בעיה במערכת הסטריאו - שינויים באיכות השמע- באס נעשה חלש ומרוח

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
לגבי הכבלים עשיתי את זה כבר. יש לי כרגע כבלים מושאלים של ניים אודיו ואני צריך לקבל כבלים שרכשתי של טליריום black שניסיתי כבר בבית ו.ניסיתי עוד כבלים. ( לא דוקא כדי לפתור אצ הבעייה. אני פשוט צריך כבלים. לא ברור לי אם אתה ואחרים שאומרים שהיתה להם אותה בעיה, זה גם באופן שבא והולך כמו אצלי.
לגבי " השטויות האלה " תגדיר מה. הגבתי להצעתו של on of שאפסיק" לחפור"לחפש בעצמי ואזמין איש מקצוע . נראה לי שגם איש מקצוע יצתרך לעקוב למשך זמן על מה שקורה. זה לא להזמין טכנאי שיתקן בעייה שרואים ישר מאיפה נובעת.

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
יש לי שעון דיגיטלי שמודד כמה וולט יש ברשת ,יכול להלוות לך אותו בכדי שתוכל לראות באם הבעיה נובעת מנפילת מתח ברשת,

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
שניצל תודה רבה אצור קשר בהודעה פרטית

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אורי אל תתבאס אבל דחילאק מה לחשמל ולבס מרוח....?חשמל יתן יותר שקט אוויר בין הכלים סאונד מוחשי יותר ולא כל מע יודעת להוציא ניקיון חשמל בפועל.
הבחור צריך לדעתי שילוב מגבר טוב ביחד עם חדר .משהוא שם לא טוב.
בהצלחה.
כשהבאס לא טוב, יש פחות שקט ואוויר בין הכלים.
כל הקטע של שקט מקורו באיכות הבאס.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מבין לגמרי את מה שאתה אומר ! מצד שני ברמקול "פול ריינג" גדול יש עומק וחתיכת בס שיוצרת כעיין "מעטפת " לצלילים הגבוהים והבינוניים , אם לתאר את זה ,כמו רובה מסביב לאריחי פסיפס ,
ואז יתכן שתחושת "הנקיון" קצת נפגעת ,אבל יש משהו הומוגני ועוצמתי ב"קיר" גדול של צליל ,
גם לזה יש את החן שלו ,אפילו בעולם של מערכות "חודרניות " ,אפילו הגבוהים שם הם לא כמו הכוכבים בשמיים בלילה צלול .

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
לא קראתי את כל התגובות.
NAIT 2 הוא מגבר חלש וחייב לעבוד עם רמקולים מדפיים סופר נצילים. לא מבין מי המליץ לך לעבוד עם המגבר הזה בשילוב עם רמקול שיש לו שני וופרים או משהו כזה. חפש רמקול מדפי נציל או רמקולים ריצפתיים עם לא יותר משתי יחידות ונצילות גבוהה מאוד - וגם אז אל תצפה לבאס מפתיע. ה NAIT2 הוא מגבר קלאסי עם איכויות יוצאות דופן בעיקר בכל מה שקשור לתזמון תחום בו לא תמצא לו מתחרים גם במחירים פי כמה וכמה גבוהים יותר. אם אתה מחפש באס חזק, זה לא המגבר ולא הגישה.

אני מופתע כל פעם מחדש וכבר דובר רבות בפורום הזה, עד כמה אנשים מזלזלים בנושא המעמד. רוצה באס טוב? תתחיל בלהשקיע סכום סביר במעמד טוב. המבחר גדול גם אצל היבואנים שכותבים בפורום, לדעתי אין מה לדבר על באס ללא מעמד.

אריה

TakeOne

חבר משקיען
מעורבות
865
נקודות
113
צביקה, איפה אתה גר?
מדוע שלא תפנה כמו שהצענו לך, לאחד החברים בסביבה ותבקש תמורת קפה ועוגה שיעשו טובה גדולה ויבואו אליך עם איזה מגבר ששוקל כמו שצריך ומנגן עוד יותר טוב מכמו שצריך, ותבדקו מול הניים האם הבעיה חוזרת על עצמה?

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
צביקה, איפה אתה גר?
מדוע שלא תפנה כמו שהצענו לך, לאחד החברים בסביבה ותבקש תמורת קפה ועוגה שיעשו טובה גדולה ויבואו אליך עם איזה מגבר ששוקל כמו שצריך ומנגן עוד יותר טוב מכמו שצריך, ותבדקו מול הניים האם הבעיה חוזרת על עצמה?
זה התבקש מלכתחילה.
אבל כמו במחוזתינו,קודם עושים הקפות,ולבסוף פותחים את הספר...:עצוב:

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה על התגובות וההצעות לעזרה
המגבר שלי קצת נעלב מכמה מהתגובות אבל זה יעבור לו...
אריה גור מזמן לא ראיתי אותך בפורום שמח שהגבת. במיוחד שאתה מומחה לניים . בא רק נראה שאנחנו מדברים על אותם מכשירים . המגבר לא נייט 2 אלא סופר נייט 2 והרמקול הוא aria 926 של פוקל רמקול חדש יחסית. ונציל ששונ לגמרי מ 926 הישן.
הזוג הזה הופיע יחד בסקירות אודיו שונות. (לא שבגלל זה קניתי..).
אני חוזר ושואל את מי שמשער שמגבר חלש עבור הרמקול, האם זה יסביר תופעה שקימת רק בחלק מהזמן ?
לגבי לנסות עם מגבר אחר. בנתיים פניתי למי שמכר לי את המגבר לתת מגבר זהה לבדיקה. מקווה שזה יתאפשר. לא יודע כרגע ממי לבקש מגבר מאד חזק כמו שמציעים זאת חתיכת בקשה.שניצל הציע לי מד מתח לבדוק את מתח הרשת. . אולי קל יותר להתחיל מזה גם אם אומרים לי " תחתוך" לך ישר לדבר שנראה לפי כמה מהמגיבים מרכזי.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
תודה על התגובות וההצעות לעזרה
המגבר שלי קצת נעלב מכמה מהתגובות אבל זה יעבור לו
אריה גור מזמן לא ראיתי אותך בפורום שמח שהגבת. במיוחד שאתה מומחה לניים . בא רק נראה שאנחנו מדברים על אותם מכשירים . המגבר לא נייט 2 אלא סופר נייט 2 והרמקול הוא aria 926 של פוקל רמקול חדש יחסית. ונציל ששונ לגמרי מ 926 הישן.
הזוג הזה הופיע יחד בסקירות אודיו שונות. (לא שבגלל זה קניתי).
אני חוזר ושואל את מי שמשער שמגבר חלש עבור הרמקול, האם זה יסביר תופעה שקימת רק בחלק מהזמן ?
לגבי לנסות עם מגבר אחר. בנתיים פניתי למי שמכר לי את המגבר לתת מגבר זהה לבדיקה. מקווה שזה יתאפשר. לא יודע כרגע ממי לבקש מגבר מאד חזק כמו שמציעים. שניצל הציע לי מד מתח לבדוק את מתח הרשת. . אולי קל יותר להתחיל מזה גם אם אומרים לי " תחתוך" לך ישר לדבר שנראה לפי כמה מהמגיבים מרכזי.

או קיי, חשבתי שמדובר ב NAIT2. עם סופרנייט 2 אין לך בעיה של כוח. לא שמעתי אותו, שמעתי את הסופרנייט 1 והוא מגבר חזק מאוד. על פי הביקורות הסופרנייט 2 עולה על הסופרנייט 1.

אני הייתי מציע לך ללכת על מעמד. מעמד מעולה שכדאי לך לחפש משומש הוא ה BASE. פשוט מעולה. יקר מאוד כחדש מחירים מאוד סבירים כמשומש ולא תצטער על אף שקל שתשקיע בו.

אריה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
האם היעדר מעמד רציני יכול להוות הסבר לתופעה שפעם נשמעת ופעם לא?
ארז

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
האם היעדר מעמד רציני יכול להוות הסבר לתופעה שפעם נשמעת ופעם לא?
ארז

לדעתי זו שאלה של גישה. אם אתה/אתם... רוצים להוציא את המיטב מהמערכת - ולדעתי כל מערכת לאו דווקא סטריאו - קודם כל צריך לוודא שכל מה שאפשר וצריך להיות אכן נמצא ופועל במיטבו. אם חסר משהו, או רכיב לא נמצא במיטבו אז כל תופעה שלא תקרה, קשה יהיה לשייך אותה לסיבה. בעיני (לא רק בעיני, לא אני הגיתי את הרעיון הזה...) התקנת המערכת חייבת להיות מושלמת. זה אומר מעמד כמו שצריך, רכיבים שמונחים כמו שצריך, חיבורים לחשמל, איכות השקע בקיר, וכל הכבלים בין המכשירים. אין למשל טעם - כך לדעתי - לטפל באקוסטיקה של החדר אם המערכת לא עומדת על מעמד מתאים. אין מה להחליף רכיבים, אם המערכת לא עומדת על מעמד מתאים. קודם התקנה מושלמת ורק אז אפשר להתחיל לפתור בעיות אם תהיינה.

אני סבור, ויסלח לי כל מי שנפגע מכך, שמי שמוכר מערכת בייחוד יקרה, מבלי שהוא דואג להעמדה אצל הלקוח - חוטא כלפי הלקוח. באותה הנשימה, מי שחושב שלהשקיע 20,000 ש"ח במגבר טוב ולא להשקיע 10,000 ש"ח במעמד טוב זה נכון, חבל על הכסף שהוא שם על המערכת. אני רואה לא פעם תמונות "מזעזעות" מבחינתי, של רכיבים מאוד יקרים שמונחים ברישול רב על ארוניות שונות במקרים רבים גם לא ייעודיות. אני לא מבין את התופעה הזו. אם מישהו לא שומע הבדל בין מערכת שיושבת "סתם" לבין מערכת שיושבת על מעמד מתאים - מה יש לו להשקיע הון ברכיבים שונים???

לסיכום הפלספנות הזו שלי - לפני שפותרים בעיות, להעמיד את המערכת כמו שצריך מ"א" ועד "ת".

הערה נוספת לגבי חשמל, למיטב ידיעתי החשמל אצלנו מדוייק מספיק הן מבחינת התדר והן מבחינת המתח ולא הייתי ממהר להשקיע כספים במייצבים שונים. לפני שהייתי קונה מערכת, הייתי שואל את המוכר האם המערכת עובדת במלוא תכונותיה בחיבור ישיר לקיר בלי תוספות. אם המוכר אומר שלא - הייתי שוקל מערכת אחרת ולא מתחיל להסתבך בחיבור רכיבים שונים בין הקיר למערכת. הדרישה שמערכת תעבוד היטב בחיבור ישיר לקיר היא לדעתי דרישת מינימום שכל רכיב חייב לעמוד בה.

אריה

נערך לאחרונה ב:

matanoosh

חבר משקיען
מעורבות
1,564
נקודות
113
לדעתי זו שאלה של גישה. אם אתה/אתם... רוצים להוציא את המיטב מהמערכת - ולדעתי כל מערכת לאו דווקא סטריאו - קודם כל צריך לוודא שכל מה שאפשר וצריך להיות אכן נמצא ופועל במיטבו. אם חסר משהו, או רכיב לא נמצא במיטבו אז כל תופעה שלא תקרה, קשה יהיה לשייך אותה לסיבה. בעיני (לא רק בעיני, לא אני הגיתי את הרעיון הזה...) התקנת המערכת חייבת להיות מושלמת. זה אומר מעמד כמו שצריך, רכיבים שמונחים כמו שצריך, חיבורים לחשמל, איכות השקע בקיר, וכל הכבלים בין המכשירים. אין למשל טעם - כך לדעתי - לטפל באקוסטיקה של החדר אם המערכת לא עומדת על מעמד מתאים. אין מה להחליף רכיבים, אם המערכת לא עומדת על מעמד מתאים. קודם התקנה מושלמת ורק אז אפשר להתחיל לפתור בעיות אם תהיינה.

אני סבור, ויסלח לי כל מי שנפגע מכך, שמי שמוכר מערכת בייחוד יקרה, מבלי שהוא דואג להעמדה אצל הלקוח - חוטא כלפי הלקוח. באותה הנשימה, מי שחושב שלהשקיע 20,000 ש"ח במגבר טוב ולא להשקיע 10,000 ש"ח במעמד טוב זה נכון, חבל על הכסף שהוא שם על המערכת. אני רואה לא פעם תמונות "מזעזעות" מבחינתי, של רכיבים מאוד יקרים שמונחים ברישול רב על ארוניות שונות במקרים רבים גם לא ייעודיות. אני לא מבין את התופעה הזו. אם מישהו לא שומע הבדל בין מערכת שיושבת "סתם" לבין מערכת שיושבת על מעמד מתאים - מה יש לו להשקיע הון ברכיבים שונים???

לסיכום הפלספנות הזו שלי - לפני שפותרים בעיות, להעמיד את המערכת כמו שצריך מ"א" ועד "ת".

הערה נוספת לגבי חשמל, למיטב ידיעתי החשמל אצלנו מדוייק מספיק הן מבחינת התדר והן מבחינת המתח ולא הייתי ממהר להשקיע כספים במייצבים שונים. לפני שהייתי קונה מערכת, הייתי שואל את המוכר האם המערכת עובדת במלוא תכונותיה בחיבור ישיר לקיר בלי תוספות. אם המוכר אומר שלא - הייתי שוקל מערכת אחרת ולא מתחיל להסתבך בחיבור רכיבים שונים בין הקיר למערכת. הדרישה שמערכת תעבוד היטב בחיבור ישיר לקיר היא לדעתי דרישת מינימום שכל רכיב חייב לעמוד בה.

אריה
הדוקטרינה השלמה של אילן טמיר, יבואן חברת NAIM לארץ :).
הרי ברור שכל מילה שכתבת פה, תואמת הן את דרך העבודה שלו והן את הדגשים שהחברה שמה.
למשל, שחשמל זה לא חשוב.
למשל, שצריך להעמיד על סטנדים.

בקיצור, דוקטרינה שמתאימה למי שיש לו רק NAIM, ולא אופטימלית למי שיש לו עוד משהו חוץ מ- NAIM.

tomertsin

מושעה
מעורבות
2,203
נקודות
113
עם צב-יקה היה כותב רק כאן (ולא בפורומים אחרים), הייתי שמח לבקר אותו, אם הוא גר באזור המרכז...
זה לא המגבר, זה...

תומר

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
הדוקטרינה השלמה של אילן טמיר, יבואן חברת NAIM לארץ :).
הרי ברור שכל מילה שכתבת פה, תואמת הן את דרך העבודה שלו והן את הדגשים שהחברה שמה.
למשל, שחשמל זה לא חשוב.
למשל, שצריך להעמיד על סטנדים.

בקיצור, דוקטרינה שמתאימה למי שיש לו רק NAIM, ולא אופטימלית למי שיש לו עוד משהו חוץ מ- NAIM.

מתן,

אני מבין שיש מה שאתה מאמין בו ויש הדוקטרינה של NAIM שהיא כמובן, איך לא, מטופשת ואווילית...

אין ספק ש NAIM עוסקים אך ורק בשטיפת מוח ללקוחותיהם ומי שמוכרים מייצבי מתח שונים ומשונים הם צדיקי הדור. אכן כך.

אין טעם להיכנס לוויכוח בנושא. זכותו של כל אחד לקנות מערכת ב 100 אלש"ח ולהניח אותה על הרצפה בדיוק כמו שזכותו של כל אחד להשקיע את כל הונו במייצבי מתח שונים ומשונים. אגב, אם NAIM מצליחים לבנות מערכות שלא דורשות ייצוב מתח חיצוני להן, אתה יכול בלי להתבייש לפרגן על היכולת ההנדסית ולא לזלזל בהם.

מערכת שלא דורשת ייצוב מתח חיצוני, היא לא מערכת שמביאה לביטוי איזו יכולת הנדסית מיוחדת, היא פשוט מערכת שבנויה נכון.

אריה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
אריה,
אתה עונה לשאלה אחרת.
צביקה מחפש את הסיבה לשוני בין האזנות שאמורות להיות זהות.
האם היעדר מעמד ראוי יכול לגרום לתופעה שצביקה מתאר ?
זו השאלה.
ארז

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אפשר לומר גם את ההיפך.

אפשר להגיד הכל.

אריה

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
ארז, לדעתי אין טעם לנסות לברר גורם לתופעה לפני שמוודאים שהמערכת מותקנת כהלכה.

אריה

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
בלי להכנס לויכוח על מעמדים ומשקולות אקטיביות , חברה שמייצרת מגברים או ציוד טרנזיסטורי אחר המצהירה כי ההבדל בצליל בין מעמד ייעודי לרגיל כל כך דרמטי, זו חברה שלא ארצה לקנות ממנה מוצרים.

מעמד ושאר וודו (גם אם משפיע) אמור לתת את הטאץ האחרון לצליל ולא לגרום להבדל בין באס מרוח לנשלט.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור