האם השקעתם בטיפול לחשמל במערכת שלכם?

חשמל - השקעתם?

• Total voters
    30

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
כניראה שאין ברירה ורובינו חיים עם מע'
ופשרה בצידה.כל אחד בוחר את הפשרה שלו.
מהמקום ששם אין לו ברירה והוא חייב להיתפשר.
אצל אלדר המע' נישמעת אחלה,ישנם רגעים שנידמה לך שאתה
נימצא במועדון פרטי אבל אתה מבין שאתה שומע מע' טובה.
כניראה (לא יודע)שהפשרה אצל אלדר כרגע היא ,פיזור עזרים אקוסטים
בחדר לאחר שעבר שיפוץ .החדר כרגע ניראה יפה ,נקי,אסטטי ומודרני.
ואם מישהוא חושב שכך הוא צריך להראות ..?אז אין מה לעשות.
סביר להניח שחדר מטופל אקוסטית ולאחר מיכן יטופל ויכויל עם RC ,
התוצאה תהיה אחרת .....אבל לך תדע?
ומי שרוצה ללמוד כמה פרקים בנושא חשמל שילך לאלדר;)

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עידו.

אצל גידי יש חדר יעודי. הוא יכול לעשות בו מה שהוא רוצה.

היום יש רכיבים אקוסטים שנראים מאד דקורטיבים ואפשר בהתאמה לעצב איתם כל סלון.

חברים שלי שמתעבים {ואלדר יעיד} RC ולאחר מכן קיבלתי טלפונים שטענו כי כל המערכות שלנו זה חרטא אחת גדולה ואצל אלדר זה הדבר האמיתי.

כנראה שכל המערכות של שאר החברים נשמעות "אותו הדבר" וכנראה שכל החברים שהאזינו אצל אלדר האזינו לשאר המערכות הקיימות.

אני אישית רואה באלדר כמורי ורבי, מבין הדברים שלמדתי ממנו באודיו הוא שחשמל יכול להביא את המערכת שלך למקום שאקוסטיקה אינה יכולה - נקיון ודינמיות. אקוסטיקה היא חלק ממערכת ולא במקום או על חשבון. כפי שאתה בוודאי מבין אלדר לא מוותר על אקוסטיקה פסיבית בגלל בעיות תקציב.

לא טענתי מעולם שאקוסטיקה צריכה לבוא במקום חשמל, טענתי שלא צריך להשקיע אלפי $ בחשמל כשאין טיפול אקוסטי בסיסי.
אגב אם מדובר על תקציב ראה דוגמא:

תמונות מצורפות

• SFS.jpg
    SFS.jpg
    KB 16.9 · צפיות: 239

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
עידו, אני בידוק בשלבים אלו עובד על מערך חשמל חדש למערכת שלי
וכן החדר שלי מטופל הרבה יותר מהרבה חדרים ששמעתי, טיפול בחשמל נותן מימד אחר שאינו קשור בפרמטרים של אקוסטיקה....במילים אחרות, האקוסטיקה תיתן לך לישמוע את הטיפול שעשית בחמשל ולהעצים עוד יותר את החוויה, אך עדיין אין שום קשר בין השתיים
טיפול אמיתי בחשמל נותן מימדים שאני בספק אם חווית, זה לא ניגמר בדינמיות ושקט
זה פשוט עושה מוזיקה....
אין לערבב בין הנישה של החשמל והאקוסטיקה - שכן, שניהם חשובים מאוד, אין אחד על החשבון השני לדעתי לפחות

dys

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
אני רק מצטט את רפי לביא (מי שלא מכיר, צייר ידוע ולעניננו איש מוסיקה שהיה לו טור ב"ארץ" או אולי בידיעות, שעסק בניתוח הקלטות מוסיקה קלאסית ואם אני לא טועה ריכז גם חוג של השוואת ביצועים). בראיון שנערך לא הרבה זמן לפני מותו, תשובתו לשאלה מה משפיע על איכות השמע של מערכות היתה, ואני מצטט מזיכרון " 49% רמקולים, 49% אקוסטיקה וכל השאר היתר"

נערך לאחרונה ב:

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אז הוא טעה.

joshiophil12

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
16
"אמר ונשאר בחיים"

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
עידו, אני בידוק בשלבים אלו עובד על מערך חשמל חדש למערכת שלי
וכן החדר שלי מטופל הרבה יותר מהרבה חדרים ששמעתי, טיפול בחשמל נותן מימד אחר שאינו קשור בפרמטרים של אקוסטיקה....במילים אחרות, האקוסטיקה תיתן לך לישמוע את הטיפול שעשית בחמשל ולהעצים עוד יותר את החוויה, אך עדיין אין שום קשר בין השתיים
טיפול אמיתי בחשמל נותן מימדים שאני בספק אם חווית, זה לא ניגמר בדינמיות ושקט
זה פשוט עושה מוזיקה....
אין לערבב בין הנישה של החשמל והאקוסטיקה - שכן, שניהם חשובים מאוד, אין אחד על החשבון השני לדעתי לפחות

מה קרה כבר אין טלפון היום שאתה צריך לדבר איתי רק בפורום?
על איזה חשמל אתה מדבר אייל? עד כמה שאני זוכר החשמל אצלך היה טיפ טופ.
אתה בעצמך טוען
שאין לערבב בין הנישה של החשמל והאקוסטיקה - שכן, שניהם חשובים מאוד, אין אחד על החשבון השני
וזה רק מחזק את הטענה שלי ושלך שאם רוצים להנות מהטיפול היסודי שעושים בחשמל צריך לכל הפחות טיפול אקוסטי בסיסי שימחיש זאת, ללא הטיפול הרבה אינפורמציה וחלק גדול מאד מחווית האזנה הולכת לעיבוד.

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
אני רק מצטט את רפי לביא (מי שלא מכיר, צייר ידוע ולעניננו איש מוסיקה שהיה לו טור ב"ארץ" או אולי בידיעות, שעסק בניתוח הקלטות מוסיקה קלאסית ועם אני לא טועה ריכז גם חוג של השוואת ביצועים). בראיון שנערך לא הרבה זמן לפני מותו, תשובתו לשאלה מה משפיע על איכות השמע של מערכות היתה, ואני מצטט מזיכרון " 49% רמקולים, 49% אקוסטיקה וכל השאר היתר"

אותי יותר מעציב שיש אנשים שכותבים כל מיני שטויות שאין להם בכלל מושג על מה הם מדברים,
והכי גרוע שיש חברי פורום שהם חדשים בתחום האודיופיליה ועשויים לחשוב שחשמל מושקע למערכת אודיו יכול לבוא במקום טיפול אקוסטי בסיסי שלא נגיד מקצועי לבעלי הכיס הרחב.
למרות שאני עובד בעיתון "הארץ" לא שמעתי ואני לא מכיר את שמו אבל יש משהו נכון בדבריו של האיש למרות שאין לי מושג עד כמה האחוזים מדוייקים.

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בסופו של היום, אקוסטיקה מקצועית וחשמל שניהם דברים שרק מי שעומד על רשימה לא קצרה של קריטריונים כולל מצב פיננסי יתפנה אליהם בכל מקרה.

מי שחדש בתחום, לעולם לא ישקיע שקל אחד לא באקוסטיקה, ולא בחשמל, כי אפילו ציוד הוא עוד לא סיים לקנות.

דרך בטוחה להבריח אותו היא לגרום לו לחשוב שהוא מחויב להשקיע כסף בשניהם במעמד רכישת המערכת :rolleyes:.

נושא השרשור היה די ספציפי, ומתוך 5 עמודים,והיחיד שהצלחתי להבין ממנו משהו על מה בדיוק הושקע בטיפול בחשמל, הוא שניצל.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
צודק טריטון.

אצלי יש 3 פאזות שאחת מהן היא למערכת בלבד + שקע של שינדק מנחושת טהורה + 3 כבלי מתח של קובלה סוסנה מסדרת אמושין, קופסאת חיבורים של אופרה קונסיננס, בקרוב מאוד פיוזים איכותיים של יגאל לסרי לכל הרכיבים, פיוז איכותי בארון החשמל {זהב}.

בקרוב מאוד שנאי מבדל 5KLV בלאנס.

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
בסופו של היום, אקוסטיקה מקצועית וחשמל שניהם דברים שרק מי שעומד על רשימה לא קצרה של קריטריונים כולל מצב פיננסי יתפנה אליהם בכל מקרה.

מי שחדש בתחום, לעולם לא ישקיע שקל אחד לא באקוסטיקה, ולא בחשמל, כי אפילו ציוד הוא עוד לא סיים לקנות.

דרך בטוחה להבריח אותו היא לגרום לו לחשוב שהוא מחויב להשקיע כסף בשניהם במעמד רכישת המערכת :rolleyes:.

נושא השרשור היה די ספציפי, ומתוך 5 עמודים,והיחיד שהצלחתי להבין ממנו משהו על מה בדיוק הושקע בטיפול בחשמל, הוא שניצל.

טריטון, להזכירך - רוב בני השיח כאן הם אודיופילים. זה לא אתר קניות.

פנתר, בוא נאמר את זה כך: טיפול באקוסטיקה זה דבר חשוב מאוד, וטיפול בחשמל זה דבר חשוב מאוד. מה דעתך?

יהושע, ברור שהציטוט משם...

דבר נוסף: שימו לב לתחום שהתפתח מאוד בעשור האחרון ביחס לשנות התשעים, ובוודאי לפני כן - התחום של ספקי כוח. יותר ויותר מכשירים נוטים לבוא היום עם ספקי כוח נפרדים,
ומכשירים "משולבים" (כלומר, כאלה שספק הכוח הוא פנימי) רבים מקדישים תשומת לב רבה יותר לטיפול בזרם המגיע אליהם. מכאן שיותר ויותר מתכננים מבינים את החשיבות העליונה של איכות החשמל ביחס לאיכות הביצועים.

dansany

אוהב את התחום
מעורבות
0
נקודות
0
טריטון, להזכירך - רוב בני השיח כאן הם אודיופילים. זה לא אתר קניות.

פנתר, בוא נאמר את זה כך: טיפול באקוסטיקה זה דבר חשוב מאוד, וטיפול בחשמל זה דבר חשוב מאוד. מה דעתך?

יהושע, ברור שהציטוט משם...

דבר נוסף: שימו לב לתחום שהתפתח מאוד בעשור האחרון ביחס לשנות התשעים, ובוודאי לפני כן - התחום של ספקי כוח. יותר ויותר מכשירים נוטים לבוא היום עם ספקי כוח נפרדים,
ומכשירים "משולבים" (כלומר, כאלה שספק הכוח הוא פנימי) רבים מקדישים תשומת לב רבה יותר לטיפול בזרם המגיע אליהם. מכאן שיותר ויותר מתכננים מבינים את החשיבות העליונה של איכות החשמל ביחס לאיכות הביצועים.

מסכים עם כל מילה ובמיוחד עם משפט הפתיחה " רוב בני השיח כאן הם אודיופילים" אשר כל עניינם הוא לשפר את המערכת

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
שמעון, תרגיע עם הבעלות על המונח אודיופיל ונפנוף הסלוגנים והצטטות ,פרונטו חביבי.
אני אכבד את זה בתשובה עניינית הפעם:

אם היית טורח לקרוא בהקשר למה כתבתי, היית מבין שזה בהקשר למה שפנתר אומר פה:
"הכי גרוע שיש חברי פורום שהם חדשים בתחום האודיופיליה ועשויים לחשוב שחשמל מושקע למערכת אודיו יכול לבוא במקום טיפול אקוסטי בסיסי שלא נגיד מקצועי לבעלי הכיס הרחב."

נושא השרשור הוא חשמל והשקעה בו.
ועם כל הכבוד, ויש כבוד.

לא מעניין אותי לשמוע הצעות יעול שלא קשורות וביקורת על הבחירות האודיופיליות שעשה אדם שבאדיבותו אירח אותם בביתו.

גם ססמאות לא רלבנטיות של עליונות אודיופיליה כמו שלך בלי שום תוכן מעניינות את הסבתא.
איך זה עוזר למישהו לקדם את "עניינם הוא לשפר את המערכת" ?

זה מסיט את השרשור מהנושא ולא מאפשר לשרשור שום התקדמות רלוונטית, ולא עוזר לאף אחד לשפר נאדא, הבנת את זה?

נערך לאחרונה ב:

panter

חבר משקיען
מעורבות
38
נקודות
48
טריטון עליתי חברתי עכשיו השרשור עובד על חשמל נטו:O

תמונות מצורפות

• ghjjhjk.jpg
    ghjjhjk.jpg
    KB 141.4 · צפיות: 345
נערך לאחרונה ב:

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
אצלי יש 3 פאזות שאחת מהן היא למערכת בלבד + שקע של שינדק מנחושת טהורה + 3 כבלי מתח של קובלה סוסנה מסדרת אמושין, קופסאת חיבורים של אופרה קונסיננס, בקרוב מאוד פיוזים איכותיים של יגאל לסרי לכל הרכיבים, פיוז איכותי בארון החשמל {זהב}.

בקרוב מאוד שנאי מבדל 5KLV בלאנס.

לגבי השנאי מבדל, מה הסיבה העיקרית שהחלטת להוסיף אותו, ובאיזה תבחר.
יש פה מישהו עם נסיון שלילי עם שנאי כזה?

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
טריטון עליתי חברתי עכשיו השרשור עובד על חשמל נטו:O

בבקשה אל תכעס פנתר ידידי.
אני מבין את חשיבות העלאת המודעות של הנושא של אקוסטיקה, וסביר להניח ששמעתי קצת יותר חדרים עם עבודה אינטנסיבית של אקוסטיקה מהאודיופיל הממוצע,
ולבטח מספיק בכדי לדעת שזה לא פשוט.

פשוט להעלות את זה פה,רק מוסיף לבלגן, ועכשיו גם הסלוגנים האלה למעלה שרפו לי את הפיוז האודיופילי.

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
בדיוק אתמול הוספתי שנאי מבדל לסט-אפ שגרם לשיפור בכל פרמטר.
אחד השדרוגים הטובים שעשיתי, הסאונד הפך ליותר נקי, מסודר והדוק.
יחס אות לרעש גדל ומבחינים כעת ברקע "שחור" יותר.
שמתי לב גם שכבר בעוצמות נמוכות אני מקבל יותר מוזיקה ואין צורך להגביר כדי להחיות את הסאונד.

יובל

Triton

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
נתונים? פירמה/מודל ומחיר?

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
בדיוק אתמול הוספתי שנאי מבדל לסט-אפ שגרם לשיפור בכל פרמטר.
אחד השדרוגים הטובים שעשיתי, הסאונד הפך ליותר נקי, מסודר והדוק.
יחס אות לרעש גדל ומבחינים כעת ברקע "שחור" יותר.
שמתי לב גם שכבר בעוצמות נמוכות אני מקבל יותר מוזיקה ואין צורך להגביר כדי להחיות את הסאונד.

יובל

ניסית לנגן מקודם digital silence (כלומר, כלום) בעוצמה מקסימלית?

stereophile

חבר משקיען
מעורבות
63
נקודות
28
"שנאי בידוד של 2KVA -מומלץ מאוד לשידרוג מקורות וקדם מגברים
החיווט פנימי של GE עבר טיפול קריוגני."

זה שהיה בלוחות אתמול :)

מיכאל,
כן, ולא היה שום רעש לפני חיבור השנאי, היה שקט לכאורה.
הרעשים אם היו כאלו לפני הוספת השנאי היו כנראה מתחת לסף השמיע.

בכל זאת קיבלתי שיפור... או שהמוח שלי מנסה להצדיק את הרכישה :)

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור