כיצד לבחור מצלמת רפלקס דיגיטלית – מדריך

shayke

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
קנון 60D או ניקון D7000
אני בהתלבטות בין קנון
D60 וניקון D7000 אני מצלם הרבה שנים כחובב אך לאחרונה נחשפתי לצילום בראיה אחרת, מקצועית, דרך סדנה אליה הגעתי עם קנון SX30IS ואז הבנתי שעל מנת לצלם ולהגיע לאיכויות וביטוי שתגרום להתלהבות של הצופה יש צורך,בין היתר, בשתי איכויות נפרדות, זיהוי הזוית, הקומפוזיציה, האור, מצד אחד והמצלמה מצד שני. לכן חשבתי שלצורך צילום ברמות אחרות אני חייב מצלמת רפלקס. לאחר קריאה בחרתי בשתי המצלמות אם כי רק ברמה התיאורטית מתוך קריאת מאמרים ודוחות ביקורת ונתונים באתרים שונים ישראלים וזרים בחרתי בשתי המצלמות הנ"ל כמוקד לבחירה של אחת מהן. עדיין לא החזקתי אותן ביד וזה השלב הבא. בכול מקרה זיהיתי שלכול אחת מהן יש קצת יתרון על השנייה בנושא אחר, אם בנושא הפוקוס ואם זה בנושא החיישן (לניקון הוא קצת יותר גדול. האם ההבדל ביניהם הוא מהותי?) אז האם ניתן להצביע על דברים מהותיים לטובת אחת מהן או כל בחירה טובה וזהה ורק האחיזה ביד שלי תיקבע?

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שתיהן מצויינות, חובה להחזיק אותן ביד ולהתרשם בפועל.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
ההבדלים בין גודל החישנים של מצלמות אלו חסר משמעות - ההבדלים הגדולים בין המצלמות היא תיפעול שונה הגישה של ניקון והגישה של קנון כמו שליאור אמר צריך להחזיק ביד ולראות מה יותר נוח לך.

קח בחשבון שמצלמת DSLR זה חצי סיפור צריך גם עדשות או לפחות אחת טובה ומחיר עדשה טובה הוא לא זול - אצלי העדשה הראשית יקרנה יותר ממהצלמה ויש הרבה שחושבים שכך צריך להיות.

אני לא יודע מה התקציב שלך - אבל תשאיר סכום כסף גדול לעדשה ואני מאוד מקווה שאתה לא מתכוון לרכוש מצלמות אלו ולהסתפק בעדשת קיט שהיא לא ברמה של המצלמה.

tupelo

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
1
אני לא יודע על מה אתם מדברים, עבור כל חובב צילום תספיק בהחלט קנון D1100 או ניקון D3100 ודומותיהן. ההבדל הוא בעיקר תדמיתי שיווקי, וברור שמחיר גבוה יוצר רושם של מצלמה יותר טובה.
באמת אכפת לכם אם מדובר ב12.3 מ"פ או ב16 מ"פ ? כנראה שאתם לא חובבנים וטעיתם בדגם. אני משתמש ב1100D ולומד צילום, ולא רק שאין הבדל בין שאר חברי לכיתה המצויידים ב7D ובD7000 לביני, אף במקרים אחדים אני עולה עליהם.
מסקנה: תחסכו כסף לעדשה טובה או לכמה עדשות טובות, ואל תתפלצנו על מגה פיקסל אחד יותר או על גוף יותר מאסיבי בעוד אתם ציפלונים או על פול פריים שאין לכם מושג איך אתם מנצלים אותו לטובתכם.

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
כרמי ענה כבר על הנושא בתגובה אחת מעליך. כפי שהוא כתב, במקרים רבים, ההבדל אינו נעוץ בחיישן של המצלמה, אלא באיכות הגוף - לחצני גישה ישירה, עמידות לפגעי מזג אויר, מנגנון מראה עמיד למספר לחיצות גבוה בהרבה ועוד.
ברור שעדשה איכותית חשובה בהרבה מול מגה פיקסל כזה או אחר.

mulderfox

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
6
הגיע הזמן לתת קצת עדכון למאמר..אחרי שנתיים. למשל לגבי הדגמים החדשים של קנון וניקון (600D,60D,D5100,D7000)
ובכל מקרה - מפרגן, כי המאמר נתן לי הבנה לגבי SLR ו-FULL FRAME
באופן כללי - מצלמות FULL FRAME הן כבדות משמעותית מאשר SLR?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בגדול מצלמות FF יותר יקרות ופונות בדרך כלל לקהל שרואה הגודל הפיזי כיתרון.

למרות שיש גם מצלמות קרופ שהן בגודל ומשקל של FF

ZVILERNER

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מצלמת SLR

1)אני מעונין לרכוש מצלמה חדשה ואיכותית "שתוציא" לי תמונות מעולות, אך אינני מבין בצילום. ואני לא מעונין לקנות מצלמה ולהסתבך בתפעול מורכב. האם SLR יכול להתאים לי דוגמת 1000D של קנון או P500 של קנון?
2)כשיש זום X36 האם זה לא מפריע לצילום בתוך הבית , בטווחים קרובים?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
1)אני מעונין לרכוש מצלמה חדשה ואיכותית "שתוציא" לי תמונות מעולות, אך אינני מבין בצילום. ואני לא מעונין לקנות מצלמה ולהסתבך בתפעול מורכב. האם SLR יכול להתאים לי דוגמת 1000D של קנון או P500 של קנון?
2)כשיש זום X36 האם זה לא מפריע לצילום בתוך הבית , בטווחים קרובים?

שלום וברוך הבא לאתר,
היום יש בשוק מגוון רחב של מצלמות וכדי לעזור לך בצורה טובה כדי לדעת כמה דברים:

מה התקציב שיש לך?
האם גודל המצלמה חשוב לך, גדולה/קטנה?
מה הם נושאי הצילום שלך?
האם אתה מתכוון להתפתח בתחום, או לא?

תשובות לשאלות יעזרו לנו תת לך המלצה נכונה יותר עבורך

ZVILERNER

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה על התגובה המהירה , אז כך - התקציב הוא בין 1000 ש"ח ל2000 .ולא אני לא מתכוון להתקדם בתחום הצילום, והשימוש שלי יהיה בעיקר לצלם את השדים הקטנים שלי כלומר הילדים שלי. וזה יהיה בבית בפארק או בטיול בטבע. אני מעונין להוציא את המצלמה ולצלם בלי יותר מדאי להתמזמז אתה ( בשביל זה יש לי את אשתי) אני חושש שהניקון P500 יהיה מורכב , האומנם? וכן האם בצילום בבית מקרוב ממש זה גם מתאים?
אולי בכלל כדאי לי לצרעי ללכת על הקנון SX230.
אני משתגע מההתלבטות וחייב להחליט היום! שמישהו יעשה עבורי את ההחלטה!!!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
לצרכים שלך אני לא חושב מצלמת SLR מתאימה - כך בחשבון ש P500 היא לא SLR היא רק נראת כך (וזה לא נותן לה שום יתרון על מצלמה קומפקטית אחרת, פרט לגודל פיזי)
לא יצא לי להחזיק את הניקון כך שאני לא מכיר אותה, לדעתי אחד הדברים החשובים המצלמה זה גודל החישן שבניקון הזא הוא יחסית קטן. יש מצלמות עם חישן גדל כמו קנון S95 או G12 שיספקו איכות תמונה טובה יותר.
לדעתי ה SX230 גם כן תספק לך את כל מה שאתה צריך (למרות חישן לא גדול) בעלות נמוכה יותר - כאמור אני לא מכיר את הניקון ויכול להיות שהיא גם תתאים לך אם הגדול שלה לא יפריע לך.

אני אישית לא רואה יתרון גדול לזום ענק היות ולא ניתן לנצל אותו לצילום ללא תזוזה (וצריך חצובה לנצל) כמו כן זום ענק בדרך כלל מוריד את חדות העדשה.

ZVILERNER

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה רבה לך CARMI על העזרה, בדקתי במקום בו אני מתכוון לרכוש, ונאמר לי שה SX30 זולה בכ120 ש"ח פחות. אז העדפתי את הניקון [לאור האנפורמציה שנתת לי - שזה לא מצלמה מקצועית וכן נוחה לתפעול] בנוגע ליתרון של הגודל של הזום יש בזה יתרון והגודל כן קובע במקרה שלי, אאאא....... אני מתלבט אם לכתוב דברים כאלו, אוקיי , האמת שזה מוסיף לפוזה וזה יוצר אצלי קונטציה למשהו אחר אם זום, איך נאמר ? האורך כמעט זהה רק צר יותר. סתם בצחוק, אבל ברצינות קריאה מחודשת במדריך שלכם והתכתובת האישית הזו, אני חושב שזה דבר מדהים ואני בטוח שימשיך לעזור לעוד רבים אחרים ולא רק לי, הייתי שמח גם אני להיות לעזר רק שאני לא משוכנע שיש לי במה. בכל אופן אלפי תודות . ביי.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
תתחדש ותצלם הרבה :)

ZVILERNER

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
מה בין חש לחיישן???

אהלן, מסקרו אותי לדעת בקשר לחיישן. אני לא לגמרי מבין את העבודה שהוא עושה וכיצד הוא פועל.[לא למדתי צילום]
אבל מענין אותי כמה דברים: א. האם היום ב 2011 יש הבדל בין הCCD ל COMS.
ב. האם ככל שיש יותר מגה פיקסלים חובה שהחיישן יהיה גדול יותר?
ג.האם כשהזום יותר גדול צריך חיישן יותר גדול
ד.במצלמה אחת כתוב חיישן בגודל 1/2.3 אינטש ובמצלמה אחרת כתוב 14.8 22.2 X מ"מ. מה זה אומר לכל הרוחות?מה בעצם יותר גדול ?
ה.דבר נוסף ואחרון (בינתיים) מה ההבדל אם המיצב תמונה נמצא בעדשה או בחיישן, ואולי אין כלל הבדל?
כאמור זה סתם מסקרן אותי , כך שהתשובה לא דחופה לי. שבת שלום!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
בבקשה הסבר בדיוק על כך - אם אחר כך יש שאלות אנחנו כאן

http://www.dtown.co.il/articles/761.html

ZVILERNER

חבר אתר
מעורבות
0
נקודות
0
ברור שקראתי קודם את המדריך, ויותר מפעם אחת .[קראתי מדריכים נוספים, אבל זה שלכם הוא גם מפורט וגם יחסית קל להבנה] אבל אני ממש ממש לא מבין בצילום ואף פעם לא התענינתי ולכן לא הכל ברור לי.א. האם היום שהCOMS כ"כ השתכלל, האם זה עונה על כל החסרונות שהיו לו ביחס ל CCD אני יודע שיש לו גם יתרונות (בעיקר זול יותר ליצרן)
ב.אני אהיה יותר ספציפי בשאלה זו. הרי ברור שמס' הפיקסלים או צפיפותם דורשת חיישן גדול יותר . אך השאלה היא האם למצלמה עם 12 מ"פ. מספיק חיישן של 1\2.3 אינט'. או שלעין לא מקצועית לא יורגש ההבדל כלל.
ג. האם אין שום קשר בין גודל הזום לחיישן אלא רק המיצב תמונה הוא המשנה בענין זה?
ד.לענין המיצב תמונה מה ההבדל אם המיצב נמצא בחיישן או בעדשה?

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
אני רוצה להתחיל עם נקודת המבט שלי, צריך להבין שטכנולוגיה זה דבר נהדר וללמוד אותו ולהבין אותו, אבל כאשר באים לרכוש מוצר פחות חשובה הטכנולגיה וחשוב לראות מה הוא מספק עבורנו. יכול להיות שמוצר עם טנולוגיה מיושנת אבל בשלה ומיוצר טוב יספק תוצאות טבוות יותר ממוצר עם טכנולוגיה חדשה.

היות ניתן למצוא מצלמות מעולות גם רפקלס עם חישן CCD, או עם חישן CMOS ווכלל לא הגיד בגלל חישן כזה או אחר המצלמה מוצלחת יותר או פחות.

יש מספר אנשים שחושבים שככל שמספר הפיקסלים עולה כך איכות התמונה יורדת בגלל עומס על היחשן, בגדול יש בך משהואף אבל היום המצלמות מסוגלות להציא תמונה חדה יותר ממצלמות מלפי חמש ובטח עשר שנים עם כמות פיקסלים הרבה יותר גדולה ומיחשן באותו גדול - פשוט החיישן היום הרבה יותר מוצלחים וכך גם שאר העיבוד הנוסף (אני יודע שיש שלא יסכימו עם אמירה זו שלי).

אני אישית מאמין שככל שהחישן גדול יותר כך נקבל תמונה טובה יותר ולכן אוהב להמליץ על מצלמות S95 ו G12 של קנון עם חישן יחיסית גדול יותר ממצלמה קומפקיטת רגילה, אבל מצלמה זה לא רק חיישן, זה גם מעבד שעושה עיבוד על התמונה, גם עדשה ועוד דברים ... - כך שצריך לבחור מצלמה לפי התצאה הסופית שלה. ברשותי מצלמה (500D) עם חיישן ומעבד כמעת זהיים לדגמים אחרים ויקרים יותר שמספקים איכות תמונה מוצלחת יותר עם פחות רעש ועם יותר פיקסלים.

את שאלתך אם חישן בגול מסוים מתאים רזולוציה מסוימת הייות מחיליף בשאלה האם מצלמה א מוצלחת ומתאימה לי או לא? :)

מיצב תמונה יכול להיות בעדשה ויכול להיות בחישן ויש גם דגמים עם מייצב כפול- תרשה לי לחזור על מה שאמרתי קודם הטכנוליגיה לא חשובה כאן חשובה התוצאה ואיכות של המוצר.

אני מקווה שאני ותר עוזר מאשר מבלבל אותך

Ofer1

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שלום. אני רופא שיניים ומעוניין לרכוש מצלמה מקצועית לצורך צילומי תקריב בעיקר
הבנתי שיש צורך במצלמות מיוחדות עם דרישות מיוחדות כמו: יכולות תמיכה בצילומי תקריב, פלאש טבעתי על העדשה, מניעת עיוות "עין הדג" וכד'. מה המלצתכם?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור