנדסים אמרו שאין הבדל ואודיופילים כן שמעו.
לא נכון להגיד שאף פעם לא תועד מבחן עיוור שמהנדסים אמרו א ואודיופילים אמרו ב, כל חברה שמכבדת את עצמה עושה מבחני האזנה בנוסף לבדיקות טכניות,
יש סדרה של מבחני האזנה ע"י אדיופילים , חוץ מזה גם עושים מבחני ABX TEST על הציוד,
רעיון ABX זה בדיקה עיוורת ,
מבחןן האזנה ABX לוקח שתי דגימות אודיו (A ו- B), ומספק שיטה לקביעת אם הם נבדלים למאזין. במהלך בדיקת ABX ,המאזין מתבקש לענות אם כל סדרה של דוגמאות השמעה (X) הוא מדגם A או B.

נערך לאחרונה ב:

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
טרול היא חייה שמתענגת על היחס שהיא מקבלת תוך כדי שהיא מוציאה הנשמה לכולם מסביב,וכל זה לסיפוק האני עצמי האגואיסטי והקטן שמסתתר אי שם בשממת הנפש שלו.
הזהר ממה שאתה מאחל לעצמך...
טרול היא חיה המייצרת אמביוולנטיות קוטבית, כפי שמעידות גישותינו ההפוכות לעצם הגדרתה. האמביוולנטיות הקוטבית הזו, כפי שאכן הזכרת, מעוררת את שממת הנפש של הטרול ובו-זמנית גם של סביבתו. למרבה הצער, במקום להודות לו, הסביבה מנדה אותו, עד שבשמום עליה נפשה, היא נאלצת לזמנו לשוב.

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
קשה לי עם שאלתך. אני מתנדנד בין הרושם שלא קראת את המאמר, או שהוא לא הובן. ב-2 המקרים לא טוב לי עם הצורך להסביר פעם שנייה.
במאמר כתוב על הבדלים סוניים בין כבלים והם אף מתוארים ומוסברים. כך שהאמירה שלך: האם אתה רוצה לשכנע את כולם שאין הבדלים בין כבלים? מגבירה בי את התחושה שלא קראת את המאמר בכלל. פה אין עניין של הבנה. מזכיר לי את מאמרו
של אחד העם: דעותיו הקדומות של הנוער, שנלמד כמאמר חובה לבגרות בזמני.
על כן, אני לא מבין על מה עלי לוותר?
קרא את תגובתו של dts שכן קרא את המאמר.

אתה כתבת שההבדלים הם רק משום העובי. אני טועה?

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור