בעיה במערכת הסטריאו - שינויים באיכות השמע- באס נעשה חלש ומרוח

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
איציק
לך תסביר לאנשים מזה חשמל טוב...
כנראה שלא יודעים במה אתה עוסק.
חברת חשמל זה הגוף שהכי אוהבים לשנוא.
לצערי לא מבינים את אייכות החשמל הגבוהה והמחיר הנמוך של החשמל בארץ לעומת רוב מדינות ה OECD.
אני מעריך שבשנים הקרובות, אחרי שייצור החשמל יעבור ליותר ידיים פרטיות, יתגעגעו למקבלי חשמל החינם.

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
יש כמה וכמה פיזיקאים שכרגע מתהפסים במיטתם/קברם/וכו..
אורי, אף פעם לא שמעת הבדלים בין סטנדים?

מתן,

אני מבין שיש מה שאתה מאמין בו ויש הדוקטרינה של NAIM שהיא כמובן, איך לא, מטופשת ואווילית...
אין ספק ש NAIM עוסקים אך ורק בשטיפת מוח ללקוחותיהם ומי שמוכרים מייצבי מתח שונים ומשונים הם צדיקי הדור. אכן כך.

אין טעם להיכנס לוויכוח בנושא. זכותו של כל אחד לקנות מערכת ב 100 אלש"ח ולהניח אותה על הרצפה בדיוק כמו שזכותו של כל אחד להשקיע את כל הונו במייצבי מתח שונים ומשונים. אגב, אם NAIM מצליחים לבנות מערכות שלא דורשות ייצוב מתח חיצוני להן, אתה יכול בלי להתבייש לפרגן על היכולת ההנדסית ולא לזלזל בהם.

אתה עוד פעם, בשיטתיות האופיינית לך, מפספס לחלוטין את העיקר.
קודם כל, זה אווילי לחלוטין להגדיר שני מחנות, כשבאחד הם אוהבי המייצבים ובשני אוהבי הסטנדים. לי יש סטנדים בבית, ומייצבי מתח וכולם תורמים את תרומתם. כל אודיופיל שמשקיע רבות בתחביב ויש לו ראש פתוח מנסה בשלב כזה או אחד את המוצרים האלה גם, ומחליט מה טוב בשבילו. וזה כולל כבלים, רזונטורים, משטחי שיכוך, וקפיצים על הרמקולים.

הטרוניה היא לא נגד סטנדים, אלא נגד גישה מיושנת שמטרתה לייצר קהל שבוי.

עולם האודיו מתקדם, גם אם לאט, הוא מתקדם. מייצבי מתח בפרט ומוצרי חשמל בכלל זה שוק שלא היה קיים כלל לפני 20-30 שנה, ורק בעשור האחרון הוא מקבל דחיפה משמעותית, ממש כפי שכבלים לא היו בכלל בארסנל המוצרים בשנות ה- 70 וקודם לכן.

הגישה של ניים מלכתחילה טוענת שמערכת צריכה להיות בנויה אך ורק ממוצרים שלה. לכן, אין מקום לשום דבר שהם לא מייצרים. מכאן, עד למסקנה שכל המוצרים שלהם הכי טובים שאפשר לייצר עבור הכסף שהם עולים, ושאי אפשר לשפר אותם עם שום מוצר משלים, המרחק רב. אבל זה כמובן לא משנה לקהל שבוי, כי מבחינתו החברה היא אורים ותומים להוצאת תוצאה טובה.

מערכת שלא דורשת ייצוב מתח חיצוני, היא לא מערכת שמביאה לביטוי איזו יכולת הנדסית מיוחדת, היא פשוט מערכת שבנויה נכון.
אריה
קשקוש בלבוש.
אף מערכת לא דורשת ייצוב מתח, יותר ממה שהיא דורשת כבלים ראויים. אתה שוב פעם ממנטר (מלשון מנטרה) ידע שרכשת אי שם בשנות ה-70 כשהיית צעיר, סקרן ולמדת הרבה בזמן קצר.
הזמנים השתנו מאז, אריה.

זה לא אומר שניים לא טוב. זה אומר שניים לא בהכרח נותן את הכל.

לגבי כל שאר העקרונות של דת האודיופיליה שלך ושל עמיתיך מאותה תקופה - אני חושב שאתה צודק לחלוטין: מערכת תישמע במיטבה כשנותנים לה את התנאים האופטימליים לכך. וזה כולל את כל הרכיבים שהוזכרו לעיל.

לגבי פותח השרשור, אני מתנצל שכתבתי מחוץ להקשר השירשור שלך. לדעתי, יש בפניך מספר דרכי פעולה:
1. לנסות לזהות את מקור הבעיה ע"י בדיקה של כל רכיב בנפרד.
2. לשפר את המערכת, ולהבין שהנושא החמקמק של הבס שלך לא ייפתר במכה אלא בסדרת שלבים, שבסופם התןצאה תהיה משביעת רצון, אם כי לא בהכרח מושלמת.

לצערי, מניסיוני, נראה לי שיותר סביר שהדרך השניה תתממש.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
חברת חשמל זה הגוף שהכי אוהבים לשנוא.
לצערי לא מבינים את אייכות החשמל הגבוהה והמחיר הנמוך של החשמל בארץ לעומת רוב מדינות ה OECD.
אני מעריך שבשנים הקרובות, אחרי שייצור החשמל יעבור ליותר ידיים פרטיות, יתגעגעו למקבלי חשמל החינם.

נכון מאוד.

אריה

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור