בעיה במערכת הסטריאו - שינויים באיכות השמע- באס נעשה חלש ומרוח

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
מה שמעניין בסיפור הזה הוא שזה משתנה כאשר לא משתנה שום דבר בסטאפ.
אז איך מגבר פעם אחת שולט היטב ברמקול ואין באס מרוח ובפעם אחרת, באותו הקטע , יש באס מרוח ?
להבנתי, יש שני תחומים שיכולים להשתנות מהאזנה להאזנה: שפופרות - האם זמן החימום היה זהה? ונושא החשמל שיכול להשתנות אם כי לא ממש מובן לי איך זה משפיע....
ארז

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
זה לא השפורפרות כי הבעיה קימת במקורות נוספים

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
האם יש למערכת קו חשמל ייעודי מארון החשמל ?
למרות שלא מובן לי הקשר בין חשמל לא יציב או לכלוכים בחשמל לבין באס הדוק או מרוח, אני לא מוצא גורם אחר שיכול להשתנות בין שמיעה לשמיעה...אז אולי כדאי להשאיל מייצב/ פילטר מתח על מנת לבדוק את העניין, כפי שאורי הציע קודם.
ארז

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
אין קו חשמל יעודי. המערכת מחוברת לשקעים הרגילים בקיר. מה זה מסנן מתח ? (אולי יותר זול ממיצב ? )

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
תרומתי הדלה, מתופעות דומות שקרו לי בעבר:
1. זו אכן יכולה להיות תקלה במגבר (קבל פגום בספק הכוח למשל)
2. זו יכולה להיות בעיית קורוזיה, או זיהום אחר, באחד הכבלים. ההתחמצנות הזאת על מתכות המחברים יכולה לתעתע ולפעול אחרת בכל השמעה, מספיק שהטמפרטורה שונה ב-2 מעלות.

תופעה 2 קל לטפל לבד: צריך סבלנות, וחומר ניקוי מגעים מקצועי כמו Deoxit. אולי יצליח.

רונן

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
תגיד,
יכול להיות שעל הקו למערכת או על אותה פאזה רוכב עוד מכשיר חשמלי "כבד" כדוגמת דוד חשמל/ מייבש/ מדיח ?
אם אתה יודע לבדוקתראה שאתה מקבל 230v
יתכן והמגבר סובל מאסטמה בזמן/שעות עומס ...

ronenperetz

חבר משקיען
מעורבות
225
נקודות
63
קפוץ עם המגבר לחבר ובדוק אותו שם כך תוכל לדעת אם זה החשמל
ייתכן ויש בעיה במגבר, למרות שהוא חדש כביכול והוא גם יקר הוא לא עומד ברמתם של המגברים הקודמים שלהם
בגלל השילוב של ממיר ושאר ירקות.
אני חושב שכדאי לבדוק באם הוא תקין רמקולים אחרים כי הדגם הזה הוא לקולנוע ביתי ,והוא לא ברמתו של המגבר
כדאי לבדוק משהו נציל הרבה יותר ,גם B&W וגםמוניטור אודיו יכולים לעבוד גם ריגה וכמובן רמקולים של ניים כמובן

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
אצלי גם קרה שהבס היה מרוח והתברר קשור לכבלי רמקולים. ברגע שהחלפתי הבעיה הסתדרה.
האם ההבדל אצלך בין בס טוב או מרוח מאוד משמעותי, או שגם שהבס טוב, אתה לא ממש בטוח אם הוא טוב? אם אתה לא בטוח, יש מצב כבל רמקול יעזור. די פשוט לבדוק את זה, משאילים מחנות/חבר משהו ובודקים.

עוד עניין, נסה להעמיד את הרמקול טיפה עם הטייה אחורה, ולשחק עם המרחק שלו מהקיר, תראה אם משתפר.

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
תודה , אגיב לכמה מהדברים.
אני יכול לבדוק אם רכיב כבד יושב על אותו פיוז אבל הבעיה קורת גם בלילה כשאף מכשיר לא עובד . לא חושב שיש כבל תקול כי רכשתי גם כבלי רמקול ואינטרקונקט וניסיתי כמה . זה לא שינה . במגבר החלפתי כבל מתח) ( פשוט של הום סנטר) וגם החלפתי סירת שקעים. במקורות לא נראה קשור כי זה הרי קורה יותר מבמקור אחד.
לגבי הבאס כשהוא טוב , אז כן אני בטוח שאז זה טוב. זה נשמע לי אז ממש ממש טוב.(באוזני , ואני לא מאד מנוסה)
לגבי ההבדל כשזה פחות טוב. אז לפעמים זה רק קצת פחות מהאופטימלי ואני מתלבט אז אם הבעיה נוכחת. ולפעמים זה בולט . זה לא מצב שאתה נכנס לחדר והבעייה ישר צועקת לך.
שמעתי כאן אנשים מדברים לפעמים על יום ויתר/פחות טוב שח המערכת. אולי בכלל לגיטימי שיהיו הבדלים כאלה בין שמיעה לשמיעה גם כשהכל תקין ?

נערך לאחרונה ב:

onoff

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
אני ממליץ

תודה , אגיב לכמה מהדברים.
אני יכול לבדוק אם רכיב כבד יושב על אותו פיוז אבל הבעיה קורת גם בלילה כשאף מכשיר לא עובד . לא חושב שיש כבל תקול כי רכשתי גם כבלי רמקול ואינטרקונקט וניסיתי כמה . זה לא שינה . במגבר החלפתי כבל מתח) ( פשוט של הום סנטר) וגם החלפתי סירת שקעים. במקורות לא נראה קשור כי זה הרי קורה יותר מבמקור אחד.
לגבי הבאס כשהוא טוב , אז כן אני בטוח שאז זה טוב. זה נשמע לי אז ממש ממש טוב.(באוזני , ואני לא מאד מנוסה)
לגבי ההבדל כשזה פחות טוב. אז לפעמים זה רק קצת פחות מהאופטימלי ואני מתלבט אז אם הבעיה נוכחת. ולפעמים זה בולט . זה לא מצב שאתה נכנס לחדר והבעייה ישר צועקת לך.
שמעתי כאן אנשים מדברים לפעמים על יום ויתר/פחות טוב שח המערכת. אולי בכלל לגיטימי שיהיו הבדלים כאלה בין שמיעה לשמיעה גם כשהכל תקין ?

לך להזמין איש מקצוע שיבדוק וינסה לפתור את הבעיה,אלא אם אתה נהנה לחפור ולנסות לגלות בעצמך
עד אין סוף.

בהצלחה
ובבקשה לא לשכוח לעדכן אותנו.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ערב טוב רונן.

מספיק שהטמפרטורה שונה ב-2 מעלות.
לא בטוח שירדתי לסוף דבריך.
תוכל בבקשה להסביר.

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
ערב טוב רונן.

מספיק שהטמפרטורה שונה ב-2 מעלות.
לא בטוח שירדתי לסוף דבריך.
תוכל בבקשה להסביר.
כשיש קורוזיה, זיהום, התחמצנות במחבר (אני מדבר בעיקר על מחברי כבלי האינטרקונקט) ה׳התנהגות החשמלית׳ של זה מוזרה ביותר. כאילו הכניסו נגד בטור, והוא גורם להנחתת האות, ולפעמים זה אפילו קצת יותר מורכב מנגד..

בכל מקרה, זה כבר לא מתכת נוגעת במתכת. נוצרת שם שיכבת זיהום דקיקה, שבשינוי טמפרטורה קל - או שינוי לחות - משנה את התנהגותה.

אתה מושיט יד מאחור ומזיז קצת את המחבר, שולף ותוקע שוב - וכבמטה קסמים זה נפתר.

מחברים איכותיים - מצופי זהב - יהיו הרבה פחות חשופים לתופעות.
זהב הינו מתכת אדישה מבחינה כימית. לא מגיב לחמצן, ולא יוצר שכבת תחמוצת.

רונן

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
היי רונן.

ראשית, תודה על ההסבר בפרוטרוט ברמה הטכנית.
עם זאת, כנראה שלא הייתי נהיר בשאלתי.
למרות שטמפ' "העבודה" במחבר נגיד שהיא קבועה, אבל טמפ' החדר משתנה עם עונות השנה (ובגין עוד סיבות).....
והרי המחברים חשופים ובאים במגע עם אויר/טמפ החדר.
אז למה שלא יהיו שינויי טמפ' במחבר? לצורך העניין 2 מעלות.
אדרבה, נדיר יותר שלא יהיו שינויי טמפ'. לא?
או שאני מפספס פה משהו.
: -)

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
כן, ברור!
מבנה המחבר ישתנה בטמפרטורה שלו בהשפעת הסביבה - טמפרטורת החדר, חום המגבר, וכו׳. הוא שהתכוונתי!
אלא שאם הכל תקין במחבר תהיה לשינויים אלה השפעה זניחה על המוליכות החשמלית, ועל איכות הסאונד.
אבל אם בין מתכות המחבר חוצצת שיכבה ״פרזיטית״ של זיהום, זו כבר מתנהגת אחרת, ומסוגלת להוציא אותך מדעתך. למשל - שומע טוב בחצי השעה הראשונה, ואז כשהאויר בסביבת המגבר מתחמם קצת פתאום הבס בצד שמאל נעשה קצת שטוח..

אני עונה לשאלה?

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
ענית בהחלט, בתנאי שהבנתי נכון את דבריך.
נבדוק : -)

השפעת שינוי טמפ', היא תוצאת לוואי בעצם של ליכלוך במחבר.
דהיינו, אם אקפיד לנקות את המחברים לעיתים....
אזי אצליח להימנע מאותה בעיה של שינוי טמפ'.
אכן ?

נערך לאחרונה ב:

רונן ש

חבר משקיען
מעורבות
270
נקודות
63
אכן כן!
אבל - אם אתה נאלץ לנקות מחברים, יש בזה פעמון אזהרה.
מחברים איכותיים - גם בציוד וגם בכבלים - לא אמורים ״להזמין״ זיהומים.
אלה בדרך כלל מנת חלקם של מוצרים ירודים, או - להבדיל - ציוד וינטאג׳, שאז אחד הדברים הראשונים שאני נוהג לעשות כחלק משיפוץ (אם הציוד אכן שווה את זה) הוא החלפת מחברים במחברים איכותיים, מצופי זהב.

כל הדיון התחיל בתופעה מדווחת, לפיה אותה מערכת, בלי לנגוע, נשמעת שונה מיום ליום. ובדיוק כזו תופעה קרתה לי פעם, ונפתרה פשוט על ידי ניקוי מחברי RCA בכבל זול שהיה אז אצלי בשימוש.

ח_ג_י

חבר משקיען
מעורבות
477
נקודות
83
תודה רונן.
: -)

zvi-ka

אוהב את התחום
מעורבות
85
נקודות
28
לך להזמין איש מקצוע שיבדוק וינסה לפתור את הבעיה,אלא אם אתה נהנה לחפור ולנסות לגלות בעצמך
עד אין סוף.

בהצלחה
ובבקשה לא לשכוח לעדכן אותנו.
אני ממש לא נהנה "לחפור "עד אין סוף ולגלות בעצמי במיוחד שזה לא מצליח עד עכשיו. ועם זאת להביא איש מקצוע אומר שהוא יצטרך להית אצלי שעות ואולי יותר מפעם אחת כדי לראות את הבעייה ולעשות בדיקות, ולהחליף מכשירים ועוד. השאלה אם אפשר לעשות את זה בעלות שתהיה סבירה עבורי. אם אתה או אחרים ממליצים על מישהו, אשמח לשמוע

shushu

חבר משקיען
מעורבות
783
נקודות
113
בחיאת, נסה להחליף קודם כבל רמקול. גש לחנות ותשאיל
משהו טוב קודם. היתה לי אותה תופעה.
אילו כבלים יש לך עכשיו?

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני ממש לא נהנה "לחפור "עד אין סוף ולגלות בעצמי במיוחד שזה לא מצליח עד עכשיו. ועם זאת להביא איש מקצוע אומר שהוא יצטרך להית אצלי שעות ואולי יותר מפעם אחת כדי לראות את הבעייה ולעשות בדיקות, ולהחליף מכשירים ועוד. השאלה אם אפשר לעשות את זה בעלות שתהיה סבירה עבורי. אם אתה או אחרים ממליצים על מישהו, אשמח לשמוע
מה זה השטויות הללו?

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור