איפה מתחיל ההיי אנד?

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אני לא יודע על היד שלך, אבל אצלי ניתן לספור רק עד 5...
אתה לא סבור שזו הגזמה פראית כלפי מטה??

שלך היי אנד?

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
שלך היי אנד?

אמנם לא עדכנתי את הציוד שברשותי הרבה שנים, אני משתמש ברמקולים פלנאריים מיצרן אמריקאי מוכר, הגברה אמריקאית גם כן מייצרן מוערך, טרנספורט ופרוססור גם כן תוצרת USA...
והאמת היא שלא יצאתי לשופינג באודיו כבר הרבה מאד שנים.
כיום אני בעיקר בונה ציוד בעצמי לעצמי כתחביב, ואני מוצא את זה לא פחות מעניין ומרתק..
אבל בתערוכה השנה אני מקווה שאוכל לשמוע משהוא שיגרום לי לרצות לשדרג.

לדעתי המערכת שלי למרות השנתון, היי-אנד... סביר להניח שכיום זה כבר לא בטופ של הטופ, אבל עדיין,על בטוח הרבה יותר מ- HI-FI.

נערך לאחרונה ב:

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
מה שהיה נחשב בשנות ה2000
סותם את לוחות המכירה.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מה שהיה נחשב בשנות ה2000
סותם את לוחות המכירה.

זה לא אומר שלא ניתן להרכיב מערכת היי-אנד מצויינת מהציוד שמוצע למכירה בלוחות..

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
הוא אודיו איזוטרי
או חדשני שאפשר לרכוש בשנים
אחרונות ונחשב בעיניי החברה
שמייצרת כיום יוקרתי ולא ציוד כניסה
שהשקעה וטכנולוגיה פחותה.
מי שקנה לפני עשור וחושב שיש
לו אודיו איזוטרי,שיחשוב.

סלח לי, אך אתה מטעה..
אף אחד כאן עדיין לא דיבר על אודיו איזוטרי או חדשני.

אני מציע לך להאזין למכשירים כמו MARANTZ 9 מגבר מונובלוק משנות ה-60 של המאה הקודמת בשילוב עם רמקול אלקטרוסטטי של ACUOSTAT ואז ירד לך האסימון, פסנתר לפני חמישים שנה נשמע כמו פסנתר כיום וכנ"ל לגבי חצוצרה וגיטרה וכינור וכו' ואין הרבה חדש תחת השמש, ככל שהדבר מגיע לאיכות...
המהנדסים שבנו את המיכשור הטוב ביותר באותה התקופה לא היו חרשים כמו שאתה נוטה לחשוב.

זה לא שיש לי ציוד כל כך ישן, אבל שמעתי לפני מספר שנים סט כזה ועמדתי נפעם אל מול מה ששמעתי.

*

נמר

כתב אודיו
צוות האתר
מעורבות
4,236
נקודות
113
לא,high end הוא אודיו איזוטרי
או חדשני שאפשר לרכוש בשנים
אחרונות ונחשב בעיניי החברה
שמייצרת כיום יוקרתי ולא ציוד כניסה
שהשקעה וטכנולוגיה פחותה.
מי שקנה לפני עשור וחושב שיש
לו אודיו איזוטרי,שיחשוב.

אוי. אתה כל כך טועה ידידי היקר.

תזכיר לי לענות לך בהרחבה אחרי התערוכה. אבל רק שתדע לך, שמה שיש לך בבית זה היי אנד לכל דבר ועניין.

אגב. היי אנד התחיל אי שם שנים רבות אחורה עם אודיו ריסרצ׳, מארק לוינסון, וילסון ועוד כמה. אם אתה רוצה לשמוע קצת על ההיסטוריה של ההיי אנד ומאיפה זה נולד, תעלה כתבה מסודרת בעניין. זה יסדר לך את הברדק של המונח הזה.

קדימה, אני אנסה לנוח. יום ההקמה של התערוכה מחר.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אוי. אתה כל כך טועה ידידי היקר.

תזכיר לי לענות לך בהרחבה אחרי התערוכה. אבל רק שתדע לך, שמה שיש לך בבית זה היי אנד לכל דבר ועניין.

אגב. היי אנד התחיל אי שם שנים רבות אחורה עם אודיו ריסרצ׳, מארק לוינסון, וילסון ועוד כמה. אם אתה רוצה לשמוע קצת על ההיסטוריה של ההיי אנד ומאיפה זה נולד, תעלה כתבה מסודרת בעניין. זה יסדר לך את הברדק של המונח הזה.

קדימה, אני אנסה לנוח. יום ההקמה של התערוכה מחר.

מה אומר ומה אגיד,דרייב לא חסר לך :)

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
סלח לי, אך אתה מטעה..
אף אחד כאן עדיין לא דיבר על אודיו איזוטרי או חדשני.

אני מציע לך להאזין למכשירים כמו MARANTZ 9 מגבר מונובלוק משנות ה-60 של המאה הקודמת בשילוב עם רמקול אלקטרוסטטי של ACUOSTAT ואז ירד לך האסימון, פסנתר לפני חמישים שנה נשמע כמו פסנתר כיום וכנ"ל לגבי חצוצרה וגיטרה וכינור וכו' ואין הרבה חדש תחת השמש, ככל שהדבר מגיע לאיכות...
המהנדסים שבנו את המיכשור הטוב ביותר באותה התקופה לא היו חרשים כמו שאתה נוטה לחשוב.

זה לא שיש לי ציוד כל כך ישן, אבל שמעתי לפני מספר שנים סט כזה ועמדתי נפעם אל מול מה ששמעתי.

*

יש פה אי הבנה בנינו מה הקשר
בין vintage להיי אנד, אתה אוהב
את הסאונד מהתקופה ההיא
שסגדו למרנץ 8 ו 9 ואגדות אחרות
אתה פשוט אוהב את סאונד הזה,
גם אני נאמן לעצמי כמוך,ושומע
Cj premier12 pre premier14
עם נטייה לסאונד מוזיקלי מנורתי,
אתה כנראה רואה בציוד שלי היי אנד.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
יש פה אי הבנה בנינו מה הקשר
בין vintage להיי אנד, אתה אוהב
את הסאונד מהתקופה ההיא
שסגדו למרנץ 8 ו 9 ואגדות אחרות
אתה פשוט אוהב את סאונד הזה,
גם אני נאמן לעצמי כמוך,ושומע
Cj premier12 pre premier14
עם נטייה לסאונד מוזיקלי מנורתי,
אתה כנראה רואה בציוד שלי היי אנד.

אתה כנראה לא מודע לעובדה שהיתי אצלך בבית פעמיים..
אמנם לא עם הציוד הנוכחי, אך גם אז היה לך מגבר שפרפרתי.

YOSSI24

חבר משקיען
מעורבות
472
נקודות
83
אתה כנראה לא מודע לעובדה שהיתי אצלך בבית פעמיים..
אמנם לא עם הציוד הנוכחי, אך גם אז היה לך מגבר שפרפרתי.

אז תסגיר את עצמך,ובאיזה עיניין באת.

נערך לאחרונה ב:

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
יש איזה תקן למונח hifi או high end ?
למיטב ידיעתי - אין.
בהנתן שאלו פני הדברים, אז hifi זה סתם מונח שיווקי (אם זה לא מוגדר אז אפשר לדחוף אותו גם על מערכת משולבת ב 200 דולר...לפני כ 40 שנים היה להורי מערכת משולבת של סוני, hifi כמובן...) ו high end זה כל מוצר שלא מיוצר בייצור המוני (ונמכר ליד המכונות כביסה וטוחני אשפה...).
האם אני טועה?
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
mark levinson מיוצר בייצור המוני, ולפחות בארץ נמכר ליד מוצרי מטבח (מלון מנדרין) - אם זה לא השתנה

ארז_וחני

חבר משקיען
מעורבות
932
נקודות
113
mark levinson מיוצר בייצור המוני, ולפחות בארץ נמכר ליד מוצרי מטבח (מלון מנדרין) - אם זה לא השתנה
לא זכור לי שבאותו אולם תצוגה אותו איש מכירות מכר גם מרק לוינסון וגם מוצרי מטבח....
אתה הרי מבין את הכוונה וגם אם יש דוגמא חריגה אז היא לא מעידה על הכלל...
ארז

michael123

חבר משקיען
מעורבות
1,415
נקודות
113
לא זכור לי שבאותו אולם תצוגה אותו איש מכירות מכר גם מרק לוינסון וגם מוצרי מטבח....
אתה הרי מבין את הכוונה וגם אם יש דוגמא חריגה אז היא לא מעידה על הכלל...
ארז

ניופאן. מוכרים גם וגם. הרמן עם כל הלוינסונים, רוול וכו היום בכלל שייכת לחברת היי-אנד בשם סמסונג

אותה חברה שיצרה סטרימר dvico זול היום מייצרת סטרימר 'נחשבי aurender. אותם מפעלים, אותם בעלים. רק מחיר שונה קצת.

עם lumin בדיוק אותו סיפור. יצר פרוססור וידאו. Lumin יצא עלה 3k$. בשביל לזכות בתשומת לב, כמו aurender יצרו כמה דגמים, מחירים הוכפלו ויותר.

כמו שנאמר כאן, זה לא אומר כי המוצרים לא טובים, אבל לדעתי מה שקובע (לא עבורי, אלא עבור השוק) זו קטגוריית מחיר.

yeuda27

חבר משקיען
מעורבות
353
נקודות
63
כל אחד יכול להגדיר היי הנד בצורה כזו או אחרת. בסופו של יום בעל המערכת הוא זה שנשאר לחיות איתה. לדעתי אם מנסים ליצור הגדרה ברורה אז מבחינתי המטרה היא לתת את התנאים המתאימים לרמקול על מנת להפיק ממנו את המירב. מה זה שווה אם אדם איקס יקנה רמקול במאה אלף דולר שנחשב אולטרה היי הנד ולא יתאים לו הגברה נכונה,יתכן כי ישמעו יפה אך רחוק מיכולות הרמקול האמיתיות ולכן מבחינתי הדרך לא מסתכמת רק בלקנות ומשם להתפלל שהכל יעבוד בהרמוניה. הדרך ארוכה ומפותלת בתחום המשוגע שלנו. רמקולים,הגברה,סורס,חשמל,חיווט. כל אלה משפיעים על התוצאה הסופית שנקראת היי הנד.

YB-7

חבר משקיען
מעורבות
397
נקודות
83
מה זה שווה אם אדם איקס יקנה רמקול במאה אלף דולר שנחשב אולטרה היי הנד ולא יתאים לו הגברה נכונה,יתכן כי ישמעו יפה אך רחוק מיכולות הרמקול האמיתיות ולכן מבחינתי הדרך לא מסתכמת רק בלקנות ומשם להתפלל שהכל יעבוד בהרמוניה.

בדרך כלל, אנשים שמרשים לעצמם להוציא 100,000 $ על רמקול, אלא אם הם הגיעו לכסף בלוטו..
יודעים להגיע למטרה בחוכמה ולהעזר בבעלי המקצוע מסביבם...
להשאיר דברים ליד המקרה, זו מורשת של שוטים.(ורד)

נערך לאחרונה ב:

שוני

חבר משקיען
מעורבות
515
נקודות
93
היי אנד מתחיל במקום שאתה מוכן להפסיד יום עבודה/חופש לטובת כמה קופסאות וחוטים.
והמסקנה שבחלק מהם זה היה "שווה". והחלק הזה הוא ה- hi end.

למעלה
תצוגת צבעים באתר (* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox) תצוגה רגילה מותאם לעיוורי צבעים מותאם לכבדי ראייה
+ 100% -
סגור