כיצד לבחור מצלמת רפלקס דיגיטלית – מדריך

א

אורח

אורח
מבדיקה קצרה באינטרנט אפשר למצוא את ה- 500D בארץ בקצת פחות מ- 4000 ש"ח (אני זקוקה לגוף ללא העדשות, אותן כבר יש לי...), ובחו"ל בסביבות ה- 800 דולר...

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
מותק, את סגורה על ה500D ?
לכי תקנתי. לא צריך לחפור.

eli_ha5

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
עדשה

הי יש לי קנון EOS 300 מזה 6 שנים עם עדשת קיט 28-90 . האם עדשה זו מתאימה גם לקנון 1000D או 500D עדיין לא החלטתי איזה מהם לקנות ( אם העדשה תתאים אני אקנה רק גוף)
תודה אלי

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
היא תתאים בהחלט. למרות שתמיד עדיף לרכוש עדשה שמתאימה למצלמה דיגיטלית.

eli_ha5

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
עדשה

אם אני מבין נכון ומתחשב ב CROP FACTOR שזה 1.6 העדשה הופכת כביכול ל 18-55 כמו עדשת קיט שנמכרת היום.
האם יש הבדלים או שינויים נוספים אם אני אשתמש בעדשה הזו של מצלמת הפילים בדיגיטלית.

לגבי זו שרוצה לקנות את ה500D : לפי דעתי לכל מצלמה יש יעוד אם את רוצה צילומי וידאו תקני מצלמת וידאו.

Crocs 44

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
6
שאלה בנושא וידאו במצלמה SLR

אם אני קונה מצלמה בארה"ב (מחיר,מחיר) ומצלם בה סרטון האם היא תהיה מסוגלת להציגו רק על מסך NSTC או שבמצלמות ישנו איזה שהוא תקן אוניברסלי ?
תודה לעונים

ychen

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור,

כדאי להחליף את הכותרת "ארגומטריה" ל-"ארגונומיה". אני לא חושב שסיבולת לב היא קריטריון לבחירת מצלמה :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
תודה, לא היה כתוב ארגומטריה אלא ארגונומטיה (התגנבה ט' מיותרת), תוקן.
אבל, יש מצלמות DSLR כה כבדות, עד כי סיבולת לב לא היתה מזיקה כאן :)

dt100

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום:

נחמד מאוד לשמוע על מצלמות high end כמו ניקון D300 וכו'. אבל אם מדובר במדריך, מן הסתם יש צורך לדעתי במידע על מצלמות DSLR בסיסיות יותר כמו ה-K100D. הייתי שמח לקבל מידע על ההבדלים העקרוניים בין מצלמות DSLR בסיסיות למתקדמות מעבר למגהפיקסל ליכולת וידאו וכו'.

תודה.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
ההבדלים הם במערכת הפוקוס, מבנה וגודל הגוף (יותר לחצני קיצור במתקדמות), עמידות הגוף ללפגעי מזג אויר.

yaronharel

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ניקון D90 היא מצלמה מעולה, מבחינת איכות תמונה אני חושב שהיא ברמה של ה-D300 ואפילו יותר טובה ממנה. גם הצבעים והחדות אשר יוצאים ממצלמות ניקון פשוט מהפנטים, נראה כי התמונות של קנון נראות כמו פוסטר, חלקות כמו מרגרינה לעומת חדות הזויה של מצלמות ניקון.

לגבי עדשות L של קנון, הנה כתבה על עדשות L - כיצד בונים עדשות במפעל של קנון, מאפיינים, יתרונות עדשות L-series על פני עדשות אחרות של קנון.

נערך לאחרונה ב:

Polk

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום:)
אני מתכוונת לקנות את מצלמת הרפלקס הראשונה שלי, ואני אשמח לייעוץ.
התקציב הכולל שלי נע בין 2000-3500.
אני מעוניינת במצלמה שתחזיק לאורך זמן, אני לא מתכוונת לשדרג אותה בעתיד הקרוב, ושתהיה נוחה לשימוש.
אני אצלם בעיקר צילומי ספורט, אירועים, חברים וכו'. חשובה לי חדות התמונה ואיכות המאקרו.
על אילו מצלמות ועדשות הייתם ממליצים לי?
תודה מראש לכל המגיבים:)

נערך לאחרונה ב:

avnergid

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
איזו מצלמה לבחור ? אני רוצה DSLR טובה, האשה רוצה מצלמת וידאו

הי ליאור (התותח)!

אני רוצה מצלמת DSLR טובה. אני לא בדיוק צלם אופנה מקצועי... אבל בהחלט יכול להרשות לעצמי יותר מ ENTRY LEVEL.
האשה רוצה בכלל מצלמת וידאו לצלם את הילדים...:)

אז מה הדברים החשובים לנו במצלמה ?

1. וידאו באיכות גבוהה, זמן צילום ארוך, קלות הורדה למחשב.
2. פלש מובנה עם תמיכה בפלש חיצוני
3. זמן שחרור מהיר. הנושא שהכי מפריע לי בנוכחית הוא הזמן מהלחיצה המלאה (אחרי נעילת הפוקוס) עד לצילום עצמו.
4. סוללה שמחזיקה מעמד.

מה המלצתך ?

תודה מראש.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היי,
למען האמת, נושאים 2-3-4 משותפים לרוב מצלמות ה- DSLR... כל מצלמת DSLR בסיסית כוללת מה שציינת ומהירה פי כמה וכמה מאשר מצלמה קומפקטית.
לגבי וידאו, זה לא ממש מתאים לצילום "בקלות", אין עדיין פוקוס אוטומטי בזמן צילום וידאו במצלמות DSLR (חוץ מ- GH1 של פנסוניק שאינני יודע אם היא נמכרת בארץ), כך שזה לא ממש ידידותי לצלם חובב.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ליאור, אין פוקוס אוטומטי בוידאו ב D5000 וב 500D?

izak11

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ליאור שלום,

תודה על כתבה מעניינת ועל סבלנות רבה בתשובות.
גם אני מהמעוניינים במעבר ל- DSLR והקנון 500D מאוד מצאה חן בעיני, אם כי אני עדיין לא סגור.
כמה שאלות בעניין:

1. האם באופן כללי מדובר במצלמה מומלצת ומה היתרונות/חסרונות שלה?
2. יש לי אפשרות לרכוש את המצלמה בארה"ב (פער המחירים משמועתי). האם ישנה בעיה עם מצלמה שנרכשת בארה"ב ומיובאת לישראל שלא דרך היבואן? האם האחריות העולמית של קנון לא תחול במקרה זה?
3. במידה ואני הולך על אופציית חו"ל. האם ידוע לך על מדריך למצלמה בעברית שניתן להשגה?
4. בעבר (תקופת ה- SLR הקודמת) השתמשתי בניקון F-801S המעולה. האם לניקון יש מצלמות DSLR בסדר הגודל של האיכות והמחיר של הקנון 500D שבהן אוכל להשתמש בעדשות הקודמות של ניקון?

תודה על תשובותיך.

איציק

נערך לאחרונה ב:

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
1. היא מצלמה שמתאימה למתחילים ואפשר בהחלט גם "לגדול" איתה.
2. אין אחריות בינלאומית, תוכל לרכוש ביטוח אחריות בינלאומי (למשל של MACK) אבל זה בתוספת תשלום.
3. לא ידוע לי על הפצה רשמית של מדריך עברית שלא ללקוחות קרט.
4. לגבי ניקון, בכדי לקבל תמיכה בעדשות קודמות (שכוללות את האות D במספר דגם) תצטרך לרכוש דגם שכולל מנוע פוקוס פנימי, הכי זולה כיום היא מצלמת D90.

itay-a

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום לך ליאור אני צלם חובב שרוצה להכנס לעולם ה-DSLR ועשיתי סקר מעמיק בd5000 ומצאתי וגם ואמר לי שזה מצלמה שמתאימה לי אבל אחרי שקראתי את הכתבות שלך אני רואה שאם אני קונה את d5000היא לא תוכל לשמש אותי הרבה בעתיד כי היא רק להתחלה האם אני צודק? הודאה לך אם תענה לי תודה מראש

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור