כמה מילים על CD וכמה מילים על תקליטים

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
עזוב יהושע, קרא את מה שהוא כתב בציטוטים, ועשה אחד ועוד אחד.
עכשיו בנוסף לתחומי המומחיות שכבר "הוכיח", הצטרפו גם ההשכלה הפסיכולוגית וההגיון הבריא.

מנוי בטרול סנטר, כן?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
שי,
ה"טיעונים " שלך נשמעים כמו רצף הגיגים תאורטי.
קשה שלא להתרשם שאתה מדבר על "עקרונות" בלי ממש לבסס את הדברים על נסיון בפועל.
איזה CDP טוב שמעת לאחרונה, ולאיזה סט הוא חובר? היכן זה היה?

יעקב,
אתה מערבב בין כיווני שוק, שנובעים מתוך שיקולים כלכליים- עסקיים לחלוטין, לביון איכויות.
אין שום קשר בין הדברים, נהפוך הוא - בדכ' יש סתירה בינהם.
השוק הולך לכיוון הקבצים ולכן חנויות הדיסקים תעלמנה בקרוב, ואיתן גם הייצור ההמוני של הקומפקטים. ישארו מתי מעט, כפי שיש היום מתי מעט שמייצרים פטיפונים וכפי שחנויות התקליטים נעלמו כמעט לחלוטין.
אבל זה לא אומר דבר וחצי דבר על האיכות. העובדה שרוב האנשים רוכשים זבל כי זה נוח, זול, ופשוט, לא אומרת דבר על האיכות. תמיד המיעוט השקיע יותר באיכות והרוב הלך על הממוצע הנמוך. יש פי אלף יותר צופים בכוכב נולד מאשר מנויי הפילהרמונית, אז מה זה אומר, שהמוזיקה בכוכב נולד איכותית יותר?

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
יעקב, אנחנו מסכימים שכיוון השוק הוא קבצים. דעתי היא שגם האיכות תלך בעקבות השוק, פשוט מפני שאין סיבה טכנית שלא! בניגוד לציוד צילום, הסרטה ומוסיקה אנלוגי שיש לו הצדקה קיומית בהוותו (נכון להיום) אלטרנטיבה, הרי למדיומים דיגיטליים דוגמת Blue ray, DVD ו CD אין שום הצדקה. אני חושב שבעתיד, גם למדיומים האנלוגיים לא תהייה הצדקה, כי ניתן יהיה לחקות אותם באופן שאיש לא יוכל להבחין. הסכמתי מראש שקיום המצב הוא שהחברות שמו את האלקטרוניקה האיכותית בקופסאות CDP. וטענתי שהסיבה היא כוחות שוק הפועלים בניגוד לטובת הצרכן, בניגוד להגיון הפרקטי ובניגוד להגיון הטכני. בשביל מה לעזזל צריך לסובב פלטה על מחוג וליירט אותה בקרן לייזר? למה לייבא בעיות מכאניות לתוך עולם דיגיטאלי? בניגוד לציוד אנלוגי שימשיך להיות מיוצר (לפחות כל עוד לא ניתן יהיה לחקות אותו דיגיטלית), הרי CDP ודומיו חייבים לגווע.. ובצדק.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה שמ לב שאתה חוזר על עצמך?

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
עזוב נמר, חבל על הזמן. או טרול, או אחד שמתנהל כאן כמו מה שעייני אמר על ברק.

שי קציר

חבר משקיען
מעורבות
2
נקודות
16
נמר, אם אין לך תגובה עניינית לדברים, עדיף שלא תגיב בכלל, ואם אינך שם לב לניואנסים השונים שהבהרתי בכל תגובה, אז.... גם עדיף שלא תגיב בכלל :)

rozshay

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אני לא מבין מאיפה ולמה מגיעה הרוח התוקפנית וסתימת הפיות הזו לשירשור ,ועוד מכתבי האתר,

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
נמר, אם אין לך תגובה עניינית לדברים, עדיף שלא תגיב בכלל, ואם אינך שם לב לניואנסים השונים שהבהרתי בכל תגובה, אז.... גם עדיף שלא תגיב בכלל :)

לא מדברים בניואנסים. יש לך משהו להגיד תגיד אותו.

בינתיים לא ענית לאף אחד כאן למה שהוא הגיב לך. קיבלת תגובות וחזרת על הפוסט הראשון שלך רק ששינית פה מילה ושם מילה.

שואלים אותך מה שמעת ועם מה התנסת, אתה עונה שאין זכות קיום ל-CD.
אומרים לך שבדקו ובחנו תכלס {לא רק התבוננו} והתוצאות לא תואמות את דעתך, ואתה עונה שאין זכות קיום ל-CD.

בקיצור כל תגובה גוררת מצידך את אותו משפט שליווה אותך לאורך השירשור. אז רגע, מי לא ענייני??:)

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
אני מקשיב לתקליטים
מה לעשות הצליל שונה ממוסיקה ממחשב, בנוסף לתקליטים יש לי דאק של קמבירדג אודיו, שאליו מחובר IPOD NANO שלדעתי הוא נגן טוב יותר מכל מוסיקה אחרת המגיעה ממחשב והוא משמש אותי למוסיקה שלצערי אני לא יכול להשיג בתקליטים (מוסיקה יהודית מסורתית) אך עדין יש לי צביטה כל פעם שאני שומע אחר כך תקליט ואומר לעצמי, המוסיקה מהדאק מה לעשות לא מגיעה לרמה של של התקליט.על מנת לפצות על 30 דקות ממוחשבות אני חייב לפחות שעתיים של תקליטים- זה היחס.
אז עדיין האוזן היא זו שקובעת ולא שום דבר אחר.
נכון אז במשפחה ימשיכו לקרוא לי "ענתיקה" אין מה לעשות את התקליטים אני לא יחליף בשום דבר אחר

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
אני מקשיב לתקליטים
מה לעשות הצליל שונה ממוסיקה ממחשב, בנוסף לתקליטים יש לי דאק של קמבירדג אודיו, שאליו מחובר IPOD NANO שלדעתי הוא נגן טוב יותר מכל מוסיקה אחרת המגיעה ממחשב והוא משמש אותי למוסיקה שלצערי אני לא יכול להשיג בתקליטים (מוסיקה יהודית מסורתית) אך עדין יש לי צביטה כל פעם שאני שומע אחר כך תקליט ואומר לעצמי, המוסיקה מהדאק מה לעשות לא מגיעה לרמה של של התקליט.על מנת לפצות על 30 דקות ממוחשבות אני חייב לפחות שעתיים של תקליטים- זה היחס.
נכון אז במשפחה ימשיכו לקרוא לי "ענתיקה" אין מה לעשות את התקליטים אני לא יחליף בשום דבר אחר

איציק, עם איזה פטיפון, הגברה ורמקולים?

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
לדעתי לא יחזור חלילה כלום- כאשר לשניצל ודומיו תהייה אפשרות בחירה בין ללכת לחנות ולקנות CD, ללשבת מול מסך ה LED ולהוריד טראק יחיד מתוך מאות מליונים ובאיכות גבוהה יותר מכל מנגנון מכאני מסתובב, אף אחד כבר לא ילך לחנות לקנות מדיומים.
מה שיחזור חלילה זה המרדף אחרי ציוד יותר טוב, במקרה הזה מחשבי אודיו אודיופיליים.
היום זה נגן CD, מחר זה מחשב.
כמו שהיו פטפונים הייאנד, נגני טייפ סלילים טובים יותר, CDים יקרים יותר,
ככה יהיו מחשבים "טובים" יותר, עם ספק כוח ננו מטמטי, שעובד על חלקיקי ניטרו-פיליים.
וכמובן, הויכוחים בפורומים ישארו אותו הדבר...

איתי_הגיתי

חבר משקיען
מעורבות
48
נקודות
48
אני מקשיב לתקליטים
זה הדור שלנו.
מי שלא גדל על תקליטים, אין לו את הפינה החמה בלב למדיום הזה,
וסביר שזה יעלם איתנו...
(sad)

Joshua_G

חבר משקיען
מעורבות
4
נקודות
0
זה הדור שלנו.
מי שלא גדל על תקליטים, אין לו את הפינה החמה בלב למדיום הזה,
וסביר שזה יעלם איתנו...
(sad)

פגשתי גם כמה אודיופילים צעירים, אפילו צעירים מאד, שעברו לשמיעת תקליטים.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
איציק, עם איזה פטיפון, הגברה ורמקולים?

רמקולים:TRIANGLE COMETE
מגבר:Audio Analogue Puccini SETTANTA
פונו סטייג BUILD IN MM/MC

מקורות
פטיפון:Marantz TT-15S Reference Series turntable made by Clearaudio
זרוע:satisfy clearaudio
ראש:Clearaudio Virtuoso Ebony Wood cartridge
כבלים:VAN DEN HUL CLEARWATER

פטיפון נוסף: ( PROJECT DEBUT 2 SB PHONO IN)
Deck: קימברידג אודיו,
IPOD NANO

VPI - The HW-16.5 Cleaning Machine (כעת במשלוח לכוון הארץ)

כמעל 1000 תקליטים (כ 800 ארוזים לקראת מעבר דירה)

נערך לאחרונה ב:

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אני מקשיב לתקליטים

רמקולים:TRIANGLE COMETE
מגבר:Audio Analogue Puccini SETTANTA
פונו סטייג BUILD IN MM/MC

מקורות
פטיפון:Marantz TT-15S Reference Series turntable made by Clearaudio
זרוע:satisfy clearaudio
ראש:Clearaudio Virtuoso Ebony Wood cartridge
כבלים:VAN DEN HUL CLEARWATER

Deck: קימברידג אודיו,
IPOD NANO

להשוות בין הפטיפון שלך לבין הדאק הזה עם IPOD NANO זה לא רציני.
זה כמו להגיד, אני נוסע בפיאט פנדה בבוקר בגלל הפקקים, אבל בלילה בוולו S80 שלי עם המנוע T6 אני שט על הכביש.

itz56

אוהב את התחום
מעורבות
30
נקודות
28
להשוות בין הפטיפון שלך לבין הדאק הזה עם IPOD NANO זה לא רציני.
זה כמו להגיד, אני נוסע בפיאט פנדה בבוקר בגלל הפקקים, אבל בלילה בוולו S80 שלי עם המנוע T6 אני שט על הכביש.

צודק אך עדיין הצליל שבוקע מאייפוד הוא איכותי יחסית לכל אותם כרטיסי קול לסוגיהם

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
לא בטוח.
זה תלוי לגמריי האם המכשיר הוא תומך IPOD או לא.
אם יש לו תמיכה זה אומר שהוא יכול להשתמש בIPOD כטרנספורט. אחרת הוא לוקח את האות האנלוגי שלו עושה עליו מניפולצה כלשהי ומוציא לך אותו.
רק מכשירים מסויימים יכולים לגשת לסטרים הדיגיטלי שלו.

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
.....אני עוד לא נרגע מה - 1000 תקליטים
(Y)

katzofe

מושעה
מעורבות
73
נקודות
48
פורמט CD הוא פורמט נחות מיום לידתו ומעצם הגדרתו – נחות יותר מאשר תקליטי ויניל – בין אם הוא מושמע מתקליטור, או ממחשב. אפילו פורמט 48/16 עדיף בהרבה על פני פורמט CD , דהיינו, (44.1/16) .

עד שיהיו הקלטות איכותיות בפורמט היי-רז, אני נשאר עם תקליטי הויניל. נכון להיום, הם "עושים מוזיקה" יותר מאשר תקליטורים או קבצים בפורמט CD , דהיינו, (44.1/16) ויותר מאשר ההקלטות הגרועות של השנים האחרונות, שהן מרבית ההקלטות הקיימות – בכל הפורמטים.

זה נחמד שהחלטת להשאר עם הוויניל שלך ואפילו באמת הצלחת לשכנע את
עצמך שהוא טוב יותר מכל פורמט דיגיטלי אכן "העובדות" מדברות בעד עצמם.

בפסקה האחרונה הוכחת יותר מכל שאין לך שום מושג קלוש מהמתרחש בשוק
המוסיקה , אינך מכיר שום הקלטה/הדפסה חדשנית קיימת העיקר שקבעת
שמרביתם גרועות .
מתי לאחרונה ביקרת בחנות מוסיקה או רכשת דיסק?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור