ביקור 4 של הפנל: אצל יורם

מצב
הנושא נעול.

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
כל הכבוד לכם על האנרגיה.
כמו שייש אנרגייה קינטית, אנרגייה פטנציאלית, אנרגייה כימית וכו'
יש גם אנרגייה חפירתית, שלחלק מהאנשים יש אותה,
ולחלק מהאחרים זה מוציא אנרגייה
ולחלק זה מייצר אנרגייה אנטי-חפירתית
שהופכת לאנרגייה חפירתית בעיסוק בחפירות ובאיסור חפירות, וכיו"ב.

ע

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
ערב טוב
מקריאת ההתיחסויות האחרונות איני מבין מדע שיפור במסלול הסיגנל של המקור הדיגיטלי (החלפת כבלים כפי שנוכחתי אתמול) אמור לפגום במסלול האנלוגי?וזאת לאחר שיפור העמדה, הכיון,הראש,והפונוסטייג.
האם בהחלפת כבילה אינטרקונקטים ורמקולים איני יכול להטיב עם שני העולמות?.

שלום יורם היקר,
אחרי כמה וכמה פעמים שבהם נוכחתי בתופעה לא ממש מובנת לי, שבה הדיגיטל הציג תוצאות דומות או טובות יותר מן האנלוג, התעכבתי על זה ואני מנסה להבין מה העניין. זה הכול.
בינתיים, איך החזרה למקור?

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אתה יכול ליהנות משני העולמות שווה בשווה

ערב טוב
מקריאת ההתיחסויות האחרונות איני מבין מדע שיפור במסלול הסיגנל של המקור הדיגיטלי (החלפת כבלים כפי שנוכחתי אתמול) אמור לפגום במסלול האנלוגי?וזאת לאחר שיפור העמדה, הכיון,הראש,והפונוסטייג.

לא צריך להיכנס לפניקה מכל אמרה. אני לא רואה בעיה להגיע לסט אנלוגי טוב
בכפיפה אחת עם מקור דיגיטלי טוב- ולא אחד על חשבון השני.

הרי אלו שני מקורות שונים עם יתרונות וחסרונות.העיניין הוא שאני לא משווה אף פעם בין המדיות
אלא מנסה להפיק מכל אחת מהן את היתרונות שקיימים בו.

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
נהנתי ליקרא סקירה עם רוח חיובית ושימת דגש איפה אפשר לשפר
למרות שמה שנישמע הוא לא רע ביכלל ומיסב הנאה.
אם אוכל לעזור ליורם מניסיוני הדל אני אשמח.
את הסידי של יורם אני מכיר היטב,נכון שהוא יקר (כמו שרוזי כתב)
אבל למחירו הוא "לא מספק את הסחורה".במע' של חבר שיש
שם ציוד מצוין כמו מיינלי 250 ואט מונובלוקים,הפרה הגבוה של מינלי,
ורמקול אסקלנטה+מע' אנלוגית מדהימה ,הוחלף הסידי ל-EAR ACUTE
והתוצאה קפצה הרבה למעלה.(נידמה לי שיש כזה בלוחות במחיר "טוב")
לגבי האיטרקונקט ,אני יודע שמה שאלדר מביא זה לא"פראיר" אבל גם לא זול.
נכון לימים אילו אני בודק כבל איטרקונקט של XLO מסידרת סיגנצ'ר 3.
(יעיד אלדר)אני היתקשרתי אילו ליפני כמה ימים ואמרתי לו "תשמע ,הכבל הזה רוצח....זה לא כמו הכבלים של XLO שאנו מכירים."
את הרמקולים של דיינהאודיו אני מכיר(בעבר היו לי מסידרה נמוכה יותר)רמקול מדהים
הקונטור 3.היתי ממליץ ליורם לא לותר על בדיקה של הXLO (כמובן אם ירצה להחליף כבל)
הפתיחות והאוריריות והבשר בבס שהכבל הזה נותן ,זה מדהים.
אני מאחל ליורם הרבה הנאה מהמע' שלו.ולא לותר על האנלוג ,אני עם AK1
אין קשר בניהם.

נערך לאחרונה ב:

gil

אוהב את התחום
מעורבות
13
נקודות
18
עמיר,
אני התכוונתי לאנרגיה החיובית של שני חברי הפנל.

YORAMGROS

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
שמעון ערב טוב
כפי שציינתה אתמול יקח לי מעט זמן לחזור "למציאות" שלי לאחר מה ששמעתי אתמול אבל אני מודע למגבלות שלי(תקציב) ובכל מקרה על שדרוג כבילה לא אותר .
לגבי האנלוג בכל מקרה איני מותר , לאחר החלפת הכבילה אשדרג את הנושא ע"פ המלצתך.
ושוב תודה גדולה לך ולאלדר על שהצלחתם לפקוח את אוזני לאפשרות להרים את הסטאפ לגבהים וללא השקעה מטורפת.
יורם

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
עמיר,
אני התכוונתי לאנרגיה החיובית של שני חברי הפנל.
אוי ואבוי! איזה אידיוט אני?! למה אני צריך תמיד לקחת הכל כל כך באופן אישי?!
:D
ע

zs

חבר משקיען
מעורבות
1,590
נקודות
113
ערב טוב

בטוח שאתה יכול.רק אוי ואבוי לך אם תחליף רמקול יש לך "רמקול בן ****"
הלואי לרוב חברי הפורום רמקול כמו שלך.(כולל אותי)

נערך לאחרונה ב:

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
חייבים להתעסק כל הזמן ב-"איך לשפר"?
זו שריטה לאנשים.. תחליף כבל לכזה, תחליף נגן..

רק אם זה מפריע באמת בהאזנה.

"לקפל מערכת אנלוגית"?
אם בנאדם נהנה ויש לו גם ספרית תקליטים גדולה, אז זה עושה את מה שצריך
ככה זה אאודיופילים , מה אתה מתמם? חוצמזה ,אם היית איתנו אתמול היית מבין כמה כף זה עושה שזה נשמע עוד יותר טוב, אבל האמת היא שההנאה הגדולה ביותר נובעת מהקטע החברתי ,
נ.ב
אתה בארץ? אני צריך ממך עזרה , קיבלתי היום את ה INT 202 .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אתה יודע, נמר, אם זה היה רק מקרה בודד, לא היה צריך להסיק מזה כלום. אבל שלוש פעמים בזמן האחרון שמעתי את אותה התופעה עם הספייס דק של נוטינגהם מול קומפקטים שונים, וזה אומר משהו לא? אני מניח שלא תמיד הרצפה עקומה.

לא כל מה שאתה שומע כולם שומעים.

הכוונה, בלי לפגוע חלילה, שמעת 3 ספייסדקים שונים.
1- עם ראש של גראדו סונטה + מט של lv + קלמפ של מישל ויושב על סטנד diy.
2- עם ראש של זיקס + פונו של איר + סטפאפ של איר + 20 ס"מ מרמקול שמנגן לתוך הראש + מדף שונה מהשניים האחרים.
3- ספייס דק מהדגם הישן {שהוא עם צלחת דקה מאוד} + ראש אחר + פונו של איר + ספייקים + מעמד אחר.

דהיינו שמעת 3 פטיפונים שנשמעים אחרת. כן, שלושתם נוטינגהם אבל הנוטינגהם זה רק הבודי, השאר זה משהו אחר. אני יכול להעיד לפחות על אחד מהם שהוא נשמע מליון דולר ואוכל לארוחת בוקר הרבה נגנים דיגיטלים. אני מדבר על הראשון, של שלמה זבדה {zs}.

שורה תחתונה.
הבעיה היא לא עם הסאונד של הנוטינגהם. היית יכול לנצל את הידע שלך באנלוג על מנת להביא את הפטיפון שלו לתוצאה. למשל החלפת הראש, מנורות לפונוסטייג', בדיקה של הכיוון של הפטיפון ונסיון להביאו לתוצאה האופטימלית.

יורם, אני מוכן לעזור לך עם זה. ראיתי שהוספת לו גם ספייקים ועוד כמה פיצ'רים כמו שעשיתי בזמנו עם הפטיפון הקודם.

נערך לאחרונה ב:

clip99

חבר משקיען
מעורבות
119
נקודות
43
גם לי לא מתיישב כל כך טוב העובדה שהפטיפון נשמע גרוע , לדעתי יש מצב לבדוק כיוונון או התאמת רכיבים .
אם שיפור כזה רציני הושג רק עקב החלפת אינטרקונקט וגבלי רמקולים , מעניין מה היה ניתן להשיג עם טיפול בחשמל ואקוסטיקה..
תמשיכו ככה, בשביל סקירות כאלה (לא רק..) שווה להיות פה .

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
מגיעים אלי רינונים , כאילו יש כאן מסע להכפשת ציוד של אייל כמו הנוטינגהם, קודם כל מבחינתי זה איננו נכון , וגם לא אשתף פעולה בעניין עם אף אחד , מצד שני אינני חושב שיש מעין נסיון כזה מצד שמעון , הוא בטרוף טוטלי מהדיגיטל , ומכיוון שהוא איש כזה טוטלי ,יכול להיות שזה נראה כך , האמת שפוגשים לרוב נוטינגהם וה מראה על עסקים יפים לאייל , מצד שני למה לעזזאל יתיחס שמעון אם בכל מקום ניתקלים רק בנוטינגהם ?, מה שמעניין הוא -איך מצליחים חלקנו למצוא קוצים בסקירה קצרה וחיובית , האם כל מילה נשקלת כאן , אז הבאנו גם נאוטק - מיד זה הופך למסע למכירת נאוטק , היושב לו מישהו ומסמן עם מרקר את אשר לא מתאים למטרותיו המסחריות , ושולח חברים להתריע ולרסן כל נטיה קלה שעלולה להפר את האיזון הקוסמי העדין , כולה היה לי הנאוטק משוחרר מן המערכת , הבאתי גם אאודיוקווסט , הבאתי וויר ורלד , האמת כל אלו לא מחוברים אצלי ולכן נלקחו ליורם ,
בקיצור נכון שאני ושמעון חברים של עופר , אבל גם של ניל , למה אף אחד לא מתלונן שהחלפנו jps וגם בלו נוט בדברים יותר טובים , היום אכלתי צהריים עם ניל , לא אמר לי מילה .
לא צריך להיות כל כך קטנוני , גם אני חושב שרוב הפטפונים אצל החברים נשמעים ברוב המיקרים פחות טוב מהנגנים הדיגיטלים שלהם , בעיקר בגלל שסביבת הפטפון אינה מושקעת כמו שצריך, ובגלל שהתקליטים מחורבנים , יקר מאוד להחזיק גם את זה וגם את זה ברמה הולמת ,אפילו נמר שמצדד כל כך בפטפון , פלטות , ראשים , כל מיני פלצ"רים קטנים מסביב , הוא, איזה נגן יש לו?
במקרה של יורם גרוס ,יש איזה ראש mm של אורטופון מאפן, פונו בסיסי, כבלים פשוטים, בקיצור לא מושקע ,ושומעים את זה חזק, אז כתבנו שם שזה לא נשמע טוב - מה קרה?
לא חושב שנלך על בהונותינו בגלל שום יבואן , האמת לא רואים בעניין אף אחד ממטר ,גם לא את החברים שלנו , נכתוב מה שנשמע!

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
אני יכול להעיד לפחות על אחד מהם שהוא נשמע מליון דולר ואוכל לארוחת בוקר הרבה נגנים דיגיטלים. אני מדבר על הראשון, של שלמה זבדה {zs}.
אצל שלמה הדיגיטל יותר טוב מהפטפון, אבל שם באמת הכל נשמע טוב וקרוב מאוד,
כל זה אני אומר כמובן כי יש לי חלק דיגיטלי אישי במערכת של שלמה , פגז של מערכת, חבל שלא פרסם את מה שאני כתבתי לו.
אבל הדבר הכי טוב אצל שלמה זה הרופא שיניים...........

שמעון ב.

חבר משקיען
מעורבות
0
נקודות
0
לא כל מה שאתה שומע כולם שומעים.

הכוונה, בלי לפגוע חלילה, שמעת 3 ספייסדקים שונים.
1- עם ראש של גראדו סונטה + מט של lv + קלמפ של מישל ויושב על סטנד diy.
2- עם ראש של זיקס + פונו של איר + סטפאפ של איר + 20 ס"מ מרמקול שמנגן לתוך הראש + מדף שונה מהשניים האחרים.
3- ספייס דק מהדגם הישן {שהוא עם צלחת דקה מאוד} + ראש אחר + פונו של איר + ספייקים + מעמד אחר.

דהיינו שמעת 3 פטיפונים שנשמעים אחרת. כן, שלושתם נוטינגהם אבל הנוטינגהם זה רק הבודי, השאר זה משהו אחר. אני יכול להעיד לפחות על אחד מהם שהוא נשמע מליון דולר ואוכל לארוחת בוקר הרבה נגנים דיגיטלים. אני מדבר על הראשון, של שלמה זבדה {zs}.

שורה תחתונה.
הבעיה היא לא עם הסאונד של הנוטינגהם. היית יכול לנצל את הידע שלך באנלוג על מנת להביא את הפטיפון שלו לתוצאה. למשל החלפת הראש, מנורות לפונוסטייג', בדיקה של הכיוון של הפטיפון ונסיון להביאו לתוצאה האופטימלית.

יורם, אני מוכן לעזור לך עם זה. ראיתי שהוספת לו גם ספייקים ועוד כמה פיצ'רים כמו שעשיתי בזמנו עם הפטיפון הקודם.

נמר, תירגע עם הנוטינגהם, אתה נשמע כאילו אתה הסוכן שלהם.
אף אחד מהפטפונים שציינת לא נשמע מיליון דולר ולא אלף דולר.
פשוט פטפונים חביבים עם ביצועים חביבים - לא פחות, אבל גם לא יותר.
בכל מקרה, העובדות מדברות בעד עצמן, ולא ההתנצלויות:
בשני המקרים הראשונים הרמה בין הפטפון לנגן הייתה מקבילה או לטובת הדיגיטל, כשהמחיר של הסט האנלוגי השני הוא פי ארבעה משל הנגן.
ובמקרה השלישי פשוט לא היה מקום להשוואה.
הנגן המצוין של בלונוט נשמע ברמה אחרת והרבה יותר גבוהה מהנוטינגהם.

חוץ מזה, אם היית קורא את דבריי, היית מוצא שהצעתי ליורם בדיוק את מה שהצעת, רק בצורה יותר מפורטת ממה שעשית כאן. אז אולי תקרא לפני שאתה כותב?

במילים אחרות, אפשר לצעוק עד מחר שהרצפה עקומה - אבל מה לעשות שאם תשאל את אלדר וחנן הם יגידו לך את אותו הדבר?

בכל מקרה, הבעיה יסודית וכוללת יותר מוויכוח על פטפון כזה או אחר, ואני חושב שכדאי לחשוב על כך בראש נקי משיקולים מסחריים ו/או עמוסי אגו ולבדוק את העניין בכובד ראש.
אני לפחות לקחתי על עצמי לבדוק את זה בצורה כזאת, ואני חושב על ניסוי שיבדוק אם יש או אין ביסוס לדבריי.

נערך לאחרונה ב:

oferT

חבר משקיען
מעורבות
46
נקודות
48
אני דווקא רואה את הת'רד הנ"ל כאחד הנעימים שהיו כאן לאחרונה.
וכדאי להשאיר אותו על פסים אלו.

שניצל

חבר משקיען
מעורבות
1,485
נקודות
113
טוב , סליחה! זה בגלל כל מיני טלפונים.

YORAMGROS

אוהב את התחום
מעורבות
156
נקודות
43
חברים יקרים
אני מקבל בהבנה גמורה את מה שאומר שמעון בנושא הפטפון.
אין בכונתי לותר על האנלוג (רק שעכשיו נוכחתי שיש הרבה מה לשנות כדי לקבל תוצאה טובה יותר)אשמח לקבל כל סיוע ,תודה נמר על הרצון לעזור.
נראה לי שדבר ראשון אני צריך לכון את הראש והזרוע(עוד לפני השדרוג)נרדמה לי שיצא מאיזון במשחקים שלי בהחלפת הספיקים של המכשיר.
נמר אצור אתך קשר מחר

AK1

חבר משקיען
מעורבות
2,746
נקודות
113
לדעתי, כשעוברים רמה מסויימת בוויניל ורמה מסויימת בדיגיטאל אין כבר דברים אבסולוטיים אלא הרוב הוא עניין של טעם והעדפות אישיות, כאשר בוויניל יש גם עניין של מצב התקליט והראש ובאיזו מידה הוא קרוב להיות בין ההדפסות הראשונות, ובדיגיטאל יש ענייני רזולוצייה וענייני רימאסטרינג ואולי אבק על הלייזר.., ובכל מקרה, כמובן איכות ההקלטה..

כלומר, כשכותבים שפטיפון נשמע טוב יותר/פחות מדיגיטאל במערכת/אקוסטיקה נתונים, זה לא אומר אבסולוטית יותר טוב (לפחות לגבי רכיבים מעל לרמה הנזכרת לעיל), אלא בהקשר של טעמים/העדפות, מצב המדייה והמכשירים וכו'.

בנוסף, לגבי שמעון, הוא עבר לפני זמן ניכר ממערכת ויניל למערכת דיגיטאלית, וייתכן גם שטעמו/העדפותיו השתנו, כך שהייחס בין העדפת ויניל להעדפת דיגיטאל השתנה: הויניל עדיין אהוב, אבל בפחות מקרים, ונדרשים פטיפונים/תקליטים/הקלטות טובים יותר מבעבר כדי לעלות באוזניו על דיגיטאל טוב.

עמיר

מצב
הנושא נעול.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור