אל המטרות שלפניכם- בזמנכם החופשי- אש !!!

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
.

נערך לאחרונה ב:

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
למה אש? זו מדינה חופשית, כל אחד יכול לרשום שטויות כאוות נפשו :). עכשיו ברצינות, 100000 ש"ח על אנלוג בלבד או שזה כולל הגברה ורמקולים, תענה לי מהר כי אני מזיע ;).

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
בוא תסביר לנו מה זה נשמע שונה?

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
פתחתי וכתבתי שלכל אחד יש את הרפרנס שלו. (גם לשטויות)..
100 אלף ש"ח רק על האנלוג!!!
עניתי מהר כדי שלא תטבע בזיעה

הכסף לא משחק תפקיד מכריע באיכות הסאונד, עלות/תועלת אלא הניסיון והידע. תשאל כל אודיופיל, אפילו אודיופיל לייט והוא יגיד לך שאם היה יכול לחזור אחורה הוא היה חוסך לעצמו הרבה מאוד כסף.

הכי קל לכתוב, תשימו את הכסף, החוכמה היא לדעת ליצור את התנאים שיובילו ליעד.

חדר האזנה יעודי או לפחות עם אקוסטיקה טובה למשל יכול לדעתי לגרום לסט אפ ברמת ביניים להישמע יותר טוב מסט אפ היי אנד שאינו נמצא בחדר כזה, גרם של מחשבה לאיכות החשמל שיסופק למערכת וכדומה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
הקדמה:
לכל אחד יש את הרפרנס שלו לגבי איכות המוסיקה ש"מספקת אותו".
לכל אחד יש (בד"כ) מגבלת תקציב וסדרי עדיפויות לגבי אותו תקציב.

מורכבות הסט האנלוגי:

בניגוד לכל רכיב אחר במערכת, האנלוג מורכב ממספר גדול של רכיבים שדורשים התאמה חשמלית ופיזיקלית, כשאת רוב הרכיבים לא ניתן לבדוק בבית בטרם הרכישה.
כך גם לגבי הסטנד.

הניסיון שלי באנלוג
הנסיון שלי באנלוג הוא אפס. אין לי פטיפון!

הנסיון שלי בשמיעת אנלוג במערכות HI END

לאחרונה יצא לי לשמוע 3 מערכות ברמות על!!! (חברים- גם בחלומות שלכם אתם לא מגיעים לשם).
דיגיטל סוף העולם !!
באנלוג - כל סט מעל 100 אלף ש"ח.
האנלוג נשמע שונה. לא חלילה רע (אבל גם לא טוב). לי זה לא "עושה" את זה.

המסקנה שלי:
אם אין לך לפחות 100 אלף ש"ח לשפוך על אנלוג, על סט מלא ששמעת אצלך. אל תכנס לזה.
מערכות צעצוע ב- 10,15 אלף ש"ח זה לזרוק הכסף לפח. בוודאות!!!!

שנה טובה

אש!

מסקנה קצת גורפת אחרי ששומעים 3 מערכות היי אנד.
לגבי אנלוג אתה טועה בענק. אני לא מדבר על מה שיש לי או מה שהיה לי קודם. אני מדבר על מערכות אנלוגיות הרבה יותר פשוטות מהן. ומאיפה ה-100,000 ש״ח. למה לא 120,000 ש״ח או 80,000 ש״ח?
אולי בכלל צריך לשים 550,000 ש״ח על אנלוג בשביל לשמוע מעולה.

אבל סימנתי באדום את החלק החשוב. העובדה ששמעת 3 מערכות שבחלומות של החברים כאן לא היו שומעים אותן. אז אני אחדש לך משהו. בפורום הזה, ממש כאן, מסתובבות כמה מערכות מאוד מאוד מאוד יקרות. חלקן חשפו את עצמם, חלקם פחות, חלקם רמזו. אבל הן בהחלט ברמת רפרנס עולמי.

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
א.כנראה לא הבנתי ...
אם לאוזניך, פטיפונים ב100k לא נשמעים טוב,
אז איך הגעת למסקנה שצריך לפחות 100k
לפטיפון? לפי ההגיון שלך צריך הרבה יותר מזה... או לא להיכנס לזה בכלל

ב. לפי הפרקטיקה שאני מכיר, בהרבה פחות אפשר להנות מאוד מהאנלוג, ובייחוד מול דיגיטל ברמה טובה ( לא קצה ) שזה מה שיש לרב האנשים בבית.
דיגיטל ברמת על , אכן קשה לנצח היום
ובכדי להגיע לשם צריך טאץ׳ וניסיון שאין לכל אחד.
ועוד דבר, מבטיח לך שלא תצליח לתת נוק אאוט עם שום דאק ב10-15k מול סט אנלוגי טוב במחיר דומה!

נערך לאחרונה ב:

carmi

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
1,629
נקודות
113
הקדמה:

מורכבות הסט האנלוגי:

בניגוד לכל רכיב אחר במערכת, האנלוג מורכב ממספר גדול של רכיבים שדורשים התאמה חשמלית ופיזיקלית, כשאת רוב הרכיבים לא ניתן לבדוק בבית בטרם הרכישה.
כך גם לגבי הסטנד.

הניסיון שלי באנלוג

הנסיון שלי בשמיעת אנלוג במערכות HI END

לאחרונה יצא לי לשמוע 3 מערכות ברמות על!!! (חברים- גם בחלומות שלכם אתם לא מגיעים לשם).
דיגיטל סוף העולם !!
באנלוג - כל סט מעל 100 אלף ש"ח.
האנלוג נשמע שונה. לא חלילה רע (אבל גם לא טוב). לי זה לא "עושה" את זה.

המסקנה שלי:
אם אין לך לפחות 100 אלף ש"ח לשפוך על אנלוג, על סט מלא ששמעת אצלך. אל תכנס לזה.
מערכות צעצוע ב- 10,15 אלף ש"ח זה לזרוק הכסף לפח. בוודאות!!!!

שנה טובה

אש!

כמו שציינת יש אפס ניסיון באנלוג - אז קצת צניעת לפני שאתה קובע מסקנות ומדבר על עליות

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
הקדמה:

מעניין לראות מה הרפרנס שלך באופן כללי.

מורכבות הסט האנלוגי:

כך גם לגבי הסטנד.

הניסיון שלי באנלוג

למזלנו בארץ הקודש יש מספר מצומצם של עוסקים בתחום שכן תורמים ידע ומאמץ כדי להתאים את המוצר ללקוח ככה שגם "טירון באנלוג" כמוני הצליח לצאת עם פטיפון, זרוע וראש (שהיו כלולים במחיר, הראש היה טוב אבל שודרג למשהו ברמה יותר גבוהה) וכבילה איכותית בפחות מ10000 ש"ח.

עברו כמה חודשים מאז הרכישה וגם היום לאחר ששמעתי מערכת יקרה מאוד אני לא מצטער או מרגיש פספוס לרגע שלא שמתי 100000 ש"ח על על מקור בלבד (האם אתה מבין את העלויות של הציוד מסביב למקור בקנה מידה כזה?)

חבל מאוד שאין לך פטיפון וחבל שאתה מצהיר הצהרות שמנותקות מהמציאות, כנס לחנות של אחד מהעוסקים בתחום הנבחרים ואני בטוח שתגלה עולם חדש בהרבה פחות מ100000ש"ח (שכולל את כל הסט אפ עם טיפ למוביל).

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
סהכ איתי.ו חיפש סיבה לעצבן ואכן הוא הצליח.מזמן אמרתי שאין לו מושג בסאונד,והדבר היחידי שמעסיק אותו זה לעצבן.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא הצליח לעצבן. מבחינתי אם הוא מייצר דיון והדיון אינו מכיל ״רעל״ - אחלה.

מה שמוזר (לא מרגיז, מוזר) הוא שאיתי לא נוהג להגיב לאלה שעונים לו. וזה, מה לעשות, לא מנומס.
אבל מי אמר שנימוס הוא הדבר היחיד החשוב לנו? הרי קודם כתבתי, ואני אחד מאלה שמנסים להוביל את קטע הזה שנקרא ״דיטאון״. דיון הוא מבחינתי הדבר החשוב. המתדיין לעומת זאת, כל עוד אינו מגדף/מקלל/מעליב/פוגע - פחות חשוב.

moshe625

חבר משקיען
מעורבות
313
נקודות
83
די נמר...כנראה עדיין לא הבנת מי זה הבחור.
יכול להיות שהוא טוב לעשות עניין בפורום.
ולעניין רעל שכחת את "מרטן"

ronensud

חבר משקיען
מעורבות
733
נקודות
113
אתם מאכילים את הטרול

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
שהתחלתי לשאול שאלות על פטיפונים , הסבירו לי המומחים להשקיע בזרוע ראש ופונו ואני מסודר.
נמר , עשית רק שינוי בשולחן בלי לשנות את יתר הפריטים וקיבלת שינוי גדול לפי הדיווחים.
אז מה שסיפרו לי לא כל כך נכון ?
או ששולחן בינוני לא משפיע , בילבלתם אותי .
אפשר לתת משקלים סגוליים לכל המרכיבים במכלול ?
ואיך משתנים המשקלים כפונקציה של ההשקעה.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אני טוען שמערכת אנלוגית צריכה להיות טובה מאוד (לפחות) על כל רכיביה. אבל יש כאן קטע.
במקרה שלי יש לי זרוע לא רעה בכלל (גראהם עילית) וראש לא רע לכשעצמו (שלטר 9000). את הזרוע הזו קשה לשפר אלה אם כן בא לי לשים על השוחן 28 אלף דולר על SAT או לזוז הצידה עם קוזמה פורפוינט. הגוף לעומת זאת, לפחות זה שרכשתי, הוא איכותי באופן קיצוני לעומת הדאייז שהיה ברשותי. הוא לא יותר טוב ממנו, הוא כל כך הרבה יותר טוב ממנו שזה על הגבול הפסיכי. ולכן, כשעושים שינוי כזה קיצוני לגוף ישנה משמעות אדירה.

אז נחזור על העניין בקיצור. הזרוע שלי ברמת רפרנס, הראש היה עתיד להתחלף עם אחר, הגוף, איך נגיד, תמורה מדהימה למחיר אך לא ממש מתחרה עם הנוכחי החדש. במקרה הזה עמדו לרשותי שתי אופציות. אופציה אחת היא לטפס בזרוע ובראש ואז הייתי נישאר עם אותה רמת שיכוך רזוננס של הנוטינגהם, אופציה שניה היא לקחת את הגוף הטוב ביותר שהכסף שלי יודע לממן. בחרתי בגוף, אחר כך בראש. את השינוי הדרמטי ביותר עשה הגוף, הראש עשה עוד משהו באיזון הטונאלי וביכולת של הרמקולים פשוט להעלם בחלל.

ועכשיו נתקדם להמלצות.
המלצות באות בצירוף תקציב, מה קיים כרגע בסט האנלוגי ועל פי סדר עדיפויות (דחיפות גבוהה/פחותה/לא דחוף כלל). כאשר אני ממליץ לאדם בעל פרוג׳קט לשדרג ראש זה משום שהוא עשוי לעשות את השינוי הדרמטי ביותר אם כרגע תלוי לו על הזרוע גראדו סילבר. לכן, ראש mc יעשה לו שם משהו בפרטים, בבמה, בדינמיקה ובשקט בכלל שהוא לא הכיר קודם. הגוף ישפר, אבל החוליה החלשה שם היא הראש. במידה והמצב היה שיש לו אורטופון קדנצה וזרוע בסיסית וגוף פרוג׳קט בדרגת כניסה, ההמלצה היתה להחליף את הגוף והזרוע כשהגוף הוא ראשון במעלה (כי לרוב הוא היקר ביותר). במידה והיה לו גוף מכובד, ראש מעולה וזרוע בסיסית הייתי ממליץ לו ליישר את עניין הזרוע עם שאר המערכת (לא תלוי מחיר - תלוי איכות).

אז מה אני אומר? שבסביבה של הסט האנלוגי שלי, הגוף היה החוליה החלשה ביותר לפחות ביחס לשידרוג ראש/זרוע (שאין צורך - כרגע). כשהחלפתי את הגוף הבנתי שפתאום הראש הוא חוליה חלשה. לכן, המלצתי לעצמי לעשות את מה שאני ממליץ לאחרים - ליישר קו, וכך עשיתי.

וזה אגב, לפני שהוספנו לחגיגה את מגבר הפונו.

שורה תחתונה
החשיבות של הרכיבים במערכת אנלוגית תלויה אך ורק בחוליה החלשה ביותר. התקדמות בחוליה אחת בודדה עשויה להביא את יתר המערכת לשידרוג על מנת ליישר קו.

web

חבר משקיען
מעורבות
489
נקודות
63
ובמילה אחת:
צודק :אצבע מורמת

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
[QUOTE="נמר, post: 332307, member: 3

שורה תחתונה
החשיבות של הרכיבים במערכת אנלוגית תלויה אך ורק בחוליה החלשה ביותר. התקדמות בחוליה אחת בודדה עשויה להביא את יתר המערכת לשידרוג על מנת ליישר קו.[/QUOTE]
זה בדיוק הבעיה בכל התחביב הזה.
אתה משפר את החוליה החלשה ואז משהו אחר הוא החוליה החלשה ואז אתה משפר אותו ואז משהו אחר זה החוליה החלשה ואז אתה משפר אותו ......
וחוזר חלילה.
לולאה אין סופית.
בסוף אתה מגלה שהחוליה החלשה זה או הארנק שלך או הפיוז של אשתך.
לפעמים צריך לדעת ״לנוח״ על המערכת כמה שנים בלי להזיז כלום (זה בתיאוריה, אין לי שום כוונות כאלה).

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
וזו בעייה.
אם אתה לא עסוק במערכת שלך ומוצא ריגושים חדשים, אז אתה עסוק במערכות של אחרים.
ואז אתה בפורמט אחר.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
וזו בעייה.
אם אתה לא עסוק במערכת שלך ומוצא ריגושים חדשים, אז אתה עסוק במערכות של אחרים.
ואז אתה בפורמט אחר.

לא הבנתי...

Sol

חבר משקיען
מעורבות
621
נקודות
113
אל המטרות שלפניכם- בזמנכם החופשי- אש !!!
המשפט הזה מזכיר לי שלפעמים במילואים הייתי אחראי על המטווחים,שמאוד שנאתי בגלל הסכנה שהמטומטם התורן יסתובב עם נשק טעון ויאמר יש לי מעצור,וזה יסתיים בדם.
משפט כזה מעיד על הכותב,ומשום כך מיותר להתייחס לאנלוג(אהבת חיי)כאן.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור