איפה מתחיל ההיי אנד?

leni

אוהב את התחום
מעורבות
130
נקודות
43
אם המחיר לא מהווה מדד... תן לנו בבקשה דוגמא לרמקול שמחירו בסביבות 30 אלף ש"ח שאתה סבור שנכנס להגדרת HI END.
(וכדי להקל עליך קח עוד 10 אלפים ש"ח)..
Lv-ibx,Pmc fact8,Spendor d9,,kudos titan 606,Neat xls

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
האם הייתה משלם פי 5 על נגן בעל איכות דומה רק בשביל להשיג מארז יותר יפה והאם זה היה עושה אותו יותר היי אנד מהם?
שוב,
מה אני הייתי משלם אינה השאלה.
האם מדובר על מוצר שמשדר יוקרה או שנראה סטנדרטי.
אותו הדבר גם בבגדים, האם החליפה נראת מחויטת או שמדובר במוצר מדף, זו השאלה...

יש מחיר כניסה למועדון היוקרה, והמוצר ראוי שישמע מעולה ויראה מיליון דולר באותו הזמן, אחרת הוא לא מגיע לקצה ואל שתשכח שמתכוונים לצד הגבוה של הקצה.

בהגדרה HIGH END אינו יחס בין האיכות לכסף, אלא לטוב ביותר שכסף יכול לקנות.

היחס בין איכות לכסף, זה החשבון האישי והפרטי של כל אחד מאיתנו שעומד בפני קניה של מוצר ובודק את היכולת הכלכלית שלו ומה כדאי לו לרכוש באותו זמן נתון.

איתי ו.

חבר משקיען
מעורבות
299
נקודות
83
אם אתה מתעקש שמעתי רמקולים של מוניטור אודיו RS6 עם מגבר ונגן סי די של פיוניר

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

אפילו בחינם לא הייתי לוקח.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
שוב,
מה אני הייתי משלם אינה השאלה.
האם מדובר על מוצר שמשדר יוקרה או שנראה סטנדרטי.
אותו הדבר גם בבגדים, האם החליפה נראת מחויטת או שמדובר במוצר מדף, זו השאלה...

יש מחיר כניסה למועדון היוקרה, והמוצר ראוי שישמע מעולה ויראה מיליון דולר באותו הזמן, אחרת הוא לא מגיע לקצה ואל שתשכח שמתכוונים לצד הגבוה של הקצה.

אני מתכוון לאותו מוצר רק עם מארז ושם שונה, לקחתי לצורך העניין את OPPO כדוגמה מסיבות מובנות ואם לא יש את גוגל.
אם המארז והשם בלבד מהווים הצדקה של פער במאות אחוזים רק בגלל שזה מהווה כרטיס כניסה למועדון כלשהו (שניתן לכנות בהרבה שמות, רובם אסור להזכיר בפומבי) אני לא רוצה להיות חבר במועדון הזה.

זה שחצני, פלצני, הכל חוץ מהיי אנד (לדעתי).

:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:

אפילו בחינם לא הייתי לוקח.

כי לא שמעתה ואתה לא יודע במה מדובר. Makes sense o_O...

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
174
נקודות
43
הסעיפים הללו נמדדים אוביאקטיבית כלומר: פרטים, במה, רזולוציה, דינמיקה, פוקוס. .
אובייקטבית ... ע"י איזה מכשור ? יש ברשותך כזה תביא לי אני גם רוצה :)

phonics

אוהב את התחום
מעורבות
92
נקודות
28
מבלי לפגוע באף אחד, ובאמת עם חיוך מרוח על הפנים, הדיון הזה מחזיר אותי כ 18 שנים אחורה, לאותם דיונים חסרי תכלית, באתרי אינטרנט (חדשים בישראל) הדנים בנושא הנתון לפרשנויות רבות, בעיקר סובייקטיביות ומנסים לפצח את התעלומה.

אשתדל לקצר לכם את התהליך המייגע, התשובה למי (פאקינג) אכפת ?

יש לי מערכת בשקל ולי היא נשמעת היי אנד. מצד שני, יש לי מערכת במיליון שקל שגורמת לחבר שלי גרדת בגב וצריבה באזניים (שמעתי כמה כאלה בחיי אבל כנראה שעלו קצת פחות ממיליון) .

אם לכם זה נשמע היי אנד ואתם מרוצים, אז שכולם יקפצו, זה היי פאקינג אנד !.

חג שמח לכולם ותעשו טובה תתרכזו במוסיקה

עוז

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
אובייקטבית ... ע"י איזה מכשור ? יש ברשותך כזה תביא לי אני גם רוצה :)

מה זאת אומרת?

אם עכשיו אני משמיע לך יצירה. במערכת אחת שומעים משולש מאחור ובאחרת לא שומעים - יש ספק מי מפורטת יותר? מדיד זה לא רק מכשיר מדידה, אתה יכול לזהות את הפרמטרים הללו באוזן.

דינמיקה הוא אינו דבר מדיד? קח מגבר מנורות חלש, על רמקול לא נציל, שים את הרקוויאם של ברליוז. קח את אותו רמקול ושים מגבר דיגיטלי או טרנזיסטורי עתיר כוח - לא תבחין איזה מהם דינמי יותר? אגב, דינמיקה היא חלק מהעניין הבא - פוקוס.

פוקוס זה נתון סופר מדיד. מערכת שאין זליגה בין ימין ושמאל, ושני הצדדים מאוזנים היטב, התוצאה תהיה מפוקסת יותר מכזו שהבמה נזרקת לך לאחד הצדדים, לזה תוסיף, מינימום ״גירעון״ בצליל, מקסימום נקיון והנה, קיבלת פוקוס. איך בודקים נקיון? אפשר ממש למדוד אותו. יש מערכות שקטות ויש פחות. השקטות מסדרות לך גם מיקרו דינמיקה ועוד קצת דינמיקה ופרטים. למה? כי רצפת הרעש נמוכה. איך מודדים רצפת רעש? טוב, את זה אתה יודע (מקווה כן?)

במה גם ניתנת למדידה. גם באוזן וגם המכשיר (פאזות). שנית, אתה יכול לבקלות (אם אתה מנוסה מספיק) להבחין לבד בין במה גדולה ומסודרת לבין קקפוניה (זו מילה שאתה נוהג להשתמש בה).

ואחרון החביב, רזולוציה. אני צריך להסביר לך מה זו רזולוציה ואיך ניתן למדוד אותה? נורא פשוט. יש לך את זה באודיו הדיגיטלי. אחרי הכל איך ידעו שיש רזולוציה כזו ואחרת אם לא מדדו? תאמין לי שלא קובעים רזולוציה על פי תחושות בטן.

השאלה שלך היא איך זה מתבטא במערכת. נורא פשוט. שים קטע מוסיקלי ב-mp3, את אותו קטע ב-dsd וספר לי מה אתה חש. יש סיכוי שמבחן כזה יסדר לך את התשובות גם לפרטים, גם לדינמיקה, גם לנקיון ורזולוציה ואפילו, כן כן, ממש ככה, אל תבהל - במה.

ZEEV78

חבר משקיען
מעורבות
349
נקודות
83
אם לכם זה נשמע היי אנד ואתם מרוצים, אז שכולם יקפצו, זה היי פאקינג אנד !.

זו השורה התחתונה :כל-הכבוד:

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
174
נקודות
43
מה זאת אומרת?

אם עכשיו אני משמיע לך יצירה. במערכת אחת שומעים משולש מאחור ובאחרת לא שומעים - יש ספק מי מפורטת יותר? מדיד זה לא רק מכשיר מדידה, אתה יכול לזהות את הפרמטרים הללו באוזן.

ואם אני לא מרגיש את ההבדל ואתה כן .. אוביקטיבי או סובייקטיבי ?

דינמיקה הוא אינו דבר מדיד? קח מגבר מנורות חלש, על רמקול לא נציל, שים את הרקוויאם של ברליוז. קח את אותו רמקול ושים מגבר דיגיטלי או טרנזיסטורי עתיר כוח - לא תבחין איזה מהם דינמי יותר? אגב, דינמיקה היא חלק מהעניין הבא - פוקוס.

פוקוס זה נתון סופר מדיד. מערכת שאין זליגה בין ימין ושמאל, ושני הצדדים מאוזנים היטב, התוצאה תהיה מפוקסת יותר מכזו שהבמה נזרקת לך לאחד הצדדים, לזה תוסיף, מינימום ״גירעון״ בצליל, מקסימום נקיון והנה, קיבלת פוקוס. איך בודקים נקיון? אפשר ממש למדוד אותו. יש מערכות שקטות ויש פחות. השקטות מסדרות לך גם מיקרו דינמיקה ועוד קצת דינמיקה ופרטים. למה? כי רצפת הרעש נמוכה. איך מודדים רצפת רעש? טוב, את זה אתה יודע (מקווה כן?)

במה גם ניתנת למדידה. גם באוזן וגם המכשיר (פאזות). שנית, אתה יכול לבקלות (אם אתה מנוסה מספיק) להבחין לבד בין במה גדולה ומסודרת לבין קקפוניה (זו מילה שאתה נוהג להשתמש בה).

ואחרון החביב, רזולוציה. אני צריך להסביר לך מה זו רזולוציה ואיך ניתן למדוד אותה? נורא פשוט. יש לך את זה באודיו הדיגיטלי. אחרי הכל איך ידעו שיש רזולוציה כזו ואחרת אם לא מדדו? תאמין לי שלא קובעים רזולוציה על פי תחושות בטן.

השאלה שלך היא איך זה מתבטא במערכת. נורא פשוט. שים קטע מוסיקלי ב-mp3, את אותו קטע ב-dsd וספר לי מה אתה חש. יש סיכוי שמבחן כזה יסדר לך את התשובות גם לפרטים, גם לדינמיקה, גם לנקיון ורזולוציה ואפילו, כן כן, ממש ככה, אל תבהל - במה.

כמה מלל !!! - סה"כ הערתי \ הארתי לךעל המילה אוביקטיביות .
ובנימה זו , באודיו כמעט ואין אוביקטיבי .... אחד אוהב, שני לא , אחד שומע שני לא .
הדברים שמדידים ויש כאלה, ממומשים בכל מני רמות כגון RC ותוכנות פיתוח ומדידה אבל הם לא יכולים למשל להגיד אם הקטע הוא קקפוניה או מוזיקה .
בקיצור אני מקווה שאתה מבין את רוח הדברים .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113

כמה מלל !!! - סה"כ הערתי \ הארתי לךעל המילה אוביקטיביות .
ובנינה זו באודיו כמעט ואין אוביקטיבי .... אחד אוהב שני לא , אחד שומע שני לא .
הדברים שמדידים ויש כאלה ממומשים הכל מני רמות אל RC ותוכנות פיתוח אבל הם לא יכולים למשל להגיד אם הקטע הוא קקפוניה או מוזיקה .
בקיצור אני מקווה שאתה מבין את רוח הדברים .

אם אדם לא שומע מצילה במערכת אחת וכן שומע מצילה במערכת אחרת ואדם אחר לא שומע את המצילה בשתי המערכות זה לא מעיד על אוביאקטיביות - זה מעיד על סעיף אוזניים של אחד מהמאזינים.

גם רזולוציה זה דבר מדיד. מבין כן? אם יש נתון יש מדידה. אחרת, מה לעשות, אין נתון.

אני לא מדבר על קטע מוסיקלי אם כי על ביצוע סוני. כלומר גם אם מתנגנת מוסיקה נוראית, נטולת כל טעם, תהיה מערכת שתשמיע לך כלי נגינה בקקפוניה (כי ככה נכתבה המוסיקה) או קקפוניה בקקפוניה. כזו כמו השניה, תמשיך את הקקפוניה גם שהמוסיקה היא מוסיקה.

אהבה לא קשורה לעניין איכות והיא גם לא שייכת למדידה. רזולוציה כן, יש יותר ויש פחות ממנה ואהבה שמים בצד באותו רגע. שמים את אותה אהבה בצד גם שבוחנים פרטים. למה? משום שזו מהות האוביאקטיביות - היא מוחלטת.

מתי כן בא הטעם והאהבה לידי ביטוי? מתי שהאוביאקטיביות יוצאת מהמשוואה.

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
174
נקודות
43
בלבלת אותי וגם את עצמך.
בדיוק בגלל שאהבה זה רגש , האזנה למוסיקה לא דבר מכני ולכן המילה אוביקטי מיותרת .
בדיוק כמו שאהבה לא מדידה באופן אובייקטי ,זה רגש .

והכי חשוב חג שמח .

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
בלבלת אותי וגם את עצמך.
בדיוק בגלל שאהבה זה רגש , האזנה למוסיקה לא דבר מכני ולכן המילה אוביקטי מיותרת .
בדיוק כמו שאהבה לא מדידה באופן אובייקטי ,זה רגש .

והכי חשוב חג שמח .

טוב. עוד פעם.

אוביאקטיבי ורגש לא חברים. זה הקטע במילה הזו. כמו שאור וחושך לא חברים. הם דבר והיפוכו. כשאתה אובאקטיבי אתה מתאר דבר על פי מה שהוא בלי קשר לאם אתה אוהב או לא אוהב את מה שנעשה. למשל, אני לא אוהב את הרמקולים של חברת ״קילברוסקי״ אבל וואלה. הם מפורטים, מהירים ודינמים באופן יוצא מגדר הרגיל. כלומר: ההתחלה היא סוביאקטיבית, היא מדבר על הטעם האישי שלי (אוהב/לא אוהב) אבל אם נבחן את הדברים בצורה אוביאקטיבית, יעני ננתק את הסוביאקטיבי (האישי) אז הם מפורטים דינמים ומהירים. דהיינו, באופן אישי אני לא אוהב (רגש, סובאקטיבי, אישי) אך בעניין האובאקטיבי (עובדתי, נטול דיעה אישית) הם עושים את זה ואת זה מצוין למרות שאני מעדיף רמקולים איטיים, סלחנים ורכים (העדפה סוביאקטיבית ותיאור אוביאקטיבי).

ועכשיו להבדלים בין המושגים.

סובייקטיבי: נקודת מבט מעורבת במתרחש, הכוללת רגשות והבעת דיעה אישית

אובייקטיבי: מבט - על, מבט מחוץ אל הסיטואציה. מדבר אך ורק על עובדות ולא מערב דיעה אישית

חג שמח, ברור שחשוב!

DavidGil

חבר משקיען
מעורבות
1,870
נקודות
113
לפני המון המון שנים, כשביליתי מספר שנים לרגל עבודתי במדינה אחרת, הייתי מאוד מחובר לסוחר היי אנד מקומי גדול.
הוא תמיד נהג לומר שיש ״היי אנד״ ויש ״היי אנד אמיתי״.
ובלשון המקומית:
Verdadeiro hi-end
אני זוכר את עצמי בוהה בהערצה באותם מוצרי היי אנד ״אמיתי״ שהיו יפים ונוצצים ותומחרו בסכומים אסטרונומיים ורק מהתבוננות בהם הרגשת בשמיים. לא היה צורך להדליק אותם בכלל וגם לא להדגים אותם טרם מכירה. הם היו נמכרים בטקס כמעט דתי והחוויה הן לקונה והן למוכר היתה אקסטטית.
לימים, התבגר האיש והחליט לסגור את העסק ולצאת לפנסיה.
ישבנו באחד הערבים האחרונים לפני הסגירה על כוסית קוניאק, שקועים בהרהורים. העסק היה חשוך וריק.
תגיד מיגל, שאלתי פתאום, תמיד רציתי לדעת מה ההבדל בין היי אנד להיי אנד אמיתי?
מיגל לחש בעייפות: ״על היי אנד אמיתי, אמר לי, אני מקבל 80 אחוז off ממחירון הריטייל״.

זה היום שבו הבנתי שהיי אנד בכלל והיי אנד אמיתי בפרט זה רק בראש של הקונה.

נערך לאחרונה ב:

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
זה היום שבו הבנתי שהיי אנד בכלל והיי אנד אמיתי בפרט זה רק בראש של הקונה.

ומה עם הכיס של הסוחר??

אתה יודע.. ההבדל בין אשה האחת לאשה שניה זה רק בראש , ואם זה רק בראש , אז אולי מספיקה בובה מתנפחת???:מבולבל:

eyalw

אוהב את התחום
מעורבות
174
נקודות
43
טוב. עוד פעם.

אוביאקטיבי ורגש לא חברים. זה הקטע במילה הזו. כמו שאור וחושך לא חברים. הם דבר והיפוכו. כשאתה אובאקטיבי אתה מתאר דבר על פי מה שהוא בלי קשר לאם אתה אוהב או לא אוהב את מה שנעשה. למשל, אני לא אוהב את הרמקולים של חברת ״קילברוסקי״ אבל וואלה. הם מפורטים, מהירים ודינמים באופן יוצא מגדר הרגיל. כלומר: ההתחלה היא סוביאקטיבית, היא מדבר על הטעם האישי שלי (אוהב/לא אוהב) אבל אם נבחן את הדברים בצורה אוביאקטיבית, יעני ננתק את הסוביאקטיבי (האישי) אז הם מפורטים דינמים ומהירים. דהיינו, באופן אישי אני לא אוהב (רגש, סובאקטיבי, אישי) אך בעניין האובאקטיבי (עובדתי, נטול דיעה אישית) הם עושים את זה ואת זה מצוין למרות שאני מעדיף רמקולים איטיים, סלחנים ורכים (העדפה סוביאקטיבית ותיאור אוביאקטיבי).

ועכשיו להבדלים בין המושגים.

סובייקטיבי: נקודת מבט מעורבת במתרחש, הכוללת רגשות והבעת דיעה אישית

אובייקטיבי: מבט - על, מבט מחוץ אל הסיטואציה. מדבר אך ורק על עובדות ולא מערב דיעה אישית

חג שמח, ברור שחשוב!

במשך לדבריו של קודמי DavidGil , אהבתי .

יושבים שני חברים ומאזינים למוסיקה .
אומר האחד לשני - "אתה שומע איזה יופי של פירוט " ממש פירוט , אובייקטיבי .
עונה השני - לא, אני לא שומע .
אומר הראשון - מה אתה לא שומע ,זה פירוט ברמה אובייקטיבי , אוביקטיבי .
אומר השני - ואללה אח גחנון יקר שלי לא שומע !

Audiofreak

עוסק בתחום
מעורבות
1,059
נקודות
113
Lv-ibx,Pmc fact8,Spendor d9,,kudos titan 606,Neat xls
Magnepan 3.7
Focal Diablo Utopia
B&W804 D3
Wilson Benesch Vector

היי אנד זה בסה"כ קצה טכנולוגיה, אז אם חברה נותנת במוצר מסוים את שיא הטכנולוגיה שלה- זה היי אנד.
גם iphone X זה היי אנד.
בד"כ ע"י שימוש בחומרים אקזוטיים, בטכנולוגיית ייצור מתקדמת , זה השקעה בפרטים הקטנים, זה פטנטים מסוימים ש"מקצרים דרך" או לחילופין יכול להיות שימוש ברכיבים "סטנדרטיים" יותר אבל עם חשיבה תכנון וביצוע שיוצאים מין הכלל.

נערך לאחרונה ב:

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור