אי כיבוי מגבר Class A

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
שלום לכולם
אני חושב שצריך להאיר נקודה לגבי מגברי class a
לא חשוב ההספק שיוצא לרמקול חשוב זרם הצריכה שלו וממתח העבודה
זהו הספק הצריכה
ואם זה אולי מעניין מי שהוא מהחברים אני יכול לפרט ( בניתי כמה וכמה מגברים כאלה )
בכל מגבר הספק ישנה נקודת עבודה אופטימאלית
כמה שההספק ב idle יותר גבוה ככה נדרש לפזר הספק זה בתור חום
לכן כדי להגיע לנקודה אופטימאלית זאת במגברים מסוימים שאין להם חוג פעיל לבקרת טמפ' וזרם רוגע, ייקח יותר זמן
לדעתי אין שום צורך להשאיר מגבר דלוק כל הזמן או זמן ארוך מאד
אם זה לא משכנע כל אחד מוזמן לבצע בדיקה אחרי זמן סביר או זמן ארוך מאד
אשמח לראות תוצאות לפי שמיעה?

ברכות
williams

שמע.
אם אתה אומר אז אתה בטח יודע. :כל-הכבוד:

ושאלה קטנה.
האם מספיק להסתמך על החוגה ב-350.5 שמראה לי שהמגבר לכאורה מוכן לנגן?

ואחרון.
יש כמה דברים חדשים אצלי. בוא לבקר.:)

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63
וזה לא מספר שעות.

אורי, לא מדויק
כשהגיע אליי המגבר הנוכחי התחלתי להאזין לו אחרי 10 דקות של המתנה וחשבתי בהתחלה שהוא מקולקל
רצתי למדריך למשתמש ושם נכתב כי למצב אופטימלי מגיעים רק לאחר שעה
ואכן לאחר קצת פחות משעה המגבר כבר נשמע במיטבו
כל מגבר בנוי אחרת

williams audio

אוהב את התחום
מעורבות
1
נקודות
18
שעה זה זמן די סביר
לא כל הזמן או מהבוקר ועד הלילה
גם תלוי כמה הוא בתוך class a ומה הספק המוצא שלו וגם מה גודל ה heat sinks

ברכות
williams

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
אורי, תקרא פעם את המניואל של 861 Wadia למשל, ותראה שמציינים שם שהמכשיר מגיע לצליל האופטימלי שלו לאחר 24 שעות.
רב מגברי ההי אנד שאני מכיר, כאשר הם לא במצב סטנד ביי, לוקח להם כמה שעות להגיע לצליל האופטימלי
כאשר המכשיר בסטנד ביי, זה אכן לוקח זמן סביר של 20-45 דקות .
לא מומלץ להשאיר מגבר Class A בקיץ הישראלי דולק רצוף, זה יכול לגרום לאפיה איטית של הרכיבים ולקצר את חייהם.
אם יש מזגן / מאוורר שפועל באופן קבוע אז זה עדיף, אך לדעתי זה מיותר כל עוד יש סטנד ביי

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אורי, תקרא פעם את המניואל של 861 Wadia למשל, ותראה שמציינים שם שהמכשיר מגיע לצליל האופטימלי שלו לאחר 24 שעות.
רב מגברי ההי אנד שאני מכיר, כאשר הם לא במצב סטנד ביי, לוקח להם כמה שעות להגיע לצליל האופטימלי
כאשר המכשיר בסטנד ביי, זה אכן לוקח זמן סביר של 20-45 דקות .
לא מומלץ להשאיר מגבר Class A בקיץ הישראלי דולק רצוף, זה יכול לגרום לאפיה איטית של הרכיבים ולקצר את חייהם.
אם יש מזגן / מאוורר שפועל באופן קבוע אז זה עדיף, אך לדעתי זה מיותר כל עוד יש סטנד ביי

גם אני יודע לכתוב מיואל מיוחדג' שיעשה נעים לקונה שלי שקנה מוצר אקזוטי.
זה לא אומר שהכל נכון בו.

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זה לא אומר שהכל נכון בו.

בהחלט יתכן שבמדריכים למשתמש יש דברים לא נכונים - אבל למה לחשוב שכל מה שאתה אומר זה נכון?

מה שנכון או לא נכון תלוי בכל כך הרבה עניינים סובייקטיביים עד כדי כך שהייתי מציע להיזהר מאוד בנושא.

מה שנכון עבורי לא חייב להיות נכון עבורך ומספיק לי להאמין שאמירה של מישהו היא נכונה לגביו.

אריה

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אין על סוגסטיה.
הדברים שאנו מחפשים אחיזה בהם.

תתחדש, חשבון חשמל.
אתה הפסיכולוג של הפורום?
זאת קצת עזות מצח מצידך להחליט מהמקלדת שאנשים הוזים.
אז נכון שלא כל המערכות משקפות, ולא כל האוזניים כרויות, אבל בהינתן חלק מהנ"ל -
אפשר לשמוע הבדלים לא זעירים בין המוסיקה ב- 15 דקות הראשונות לעבודת המגבר לבין אותה מוסיקה לאחר שעה.
לאילו שקשה להם להבחין בהבדלים "קטנים" (כמוני), אני מציע להתרכז רק באייכות הבאס בשני המקרים.
(אם הבאס לא אייכותי בשני המקרים - אז לא חשוב כמה זמן המגבר עובד)

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
אין קשר לפסיכולוג.
ההבדל הוא בידע ולימוד ובין חוסר ידע ולימוד.

מי שלמד וחקר יודע איך דברים באמת עובדים.

הרי הדיון הזה הוא ברמה תיאולוגית.

כל עוד לא תקח מכשירי מדידה ותוכיח לי בעזרת גרפים ברורים, שיש שינוי כזה אני לא מאמין .

האוזניים הן לא כלי מדידה לכלום, גם לא התחושות והקרביים שלך.
מאיפה לי שכשאתה מדליק פיזית את המגבר שלך המוח שלך לא מעביר פקודה לקולטנים מסויימים שלוקח להם שעתיים להסתדר ובכלל המגבר שלך כבר שעתיים באותו מצב בדיוק וזה רק הגוף שלך?

הדבר היחיד שיש למדע לעומת כל הפסאודו שאני רואה פה הוא מעבדה.
רוצה להראות לי הוכחות, לשכנע, תביא לי דברים שחור על לבן. לא "פרפראות " וניפנופי ידיים.

אני מוכן לקבל שיש זמן הדלקה והגעה לנק' עבודה מסויימת. אבל היא לא לוקחת יותר מעשרות דקות בשום מכשיר תקין.

במקרה של מנורות, ,אולי קצת יותר, אבל לא שעות. אם לוקח לזה שעות, אז או שהמכשיר לא תקין, או שזה שכנוע רב .

רוזי1

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אין קשר לפסיכולוג.
ההבדל הוא בידע ולימוד ובין חוסר ידע ולימוד.

מי שלמד וחקר יודע איך דברים באמת עובדים.

הרי הדיון הזה הוא ברמה תיאולוגית.

כל עוד לא תקח מכשירי מדידה ותוכיח לי בעזרת גרפים ברורים, שיש שינוי כזה אני לא מאמין .

האוזניים הן לא כלי מדידה לכלום, גם לא התחושות והקרביים שלך.
מאיפה לי שכשאתה מדליק פיזית את המגבר שלך המוח שלך לא מעביר פקודה לקולטנים מסויימים שלוקח להם שעתיים להסתדר ובכלל המגבר שלך כבר שעתיים באותו מצב בדיוק וזה רק הגוף שלך?

הדבר היחיד שיש למדע לעומת כל הפסאודו שאני רואה פה הוא מעבדה.
רוצה להראות לי הוכחות, לשכנע, תביא לי דברים שחור על לבן. לא "פרפראות " וניפנופי ידיים.

אני מוכן לקבל שיש זמן הדלקה והגעה לנק' עבודה מסויימת. אבל היא לא לוקחת יותר מעשרות דקות בשום מכשיר תקין.

במקרה של מנורות, ,אולי קצת יותר, אבל לא שעות. אם לוקח לזה שעות, אז או שהמכשיר לא תקין, או שזה שכנוע רב .
ויכוח ודיון עתיק ועקר.
כמו שאני לא שומע הכל, גם אתה לא יודע הכל, למרות שלמדת וקבלת תעודה.
יש עוד כמה דברים חוץ מהנ"ל, שהמדע לא פתר / התעסק איתם.
אם מספר לא מבוטל של מאזינים שומעים הבדלים, אז מבחינתי זאת עובדה, וממש לא משנה לי אם לימדו או לא לימדו את זה בטכניון. הרי לא מדובר פה על נטילת תרופות עם תופעות לוואי.....

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
"מי שלמד וחקר יודע איך דברים באמת עובדים."

נו באמת.... אם התנאי לידיעה היה רק חקר ולימוד אז כל סודות היקום היו גלויים לפנינו...

בכל אופן המדע לא יודע כלום על הפסיכו אקוסטיקה (וגם לא על הפסיכופיזיקה), לא יודע עד הסוף כיצד פועלת האוזן - ותשאל את פרופסור (פיזיקאי) קציר שעוסק הרבה בתחום ותשמע ממנו במו אוזנך שהוא בהחלט מאמין שיש תופעות נשמעות שאין להן הסבר מדעי - והכל בקשר להגברה אלקטרונית ולכלי נגינה. והוא מומחה בתחום.

אריה

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
בכל אופן המדע לא יודע כלום על הפסיכו אקוסטיקה (וגם לא על הפסיכופיזיקה), לא יודע עד הסוף כיצד פועלת האוזן - ותשאל את פרופסור (פיזיקאי) קציר שעוסק הרבה בתחום ותשמע ממנו במו אוזנך שהוא בהחלט מאמין שיש תופעות נשמעות שאין להן הסבר מדעי - והכל בקשר להגברה אלקטרונית ולכלי נגינה. והוא מומחה בתחום.
אין קשר. צריך להפריד בין מה שקורה בתוך הראש (פסיכואקוסיטיקה/פסיכופיזיקה) לבין מחוצה לו.
ובטח שלא להסיק מכך לגבי נכונותן של כל מיני תופעות חסרות הוכחה (מילא ההסבר).
"המדע לא יודע כלום" זו הגזמה.

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
אין קשר. צריך להפריד בין מה שקורה בתוך הראש (פסיכואקוסיטיקה/פסיכופיזיקה) לבין מחוצה לו.
ובטח שלא להסיק מכך לגבי נכונותן של כל מיני תופעות חסרות הוכחה (מילא ההסבר).
"המדע לא יודע כלום" זו הגזמה.

בנושאים האלה (פסיכופיזיקה ופסיכו אקוסטיקה) המדע לא יודע כלום למעט מיקום האזורים במח בהם מתרחשים הדברים.

אם אני מתאר מערכת שמורכבת ממכשור ומאדם כאשר יש קשר הדוק בין השניים, למשל כמו מערכת שמע ואדם שמאזין, וזה אומר שגבולות המערכת הם מכשור(מערכת שמע) - אדם( מאזין) - אם אתה לא יודע כלום על המאזין, יש לך בעיה קשה (לדעתי זו בעיה גם במדדים אובייקטיביים אלא אם כן אתה מתייחס לידע שלך כאל דת ואז אתה פטור) להתבסס בפסקנות על "עובדות" לכאורה.

אריה

אורי_ו

כתב האתר
צוות האתר
מעורבות
315
נקודות
83
בנושאים האלה (פסיכופיזיקה ופסיכו אקוסטיקה) המדע לא יודע כלום למעט מיקום האזורים במח בהם מתרחשים הדברים.

אם אני מתאר מערכת שמורכבת ממכשור ומאדם כאשר יש קשר הדוק בין השניים, למשל כמו מערכת שמע ואדם שמאזין, וזה אומר שגבולות המערכת הם מכשור(מערכת שמע) - אדם( מאזין) - אם אתה לא יודע כלום על המאזין, יש לך בעיה קשה (לדעתי זו בעיה גם במדדים אובייקטיביים אלא אם כן אתה מתייחס לידע שלך כאל דת ואז אתה פטור) להתבסס בפסקנות על "עובדות" לכאורה.

אריה

זו בדיוק הבעיה.
כל אדם שונה, לכן אדם הוא ציוד מדידה גרוע.
במעבדה יש ציוד מדידה אובייקטיבי.

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0
או מבחני השוואה עיוורים - לשאול את האדם אם יש הבדל מבלי שיידע מה דלק יום שלם.

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
דיגי. אני אנסה להתדיין איתך ברצינות.

אם אני מוכיח לך שמבחן עיוור אינו יעיל באודיו, האם תהיה מוכן לקבל את ההוכחה הזו?

DigiSUN1

מושעה
מעורבות
0
נקודות
0

זו טענה תמוהה.
אבל כמובן שאילו היית מציג הוכחה שהיא הגיונית ונכונה לוגית, אז לא היתה לי ברירה, אלא לקבל אותה.

partner11

חבר משקיען
מעורבות
121
נקודות
63

נמר מה כוונתך?

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
הכוונה לאותה בחינה שהוצעה לרוברט אשר לא יצאה לפועל.
תעשה חיפוש על שם משתתף ותמצא. זה אחד הפוסטים האחרונים שהוא השתתף בהם.
ארז

נערך לאחרונה ב:

arye.gur

חבר משקיען
מעורבות
882
נקודות
113
זו בדיוק הבעיה.
כל אדם שונה, לכן אדם הוא ציוד מדידה גרוע.
במעבדה יש ציוד מדידה אובייקטיבי.

אנסה להסביר לך את עמדתי כך:
אם מכשיר מדידה במעבדה היה רוצה לרכוש מערכת שמע, לא הייתי מציע לו להתבסס על חוות דעתו של אדם זה או אחר.
אם אדם היה רוצה לרכוש מערכת שמע, לא הייתי מציע לו להתבסס על הנתונים של מכשיר מדידה זה או אחר.

אריה

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,060
נקודות
113
זה לא אומר שהכל נכון בו.

גם אני יכול לדבר בפורומים על מה שבא לי מבלי שבדקתי בעצמי ולקרוא לעצמי חופר בתחום, אך זו לא הנקודה
תאמין לי שיש לך ולי עוד הרבה מה ללמוד ואם לא תתנסה לא תדע ולכן דעתך אינה רלוונטית.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור