כיצד לבחור מצלמת רפלקס דיגיטלית – מדריך

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
היא תוכל לשמש אותך, גם בעתיד, המגבלה שלה היא שעדשות מדגמים ישנים יותר, שאינם כוללים מנוע פוקוס קדמי, לא יבצעו פוקוס אוטומטי על הגוף הזה.
אבל, נכון להיום, יש מגוון לא קטן של עדשות ניקון חדשות שאמורות למלא את הצרכים של כל חובב צילום מצוי.

sam_b

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
לא לקנות ניקון כשהדר סוכנויות הם היבואנים

ובכן,
לאחר שנה נוצרה לי תקלה בניקון שלי (יש לי 24 חודשי אחריות) והדר סוכנויות היבואנים "הרישמיים" מתכחשים ולא מוכנים לתקן ללא תשלום אלא רק במחיר של 50% משווי המצלמה
לא ממליץ על הדר כיבואנים ....חוצפה מצידם!!!!
sam
:כועס:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
אני לא מכיר את הסיפור שלך, שיכול להיות שהוא מאוד נכון, אבל שיש לך 2 הודעות בפורום שהן על אותה בעיה בשרשורים שכבר מזמן לא היו בהם תגובות - זה ....

canonOrNikon

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
האם ניקון D90 או קנון 550D

חברים שלום.
אני מעוניין לרכוש מצלמת רפלקס בהקדם.
מתלבט מאוד בין ניקון D90 עם עדשת 18-105 או קנון 550D עם עדשת 18-135.
מבקש את עזרתכם האדיבה בבחירה בין השתיים.

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מה יהיה השימוש שלך במצלמה? ולמה העדשות האלו?

מדובר של שתי מצלמות טובות למחירם ה D90 עם מבנה שמתוכנן טוב ונוח לשימוש ה 550D לדעתי קצת פחות נוחה לשימוש- בכל מקרה צריך לבדוק עבור הידיים שלך מה נוח יותר

ה 550D יותר חדשה כך שיש לה יותר רזולוציה ווידאו HD מוצלח

אם גודל ומשקל קצת יותר גדולים לא פוסלים מצלמות אפשר גם לבדוק את ה 50D שיש לה גוף ממגנזיום והיא חזקה ועמידה יותר.

בכל מקרה יש לקחת בחשבון שבמצלמות DSLR העדשות מאוד חשובות וצריך להתאים אותם לצרכים שלך

dsrevivi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שאלת המליון קנון או ניקון ואיזה דגם....???

הי אני רוצה לרכוש מצלמה DSLR ומתלבטת בין קנון D550 לבין ניקון ... ברשותי מצלמה רפלקס ישנה של קנון לא דיגיטלית EOS500 שנהנתי מאוד לצלם איתה, מטרת הצילום הינה חובבנית תמונות משפחה ונוף אירועים פרטיים ... אם אופציה לצילומים של אלבומים אישיים ברמה גבוהה יותר אשמח לקבל את דעתך מה עדיף ואיזה דגמים עדיפים ... כמו כן אני לפני נסיעה ויש באפשרותי להביא עם ערכה KIT עדשות מחו"ל ... מה כדאי ואיפה

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ה 550D הינה מצלמת כניסה מאוד מוצלחת, עם הרבה אפשרויות מתקדמות וידאו ברמה גבוהה
גם לניקון יש מצלמות כניסה מאוד מוצלחות אם כי קצת פחות טבות ביכולת הוידאו

עבור צילום (ללא וידאו) אני ממליץ לבדוק גם כן את דגמי הניקון המוצלחים D5000 וה D90 (יש סכוי טוב שה D90 תתחלף בקרוב ואלי כדי להמתין)

dsrevivi

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
תודה רבה על המענה המהיר ..
לא ציינת האם כדאי לרכוש בחו"ל את הערכות הגדולות הכוללות מספר עדשות עם הבודי (לדוגמא ערכות שיוצרו שיווק בארה"ב) או שאין הבדל במצלמות רק במחיר

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
קנון וניקון הן חברות יפניות ואין כלל הבדל בין המצלמות שלהן בכל העולם (פרט לכך שהשם יכול להיות שונה עבור דגמי קנון בצפון אמריקה, באירופה ובמזרח אסיה - אבל רק השם שונה)

ההבדל במחיר בדרך כלל לא גדול מאוד וכאשר קונים בחו"ל אין לך אחריות.
אפשר לרכוש מצלמות בארץ גם לא דרך היבואן הרשמי במחיר יותר זול - אם רוכשים מחנות אמינה אז גם האחריות טובה.

אני לא חסיד של עדשות קיט - בדרך כלל נהוג להשקיע יותר כסף בעדשות מאשר במצלמה. יותר מכך זה מוזר לרכוש מצלמה ביותר מ 3000 ש"ח ועדשה בפחות מ 1000 ש"ח

לדעתי עדיף לרכוש מצלמה זולה יותר ועדשות טובה יותר אם אין תקציב

khaledm87

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
קניית מצלמה

שלום

הכתבה מעולה, נתנה קצת כיוון. צריך את עזרתכם מעבר.
אני רוצה לכנס לעולם הרפלקס, התקציב שלי לא גדול במיוחד, עד 3500 ש"ח.
הצילום אצלי הוא תחביב מאוד אהוב, לא מעבר, לכן מחפש מצלמה לצילומים מגוונים: טבע, אירועים, פורטרייטים.

אני גם אשמח להפנייה לחנות עם הצעות אטרקטיביות ומחירים טובים (לפנות בפרטי אם אסור לכתוב בפורום..)

תודה רבה רבה!

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
בגדול רוב האנשים בוחרים בסופו של דבר בארץ במצלמות של קנון וניקון
בתקציב הזה ניתן לרכוש מצלמות חביבות ביותר אני מאמין שהתקציב כולל גם עדשה :)
חשוב להבין שרכישת מצלמה ועדשת קיט (שנחשבת פחות אכותית בדרך כלל) לא מספקיה ולפעמיים רוכשים עדשות וציוד נוסף.

לאחר שאמרתי זאת בתקציב הזה אפשר לרכוש מצלמות עם עדשת קיט

קנון 500D ואם ניתן לשלם קצת יותר אז עדיפה ה 550D (שהחליפה את ה 500) וגם ה 50D (שדגם חדש שלה יוצא החודש ולכן המחיר היום יותר אטרקטיבי) שהיא יותר גדולה ונחשבת יותר מיקצועית

ניקון D5000 או ה D90 שהיא יותר יקרה ויותר מוצלחת (גם היא אמרוה להיות מוחלפת בקרוב)

יש דגמים יותר זולים, אך אני חושב שווה לשלם קצת יותר עבור הדגמים האלו, אם יש את התקציב, כי הם מוצלחים יותר.

khaledm87

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
אוקי!

לגבי ה D90, החידוש המצופה הולך לקחת את המצלמה לדור חדש לגמרי ? או מדובר על שיפורים מינוריים ?
המחיר של החדשה כנראה יתחיל ממש גבוה, נכון ?

ההבדלים בים ניקון וקנון עד כמה הם חשובים, ובאים לידי ביטוי בחווית בצילום שלי כחובבן ?

מעריך מאוד את העזרה שלך :)

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
הדגם החדש (יקרא כנראה D7000) יהיה מעבר לתקציב שלך.

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
מצלמות קנון כעת מספקות יכולות וידאו טובות יותר - עבור צילום רגיל זה עניין של דת וכל אחד עם הדת שלו (קנון או ניקון). כמו כן כדי להחזיק את המצלמות ביד כדי לדעת מה יושב יותר נוח.

khaledm87

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
עדשות

שורה תחתונה, אם לא רוצים להתפרנס מזה.. אין הבדל משמעותי בין 550D לבין D90.

מה לגבי עדשות? עדשות איזה חברה יותר סבירות מבחינת מחירים ? איכות ? ביצועים ?

תודה רבה!

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,630
נקודות
113
ה D90 מרגישה יותר נוח ביד ויותר נוחה לשימוש (אבל את זה כל אחד צריך לבדוק אישית) ה 550D יותר מתקדמת (ה D90 כאמור לפני החלפה).

עדשות - זה סיפור בפני עצמו, צריך לדעת איזה סוג צילומים רוצים לעשות ואיזה מצלמה בחרת (כעקרון עדשות של קנון וניקון בדרך כלל טובות מאוד ולא תמיד הכי זולות)
בדרך כלל אנשים מתחילים עם עדשות הקיט שהיא זולה ומשם ממשיכים לפי הצרכים האישים. יש כאלו שעדשת הקיט מספיקה להם ויש כאלו שאחרי תקופה ורכישת עדשות נוספות ממש לא נוגעים בקיט.

Dar

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
שאלה חשובה בנוגע למצלמה

אני תלמידה במגמת אמנות חובבת צילום, ואני צריכה מצלמה איכותית שלא אצטרך להחליף מהר, שנותנת הרבה שליטה של הצלם, ושגם לא תהיה יקרה מאוד (היא יכולה להיות יקרה, אבל אני עוד מתכננת לקנות עדשת טלה כך שאני לא רוצה לשאוב ישר את כל התקציב). כמו כן, חשוב לי שיהיה בה וידיאו (כי אני לומדת גם וידיאו-ארט).
ניסיתי לצמצם אפשרויות, ושמתי עין על Canon 550D ועל Nikon D90, אבל כשדיברתי עם מישהי שמבינה בצילום, היא אמרה לי שהן חובבניות מידי, ושאם אני מתכוונת להשקיע בצילום- אין לי טעם לקנות אחת מהן. אשמח לעזרה

liorkoren

מנהל
צוות האתר
מעורבות
666
נקודות
113
שלום,
לא ממש ברורה לי ההגדרה "חובבניות מדי" לגבי שתי המצלמות הללו.
הן יתנו לך אפשרות לשלוט על כל פרמטרי הצילום, החלפה של אינספור עדשות ועוד.
נראה לי שהן יתנו לך מענה הולם לצרכיך.
בנושא וידאו, ל- 550 יש יתרון על ה- D90, באיכות והפורמט בו משתמשים. מצד שני, ל- D90 יש גוף מתכתי ולא פלסטי (אם זה משהו שחשוב לך).

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
ואם להיות בוטה לעומת ליאור.
אל תקשיבי לכל אחד.
הרבה מאוד אנשים שמגיעים לקורסים האלו , חושבים אחרי פעמים שהם עשו קליק ועוד כי כנראה היה להם תקציב של כמה אלפים להוציא על מצלמה, הם הופכים עצמם למבינים גדולים, ומתחילים לזלזל בהכל.
בטח לבחורה ההיא , אני יכול לנחש (וגם לטעות) יש איזו מצלמה סופר דופר שגם עליה היא אמרה "וגם היא לא משהו באמת...".

בקיצור, לרמת התחלה שתיהן נהדרות, ובנוסף התיחסות רבה למה שליאור אמר.

בנוסף מומלץ שתתני תקציב.
אגב, אם את לא עוסקת בצילום וזה רק תחביב יש כמה מצלמות מאוד טובות בהרבה פחות כסף שנותנות שליטה .
שתי בחורות שאני מכיר שיודעות לצלם, וגם למדו את זה , וגם עסקו בזה לא מעט מאוד אהבו דווקא את ה G10 G11 של קנון.

ibrill

חבר מתחיל
מעורבות
0
נקודות
0
ניקון די5000

שלום רב
יש לי מזה כשנה ניקון D5000 , עדשת קיט (שאני לא משתמש) ו18-105 , אני דיי לא מרוצה מאיכות התמונה ... היכן אני יכול לקבל הדרכה (בתשלום)
בעבר היתה לי סוני 919 אני חושב ,עם עדשת קרל צייז וכל תמונה היתה כמו גלויה ... אני חייב להגיע לרמה יותר טובה , מצלם כ400 תמונות בחודש בעיקר משפחה .

תודה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור